Gdynianie ponownie wiceliderem II ligi

9 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Gdynianie wrócili na pozycję wicelidera drugiej ligi Gdynianie wrócili na pozycję wicelidera drugiej ligi

Piłkarze Bałtyku kolekcjonują wygrane na własnym boisku. Na Narodowym Stadionie Rugby gdynianie odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu, triumfując nad Nielbą Wągrowiec 2:1 (2:0). Tym samym podopieczni Piotra Rzepki znów są wiceliderem w grupie zachodniej II ligi. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z obiektu przy ul. Górskiego

.

1:0 Malicki 2
2:0 Martyniuk 32
2:1 Figaszewski 90+2

BAŁTYK: Matysiak - Łoziński, Benkowski, Kiciński, Król - Lilo (64 Drzymała), Martyniuk, Trochim (81 Granosik), Michałek (57 Kawa) - Kaszuba, Malicki (84 Szostek).

NIELBA: Wosicki - Królak, Kotarski, Bartkowiak, Klawiński - Figaszewski, Tomczak (46 Witomski), Błażejewski (67 Luboński), Gryszczyński - Pietrowski (79 Modlibowski), Sarbinowski.
Rezerwa: Wicher, Sergiel, Halaburda, Ernst

Sędzia: Załęski (Ciechanów). Widzów: 1500. Żółte kartki: Michałek (Bałtyk), Bartkowiak, Kotarski, Klawiński, Pietrowski (Nielba).

Koniec meczu. Niepotrzebne nerwy w doliczonym czasie i stracony gol, ale najważniejsze, że Bałtyk po raz piąty z rzędu wygrał u siebie i znów jest wiceliderem

90+2' honorowy gol dla Nielby. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła bramkę głową zdobył Maciej Figaszewski

90+1' Kaszuba dopadł do obitej piłki przed "16", ale strzelił niecelnie

90' sędzia doliczył trzy minuty

90' strzał głową Gryszczyńskiego broni na raty Matysiak

88' wielkie zamieszanie w "16" Bałtyku i duże szczęście przy gospodarzach, najpierw Kiciński wybił piłkę z linii bramkowej, a po chwili odbił futbolówkę Matysiak, który znów nie potrafił utrzymać jej w dłoniach

86' dobra akcja Szostek-Kawa, ale strzał Jakuba zablokowany przed polem karnym

84' czwarta i ostatnia zmiana w Bałtyku, za strzelca pierwszego gola Malickiego wszedł Szostek

81' trzecia zmiana w Bałtyku, Granosik zastąpił Trochima

81' w dogodnej sytuacji spudłował Figaszewski

79' trzecia zmiana w Nielbie, za jednego z wyróżniających się piłkarze w tej drużynie Pietrowskiego wszedł Modlibowski

76' po dośrodkowaniu z rogu Drzymały głową strzelał Malicki, Wosicki złapał piłkę

76' dobry strzał z wolnego Kaszuby z około 25 metrów, Wosicki sparował piłkę na róg

75' Kaszuba bliski strącenia piłki po dośrodkowaniu Drzymały, ale ostatecznie futbolówkę złapał Wosicki

73' "2:0 to za mało by kibiców radowało" - zagrzewają kibice Bałtyku gospodarzy do walki, póki co strzał głową Gryszczyńskiego i pewna interwencja Matysiaka

72' strzał z wolnego z około 30 metrów Gryszczyńskiego, piłka przeszła wysoko nad bramką Bałtyku

70' strzał po rykoszecie Sarbinowskiego przyniósł gościom róg, po dośrodkowaniu z kornera pewna interwencja obrony Bałtyku

67' druga zmiana w Nielbie, za Błażejewskiego wszedł Luboński

67' żółta kartka dla Pietrowskiego za faul na Kawie

64' druga zmiana w Bałtyku, za Lilo wszedł Drzymała

64' Lilo przechwycił piłkę około 25 metrów od celu, Brazylijczyk zrobił kilka kroków w kierunku bramki i strzelił "po długim rogu", piłka tuż obok słupka

62' sędzia uspokaja gdyńską ławkę rezerwowych, która protestowała, że faul piłkarza Nielby nie został ukarany kartką

60' strzał Pietrowskiego, Matysiak odbił piłkę przed siebie, ale bez żadnych przykrych konsekwencji

59' Król strzelił w nogi piłkarzy stojących w murze

59' Wosicki wyszedł do dośrodkowania aż na linię pola karnego i ją przekroczył już z piłką w rękach! Wolny dla Bałtyku

57' pierwsza zmiana w Bałtyku, za Michałka wszedł Kawa, trener Rzepka zapewne liczy, że bardziej ofensywnie zaczną grać skrzydłowi

56' szczęście przy Bałtyku, Pietrowski przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Matysiakiem, ale piłka przeszła tuż obok słupka gospodarzy

55' za niesportowe zachowanie arbiter zdecydował się pokazać po jednej żółtej kartce dla każdej ze stron. Ukarani Michałek i Klawiński

54' kolejny faul na linii środkowej, tym razem Bałtyku, piłka wybita w trybuny, sędzia nie reagował, a zatem piłkarze postanowili sami wymierzyć sobie sprawiedliwość, zaczęła się przepychanka około dziesięciu zawodników

