Gdynianie rozbici w Toruniu

7 sierpnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta

Po meczu piłkarzy Bałtyku zmienił się lider w grupie zachodniej II ligi. Jednak dla gdynian to kiepski powód do satysfakcji, bo to oni utorowali drogę Elanie na czoło tabeli, przegrywając w Toruniu aż 0:3 (0:1), a grę kończyli w dziewiątkę. Gdyńscy kibice za to niepowodzenie obwiniają najbardziej trenera Marka Witkowskiego, chociaż kadra zawodnicza biało-niebieskich zbudowana na ten sezon nie wygląda również dobrze.

Lewandowski 25, Mądrzejewski 86, Iheanacho 90

BAŁTYK: Matysiak - Loda, Martyniuk, Król, Benkowski - Filipiak (46 Byczkowski), Dettlaff, Jędryka (76 Hirsz), Noga (46 Ziemak) - Włodarczyk, Kudyba.

Po dwóch kolejkach Elana zajmowała trzecie miejsce. Jednak do meczu z Bałtykiem, który na wiosek policji został o jeden dzień opóźniony, gospodarze przystępowali z zadaniem zdobycia pozycji lidera. Ich najgroźniejsi rywale w sobotę pogubili punkty i toruńskiej drużynie do objęcia przodownictwa było potrzebne zwycięstwo.

Gospodarze ruszyli do ataku z ogromnym animuszem. Już w 3. minucie Marcin Matysik uratował Bałtyk, broniąc w sytuacji sam na sam z Radosławem Mikołajczakiem. 23-letni pomocnik za tę zmarnowaną okazję zrehabilitował się w 25. minucie. To on dograł do Karola Lewandowskiego, który głową zdobył pierwszego gola.

Jednak na przerwę Bałtyk wcale nie musiał schodzić z niekorzystnym wynikiem. Gdynianie mieli dwie dogodne sytuacje na gola. Przeszkodził im Przemysław Kryszak. Bramkarz Elany w 14. minucie obronił strzał Michała Benkowskiego, a w 40. minucie obronił uderzenie Dariusza Kudyby.

Trener Witkowski widział, że tego meczu jego podopieczni nie muszą przegrać. Już w przerwie dokonał dwóch zmian w drugiej linii. Mimo to po meczu właśnie szkoleniowcowi dostało się najmocniej od kibiców biało-niebieskich. Po meczu skandowali oni m.in.: "Trenerowi dziękujemy, do Iławy odwieziemy"

Od 47. minuty Bałtyk grał z przewagą jednego piłkarza. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Rafał Więckowski. Gdynianie osiągnęli optyczną przewagę, ale nie stworzyli większego zagrożenia pod toruńską bramką.

Co gorsza w 65. minucie siły się na boisku wyrównały, gdyż czerwoną kartkę otrzymał obrońca Bałtyku, Paweł Król. Natomiast mecz biało-niebiescy kończyli w dziewiątkę. W 84. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Marcin Martyniuk.

Elana pokazała Bałtykowi jak grać w liczebnej przewadze. Najpierw Paweł Mądrzejewski poprawił na 2:0 po "bombie" z wolnego z 30 metrów. Natomiast końcowy rezultat już w doliczonym czasie gry ustalił Kelechi Iheanacho, 30-letni Nigeryjczyk, który w kolekcji ma trzy tytuły mistrza Polski z Wisłą Kraków.

Pozostałe wyniki 3. kolejki:
Tur Turek - Czarni Żagań 2:2 (0:2), Ruch Zdzieszowice - MKS Kluczbork 1:1 (1:1), Energetyk ROW Rybnik - Nielba Wągrowiec 0:0, Chrobry Głogów - Chojniczanka 1:1 (0:0), Raków Częstochowa - Jarota Jarocin 1:1 (1:1), GKS Tychy - Miedź Legnica 1:2 (0:1), Górnik Wałbrzych - Bytovia Bytów 1:2 (0:1), Zagłębie Sosnowiec - Calisia 1:2 (1:1).

