Gdynianie tłamsili rywala, ale przegrali w Łęcznej

29 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Petr Benat nie zdołał odmienić gry Arki. Gdynianie przegrali drugi raz z rzędu. Petr Benat nie zdołał odmienić gry Arki. Gdynianie przegrali drugi raz z rzędu.

Arka na dobre osiada w środkowych rejonach tabeli I ligi. W Łęcznej gdynianie częściej byli przy piłce, w pierwszej połowie nie otrzymali karnego po faulu na Charlesie Nwaogu, ale zdecydowanie groźniej atakowali przyczajeni do kontry gospodarze, którzy szybko strzelili dwa gole. Żółto-niebiescy doznali w starciu z Bogdanką porażki 1:2 (0:2). To ich już piąty kolejny mecz bez wygranej i drugi z rzędu przegrany! Tym samym to ekipa Piotra Rzepki, a nie Petra Nemca zachowała szansę na walkę o ekstraklasę w sześciu ostatnich kolejkach sezonu.

BOGDANKA BOGDANKA
Prusak - Borovicanin, Sołdecki, Kalkowski, Pielorz - Nikitović, Bartoszewicz - Zuber, Łuczak, Renusz - Pesir
Sędziowie: Jakubik (Siedlce) oraz Niemirowicz, Protasewicz
Szlaga - Krajanowski, Jarun, Wallace, Radzewicz - Kowalski, Jarzębowski, Benat, Kuklis - Flis - Nwaogu
  • 68' Zuber Zmiany Herman
  • 75' Łuczak Zmiany Nildo
  • 90' Pesir Zmiany Tymosiak
  • 45' Wallace Zmiany Mazurkiewicz
  • 62' Flis Zmiany Jędrzejowski
  • 73' Nwaogu Zmiany Surdykowski
  • 7' Łuczak
  • 17' Łuczak
  • 62' Nwaogu
  • 23' Kalkowski
  • 44' Pesir
  • 54' Renusz
  • 89' Nikitović
  • 21' Nwaogu
  • 27' Krajanowski
  • 45+1 Kuklis
  • 49' Jarzębowski

Pomeczowy komentarz Piotra Kuklisa przed kamerami Orange Sport:
Punktów nie dostaje się za utrzymanie się przy piłce. To kolejny mecz, w którym tłamsimy rywala, ale nie wygrywamy. Zawaliliśmy początek. Nie wiem, czy to rozkojarzenie było? Potem staraliśmy się, goniliśmy, ale się nie udało. Nie mi oceniać ten mecz. To należy do trenera.

