Gdynianie wciąż zamykają tabelę II ligi

27 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Mimo ofiarnej gry, jak na zdjęciu Marcina Martyniuka, piłkarze Bałtyku nadal nie potrafią wiosną wygrać meczu, a bez tego nie będzie utrzymania II ligi. Mimo ofiarnej gry, jak na zdjęciu Marcina Martyniuka, piłkarze Bałtyku nadal nie potrafią wiosną wygrać meczu, a bez tego nie będzie utrzymania II ligi.

Bezbramkowym remisem zakończyło się w Gdyni starcie ostatniego w tabeli II ligi Bałtyku z wiceliderem Miedzią Legnica. Dla walczących o utrzymanie gdynian remis jest bardzo cenny, ale nie tak jak zwycięstwo, którego wiosną jeszcze nie odnieśli. Kolejnych punktów biało-niebiescy będą szukać 6 maja w wyjazdowym meczu z Jarotą Jarocin.

Matysiak - Lemanek, Benkowski, Martyniuk, Król - Dettlaff, Noga - Byczkowski, Stukonis, Stępień - Kudyba
Sędziowie: Martynowicz
Widzów: 500
Bledzewski - Starosta, Paszliński, Woźniczka, Zasada, Hempel, Madejski, Gawlik, Garuch, Nowacki, Grzegorzewski
  • 66' Stukonis Zmiany Musuła
  • 70' Stępień Zmiany Włodarczyk
  • 82' Byczkowski Zmiany Wilczewski
  • 65' Hempel Zmiany Szewczuk
  • 80' Nowacki Zmiany Lenkiewicz
  • 89' Gawlik Zmiany Mowlik
  • 22' Stukonis
  • 64' Lemanek
  • 65' Martyniuk
  • 71' Król
  • 86' Lenkiewicz

- Przyjechał do nas zespół, którego uważam za kandydata numer jeden do awansu. Remis cieszy, choć w naszej sytuacji na pewno cenniejsze byłyby trzy punkty. Walczymy dalej. Dzisiaj nie mogliśmy za bardzo się odkryć, bo ze względu na wykartkowanych Jurgę, Bułkę oraz kontuzję Filipiaka mamy ograniczone pole manewru. Trzeba było zagęścić środek i to nam się udało. W bramce bardzo dobrze spisywał się Matysiak. Postanowiłem dać mu szansę w miejsce Kanieckiego, dla którego ostatnie spotkania były nieco mniej udane. "Matys" pokazał, że moja decyzja była słuszna - powiedział po meczu trener Bałtyku Waldemar Tęsiorowski.

