Wiadomości

Gdynianie jedną wygraną od finału

Asseco Arka Gdynia

fot. Piotr Pędziszewski / trojmiasto.pl

Pojechali odzyskać atut parkietu, a wygrali w Słupsku dwukrotnie. Koszykarze Asseco Prokomu po zwycięstwie na wyjeździe z Energą Czarnymi 87:78 (29:25, 18:20, 27:14, 13:19) objęli prowadzenie w półfinale play-off 3-1. Tym samym gdynianie mogą świętować awans już w kolejnym spotkaniu, które 27 kwietnia rozegrają u siebie. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy w dzisiejszego pojedynku, w którym mistrzowie Polski zagrali bez kontuzjowanego Ratko Vardy.



Energa Czarni Słupsk

Blassingame 19, Jazvin 12, Cesnauskis 11, Białek 9, Roszyk 2 - Szawarski 9, Leończyk 9, Davis 6, Avery 1.
78:87
(25:29, 20:18, 14:27, 19:13)
Sędziowie:
Włodkowski (Wrocław), Kowalski (Wrocław), Aleksandrowicz (Lublin)

Asseco Prokom Gdynia

Ewing 17, Witka 16, Hrycaniuk 7, Eldridge 4, Szczotka 2 - Widenow 14, Szubarga 10, Burrell 10, Adams 7, Frasunkiewicz 0.

Typowanie wyników

mecz ligowy
19.04.2011 godz.18:00
wartość: 3 punkty
Energa Czarni Słupsk
78:87
ASSECO PROKOM Gdynia