w Arce po raz pierwszy wiosną zagra Petr Benat (ARKA) . Czeski rozgrywający od lutego leczył kontuzję kolana, w tym roku zagrał jedynie niepełną połowę w IV-ligowych rezerwach, czy tak jak jesienią zdoła on poprawić grę ofensywną żółto-niebieskich?
na środku obrony zagra Wallace (ARKA). Brazylijczyk został zimą pozyskany przez Arkę właśnie z Łęcznej. Jesienią w meczu, w którym w Gdyni padł remis 2:2 strzelił gola dla Bogdanki
na środku obrony Bogdanki debiutuje Marcin Kalkowski (BOGDANKA) , który w 2010 roku był piłkarzem Arki, ten piłkarz zastąpi pauzującego za kartki Magdonia
dzisiaj kapitanem Arki będzie Jarzębowski (ARKA), gdyż Mazurkiewicz zajął miejsce na ławce rezerwowych
w Łęcznej wakacyjne upały, na termometrach około 30 stopni Celsjusza
Arka dzisiaj w żółtych koszulkach i getrach oraz niebieskich spodenkach, Bogdanka na czarno
1'
mecz rozpoczęła Arka
2'
Szlaga (ARKA) łapie piłkę, bo Wallace (ARKA) dobrze blokował Pesira (BOGDANKA)
3'
początek dla Bogdanki, kolejny atak gospodarzy, w polu karnym powstrzymany Renusz (BOGDANKA), piłkarz, który również grał w Arce, ale tylko w rezerwach
4'
niecelny strzał Łuczaka (BOGDANKA)
5'
Flis (ARKA) próbował rajdu lewym skrzydłem, ale przy próbie minięcia Pielorza zagrał ręką piłkę
6'
przerwana akcja gospodarzy, bo na spalonym Nikitović (BOGDANKA)
7'
[1:0] BOGDANKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Łuczak. Po błędzie Jarzębowskiego, który stracił piłkę w środku pola szybka kontra gospodarzy, Pesir zagrał do Łuczaka, który wyszedł sam na sam z bramkarze, po strzale pomocnika Bogdanki Szlaga dotknął piłki, ale i tak wpadła ona do siatki
11'
kolejny atak gospodarzy, Renusz (BOGDANKA) przewraca się przed polem karnym, ale sędzia uznał, że interwencja Wallace (ARKA) 'a była czysta
12'
gospodarze wybili piłkę w aut, aby można było udzielić pomocy lekarskiej Kuklisowi (ARKA), który leży na boisku
13'
Kuklis (ARKA) może grać, Benat (ARKA) oddaje piłkę gospodarzom, kopiąc pod ich pole karne
15'
nie klei się gra Arce w środku pola, a długie przerzuty do Nwaogu (ARKA) nie przynoszą rezultatu
15'
na spalonym Zuber (BOGDANKA), co uchroniło Arkę przed groźną akcją gospodarzy
16'
na trybunach senna atmosfera, nie ma dopingu dla gospodarzy, bo fan club, gdy zmieniono nazwę z Górnika na Bogdankę zaprzestał kibicowania, natomiast wsparcia dla Arki nie ma wcale, bo to efekt kary za wyjazd do Elbląga, żółto-niebiescy muszą opuścić dwa spotkania poza domem
17'
dośrodkowanie Kowalskiego (ARKA), ale dobra interwencja Prusaka (BOGDANKA)
17'
[2:0] BOGDANKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Łuczak. Pesir, mając na plecach Jaruna, z około 40 metrów od bramki kopnął piłkę za siebie, na lewej obronie nie było żadnego z gdynian, Łuczak wyszedł sam na sam ze Szlagą i mimo, że miał ostry kąt celnie strzelił "po długim rogu"
19'
atak Kuklisa (ARKA) powstrzymany przez Kalkowskiego (BOGDANKA)
19'
szybka odpowiedź gospodarzy, Wallace (ARKA) wybija piłkę na róg po dośrodkowaniu Renusza (BOGDANKA)
21'
Nwaogu (ARKA) pada w polu karnym po starciu Sołdeckim (BOGDANKA), ale sędzia nie gwiżdże, choć chyba powinien
21'
Żółtą kartką został ukarany Nwaogu (ARKA), który protestował, że nie było karnego, dość kontrowersyjna decyzja sędziego, bo obrońca gospodarzy nie sięgnął piłki. Dla Nigeryjczyka to czwarta kartka, w kolejnym spotkaniu nie zagra
23'
