Gdynianie opuścili strefę spadkową

11 maja 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Gol Przemysława Trytki, który został strzelony mimo liczebnego osłabienia, dał Arce zwycięstwo nad Piastem. Gol Przemysława Trytki, który został strzelony mimo liczebnego osłabienia, dał Arce zwycięstwo nad Piastem.

Arka wyrwała się ze strefy spadkowej na jedną kolejkę przed końcem ekstraklasy. Gdynianie pokonali dzisiaj na własnym stadionie Piasta Gliwice 2:1 (1:0), choć od 33. minuty grali w "10" po wyrzuceniu z boiska Marcina Budzińskiego. Podopieczni Dariusza Pasieki skapitulowali dopiero w doliczonym czasie gry, ale wówczas ten gol nie mógł już im zrobić krzywdy, bo wcześniej bramki zdobyli Wojciech Wilczyński i Przemysław Trytko. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z ul. Górskiego

.

Bramka:
Wilczyński 20, Trytko 86 - Glik 90+2

ARKA: Witkowski - Ł.Kowalski, Ulanowski, Mrowiec, Sokołowski - Labukas (14 Wilczyński, 85 Robakowski), Burkhardt, Budziński, Ława, Bożok (90 Wachowicz) - Trytko.

PIAST: Nalepa - Michniewicz (81 Maciejak), Glik, M.Kowalski, Szary - Olszar, Zganiacz, Wilczek, Muszalik, Chylaszek (36 Pietroń) - Smektała (70 Paluchowski).

Sędzia: Siejewicz (Białystok). Żółte kartki: Budziński (Arka), Olszar, M.Kowalski, Glik (Piast). Widzów: 3500.

KONIEC MECZU. ARKA wygrała i wyprzedziła w tabeli nie tylko Piasta, ale i Odrę

90+3' pierwszy raz tej wiosny na boisku Wachowicz, zmienił Bożoka

90+2' dośrodkowanie z wolnego Olszar strącił piłkę, a do siatki wpakował ją Glik. Arka prowadzi z Piastem już tylko 2:1

90' sędzia doliczył cztery minuty

89' Witkowski broni strzał jednego z rywali

86' w Wodzisławiu Śląsk prowadzi już 4:2!

86' GOOOL 2:0 DLA ARKI. Kapitalne dośrodkowanie Bożoka na głowę Trytki i Przemek zdobył gola, szóstego w tym sezonie dla siebie

85' z boiska zszedł kontuzjowany Wilczyński, w jego miejsce debiutant w ekstraklasie Robakowski

82' Burkhardt zrobił slalom między rywalami, ale w polu karnym strzelił niecelnie

81' ostatnia zmiana w Piaście. Goście wzmacniają ofensywę, wchodzi Maciejak za obrońcę Michniewicza

80' Witkowski przerwał groźnie wyglądającą akcję Piasta

79' Glik przewracając się zatrzymał piłkę ręką, gdy mijał go Trytko

77' doping kibiców Arki podtrzymuje gdynian na duchu w obronie korzystnego rezultatu

76' W Wodzisławiu Śląsk wyrównał na 2:2

76' zamieszanie w polu karny Arki, uderzył M.Kowalski, Witkowski zdążył złapać piłkę

74' obrońcy Arki grają bardzo przytomnie. Najpierw Kowalski, a teraz Ulanowski tak wybijali piłkę, że trafiali w rywali i od bramki mógł grę wznawiać Witkowski

73' zmiana wyniku w Wodzisławiu. Odra objęła prowadzenie 2:1.

69' Nalepa ratuje Piasta. Mrowiec wrzucił w pole karne, Ł.Kowalski uderzył głową, a bramkarz gliwicki przeniósł piłkę nad poprzeczką

68' po dośrodkowaniu z wolnego piłkę wybili przed pole karne obrońcy Piasta, Sokołowski strzelił z woleja, ale nad bramką

62' w Wodzisławiu Odra remisuje ze Śląskiem 1:1. Wrocławianie wyrównali po siedmiu minutach prowadzenia gospodarzy

61' pogubił się Siejewicz. W akcji Arki dwukrotnie stosował przywilej korzyści, choć oba faule mogły kwalifikować się na kartki. Po stracie piłki przez Arkę arbiter mógł wrócić i pokazać kartoniki

60' po rzucie rożnym odbitą piłkę przejął Mrowiec. Adrian strzelił po ziemi, ale Nalepa obronił nogą

58' dużo szczęścia przy Arce. Dośrodkowanie Szarego przeleciało nad Ulanowskim, głową uderzał Muszalik, ale bardzo dobrze obronił Witkowski

55' z woleja uderzył Burkhardt, ale niecelnie

51' dośrodkowanie z wolnego Burkhardta. Dobrze do główki wyskoczył Trytko, ale uderzył obok bramki

48' strzał z dystansu Ławy, ale słaby i niecelny

47' od razu w doskonałej sytuacji był Bożok, ale Słowak musiał uderzać prawą nogą, gdy lepszą ma lewą i strzelił niecelnie

46' drugą połowę rozpoczął Piast, nie ma zmian w składzie

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI 1:0 Ten wynik wraz z rezultatem do przerwy z Wodzisławia (0:0 Odra ze Śląskiem) na razie pozwoliłby gdynianom opuścić strefę spadkową.