Jak typowano

1

24%

71 typowań

x

1%

1 typowanie

2

75%

218 typowań


kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Relacja LIVE

0'
W ekipie Prokomu jedna zmiana w wyjściowym składzie, Vardę zastąpił Hrycaniuk.
1'
Pierwsza piłka dla gospodarzy ale Czarni szybko popełnili stratę.
[ICO]
1'
[0:2] 2 punkty zdobywa Szczotka (Asseco Prokom Gdynia).
1'
Jazvin traci piłkę pod koszem Prokomu
[ICO]
1'
[0:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ewing (Asseco Prokom Gdynia).
2'
Blassingame zablokowany
2'
Szczotka nie trafia
2'
Czarni są nieskuteczni na początku meczu
2'
Czas dla Czarnych
[ICO]
2'
[0:7] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (Asseco Prokom Gdynia). Trafia z faulem
[ICO]
2'
[0:8] Rzut wolny trafia Hrycaniuk (Asseco Prokom Gdynia).
[ICO]
3'
[3:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Blassingame (Energa Czarni Słupsk).
[ICO]
3'
[3:10] 2 punkty zdobywa Ewing (Asseco Prokom Gdynia).
[ICO]
4'
[3:13] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Witka (Asseco Prokom Gdynia).
[ICO]
4'
[3:15] 2 punkty zdobywa Ewing (Asseco Prokom Gdynia).
[ICO]
5'
[6:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Białek (Energa Czarni Słupsk).
[ICO]
5'
[6:18] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Witka (Asseco Prokom Gdynia).
5'
Starcie Ewinga z Blassingamem pod koszem Czarnych zawodników musieli rozdzielać koledzy z drużyny a nawet treer Tomas Pacesas. Stało się to po faulu na wchodzącym pod kosz Hrycaniuku
[ICO]
5'
[6:20] Hrycaniuk (Asseco Prokom Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
5'
[9:20] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Davis (Energa Czarni Słupsk).
6'
Burrell trafia tylko w obręcz
[ICO]
6'
[11:20] 2 punkty zdobywa Blassingame (Energa Czarni Słupsk).
[ICO]
6'
[13:20] 2 punkty zdobywa Cesnauskis (Energa Czarni Słupsk).
[ICO]
7'
[13:22] Eldridge (Asseco Prokom Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
7'
[14:22] Tylko jeden rzut wolny trafia Davis (Energa Czarni Słupsk).
[ICO]
7'
[14:24] 2 punkty zdobywa Adams (Asseco Prokom Gdynia). P indywidualnej akcji.
[ICO]
8'
[15:24] Tylko jeden rzut wolny trafia Davis (Energa Czarni Słupsk).
[ICO]
9'
[17:24] 2 punkty zdobywa Blassingame (Energa Czarni Słupsk).
9'
Witka źle podał do Widenowa i słupszczanie przejęli piłkę
[ICO]
10'
[20:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szawarski (Energa Czarni Słupsk).
[ICO]
10'
[20:27] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Adams (Asseco Prokom Gdynia).
[ICO]
10'
[23:27] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szawarski (Energa Czarni Słupsk).
10'
Szubarga faulowany przy wejściu pod kosz
[ICO]
10'
[23:29] Szubarga (Asseco Prokom Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
Po drugiej stronie parkietu faulowany Blassingame
[ICO]
10'
[25:29] Blassingame (Energa Czarni Słupsk) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
Koniec pierwszej kwarty: Czarni - Asseco Prokom 25:29.
11'
Widenow nie trafia za 3
11'
Przechwyt Ewinga
11'
Pudło Hrycaniuka
11'
Leończyk faulowany pod koszem przez Witkę
[ICO]
11'
[28:29] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Cesnauskis (Energa Czarni Słupsk).
12'
Obydwie ekipy nie szczędzą sobie złośliwych fauli
12'
Szawarski gubi piłkę podczas mijania Widenowa
[ICO]
12'
[28:32] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ewing (Asseco Prokom Gdynia).
12'
Hrycaniuk wpadł wspónie z Davisem w barierki poza boiskiem. Publiczność próbuje krzykami wymusić na sędziach decyzję o ukaraniu gdyniania, później znów zaczyna skandować "Złodzieje, złodzieje"
13'
W kolejnej akcji Hrycaniuk ukarany niesportowym faulem po starciu z Davisem, choć słupszczanin zareagował nieco teatralnie.
13'
Zamieszanie na boiski u przy ławkach rezerwowych, arbitrzy nieco się pogubili, nie wiadomo, kto wchodzi a kto schodzi z parkietu.
[ICO]
13'
[31:32] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Białek (Energa Czarni Słupsk).
[ICO]
14'
[33:32] Davis (Energa Czarni Słupsk) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
15'
[35:32] 2 punkty zdobywa Blassingame (Energa Czarni Słupsk).
[ICO]
15'
[35:35] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Widenow (Asseco Prokom Gdynia).
[ICO]
16'
[37:35] 2 punkty zdobywa Białek (Energa Czarni Słupsk).
[ICO]
16'
[37:38]
[ICO]
17'
[39:38] 2 punkty zdobywa Leończyk (Energa Czarni Słupsk).
[ICO]
17'
[41:38] Blassingame (Energa Czarni Słupsk) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
17'
[41:40] 2 punkty zdobywa Szubarga (Asseco Prokom Gdynia).
18'
Burrell blokuje Leończyka
[ICO]
18'
[41:42] 2 punkty zdobywa Szubarga (Asseco Prokom Gdynia). Po celnym zucie rozgrywający Asseco Prokomu znów krótko skomentował sytuację do Blassingame`a. Wściekły trener Pacesas złapał za kark swojego gracza i sprowadził z boiska udzielając reprymendy.
[ICO]
18'
[43:42] Blassingame (Energa Czarni Słupsk) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
18'
[43:44] 2 punkty zdobywa Burrell (Asseco Prokom Gdynia).
[ICO]
19'
[43:47] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Widenow (Asseco Prokom Gdynia).
[ICO]
19'
[45:47] 2 punkty zdobywa Leończyk (Energa Czarni Słupsk).
19'
Burrell niedokładnie dogrywa do Szczotki
20'
Białek liczył na faul ofensywny ale przesuwał się na pozycji i to jemu odgwizdano przewinienie
20'
Widenow nie trafia za trzy
20'
Koniec pierwszej połowy: Czarni - Asseco Prokom 45:47.
[ICO]
21'
[46:47] Tylko jeden rzut wolny trafia Jazvin (Energa Czarni Słupsk).
