Gdynianie wciąż liderami grupy G TOP-16

Krzysztof Klinkosz
3 lutego 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Koszykarze Asseco Prokomu są w doskonałej sytuacji wyjściowej do walki o TOP-8 Euroligi! Gdynianie rozbili na wyjeździe wyżej notowaną Unicaję Malaga aż 70:50 (17:13, 20:20, 12:7, 21:10). Poniżej zapis relacji, którą przeprowadziliśmy z tego spotkania. Po dwóch seriach gier w grupie G mistrzowie Polski nadal są na prowadzeniu. Za tydzień czeka ich starcie z faworyzowanym CSKA Moskwa.

UNICAJA: Cook 10, Printezis 8, Dixon 5, Archibald 5, Jimenez 3 - Rodriguez 13, Dowdell 2, Welsch 2, Freeland 2, Lima 0.

ASSECO PROKOM: Woods 17, Logan 9, Jagla 8, Hrycaniuk 6, Zamojski 0 - Burrell 16, Varda 7, Ewing 5, Szczotka 2.

Gdynianie doskonale rozpoczęli mecz. Jan-Hendrik Jagla zablokował rzut Robetra Archibalda, a później zanotował dwie zbiórki i aż 4 punkty pod rząd! Swoje punkty dołożyli. jeszcze Adam Hrycaniuk oraz Qyntel Woods i mistrzowie Polski w 3. minucie prowadzili 8:0! Poirytowany trener gospodarze poprosił wówczas o przerwę.

Dopiero w 4. minucie gospodarze zdobyli swoje pierwsze punkty w meczu. Ciężar gry wziął na siebie Omar Cook i po 4 punktach Amerykanina przewaga Asseco Prokomu stopniała do 2 punktów (8:6). Za chwilę jednak punktował Woods, a akcją 2+1 popisał się Ratko Varda. Po kolejnych punktach Woodsa w 7. minucie gdynianie wyszli na prowadzenie 15:6.

Mniej ostatnio grający Amerykanin po kilkudziesięciu sekundach zdobył kolejne punkty, w sumie miał już ich na koncie 8 i gdynianie wyszli na najwyższe jak dotąd prowadzenie 17:6. Niestety, w ostatniej minucie kwarty mistrzowie Polski pozwolili rywalom na zniwelowanie części strat i po pierwszej kwarcie prowadzili 17:13.

Drugą kwartę koncertowo rozpoczął Ronnie Burrell. Najpierw trafił "trójkę", później dołożył do tego punkty z półdystansu, a ponieważ był faulowany przy rzucie, stanął na linii rzutów wolnych i nie spudłował. Asseco Prokom prowadziło już 23:13. Wprawdzie Juan Dixon również trafił zza linii 6,25 m, jednak Burrell w dalszym ciągu dzielił i rządził na parkiecie. Po jego kolejnej "trójce" w 13. min. było 26:16.

Zespół z Hiszpanii był nieskuteczny, gdynianie lepiej też czuli się na tablicach. Jeśli nie trafia David Logan czy Woods ciężar zdobywania punktów bierze na siebie Burrel bądź Hrycaniuk. W 15. minucie przypomniał o sobie Daniel Ewing i po jego "trójce było 33:18 dla ekipy z Polski.

Gospodarze poprawili obronę i skuteczność rzutów na tyle, by po kolejnych dwóch minutach przegrywać tylko 24:33. Kolejne punkty zdobywali jednak Varda i Burrell i Asseco Prokom wyszło na prowadzenie 37:24 w 18 minucie. Niestety końcówkę pierwszej połowy zespół z Gdyni przegrał aż 0:9 i do przerwy zamiast efektownego prowadzenia mistrzów Polski było tylko 37:33 dla Asseco Prokomu.

Do przerwy najwięcej punktów dla Asseco Prokomu zdobyli Burrell 11 i Woods 8, gdynianie byli dwa razy skuteczniejsi od rywali w rzutach za 2 punkty, lepiej też zbierali piłki z tablic, niepokoiła jednak liczba strat, których zanotowali na swoim koncie aż o 6 więcej niż gospodarze, to efekt głównie słabszej gry w końcówce pierwszej połowy.

Drugą połowę meczu punktami otworzył Jagla, który dwukrotnie trafił spod kosza, jednak ofensywa gospodarzy trwała nadal i po trafieniu Georgiosa Printezisa było tylko 41:39 dla Asseco Prokomu w 22 min.

W 25 min. tylko jednego wolnego trafił Woods (42:39) za chwilę na linii rzutów wolnych stanął Robert Archibald jednak on również trafił tylko raz i gdynianie wciąż prowadzili 2 punktami (42:40). Gdynianie uciekli nieco gospodarzom po "trójce" Logana (45:40). Kolejne punkty reprezentanta Polski dały prowadzenie 47:40, później dwa punkty dołożył Woods i w 29 minucie gdynianie prowadzili 49:40 i takim też wynikiem zakończyła się trzecia kwarta.