Zawodnicy wyszli na boisko w asyście wszystkich młodzieżowych grup Bałtyku.
Na Narodowym Stadionie Rugby pojawiła się około 40 osobowa grupa kibiców Miedzi, którzy już przed meczem dopingują swój zespół
1'
Rozpoczynamy spotkanie. W bramce gości Andrzej Bledzewski, wychowanek.. Bałtyku, który jeszcze w gdyńskich barwach zdobył tytuł mistrza Europy do lat 16. Potem bronił bramki m.in. Arki Gdynia
Przypomnijmy, iż w Bałtyku za żółte kartki pauzują Bułka i Jurga.
2'
Kudyba (BAŁTYK) zatrzymany jeszcze przed polem karnym Miedzi
4'
Gra toczy się w środku pola. Rzut wolny dla Miedzi.
4'
Strzał na bramkę Gdynian, ale piłkę wybijają obrońcy przenosząc ją na połowę rywali
5'
Indywidualna akcja Dettlaffa (BAŁTYK) z prawej strony zakończona wywalczeniem rzutu rożnego
5'
Z dośrodkowania z piłką minął się Kudyba (BAŁTYK), ale Stępień spróbował szczęścia raz jeszcze i wywalczył kolejny "korner"
7'
Bałtyk odważnie poczyna sobie na połowie rywala
8'
Bałtyk blisko straty gola! Piłkę odbitą od własnego obrońcy z najwyższym trudem odbija Matysiak (BAŁTYK)!
11'
Na boisku leży zawodnik gości, potrzebna pomoc masażystów
11'
Na Narodowym Stadionie Rugby sporo dziś najmłodszych kibiców, dla których klub wcześniej przygotowałfestyn
12'
Grzegorzewski (MIEDŹ) wstał o własnych siłach
13'
Grzegorzewski (MIEDŹ) strzela obok bramki
15'
Kudyba (BAŁTYK) przegrał pojedynek biegowy z defensorem gości
16'
Dettllaff z rzutu wolnego podawał do Kudyby (BAŁTYK), który strzałem głową posłał piłkę ponad poprzeczką
17'
Udana interwencja Matysiaka (BAŁTYK), rzut rożny dla Miedzi
17'
Wrzutkę głową wybija Martyniuk (BAŁTYK)
17'
Od bramki grę wznowi Matysiak (BAŁTYK)
18'
Kudyba (BAŁTYK) na raty okiwał obrońców Miedzi, ale ostatecznie stracił piłkę
20'
Z 20 metra strzelał Grzegorzewski (MIEDŹ), ale ponad bramką Matysiaka (BAŁTYK)
21'
Garuch (MIEDŹ) "rozklepał" defensywę Bałtyku, ale jego rajd na bramkę zatrzymał Matysiak (BAŁTYK)
22'
Żółtą kartką został ukarany Stępień (BAŁTYK), który nieprzepisowo przerwał kontrę rywali
23'
Spotkanie jest jak na razie wyrównane, ale to goście rozgrywają swoje akcje z większym spokojem
25'
Sam na sam z bramkarzem miał nadzieję znaleźć się Noga (BAŁTYK), ale Bledzewski (MIEDŹ) szybciej dopadł do piłki
25'
Matysiak (BAŁTYK) w popisowy sposób piąstkuje piłkę dwoma rękoma
26'
Po wykopie Matysiaka (BAŁTYK) Miedź wyłuskała piłkę w środku pola, ale znów w jej posiadaniu znalazł się Bałtyk, który ruszył z kontrą.
26'
Faul na Kudybie (BAŁTYK), rzut wolny dla Bałtyku
27'
Świetna wrzutka Dettlaffa (BAŁTYK) wprost na głowę Króla (BAŁTYK), ale broni Bledzewski (MIEDŹ)
28'
Kontra Miedzi po rzucie rożnym, ale znów dobrze interweniował Matysiak (BAŁTYK), który przerwał podanie w swoim polu karnym
29'
Strzał zza pola karnego wprost w ręce Matysiaka (BAŁTYK)
29'
Goście ostrzeliwują bramkę Bałtyku, ale próby te nie stanowią żadnego zagrożenia
29'
Sędzia zwleka z ponownym wpuszczeniem na boisko Kudyby (BAŁTYK)
30'
Do gry wraca faulowany wcześniej Kudyba (BAŁTYK)
32'
Inicjatywa ewidentnie po stronie Miedzi, Bałtyk z wyraźnym nastawieniem na kontry
35'
Strzał Madejskiego (MIEDŹ) zza pola karnego po raz kolejny wprost w ręce Matysiaka (BAŁTYK)
37'
Bałtyk spisuje się bardzo dobrze w defensywie, natomiast ataki gdynian można określić jako nieśmiałe.
38'
Na "aferę" w pole karne Miedzi zagrywał Król (BAŁTYK), ale nic z tego nie wyszło
39'
Grzegorzewski (MIEDŹ) wypracował sobie sytuacją strzelecką i uderzył zza pola karnego, ale po raz kolejny dobrze interweniował Matysiak (BAŁTYK)
39'
Walczyć Bałtyk, walczyć! - śpiewają kibice
40'
Gdynianie praktycznie "siedzą" w polu karnym gości, ale nie potrafią wypracować sobie sytuacji do strzału
40'
Tymczasem w sektorze kibiców Miedzi część z nich bawi się i śpiewa zdejmując koszulki.
45'
Dalekie podanie do Kudyby (BAŁTYK) zwiastowało szybką kontrę, ale defensywa Miedzi dopadła napastnika i zażegnała niebezpieczeństwo
45+1
Dośrodkowanie w pole karne na aut wybija Benkowski (BAŁTYK), a sędzia kończy pierwszą połowę spotkania. Bałtyk remisuje z Miedzią 0:0
W przerwie na boisko wybiegli najmłodsi piłkarze Bałtyku. Za chwilę rozegrany zostanie również konkurs dla kibiców.