21'
NIecelny rzut Blassingame`a
[ICO]
22'
[46:50] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Witka (Asseco Prokom Gdynia).
22'
Roszyk w odpowiedzi tylko w obręcz
22'
Burrell faulowany pod koszem
[ICO]
22'
[46:52] Burrell (Asseco Prokom Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
22'
Eldridge sfaulował Jazvina
22'
Cesnauskis nie trafił za 3
23'
Blassingame faulem przerywa kontrę gdynian
23'
Witka faulowany pod koszem
[ICO]
23'
[46:54] Witka (Asseco Prokom Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
23'
Rzut Szczotki zablokowany ale Blassingame w odpowiedzi również nie trafia
[ICO]
23'
[46:56] Eldridge (Asseco Prokom Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
24'
Eldridge powstrzymuje Blassingame`a faulem
24'
Na boisko wracają Hrycanikuk, Szubarga i Widenow
[ICO]
24'
[48:56] 2 punkty zdobywa Cesnauskis (Energa Czarni Słupsk).
[ICO]
25'
[48:58] 2 punkty zdobywa Widenow (Asseco Prokom Gdynia). Po indywidualnej akcji
[ICO]
25'
[51:58] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szawarski (Energa Czarni Słupsk).
[ICO]
25'
[51:61] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Witka (Asseco Prokom Gdynia).
[ICO]
25'
[53:61] Leończyk (Energa Czarni Słupsk) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
26'
[53:62] Tylko jeden rzut wolny trafia Widenow (Asseco Prokom Gdynia).
[ICO]
27'
[54:62] Tylko jeden rzut wolny trafia Leończyk (Energa Czarni Słupsk).
[ICO]
27'
[54:64] 2 punkty zdobywa Ewing (Asseco Prokom Gdynia).
27'
Pacesas kolejny raz uspokaja Szubargę
[ICO]
27'
[55:64] Tylko jeden rzut wolny trafia Blassingame (Energa Czarni Słupsk).
[ICO]
27'
[55:66] Widenow (Asseco Prokom Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
27'
[57:66] 2 punkty zdobywa Leończyk (Energa Czarni Słupsk).
[ICO]
27'
[57:69] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szubarga (Asseco Prokom Gdynia).
[ICO]
28'
[58:69] Tylko jeden rzut wolny trafia Avery (Energa Czarni Słupsk).
29'
Blassingame robi "odprawę" kolegom na parkiecie
[ICO]
29'
[58:70] Tylko jeden rzut wolny trafia Widenow (Asseco Prokom Gdynia).
[ICO]
29'
[58:72] 2 punkty zdobywa Burrell (Asseco Prokom Gdynia). Akcję zakończył wsadem
29'
Czas dla Czarnych
30'
Cesnauskis nie trafia z dystansu
[ICO]
30'
[58:74] 2 punkty zdobywa Burrell (Asseco Prokom Gdynia). Dobija rzut Adamsa
30'
CZwarty faul Leończyka
[ICO]
30'
[59:74] Tylko jeden rzut wolny trafia Cesnauskis (Energa Czarni Słupsk).
30'
Blassingame zablokowany.
30'
Koniec trzeciej kwarty: Czarni - Asseco Prokom 59:74.
31'
Widenow nie trafia za 3
[ICO]
31'
[61:74] 2 punkty zdobywa Jazvin (Energa Czarni Słupsk).
31'
Błąd kroków Hrycaniuka
31'
Czas dla Asseco Prokomu
[ICO]
31'
[63:74] Cesnauskis (Energa Czarni Słupsk) wykorzystuje oba rzuty wolne.
32'
Gdynianie grają długie akcje
32'
Tym razem starli się na parkiecie Ewing i Cesnauskis walczyli o piłkę i doszło do przepychanek
[ICO]
33'
[63:76] 2 punkty zdobywa Adams (Asseco Prokom Gdynia).
[ICO]
33'
[65:76] 2 punkty zdobywa Jazvin (Energa Czarni Słupsk).
[ICO]
33'
[66:76] Rzut wolny trafia Jazvin (Energa Czarni Słupsk).
33'
Adams gubi piłkę, ale Białek nie trafia za 3
33'
Jazvin popełnia błąd kroków
34'
Adams nie trafia za 3
[ICO]
34'
[68:76] 2 punkty zdobywa Jazvin (Energa Czarni Słupsk).
34'
Czas dla Asseco Prokomu
34'
Kolejny niecelny rzut Adamsa
[ICO]
34'
Davis (Energa Czarni Słupsk) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
[ICO]
35'
[70:76] 2 punkty zdobywa Jazvin (Energa Czarni Słupsk). Trafia z faulem
35'
Jazvin nie trafia dodatkowego wolnego
35'
rycaniuk faulowany pod koszem Czarnych. Gdynainie w ostatnich minutach mają problemy ze sforsowaniem obrony strefowej gospodarzy
[ICO]
35'
[70:78] Hrycaniuk (Asseco Prokom Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
36'
[72:78] 2 punkty zdobywa Jazvin (Energa Czarni Słupsk).
36'
Szawrski nie kńczy akcji celnym rzutem, zbiera Jazvin ale przy okazji fauluje
37'
Ewing za 3 nie trafia
[ICO]
37'
Hrycaniuk (Asseco Prokom Gdynia) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
37'
Burrell wymusza faul Jazvina
[ICO]
37'
Jazvin (Energa Czarni Słupsk) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
38'
Ewing nie trafia za 3
38'
Blassingame prosto w ręce gdynian
[ICO]
38'
[72:81] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ewing (Asseco Prokom Gdynia).
38'
Czas dla Czarnych
[ICO]
38'
Leończyk (Energa Czarni Słupsk) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
38'
Gdynianie grają długie akcje
39'
Szubarga fauluje Blassingame`a
[ICO]
39'
[74:81] Blassingame (Energa Czarni Słupsk) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
39'
[74:83] 2 punkty zdobywa Witka (Asseco Prokom Gdynia). trafia z faulem
39'
Witka nie trafia dodatkowego wolnego
[ICO]
39'
[75:83] Tylko jeden rzut wolny trafia Blassingame (Energa Czarni Słupsk).
39'
Witka nie trafia i popełnia piąty faul
[ICO]
39'
Witka (Asseco Prokom Gdynia) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
[ICO]
40'
[76:83] Tylko jeden rzut wolny trafia Białek (Energa Czarni Słupsk).
40'
Szubarga nie trafia wolnych
[ICO]
40'
[78:83] 2 punkty zdobywa Roszyk (Energa Czarni Słupsk).
[ICO]
40'
[78:85] Widenow (Asseco Prokom Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Czas dla Czarnych
40'
Blassingame nie trafia a na 6 sek przed końcem faulowany jest Ewing
[ICO]
40'
[78:87] Ewing (Asseco Prokom Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Koniec meczu: Czarni - Asseco Prokom 78:87