45' bardzo dobry strzał Burkhardta z dystansu, piłka tuż przy słupku wyszła poza bramkę

45' sędzia doliczył dwie minuty

44' indywidualna akcja Trytki. Przemek zdecydował się na uderzenie z 18 metrów, ale obok bramki

43' żółta kartka dla M.Kowalskiego za brzydki faul na Trytce

36' pierwsza zmiana w Piaście. Za grającego od kilku minut z obandażowaną głową Chylaszka wszedł były piłkarz Arki - Pietroń.

36' strzał Burkhardta z wolnego zablokowany przez obrońców

33' Arka już do końca meczu będzie grać w "10". Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Budziński. Tym razem Marcin sfaulował Wilczka

31' szybka strata Arki i niebezpieczna akcja Wilczka, dobrze, że jego strzał minął słupek gdyńskiej bramki

30' Wilczek faulował Witkowskiego w polu karny i rzut wolnym

28' po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową strzelał Mateusza Kowalski, ale nad poprzeczką gdyńskiej bramki

27' żółta kartka dla Budzińskiego za faul na Chylaszku

24' Olszar w slalomie między piłkarzami Arki, ale jak uciekła mu piłka spróbował wymusić faul teatralnym upadkiem. Siejewicz nie dał się na to nabrać i ukarał gliwiczanina żółtą kartką

20' GOOOOOL 1:0! Tym razem Burkhardt precyzyjnie podał do Wilczyńskiego, który wbiegł w pole karne i strzałem w "długi róg" nie dał szans Nalepie

18' szybka odpowiedź Arki. Bożok podał w pole karne do Wilczyńskiego, który nie zdążył do piłki. Gdyby ją opanował, byłby sam na sam z bramkarzem

18' niezła akcja Piasta, ale w polu karnym Olszar nie trafił w piłkę

15' zbyt mocne dośrodkowanie z wolnego Burkhardta i pewnie piłkę złapał Nalepa

14' pierwsza zmiana w Arce. W miejsce kontuzjowanego Labukasa wszedł Wilczyński, który zdobył gola dla gdynian w Gliwicach.

14' po dwóch rogach dla Arki, teraz były dwa kornery dla Piasta. Po tym drugim strzelał z dystansu Glik, ale niecelnie

9' dośrodkowanie Bożoka. W polu karnym Trytko zdecydowanie zaatakował stopera Piasta i wywalczył róg

7' po pierwszych bezbarwnych minutach szansa otworzyła się przed Ławą, do którego piłkę podał...Szary. Niestety, strzał Bartka zza "16" był niecelny

1' Obaj trenerzy próbują najwyraźniej zaskoczyć się ustawieniem. Arka wbrew zapowiedziom Pasieki o powrocie do gry dwoma napastnikami utrzymała schemat 1-4-1-4-1 z wysuniętym Trytko. Natomiast w Piaście tym razem jako wysunięty napastnik gra Smektała, a najlepszy strzelec Olszar jest ustawiony na prawej pomocy

1' mecz rozpoczęła Arka

Pozostałe wyniki 29. kolejki:
GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk 2:1 (1:1)
, Polonia Warszawa - Legia Warszawa 1:0 (1:0), Odra Wodzisław - Śląsk Wrocław 2:4 (0:0), Zagłębie Lubin - Korona Kielce 2:2 (1:0), Ruch Chorzów - Lech Poznań 1:2 (0:0), Jagiellonia Białystok - Polonia Bytom 0:0, Cracovia - Wisła Kraków 1:1 (0:0).

Opinie (240) ponad 20 zablokowanych

• symultanuiczne relacje ze wszystkich spotkań

1-0 LUBIN-KORONA

• 7 3

• Arka Gdynia Oficial Hooligans Power Mega (5)

• 38 42

• Gdynianiae przepraszają za patologię z serii "Hooligans" (2)

Kibic nie musi chodzić co dzień w dresie z napisem "Arka Hools", nie musi obsmarowywać swoimi nędznymi graffiti całego miasta i nie musi lać się i tylko chlać piwsko!
      Prawdziwi kibice też chodzą na mecze - i w Gdyni i w Gdańsku. Nie ujawniają się na siłę jak ta patologia dresiarska. I dla prawdziwych kibiców - Wielkie pozdrowienia i dzięki za wspólne wsparcie trójmiejskich drużyn!

• 31 2

• racja ^ polać Panu powyżej

• 17 0

• Prawdziwa chuliganka nie chleje piwska...

• 0 0

• Taaa uważaj bo ci turbodymomen nie da papieru.

• 2 2

• oficial idiots baranos kretynos ty idioto to jest pilka nozna nie mma czy walki w klatkach!!!

• Cała Lechia kibicuje dziś Arce (7)

Ziomy musicie wygrać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 144 27

• (4)

no chyba tylko ty tym śledziom kibicujesz:P:P

• 2 63

• (2)

ale ja jestem kibicem piłki nożnej a nie jak ty ....

• 61 1

• super riposta on chciałby grać nie z ziomalem lecz z hanysem

• 33 0

• zwykłym zdajcą.

won do gdyni judaszu!

• 0 2

• a po cholerę taka głupia wojna i nienawiść co może lepiej żeby w ekstraklasie grała cała śląska spółdzielnia albo takie dziwadła jak Odra?Trójmiasto ma w sumie 800 tysięcy mieszkańców i zasługuje na liczniejszą niż 1 zespół reprezentację w ekstraklasowej piłce nożnej.Będą nowe stadiony o nowoczesnym standardzie o których wiele klubów może pomarzyć.

• 24 1

• dziś całe 3city trzyma kciuki za Arke

aby za rok znowu spotkać się na derbach!!!