53' stracie Wosickiego z Kaszubą w polu karnym, róg dla Bałtyku

52' coraz zimnej na stadionie, ale na razie aura nie mobilizuje piłkarzy do żywszej gry w piłkę

47' indywidualna akcja Trochima i jego strzał z około 30 metrów, piłka nad poprzeczką opuściła boisko

46' drugą połowę rozpoczęła Nielba. W tej drużynie Witomski zastąpił Tomczaka. Bałtyk gra w tym samym składzie, co w pierwszej połowie

45+1' koniec pierwszej połowy. Bałtyk zasłużenie prowadzi 2:0

45' sędzia doliczył jedną minutę

45' żółta kartka dla Kotarskiego. Z powodzeniem mogła być czerwona, bo obrońca Nielby zagarnął piłkę ręką kilkanaście metrów za linią środkową i tym samym uniemożliwił akcję sam na sam z bramkarzem Malickiego.

43' sędzia nakazuje energicznie Łozińskiemu szybciej wznowić grę wrzutem piłki z autu, tempo meczu wyraźnie siadło, piłkarze sprawiają wrażenie jakby czekali na przerwę

38' Michałek zamienił się stronami boiska z Lilo, Brazylijczyk teraz operuje na lewym skrzydle

35' zakończyło się siedem z dziewięciu meczów tej kolejki. Dla Bałtyku ten mecz jest o powrót na pozycję samodzielnego wicelidera. Przodownikiem pozostanie Olimpia Grudziądz.

33' szybka odpowiedź Nielby, piłka nawet znalazła się w siatce Bałtyku, ale przed podaniem piłkarz rywali wyszedł z nią poza linię końcową

32' BAŁTYK POPRAWIŁ WYNIK NA 2:0! Po wrzutce w pole karne Paweł Król niemal z linii końcowej wycofał piłkę głową, a nadbiegający ją Marcin Martyniuk posłał futbolówkę do siatki!

28' żółta kartka dla Bartkowiaka po faulu na Trochimie

23' Pietrowski strzelał z narożnika pola karnego wysoko nad bramką

22' Błażejewski z wolnego lekko i w mur

21' sędzia dwukrotnie stosował przywilej korzyści, ale gdy piłkarz Nielby został sfaulowany na 17. metrze od bramki Bałtyku podyktował wolnego

19' dobra akcja Kaszuba - Lilo, strzał tego ostatniego zablokowany

18' Malicki wyłuskał piłkę tuż przed polem karnym, uderzył mocno, ale niecelnie

16' brawa nagradzają efektowny wślizg Kicińskiego, który zażegnał niebezpieczeństwo pod bramką Bałtyku

15' szybka odpowiedź Bałtyku, strzał Trochima odbity od nogi jego obrońców Nielby zmierzał tuż pod poprzeczkę, Wosicki z trudem wybił piłkę na róg

14' rzut wolny z około 30 metrów, dobrze uderzył Gryszczyński, Matysiak wybił piłkę przed siebie, ale zdołał ją złapać nim nastąpiła dobitka

12' niepotrzebnie Bałtyk oddał inicjatywę, stoperzy blokują już drugi strzał w krótki odstępie czasu rywali

10' spalony przerywa akcje gości

5' indywidualna akcja lewym skrzydłem Króla zakończona strzałem nieznacznie nad poprzeczką

2' BAŁTYK PROWADZI JUŻ 1:0! Już w 87. sekundzie spotkania Remigiusz Malicki wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie zmarnował okazji na gola Piłkę z siatki musiał wyciągać Jacek Wosicki, który niegdyś grał w... Arce.

1' mecz rozpoczął Bałtyk

0' Bałtyk w tym sezonie u siebie kolekcjonuje wyłącznie zwycięstwa. Podopieczni Piotra Rzepki ograli przy ul. Górskiego już czterech rywali z doskonałym bilansem bramkowym 9:1

0' Nielba w tym sezonie gra bardzo odważnie. W Legnicy uczestniczyła w pojedynku, w którym padło siedem goli (przegrana 2:5), a w Jarocinie (3:3) i Bydgoszczy (1:5) współuczestniczyła w spotkaniach z sześcioma bramkami.

Pozostałe wyniki 12. kolejki:
Zawisza Bydgoszcz - Polonia Słubice 0:0, Jarota Jarocin - Raków Częstochowa 1:2 (1:2), Polonia Nowy Tomyśl - Miedź Legnica 1:2 (1:1), Ruch Zdzieszowice - Górnik Wałbrzych 2:1 (1:0), Chojniczanka - Czarni Żagań 1:1 (0:0), Olimpia Grudziądz - Tur Turek 3:0 (0:0), Lechia Zielona Góra - Elana Toruń 2:2 (1:1), Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 1:3 (1:2).

• tylko zwycięstwo!~! (1)

Nasz SKS~~

• 43 13

• oto caly wielki baltyk

• 2 1

• Dla zainteresowanych.....po godzinie Olimpia prowadzi z Turem 3:0 (1)

Dla zainteresowanych.....po godzinie Olimpia prowadzi z Turem 3:0.....a Elana zremisowała 2:2