Opinie (28)

• Czas na zmiany

Sam namawiałem, by dać Witkowskiemu czas. Ale teraz widać, że coś tu nie gra, dobrany skład, taktyka, trener. Panowie z Zarządu - plany macie ambitne, ludzi na stadion chcecie przyciągnąć, ale bez porządnej gry i ZAANGAŻOWANIA grajków i trenera nic z tego.

• 29 2

• (2)

klubem powinni rzadzic Gdynianie z Gdyni a nie goscie z wronek..

• 26 3

• GDYNIANIE Z GDYNI, WIESZ GDZIE MAJĄ TEN DOGORYWAJĄCY KLUBI... (1)

CHYBA JEST TO TAK OCZYWISTE, IŻ NIE TRZEBA O TYM PISAĆ..

• 6 10

• zobacz jak Arka dogorywa

• 13 2

• Marek Witkowski - nieudacznik skads tam

Jakis ziomek z Amiki zalatwil mu prace w Gdyni, wiec dzieki temu znalazl sie w Baltyku. Tzw. 'trener', ktory nie mial powazania wsrod pilkarzy Wigier Suwalki w zeszlym sezonie. Teraz w naszym klubie jest zbieranina nowych pilkarzy, ktorym Amica pewnie niezle placi , a ' trener ' nie umie zapanowac nad tym wszystkim. KADLUBY !! CZY MYSLELISCIE NAPRAWDE, ZE MOZEMY AWANSOWAC Z TYM NIEUDACZNIKIEM ??? Dlaczego mielibysmy awansowac? Bo nazywamy sie BALTYK? Nie mamy trenera, wiec o czym tu mowic? Ktos z Was powie : 'dajcie mu czas na poskladanie druzyny;..... To nie jest zaden trener, wiec nie dawac mu czasu, tylko pozbyc sie go z BALTYKU jak najpredzej !!!! Jesli on bedzie w klubie to czeka nas degradacja do 3 ligi, i nie bedzie derby z arka w 2 lidze w nastepnym sezonie, bo ich pewnie tez czeka spadek.

• 30 1

• CZAS NA ZMIANY JESZCZE NIE WSZYSTKO STACONE GRAMY DALEJ!!!!

• 18 11

• Dziś jest świetna okazja by było normalnie

Bałtyk przegrał w Toruniu 0:3, Arka w 81 min. przegrywa w Nowym Sączu 0:3, Lechia przegrała wczoraj w Białymstoku 1:2.Dziś na trojmiasto.pl nikt nie ma prawa do napinki, Trójmiasto piłkarsko to aktualnie dno.I dziś każdy powinien zająć się swoim klubem.

• 55 3

• Czas się skończył

Trenera trzeba pożegnać. Zarząd klubu musi pokazać jaja i zadziałać szybko i stanowczo. Z tej mąki chleba nie będzie i nie można czekać na kolejne takie występy.

• 21 2

• decyzje z wronek,kopacze z rezerw poznania lub sory odpady z lechii,emeryt wlodarczyk za ktorego mega kasa w skali roku fortuna,gosc ze wsi trenerem-bez osobowosci,jaj czy wogole czegokolwiek,szosty chyba trener w ciagu 3 lat,zero wychowankow,ciagle napinki jaka to nie potega teraz bedzie,a co roku jest corza gorzej,full kasy w piz..i wgl syff

• 18 3

• milosz

a,wychowankowie uciekają w polske.kiedys pisalem juz wczesniej ze laga i do przodu

• 4 0

Filozofia zmiany trenera co sezon może budzić obawy. Budowanie drużyny musi trwać ale z trenerem dającym wiarę w lepsze jutro..., ja tego u p. Witkowskiego niestety nie widzę.....

• 12 0

• prawda

Zarządzie i sponsorze- nie pomogą ani festyny ani za darmo lokówki i czajniki, trzeba dokupić graczy, zmienić trenera , zacząć wygrywać mecze, zadbać o bezpieczeństwo kibiców pod stadionem i na Bałtyk zaczną przychodzić ludzie, a tak to 300 -400 osób będzie na jesień przychodzić, niby fajnie bo łatwiej wtedy czajnik wygrać ale nie o to tu chodzi.