Gdynianie wiceliderem II ligi

18 sierpnia 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Po zakończeniu spotkania gdyńscy piłkarze pytali kibiców:  "Kto wygrał mecz?!"  i wspólnie z fanami gromko odpowiadali " Bałtyk!" Po zakończeniu spotkania gdyńscy piłkarze pytali kibiców:  "Kto wygrał mecz?!"  i wspólnie z fanami gromko odpowiadali " Bałtyk!"

Piłkarze Bałtyku odnieśli efektowne zwycięstwo w drugim występie w tym sezonie przed własną publicznością w grupie zachodniej II ligi grupy zachodniej. Gdynianie pokonali Lechię Zielona Góra 3:0 (1:0). Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z Narodowego Stadionu Rugby. Już w najbliższą sobotę biało-niebiescy będą bronić pozycji wicelidera tabeli w pojedynku w Toruniu. Transmisję będzie można zobaczyć pod adresem www.kpsport.pl

Bramki
Trochim 43, Drzymała 71, Kowalski 82

BAŁTYK: Matysiak - Łoziński, Benkowski, Król, Musuła - Drzymała, Martyniuk, Trochim, Kowalski (89 Bieliński) - Rakowski (46 Szostek), Michałek (71 Granosik)

LECHIA: Dobroliński - Dorniak, Tyktor, Wojtasiak, Topolski - Głowania (80 Szymański), Haraś - Kojder, Sucharek (76 Niewiadomski), Kaczorowski (60 Podwyszyński) - Duchnowski (80 Kolouszek).

Sędzia: Lizak (Poznań). Żółte kartki: Martyniuk (Bałtyk), Wojtysiak (Lechia). Widzów: 1000

KONIEC MECZU. Bałtyk wygrał 3:0. Szczególnie po przerwie gdynianie zdominowali zupełnie wydarzenia na boisku

90+2 Szostek spróbował powtórzyć wyczyn Kowalskiego, też przelobował bramkarza, ale piłka po jego uderzeniu przeszła nieznacznie obok słupka

90' sędzia doliczył trzy minuty

89' oklaski i okrzyki "dziękujemy" żegnają Kowalskiego, za Łukasza na boisko wszedł Bieliński

86' poprzeczka ratuje Lechię przed stratą czwartego gola. Bardzo dobre uderzenie z blisko 30 metrów Granosika

82' Bałtyk poprawia na 3:0! Na listę strzelców wpisał się Łukasz Kowalski, który w pojedynku sam na sam z bramkarzem niczym rasowy napastnik przerzucił piłkę nad Dobrolińskim, a przecież w ekstraklasie był on obrońcą

81' po całych trybunach niesie chóralny śpiew "Sialala, Bałtyk!"

81' zaczął padać deszcz

80' wspomniana zmiana w Lechii, na boisku Szymański i Kolousek, którzy zastąpili Głowanię i Duchnowskiego

79' trener Lechii stara się jeszcze walczyć, do zmiany przygotowuje dwóch piłkarzy równocześnie

76' druga zmiana w Lechii, Niewiadomski za Sucharka

75' Drzymała blisko kolejnego gola, pomocnik "zakręcił" obrońcą, ale uderzył wprost w bramkarza, mimo to Dobroliński odbił piłkę przed siebie, Kowalski składał się z dobitką, ale został zablokowany

73" "Dwa do zera to za mało by kibiców radowało" - śpiewają "trybuny" na Narodowym Stadionie Rugby

71' Bałtyk prowadzi 2:0! Do odbitej prze obrońców Lechii w polu karnym piłki dopadł Michał Drzymała i potężnym strzałem w lewy róg bramki rywali poprawił rezultat

71' druga zmiana w Bałtyku, na boisku Granosik za Michałka. Będzie też roszada w ustawieniu, Trochim przejdzie do ataku, a nowy piłkarz zajmie jego miejsce na środku drugiej linii

70' szybka kontra Lechii, goście atakowali 3 na 3, ale Duchnowski zamiast podawać do dobrze wychodzących skrzydłem kolegów zdecydował się na strzał z 20 metrów i piłka poszybowała nad poprzeczką

69' Drzymała w indywidualnej akcji w polu karnym, jednego rywala minął, ale na drugim tej rajd się skończył

68' żółta kartka dla Martyniuka za faul na Głowani w środkowych rejonach boiska

66' "Jeszcze jeden" na trybunach. Przewaga Bałtyku jest coraz wyraźniejsza, ale brakuje klarownych sytuacji strzeleckich

65' strzał z wolnego Michałka, piłka bita po ziemi z około 25 metrów trafiła w ręce bramkarz Lechii

63' Dobroliński piąstkowaniem w ostatniej chwili strącił piłkę sprzed głowy Michałka

62' odważnie Szostek wszedł między dwóch stoperów Lechii, ale strzelił nad bramką

60' pierwsza zmiana w Lechii, Podwyszyński zastąpił Kaczorowskiego

59' Trochim zbyt mocno w pole karne do Michałka i szybszy bramkarz Lechii

58' po kolejnym niecelnym podaniu Bałtyku prześmiewczy okrzyk z trybun pod adresem gospodarzy: "my gramy w białych", bo piłka zbyt często adresowana jest do "zielonych", czyli Lechii