Żółtą kartką został ukarany Kalkowski (BOGDANKA) po faulu na Flisie
23'
Radzewicz (ARKA) z wolnego próbował dośrodkowywać, ale piłki nie dotknął ani żaden z piłkarzy z pola, ani bramkarz Bogdanki, piłka nieznacznie minęła słupek gospodarzy
25'
Szlaga (ARKA) próbował wyręczyć kolegów, wprowadził piłkę do gry kilka metrów za własnym polem karnym, ale i ten długi przerzut nie doszedł do ofensywnych graczy
27'
Żółtą kartką został ukarany Krajanowski (ARKA), który stracił piłkę na rzecz Pielorza, a potem go jeszcze sfaulował
28'
z uwagi na upał sędzia zarządził 60 sekund przerwy, piłkarze schodzą do ławek rezerwowych, aby napić się
28'
na razie Arka sprawia wrażenie bezradnej, bo Bogdanka jakby przejęła taktykę, którą chcieli realizować gdynianie, podopieczni Piotra Rzepki uważnie grają w środku pola, tutaj przechwytują piłki i wyprowadzają groźne kontry
29'
ładna akcja Arki, Nwaogu (ARKA) zagrał do Kuklisa (ARKA), ten przekazał do Benata (ARKA), jednak strzał Petra bramkarz Bogdanki odbił nogami
30'
Prusak pewnie łapie piłkę po uderzeniu z dystansu Arki
31'
słupek uratował Arkę, szybka kontra trzema zawodnikami i uderzenie Renusza (BOGDANKA) w słupek, mimo że miał przed sobą dwóch defensorów gdynian
36'
od kilku minut gra toczy się w środku boiska
37'
Szlaga (ARKA) ratuje Arkę od straty trzeciego gola, Łuczak (BOGDANKA) znów był sam na sam z bramkarzem, uciekając Wallace'owi, ale tym razem strzał pomocnika Bogdanki został obroniony
39'
dośrodkowanie Krajanowskiego (ARKA) wybijają obrońcy, a poprawka Radzewicza (ARKA) bardzo nieudana
40'
niecelny strzał Bogdanki, gospodarze uderzali już sześć razy na bramkę, w tym trzy razy celnie, Arka uderzała jedynie dwa razy
42'
niecelny strzał głową Wallace (ARKA) 'a po dobrym dośrodkowaniu z wolnego Kowalskiego (ARKA)
43'
kolejny wolny dla Arki
43'
tym razem nie było wrzutki w pola karne, a Kowalski (ARKA) zagrał krótko do Radzewicza (ARKA), który wywalczył tylko aut
44'
Kowalski (ARKA) wrzucił z autu, Prusak (BOGDANKA) źle piąstkował, ale bez konsekwencji dla Bogdanki
44'
Żółtą kartką został ukarany Pesir (BOGDANKA), który próbował uruchomić kontrę, ale kopnął chyba w głowę Wallace 'a
45'
Wallace (ARKA) na noszach opuszcza boisko, trzyma się za szyję, oby nie doszło do uszkodzenia kręgosłupa
45'
ARKA przeprowadza zmianę. Na boisko nie wróci Wallace, w jego miejsce wchodzi Mazurkiewicz.
45'
sędzia doliczył minutę
45+1
Żółtą kartką został ukarany Kuklis (ARKA), który faulem przerwał kontrę Łuczaka
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 0:2
Katem dla Arki jest na razie Wojciech Łuczak (BOGDANKA) . 23-letni pomocnik oddał na gdyńską bramkę cztery strzały, zdobył dwa gole po uderzeniach lewą nogą, ale udzielając wywiadu w przerwie wcale nie był zadowolony. -Do pełni szczęścia zabrakło trzeciego gola. Szkoda tej akcji, którą miałem po błędzie Peresa, ale zabrakło mi już sił, aby precyzyjniej uderzyć. W drugiej połowie musimy uważać, aby nie dać Arce strzelić kontraktowej bramki - powiedział przed kamerami Orange Sport piłkarz, który przed sezonem trafił do Łęcznej z Krakowa. W Cracovii zaliczył sześć bramek w ekstraklasie. Wcześniej próbował przebijać się w Holandii, ale nie dostał się do pierwszego zespołu Willem II Tilburg.
46'
drugą połowę rozpoczęła Bogdanka, w przerwie nie nastąpiły żadne zmiany
46'
nieco dziwna decyzja trenera Nemeca, że nie próbuje nic zmieniać szczególnie w przednich formacjach, gdyż wynik jest wybitnie niekorzystny, a i gra gdynian także dość przeciętna, na ławce z ofensywnych graczy są Tomasik, Surdykowski i Jędrzejowski
47'
kolejna akcja Pesira (BOGDANKA) i Łuczaka (BOGDANKA), znów podawał Czech, a pomocnik uderzał sprzed pola karnego, tym razem obok słupka
48'
Zuber (BOGDANKA) przewraca się w starciu z Krajanowskim (ARKA), ale nie ma faulu, a tym bardziej drugiej kartki dla obrońcy Arki
49'
Żółtą kartką został ukarany Jarzębowski (ARKA), który faulował byłego pomocnika... Arki - Bartoszewicza
50'
dobre dośrodkowanie Radzewicza (ARKA), ale Nwaogu (ARKA) nie zdołał oddać strzału, do piłki nie doszli też Flis (ARKA) i Kuklis (ARKA)
53'
kolejna strata Arki na własnej połowie, szybka kontra Bogdanki i dobra interwencja Mazurkiewicza (ARKA), który na róg wybił podanie Zubera (BOGDANKA)
54'
Żółtą kartką został ukarany Renusz (BOGDANKA), który w narożniku pola karnego Arki sfaulował Krajanowskiego, dla pomocnika gospodarzy to już 10. żółta kartka, a to w I lidze oznacza dwa mecze pauzy
55'
Szlaga (ARKA) wychodzić na 15 metr, aby złapać piłkę, którą przepuścił Mazurkiewicz (ARKA), bo Łuczak (BOGDANKA) miał ochotę na kolejnego gola
56'
próbował dośrodkowywać Kowalski (ARKA), ale piłka wyszła poza bramkę
58'
Krajanowski (ARKA) wybił na róg piłkę spod nóg Renusza (BOGDANKA)
58'
błąd Szlagi (ARKA), nikt go nie atakował, a Maciek wypiąstkował piłkę na róg
59'
po trzecim kornerze dla Bogdanki nie ma zagrożenia dla bramki Arki, co ciekawe gdynianie nie mieli dziś jeszcze żadnego rogu
59'
dośrodkowanie Kowalskiego (ARKA) z wolnego, Pruska uprzedził jednak Jaruna (ARKA) i złapał piłkę
60'
wywołaliśmy chyba pierwszy róg dla Arki
60'
Pruska pewnie wyłapał dośrodkowanie z rogu
61'
dośrodkowanie z wolnego Radzewicza (ARKA) w ręce Prusaka (BOGDANKA)
62'
próba szybkiej kontry gospodarzy, ale na spalonym Renusz (BOGDANKA)
62'
[2:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nwaogu. Piękna akcja gdynian. Flis do Kuklisa, ten w pole karne dla Nwaogu, który mocnym strzałem zdobył kontaktową bramkę. To pierwsze trafienie Nigeryjczyka dla Arki, które uczcił efektownymi saltami!
62'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Flis, w jego miejsce wchodzi Jędrzejowski.
64'
strzał Jaruna (ARKA) głową po dośrodkowaniu Radzewicza (ARKA) z wolnego, piłka obok bramki
67'
dobry strzał Radzewicza (ARKA), ale nieznacznie niecelny
68'
BOGDANKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zuber, w jego miejsce wchodzi Herman.
69'
przerwa dla obu zespołów od sędziego na napicie się
70'
Nwaogu (ARKA) padał tuż przed polem karnym po starciu z Bartoszewiczem (BOGDANKA), ale sędzia nakazał grać dalej
71'
Jarun (ARKA) dobrze przerwał kontrę Łuczaka (BOGDANKA) i od razu pobiegł z piłką kilkanaście metrów starając się jak najszybciej dograć do przodu
71'
zbyt mocne dośrodkowanie Radzewicza (ARKA), Prusak (BOGDANKA) złapał piłkę
72'
Prusak (BOGDANKA) interweniuje poza swoją "16" po dobrym podaniu Kuklisa (ARKA)
73'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Nwaogu, w jego miejsce wchodzi Surdykowski.
75'
w drugiej połowie mecz toczy się pod dyktando Arki, z przebiegu gry gdynianie z pewnością zasługują co najmniej na remis
75'
BOGDANKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łuczak, który już nie skrzywdzi Arki. Żegnają go brawa. W jego miejsce wchodzi Nildo, którego zimą chcieli pozyskać gdynianie