Pierwsze 45 minut można określić jako dobrą grę defensywną po stronie gdynian. Była by to idealna recepta na bronienie wyniku. Problem w tym, że Bałtyk pomimo tego, iż gra z wiceliderem, potrzebuje zwycięstwa
Na uwagę zasługuje również dobra postawa bramkarza Matysiaka (BAŁTYK), na którego trener Tęsiorowski postawił dziś w miejsce Kanieckiego.
Za chwilę rozpoczniemy drugie 45 minut. Kibice oklaskami żegnają piłkarzy zespołów młodzieżowych
46'
Rozpoczynamy drugą połowę
46'
Strzał na bramkę Miedzi oddał Stępień, ale pewnie interweniował Bledzewski (MIEDŹ)
46'
Bardzo żywiołowo instruuje swoich podopiecznych trener gości Bogusław Baniak
48'
Z prawej strony w pole karne próbował dogrywać Noga (BAŁTYK), ale za słabo
49'
Z rzutu wolnego z połowy boiska Dettlaff (BAŁTYK) znów idealnie dogrywał na głowę Króla (BAŁTYK), ale ten ledwo trącił piłkę i nie przysporzył problemów Bledzewskiemu (MIEDŹ)
50'
Jak na razie przewaga po stronie Bałtyku
50'
Doskonałą sytuację zmarnował Kudyba (BAŁTYK)! Napastnik Bałtyku wyszedł sam na sam z Bledzewskim (MIEDŹ), choć "na plecach" miał obrońcę. Posłał strzał, który minął bramkarza gości, ale trafił w słupek!
52'
Starosta (MIEDŹ) chyba sam nie wiedział czy chce dośrodkowywać czy strzelać. W każdym razie piłka poleciała wysoko ponad bramką Bałtyku
53'
Gdynia czeka, my czekamy.. na zdobycie pierwszej bramy - śpiewają kibice Bałtyku
54'
Wrzutka w pole karne Bałtyku, ale głową piłkę wybija Król (BAŁTYK)
55'
Nieudana wrzutka Nogi (BAŁTYK) z lewej strony choć w polu karnym Miedzi czekali już Stępień (BAŁTYK) i Kudyba (BAŁTYK)
57'
Po słupku Kudyby (BAŁTYK) zawodnicy Miedzi zaczęli przejmować inicjatywę, ale ich gra zrobiła się dosyć nerwowa
57'
Zdecydowanie za długie podania Bałtyku
58'
Madejski (MIEDŹ) dogrywa w pole karne, ale dobrym wyjściem popisał się Matysiak (BAŁTYK)
61'
Miedź od dłuższego czasu bezskutecznie próbuje przejść gdyńską defensywę
62'
Kolejną wrzutkę Miedzi głową przerywa Król (BAŁTYK)
63'
Poza boiskiem przebywał przez chwilę Byczkowski (BAŁTYK), któremu pomagał masażysta, ale zawodnik już wraca na plac gry.
64'
Żółtą kartką został ukarany Lemanek (BAŁTYK).
65'
MIEDŹ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hempel, w jego miejsce wchodzi Szewczuk.
65'
Żółtą kartką został ukarany Martyniuk (BAŁTYK), za przepychankę w trakcie ustawiania muru do rzutu wolnego dla Miedzi
66'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stukonis, w jego miejsce wchodzi Musuła.
69'
Kudyba (BAŁTYK) po raz kolejny przegrał pojedynek z defensywą gości
69'
Miedź po raz kolejny strzela wysoko ponad poprzeczką bramki Matysiaka (BAŁTYK)
70'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stępień, w jego miejsce wchodzi Włodarczyk.
71'
Żółtą kartką został ukarany Król (BAŁTYK).
71'
To już trzecia żółta kartka dla Bałtyku w ciągu niecałych 10 minut
73'
Przeszkodzili sobie przy próbie wyprowadzenia kontry Dettlaff (BAŁTYK) i Kudyba (BAŁTYK)
76'
Pozycyjny atak gości, ale wciąż bez efektów
77'
Zła próba dogrania do Kudyby (BAŁTYK) przez Włodarczyka (BAŁTYK). Zmarnowana okazja na kontrę.
78'
Złe przyjęcie piłki przez Kudybę (BAŁTYK) w środku pola, gdynianie tracą piłkę, ale po raz kolejny na wysokości zadania stanęła defensywa Bałtyku
79'
Po serii nieudanych wrzutek gdynian Miedź ruszyła z kontrą. Piłkę odzyskał Musuła (BAŁTYK), który ruszył do przodu i strzelił na bramkę, ale wprost w ręce dobrze ustawionego Bledzewskiego (MIEDŹ)
80'
Bałtyku gramy do końca - śpiewają kibice
80'
Bałtyk atakuje coraz śmielej, ale bez efektów
80'
MIEDŹ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nowacki, w jego miejsce wchodzi Lenkiewicz.
82'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Byczkowski, w jego miejsce wchodzi Wilczewski.
85'
Zza pola karnego strzelał Garuch (MIEDŹ), ale dobrze ustawiony Matysiak (BAŁTYK) bez problemów złapał piłkę
86'
Piłkarze Miedzi wyglądają na mocno zmęczonych
86'
Żółtą kartką został ukarany Lenkiewicz (MIEDŹ).
87'
Świetna indywidualna akcja Nogi (BAŁTYK) zakończona wrzutką z lewej strony, ale bez powodzenia
89'
Kudyba (BAŁTYK) stracił piłkę w środku boiska
89'
MIEDŹ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gawlik, w jego miejsce wchodzi Mowlik.
90'
Zza pola karnego uderzał Garuch (MIEDŹ), ale świetnie interweniował Matysiak (BAŁTYK)!
90'