Początek ostatniej odsłony stał pod znakiem nerwowej gry z jednej i drugiej strony, długo żadna z ekip nie mogła zdobyć punktów. W 33 minucie Berni Rodriguez zdobył punkty na 42:49 jednak za chwilę dziewięciopunktowe prowadzenie Asseco Prokomu odzyskał Jagla.

Niemiecki center przerwał kolejną akcję rywali faulem i dwa punkty po wolnych zdobył ponownie Rodriguez (51:44 w 34 min.). Aż do 36 minuty meczu punkty zdobywano głównie po rzutach wolnych (53:45 dla Asseco Prokomu)

Wreszcie gdynianie przyspieszyli tempo akcji, znów zagrali skuteczniej i po punktach Vardy, Hrycaniuka oraz Woodsa gdynianie prowadzili w 38 min. 59:45.

Ofensywa gdynian nie ustawała i po kilkudziesięciu sekundach prowadzili już 65:47. W 39 minucie Woods wyprowadził mistrzów Polski na 20-punktowe prowadzenie 67:47 i to na parkiecie rywala.

Już w ostatnich sekundach meczu Burrell jeszcze raz trafił za trzy i było 70:47 dla Asseco Prokomu a wynik na 70:50 ustalił w ostatniej chwili Cook.

W drugim meczu grupy G: Żalgiris Kowno przegrał z CSKA Moskwa 68:83 (26:17, 19:18, 11:22, 12:26)

• 26 80

• psiu bzdziu - najlepsza druzyna z Polski (2)

• kompleksik :)

..masz kompleksy idź na terapię :) BRAWO PROKOM !!!

• 1 0

• W Trójmieście dla prawdziwych kibiców liczy się tylko TREFL SOPOT (6)

• 70 149

• (1)

TYLKO TREFL I TREFL A NIE JAKIES RYBY

• 23 36

• Arka Gdynia cieciu.

Żal tyłek ściska, że się zespoły z zapyziałego Sopotu wycofują??

• 10 6

• Tylko Asseco Prokom !

• 29 20

• Spóźniony przez śnieg

Jestem trochę spóźniony ale zawsze lepszy Rydz-yk niż nic.
      Gratuluję chłopakom sukcesu międzynarodowego, wszyscy Polacy wygrali, wygrał też Logan podobny mi wzrostem koszykarz znad Wisły.
      Wszyscy wygraliście, miałem tremę w majtkach.
      Panowie, prezydencki IŁ podstawiony na lotnisku w Maladze.
      Prezydencie zgłaszam wykonanie zadania!!!!

• 1 12

• a tak się składa, że artykuł nie jest o treflu!

• 62 98

• to po co koment, artykuł nie jest o fleflu sopot?

• 1 2

• 18 min

24:33 i czas dla Packa

• 6 3

• 21 min

• (2)

Dokładnie ! Oni to kibice Sopotu! A nie drużyny. PROKOM!

• 9 6

• (1)

kibice druzyny z Sopotu. Każdy kibicuje komu chce, ma do tego prawo.

• 7 3

• tak ale nie trzeba przy tym obrażać innych ! Tak jak powiedziałeś- kibicować komuś a nie obrażać innych.

• 10 5

• Głupota (1)

A jak przeniosą to coś do Rzeszowa to też będziesz kibicował??

• 8 2

• Jakoś dawałem radę dojeżdżać do Sopotu ! Kolejka jest co 25 min !

• 0 0

• TYLKO TS (1)

gdyńscy złodzieje od Sopotu WARA!!!!! nie jesteście u Nas mile widziani!! uwagi to se zwracajcie złodzieje sobie!!!!!

• 3 8

• odezwał się pan sopotu, taki krzysztof jarzyna ze szczecina!

• 3 2

• (1)

zespołowi czy klubowi? ja kibicuję klubowi, a klub Trefl Sportowa Spółka Akcyjna został w Sopocie i posiada drużynę Trefl Sopot. to w Gdyni powstał nowy klub Gdyński Klub Koszykówki Arka mający drużynę Asseco Prokom. zespół tworzą zawodnicy, a oni przychodzą i odchodzą i nie mam z nimi żadnej więzi emocjonalnej.

• 3 2

• nie masz więzi emocjonalnej z zawodnikami? to z kim? z panią sprzedającą bilety, czy z kim?

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 29 5 24 2334:2555 34

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 29 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 107:86 (22:16, 27:20, 33:19, 25:31)
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław 79:82 (23:27, 22:11, 18:27, 16:17)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Start Lublin 96:93 (27:27, 29:16, 24:22, 16:28)
  • PGE Spójnia Stargard - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 94:72 (27:15, 24:25, 21:13, 22:19)
  • Legia Warszawa - Anwil Włocławek 96:87 (23:26, 25:14, 28:29, 20:18)
  • Icon Sea Czarni Słupsk - Dziki Warszawa 59:66 (9:25, 10:13, 23:15, 17:13)
  • Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - Tauron GTK Gliwice 71:96 (15:20, 24:33, 15:25, 17:18)
  • Arriva Polski Cukier Toruń - King Szczecin 92:88 (31:22, 13:26, 24:17, 24:23)

20 kwietnia 2024, godz. 15:30