opinie kibiców w trakcie relacji (52)


Ćwierćfinały
Asseco Prokom Gdynia
1 miejsce po rundzie zasadniczej
3
Energa Czarni Słupsk
4 miejsce po rundzie zasadniczej
3
PGE Turów Zgorzelec
2 miejsce po rundzie zasadniczej
3
Trefl Sopot
3 miejsce po rundzie zasadniczej
3
AZS Koszalin
8 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Polpharma Starogard Gdański
5 miejsce po rundzie zasadniczej
1
PBG Basket Poznań
7 miejsce po rundzie zasadniczej
2
Anwil Włocławek
6 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Półfinały
Asseco Prokom Gdynia
zwycięzca ćwierćfinału 1
3
PGE Turów Zgorzelec
zwycięzca ćwierćfinału 3
1
Energa Czarni Słupsk
zwycięzca ćwierćfinału 2
1
Trefl Sopot
zwycięzca ćwierćfinału 4
2
Finał

Opinie (117) ponad 10 zablokowanych

  • Mistrz jest tylko jeden !!

    Asseco Prokom Gdynia !!

    • 59 25

  • jak swiat swiatem miliony przeciwko groszom. wstyt mi za te gdynie . jak wygrac to z jajami . przecież to reprezentat naszego

    kraju w erolidze. żenada brak słów . w morze gdynio w morze . to wam zostało

    • 12 63

  • Brawo!!!

    Brawo Prokom jutro czekamy na zwycięstwo Trefla !. Ku derbą ! Ku emocjom : D stolico koszykówki :D

    • 55 4

  • Varda

    Dali radę w 7 bez Vardy, Jednak kasa zrobiła swoje. Wystarczyło na Czarnych. A sędziowie słaaaaabi. Szubarga z Blassingamem po 2 dachy zarobić powinni. Przecież to kosz, a nie zapasy....

    • 14 8

  • poszczekaj jeszcze:))) tak miło posłuchać:D

    • 22 5

  • mówisz że Ci "wstyt"?

    • 29 2

  • owoce morza . jesteście złośni. z kąd mareczek prezes takich zebrał ? to kibice ?

    • 9 26

  • no i wszystko jasne:)

    APG będzie mistrzem. nieważne kto będzie przeciwnikiem w finale, ale czekam na derby trójmiasta!!