Pozostałe mecze 28. kolejki:
Energetyk ROW Rybnik - Chrobry Głogów 3:1 (1:0), Czarni Żagań - Calisia 4:0 (1:0), Elana Toruń - Raków Częstochowa 2:0 (1:0), Ruch Zdzieszowice - GKS Tychy 1:1 (1:0), MKS Kluczbork - Bytovia 2:1 (1:0), Nielba Wągrowiec - Jarota Jarocin 0:2 (0:1), Zagłębie Sosnowiec - Chojniczanka 2:1 (1:0), Tur Turek - Górnik Wałbrzych 2:0 (1:0).

Opinie (29) ponad 10 zablokowanych

• TBG

Tylko Baltyk Gdynia! To jest mecz i kibice a nie patole za miedza, super atmosfera, miedz slaba do ogrania.

• 34 32

• Ten punkt niewiele daje

Plus, że grał Matysiak a na ławę powędrowali (w końcu!!!) Nędza i to nieporozumienie bramkarskie Kaniecki.

• 27 10

• Szkoda ze nie udalo wam sie wygrac (1)

od jakiegos czasu kibicuje Bałtykowi i sledze poczynania

• 33 20

• To masz kupę roboty przy tym śledzeniu poczynań...

• 6 2

• Bałtyk - prawdziwy gdyński klub, ale szkoda, że grają jak dziady. (1)

• 28 22

• Ja bym odwrócił to zdanie - szkoda że grają w Gdyni

• 12 6

• (2)

Fajna atmosfera,normalni ludzie na trybunach,nie o malinowych nosach,szkoda tylko że wyników jak nie było tak nie ma.

• 27 15

• Rzeczywiście atmosfera w dechę, że nie ma co... (1)

Co to za widowisko, że zamioast skupić się na patrzeniu na grę wszyscy z niepokojem patrzą na ulicę bo może się pojawić arka.

Ja chyba przestanę chodzić na te mecze. Ja zamiast się cieszyć to mam pełne majtki

• 8 8

• Sledziu jak nie zoorganizujecie się w 300 osób,to nie tylko się pod stadion nie wybierzesz jak gra Bałtyk,tylko zostaniesz w domu i zamkniesz sięw łazience i siedząc na kibelku bedziesz się modlić żeby Cie żaden Kadłub nie znalazł..

• 4 5

• koniec zludzen

• 16 4

• (2)

spadacie w nicość.Tam gdzie wasze miejsce.Co do atmosfery to tak jak na holu w gimnazjum.

• 25 21

• Fajnie że przyznajesz się że byłeś na meczu,widocznie taki klimat gimnazjum ci bardziej odpowiada niż słuchanie pijackich bluzgów ludzi których nie wiele piłka tak naprawdę obchodzi.