Niecodzienny wyczyn koszykarza GTK

4 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Trefl przegrał półfinał II ligi
GTK Gdynia pokonało w II-ligowych derbach Wybrzeże Korsarza Gdańsk. Na zdjęciu trener Rafał Knap (w środku) i jego podopieczni. GTK Gdynia pokonało w II-ligowych derbach Wybrzeże Korsarza Gdańsk. Na zdjęciu trener Rafał Knap (w środku) i jego podopieczni.

Koszykarze GTK Gdynia pokonali w II-ligowych derbach Wybrzeże Korsarza Gdańsk 85:72 (29:18, 22:15, 17:24, 17:15). Niecodziennego wyczynu w tym spotkaniu dokonał 18-letni Bartosz Wróbel, który aż ośmiokrotnie trafiał za trzy punkty. Zwycięstwem zakończył swoje spotkanie także Trefl II Sopot, który na wyjeździe ograł zespół Stawiński Basket Piła 88:76 (14:22, 22:13, 22:18, 30:23). Zarówno dla gdynian jak i dla sopocian zwycięstwa są dobrym prognostykiem przed startującymi 8 lutego półfinałami mistrzostw Polski do lat 20.

GTK Gdynia - Wybrzeże Korsarz Gdańsk 85:72 (29:18, 22:15, 17:24, 17:15)
GTK: Wróbel 33 (8x3), Kolka 22 (4x3), Put 8 (14 zb.), Szycik 6, Wisiecki 2 - P.Żołnierewicz 9, Derkowski 3, M.Żołnierewicz 2.

WYBRZEŻE KORSARZ: Grujić 10, Konsek 9, Bach 8 (10 zb.), Chudy 8, Załucki 7 - Specyalski 12, Nitsche 8, Sadowski 5, Skiba 4, Strychalski 1, Gołębiewski 0.

Bartosz Wróbel w meczu z Korsarzami trafił 8 z 13 rzutów za trzy punkty. Bartosz Wróbel w meczu z Korsarzami trafił 8 z 13 rzutów za trzy punkty.
Gdynianie w hali GOSiR udanie zrewanżowali się gdańszczanom za porażkę w listopadzie. Podopieczni Rafała Knapa już po niespełna minucie prowadzili 6:0 po celnych rzutach zza łuku w wykonaniu Roberta Kolki i Bartosza Wróbla.

Jak się później okazało, to właśnie "trójki" dały zwycięstwo gospodarzom. Zawodnicy GTK punkty w ten sposób zdobywali aż 14 razy, z czego osiem trafień było autorstwa Wróbla, a cztery Kolki. "Korsarze" zza łuku trafili zaledwie pięciokrotnie.

Już po minucie drugiej partii gdynianie prowadzili 33:18 i choć trzecia kwarta należała do gości, na odrobienie strat nie było dla nich szans. Pomimo wyrównanej walki na tablicach gracze GTK celniej rzucali również za da punkty i sprawili, że podopieczni Andrzeja Kwaśniewskiego trzeci mecz z rzędu opuścili parkiet w roli pokonanych.

Stawiński Basket Piła - Trefl II Sopot 76:88 (22:14, 13:22, 18:22, 23:30)
TREFL II: Lebiedziński 25, Dzierżak 18 (6 as.), Jaśkiewicz 13, Morawiec 7, Piechaczek 2 - Brenk 10, Kulka 8, Zięba 5, Szymański 0, Hanke 0, Bauza 0.

W Pile znakomicie poradził sobie drugi zespół Trefla Sopot. Ekipa prowadzona przez Marcina Lichtańskiego w spotkaniu ze swoim sąsiadem z tabeli rozpoczęli od prowadzenia 9:4 i choć dalszą część pierwszej kwarty przegrali 5:18, odzyskali animusz w drugiej partii po serii pięciu punktów Łukasza Jaśkiewicza. Po trafieniu zza łuku Grzegorza Kulki żółto-czarni objęli prowadzenie 31:30.

Stracili je wprawdzie w trzeciej odsłonie po rzucie Grzegorza Przewoźniaka (47:48), ale celna "trójka" Dawida Morawca i pewnie wyegzekwowane przez Lebiedzińskiego rzuty wolne pozwoliły im ponownie przejąć kontrolę nad wynikiem. W ostatniej kwarcie obie drużyny zagrały mocno ofensywnie, ale lepiej z tej batalii wyszli goście.

Co ciekawe, sopocianie w całym meczu oddali o blisko 30 proc. mniej rzutów z gry niż gospodarze. Rzucali jednak celniej, także za trzy punkty, ale przede wszystkim oddali aż 46 rzutów wolnych przy skuteczności 73.9 proc. Najczęściej na linii stawał Paweł Dzierżak, który trafił 11 na 12 jednopunktowych rzutów.

Zarówno dla młodych zespołów Trefla jak i dla GTK wygrane w 13. kolejce II ligi to dobry prognostyk przed półfinałami mistrzostw Polski juniorów starszych (do lat 20). Od 8 do 10 lutego Trefl zagra w Wadowicach w grupie z: CSM Kuźnia Koszykówki Stalowa Wola, MKS Skawa Wadowice, Wilki Morskie Szczecin, zaś GTK w Białej Podlaskiej zmierzy się z ekipami: MKS Dąbrowa Górnicza, BSK Kadet Biała Podlaska, SKM Zastal Zielona Góra.

Pozostałe mecze 13. kolejki grupy A II ligi:
Basket Junior Suchy Las - MKS Skierniewice 63:74 (22:12, 11:18, 15:15, 15:29)
King Wilki Morskie Szczecin - SMS Władysławowo 78:76 (23:19, 22:27, 15:16, 18:14)
Księżak Łowicz - Noteć Inowrocław 89:79 (26:11, 21:27, 27:17, 15:24)

• 8 2

• Nie do spełnienia.Zaciężni spod różnych barw narodowych wypierają naszych.
      I wielka szkoda !

• 0 2

• super - stolica polskiej koszykówki :D

• 4 1

• Dla śmiesznego Prokomu ,Takich to do NBA

• 2 2

• Ale ten korsarz słaby, chyba chłopaki nie mają uregulowanego pieniążka i grać sie nie chce :)

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 29 5 24 2334:2555 34

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 29 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 107:86 (22:16, 27:20, 33:19, 25:31)
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław 79:82 (23:27, 22:11, 18:27, 16:17)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Start Lublin 96:93 (27:27, 29:16, 24:22, 16:28)
  • PGE Spójnia Stargard - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 94:72 (27:15, 24:25, 21:13, 22:19)
  • Legia Warszawa - Anwil Włocławek 96:87 (23:26, 25:14, 28:29, 20:18)
  • Icon Sea Czarni Słupsk - Dziki Warszawa 59:66 (9:25, 10:13, 23:15, 17:13)
  • Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - Tauron GTK Gliwice 71:96 (15:20, 24:33, 15:25, 17:18)
  • Arriva Polski Cukier Toruń - King Szczecin 92:88 (31:22, 13:26, 24:17, 24:23)