    • 29 8

  • Redłowo gratuluje APG

    Brawo APG, wygrać w play-off w Słupsku i to bez Vardy, to jest coś!

    • 41 5

  • Czarni Słupsk!! Brawo za ambicję

    walka do końca!!!

    • 7 45

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

23.01 (sob) godz.20:00 ASSECO ARKA Gdynia typuj bez publiczności Legia Warszawa
28.01 (czw) godz.17:30 MKS Dąbrowa Górnicza typuj bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia
07.02 (nd) ASSECO ARKA Gdynia Polski Cukier Toruń
11.02 (czw) godz.18:00 Zastal Enea BC Zielona Góra typuj ASSECO ARKA Gdynia
28.02 (nd) Enea Astoria Bydgoszcz ASSECO ARKA Gdynia
17.01 (nd) godz.19:30 King Szczecin 82:50 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia
10.01 (nd) godz.15:30 GTK Gliwice 97:89 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia
03.01 (nd) godz.15:30 ASSECO ARKA Gdynia 63:102 bez publiczności Śląsk Wrocław
30.12.2020 (śr) godz.20:00 ASSECO ARKA Gdynia 71:100 bez publiczności TREFL Sopot LIVE!
27.12.2020 (nd) godz.19:30 Pszczółka Start Lublin 76:61 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia

Aktualna tabela

Koszykówka - Energa Basket Liga
Drużyny M Z P Bilans Pkt.
1 Enea Zastal BC Zielona Góra 21 19 2 1968:1627 40
2 Legia Warszawa 22 15 7 1815:1703 37
3 Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 21 14 7 1714:1619 35
4 Śląsk Wrocław 20 14 6 1679:1553 34
5 Pszczółka Start Lublin 20 14 6 1611:1550 34
6 King Szczecin 22 12 10 1706:1754 34
7 TREFL SOPOT 20 12 8 1682:1557 32
8 GTK Gliwice 22 9 13 1833:1858 31
9 Polski Cukier Toruń 22 9 13 1877:1918 31
10 Enea Astoria Bydgoszcz 22 9 13 1857:1931 31
11 MKS Dąbrowa Górnicza 22 9 13 1795:1890 31
12 PGE Spójnia Stargard 21 9 12 1743:1745 30
13 Anwil Włocławek 21 8 13 1760:1790 29
14 ASSECO ARKA GDYNIA 22 7 15 1632:1871 29
15 HydroTruck Radom 22 6 16 1699:1853 28
16 Polpharma Starogard Gdański 22 5 17 1853:2005 27

Wyniki 22 kolejki:

  • King Szczecin - ASSECO ARKA GDYNIA 82:50 (24:10, 18:14, 20:16, 20:10)
  • Pszczółka Start Lublin - TREFL SOPOT (odwołany z powodu koronawirusa w drużynie gości)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń 94:82 (22:26, 22:24, 26:21, 24:11)
  • Enea Astoria Bydgoszcz - HydroTruck Radom 92:97 (20:15, 27:24, 28:32, 17:26)
  • Legia Warszawa - Anwil Włocławek 85:76 (19:26, 26:21, 25:20, 15:9)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - PGE Spójnia Stargard 99:90 (27:21, 29:29, 18:18, 25:22)
  • Polpharma Starogard Gd. - GTK Gliwice 92:81 (18:22, 23:16, 21:20, 30:23)
  • Śląsk Wrocław - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp (przełożony na 4.02)
  • Mecz zaległy z 19. kolejki:
  • Astoria - Legia 85:75 (14:13, 31:21, 26:16, 14:25)
  • Mecz zaległy z 20. kolejki:
  • GTK - Anwil 81:87 (17:22, 20:21, 28:18, 16:26)
  • Mecz zaległy z 21. kolejki:
  • Dąbrowa Górnicza - Zastal 69:97 (20:28, 14:25, 26:19, 9:25)

Najbliższe spotkanie

początek meczu: 23.01.2021 godz. 20:00

mecz ligowy

Jak typują inni

1

8%

11 typowań

x

0%

0 typowań

2

92%

126 typowań

TYPUJ!

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Waldemar Niklas 22 49 81.8%
2. Marcin Dymkowski 22 49 77.3%
3. Patryk Łokucijewski 22 49 77.3%
4. Radosław Kalkowski 22 48 81.8%
5. Jacek Urbanek 22 47 81.8%

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »