Gdynianie udanie rozpoczęli walkę o Puchar Polski

Marta
12 września 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Arka Rugby

Rugbiści Arki od zwycięstwa rozpoczęli rywalizację w fazie grupowej Pucharu Polski. W poniedziałkowy wieczór w Narodowym Stadionie Rugby "Buldogi" rozgromiły ekipę Czarnych Pruszcz Gdański aż 56:0 (35:0). Przypomnijmy, że gdynianie zdobyli to trofeum w 2010 roku, a w minionym sezonie dotarli do finału rozgrywek.

Punkty dla Arki: Tsiklauri 19, Korbolewski 10, Perzak 5, Szrejber 5, Krieczun 5, Kvernadze 5, Zembroń 4.

ARKA: Ruszkiewicz (41 Bojke), Bachurzewski, Bartkowiak, Nowak (52 Andrzejczuk), Skindel, Perzak, Raszpunda (52 Mikołajczak), Korbolewski, Kvernadze (57 M.Dąbrowski), Tsiklauri, (57 Plichta), Madajewski, Szrejber (57 Zembroń).

CZARNI: Kamoń, Wenta, Zieniók, Jastrząb, D. Lechmyc, Dębski, K. Lechmyc, Płoński, Fojuth, Zajkowski, Lipski, Kasperek, Krakowski, Daniluk, Bałachowski oraz Tyszewicz, Dudziec, Rybka, Piotr, Bistram, Kunicki, Mirowski.

Gospodarze zdominowali przebieg spotkania już od pierwszych jego minut. Już w czwartej minucie zdobyli pierwsze przyłożenie. Ekipa Czarnych poza spora ambicją nie miała innych argumentów przeciwko mistrzom Polski i zasłużenie przegrała. Decydujące o ostatecznych losach wyniku było drugie 20 minut pierwszej połowy, kiedy to Arka błyskawicznie powiększała przewagę, m.in. czterokrotnie przykładając piłkę.

W sobotę swój mecz wygrała Lechia, więc pierwsza runda gier PP w grupie północnej nie przyniosła niespodzianek.

Przypomnijmy, że uczestnicy rozgrywek pucharowych zostali podzieleni według klucza geograficznego. W grupie północnej znalazły się następujące kluby (kolejność alfabetyczna): Arka Gdynia, Czarni Pruszcz Gdański, Lechia Gdańsk, Ogniwo Sopot. Natomiast w grupie centralnej zagrają: obrońcy trofeum - Budowlani Łódź, Juvenia Kraków, Orkan Sochaczew i Pogoń Siedlce.

Terminarz pozostałych meczów w grupie północnej Pucharu Polski:
15/16.10
Arka - Lechia, Czarni - Ogniwo

12/13.11
Ogniwo - Arka, Czarni - Lechia

Do półfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grup. O finał zagrają one na krzyż, czyli najlepsza drużyna z północy zmierzy się z drugą z grupy centralnej i na odwrót. Gospodarza tych spotkań wskaże losowanie. Zwycięzcy awansują do finału.
Marta

Opinie (15)

• Arka rozgromiła !!!!!!

A ile okazji na punkty straciła.Czarni fatalni ,lewe skrzydło przez połowę meczu puste a Zajączek kopał jakby miał na nodze kapcia z pomponem.

• 8 2

• arkowcy (2)

miło było popatrzec w drugiej czesci meczu jak WKONCU!!!! grali ARKOWCY,a nie najemnicy .TYLKO ARKA GDYNIA!!!

• 16 11

• proste (1)

jak by ci wasi arkowcy dobrze grali to byscie najemnikow nie potrzebowali a tak nie ma innej opcji zeby byc na szczycie....generalnie arka od poczatku powstania składa sie najemnikow

• 12 10

• bardzo proste

owszem zgadzam sie!!!! a byli to najemnicy z Sopotu tacy jak swistor,komisarczuk,lis,dzolek,ucho,jezak,bieszke oraz najemnicy z siedlec tacy jak chrominski,andrzejczuk,adios takze cienias bator z lodzi sezon fedor z warszawy orginalnie siedlce i mozna by tak bylo wymieniac i wymieniac nic dodac i nic ujac padaka klub!!!!

• 4 3

• (1)

ten mecz nie ma znaczenia.I tak w końcu spotkają się z Łodzią.A wtedy... Każdy znający temat wie jak zakończy się ten pojedynek :)

• 7 14

• oby tak jak mecz o mistrzostwo w lodzi...

az jarmulki pospadaly z wrazenia

• 13 3

• ARKA

Arka ma zagrac tak z Lechia i bedze OK

• 12 10

• nic nie bedzie ok.Łódź trenuje 4 razy w tygodniu.Jeszcze takiego składu nie było.

• 5 7

• do autora tego "tekstu"

Pani Marto Arka jest mistrzem Polski a nie "wice", ale czego można się spodziewać po WP

• 10 3

• LECHIA - ARKA (Ekstraliga rugby)

Zapraszamy wszystkich na hit kolejki LECHIA - ARKA. Mecz odbędzie się na stadionie przy ul. Traugutta 29 w najbliższą sobotę o godzinie 17.00. Wstęp bezpłatny.

• 14 0

• Ale rezultat

ze słabeuszami łatwo wygrać.Z Łodzią niemożliwe

• 7 6

• pge arena

A może korzystając z fali uniesień kibiców rugby ogladających puchar świata zorganizować mecz na nowym stadionie? Pokazać Maorysom jak się w PL stadiony buduje, u nich 2 na mistrzostwa świata, reszta kameralna z trawnikiem do siedzenia, strażak się nie przychrzani...a my mamy pge

• 1 8

• do miejscowego

Nie podniecaj się kolego za mocno.PGE Arena to stadion piłkarski.Z tego co zauważyłem to dawny "stadion"(klepisko,kartoflisko) rugby Lechii nie należy do najnowocześniejszych.Póki co to jeszcze na płycie głównej nic nie było grany jeśli chodzi o rugby.Stwórzcie najpierw porządną drużynę,ściągnijcie kibiców a nie miłośników darmowej wyżerki a potem porozmawiamy.Do Nowej Zelandii jest nam naprawdę bardzo daleko.Pogadamy za kilka lat jak nam bokiem wyjdą te wszystkie nowoczesne stadiony.Wybudować nie jest problemem ale je utrzymać...

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 12 2 0 10 167:362 -3
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -1 punkt.