76'
od razu groźną akcję przeprowadził Nildo (BOGDANKA), Brazylijczyk minął Szlagę (ARKA) i wyłożył piłkę Hermanowi (BOGDANKA), na szczęście dla Arki strzał rezerwowego Bogdanki nad bramką
77'
kombinacyjnie rozegrany rzut wolny, Radzewicz (ARKA) dośrodkował na głowę Benata (ARKA), ale strzał Czecha wysoko nad bramką
80'
daleki przerzut Arki, ale Pruska ubiegł Kowalskiego (ARKA)
80'
kolejne długie zagranie Arki, tym razem Kuklis (ARKA) w ręce bramkarza, spieszy się gdynianom, gospodarze wyraźnie nastawieni na obronę wyniku
81'
na spalonym Nildo (BOGDANKA) i to tuż za linią środkową
82'
po błędzie Radzewicza (ARKA), który stracił piłkę na rzecz Pesira (BOGDANKA), groźna kontra gospodarzy, Nildo (BOGDANKA) biegł sam na sam z bramkarzem, ale był na spalonym i rozległ się gwizdek sędziego
84'
po dośrodkowaniu z wolnego Radzewicza (ARKA) piłkę złapał Prusak (BOGDANKA) i jeszcze był faulowany przez Jaruna
85'
długi przerzut Mazurkiewicza (ARKA), ale Jędrzejowski (ARKA) nie zdołał opanować piłki i wyszła ona na aut
86'
Prusak (BOGDANKA) z trudem wybił na róg piłkę po zamieszaniu, które miało miejsce po wrzutce Kowalskiego (ARKA) z wolnego
86'
Prusak (BOGDANKA) wyłapał dośrodkowanie z rogu Kowalskiego (ARKA)
87'
Bogdanka już nie próbuje nawet grać, każda piłka jest wykopywana daleko od bramki
88'
Kuklis (ARKA) otrzymał podanie od Surdykowskiego, zwodem minął Nikitovicia i posłał piłkę w słupek!
89'
Żółtą kartką został ukarany Nikitović (BOGDANKA), który faulował Kuklisa
89'
znów zamieszanie w "16" Łęcznej po dośrodkowaniu Kowalskiego (ARKA), nikt nie stracił piłki, a ta trafiła w nogę Prusaka (BOGDANKA)
90'
BOGDANKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pesir, w jego miejsce wchodzi Tymoszuk. Roszada na zyskanie czasu, Czech wolno schodzi z boiska
90'
sędzia doliczył cztery minuty
90+2
Jędrzejowski (ARKA) stracił piłkę, ale tym razem uciekła ona Bogdance w aut i kontry nie było
90+2
Surdykowski (ARKA) nie opanował piłki, wznowi grę od bramki Prusak (BOGDANKA), oczywiście nie spieszy się z tym
90+3
szczęście przy Arce, Szlaga (ARKA) odbił strzał Nildo (BOGDANKA), który wyprzedził Mazurkiewicza (ARKA), będzie róg dla gospodarzy, znów długo przymierzają się wznowienia gry
90+4
dwaj piłkarze Bogdanki zagrali sobie w narożniku boiska, a następnie nabili obrońcę Arki i zyskali kolejny róg
90+4
Szlaga (ARKA) z najwyższym trudem sparował na róg strzał Renusza (BOGDANKA)

Pozostałe wyniki 28. kolejki:
Piast Gliwice - Ruch Radzionków 0:1 (0:1), Olimpia Elbląg - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:1 (0:1), KS Polkowice - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (0:1), Flota Świnoujście - Warta Poznań 0:0, Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:0), GKS Katowice - Wisła Płock 0:1 (0:1), Kolejarz Stróże - Polonia Bytom 2:3 (2:1), Dolcan Ząbki - Pogoń Szczecin 2:1 (1:1).

Opinie (296) ponad 20 zablokowanych

• no i pieknie :) (8)

Bravo Piotrek Rzepka :) Bałtyk Gdynia pozdrawia i gratuluje !!!!

• 132 30

• nie bawem

derby sledziowa

• 6 11

• SLEDZIE NIE MARTWCIE SIE, ZE NIE BEDZIECIE SWIETOWAC AWANSU DO E-KLASY. (1)

Pozostaje zawsze swietowanie Wielkiej ucieczki ze swojego kurnia przed Lechia.

Obchody w Gdyni juz wkrotce.

• 14 13

• Masz już mózg całkowicie zlasowany i nadajesz się do odstrzału .