57' niezły strzał Michałka z wolnego, ale dobrze ustawiony Dobroliński pewnie złapał piłkę

56' Wojtysiak powstrzymał Michałka faulem za co otrzymał żółtą kartkę, będzie wolny dla Bałtyku 18 metrów od celu

56' fatalny błąd Wojtysiaka, Obrońca Lechii z własnego pola karnego postanowił wyprowadzić piłkę po dryblingu, o ile przeszedł Drzymałę, to Michałek zabrał mu piłkę

54' dobra interwencja Dobrolińskiego, który zdjął piłkę z głowy Szostka, choć dośrodkowanie Kowalskiego nie musiało być aż tak mocne

50' Topolski ryzykownym, ale czystym wślizgiem wybił piłkę na róg spod nóg składającego się na 10. metrze do strzału Michałka

47' druga połowa toczyć się będzie przy elektrycznym oświetleniu

47' od razu szansa na poprawienie rezultatu dla gospodarzy, Michałek wpadł w pole karne, wycofał piłkę do Drzymały, który jednak w dobrej pozycji strzeleckiej nieczysto uderzył w piłkę i nie doleciała nawet ona do bramki

46' drugą połowę rozpoczęła Lechia. W Bałtyku zmiana w ataku. Szostek za Rakowskiego. 17-letni Karol został powitany na boisku oklaskami

45+1' koniec pierwszej połowy. Bałtyk prowadzi 1:0. Mecz stoi jednak na słabym poziomie. Co prawda jest dużo walki z obu stron, ale też i mnóstwo fauli

45' dośrodkowanie z wolnego Drzymały nie dotarło do żadnego z napastników i piłkę wyłapał bramkarz. Drobliński mocno wykopnął piłkę tak, że po przeciwnej stronie boiska musiał interweniować Matysiak

45' sędzia doliczył jedną minutę

43' BAŁTYK prowadzi 1:0! Kapitalny strzał Wojciecha Trochima z około 30 metrów. Piłka w okienku bramki Lechii

42' szybka kontra Bałtyku, strzał Kowalskiego tuż obok słupka

42' piłka w bocznej siatce Bałtyku po dośrodkowaniu z rogu Sucharka

41' Matysiak wybił spod nóg Kaczorowskiego, róg dla Lechii

39' solowa akcja Trochima, ale znów zakończona niecelnym strzałem

35' najlepsza okazja dla Bałtyku, Kowalski mógł wyjść sam na sam z bramkarzem Lechii, ale Łukasz postanowił podać jeszcze do Rakowskiego i piłkę przejęli rywale

31' dobra akcja Trochima, zakończona strzałem z ostrego kąta, ale piłka minęła słupek bramki Lechii

30' strzał z dystansu Kaczorowskiego, pewna interwencja dobrze ustawionego Matysiaka

28' Dobroliński dobrze wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Kowalskiego

25' niewiele brakowało, aby byłaby samobójcza bramka Lechii, po ostrym dośrodkowaniu Drzymały z wolnego, bramkarz z trudem złapał piłkę, która odbiła się od nóg Tyktora

23' kolejny strzał Lechii, dopiero teraz kibice Bałtyku próbują zorganizować doping "Wszyscy wstają i śpiewają"

20' oklaski, ale ironiczne po kolejnym niecelnym zagraniu gospodarzy

18' nieporozumienie między Dobrolińskim a Tyktorem, gdy po zderzeniu bramkarza z obrońcą piłkę próbował przejąć Kowalski, sędzia uznał, że jednak pomocnik Bałtyku popchnął rywala

15' strzał Kojdera z około 17. metra, pewna interwencja Matysiaka

13' kontuzję sygnalizuje Duchnowski. Napastnik Lechii zszedł do linii bocznej i prosi o pomoc masażystę. Bałtyk przez około minutę grał z przewagą jednego piłkarza, ale nie wykorzystał tego

12' na razie niewiele dzieje się na boisku, a na trybunach kompletna cisza, nie ma klubu kibica, który prowadziłby doping, nie ma też kibiców gości

10' w polu karnym dryblował Duchnowski, dobra interwencja Króla

7' tym razem wolny dla gości, Tyktor strzelił z około 35 metrów, ale również w mur

6' Lechia dość odważnie ustawiona, po przejęciu piłki od razu ta drużyna przechodzi do z ustawienia 1-4-2-3-1 na 1-4-3-3

4' kolejny rzut wolny, tym razem Michałek z około 30 metrów trafił w mur

2' rzut wolny dla Bałtyku z około 40 metrów. Michałek zapewne chciał dośrodkowywać, ale wyszedł strzał, z którym bramkarz gości nie miał problemów

1' mecz rozpoczął Bałtyk

0' Bałtyk mimo porażki w sobotę w Grudziądzu (0:2) jest faworytem. Trener Rzepka zdecydował się na nieznaczne przemeblowanie składu. Kowalski tym razem w roli lewego pomocnika. Ponadto gdynianie zagrają bez Remigiusza Malickiego, który w sobotę, w Grudziądzu czerwoną kartkę otrzymał siedząc już na ławce rezerwowych oraz kontuzjowanego Jakuba Kawy.

0' Lechia w trzech pierwszych meczach zdobyła tylko dwa punkty, po dwóch remisach. To najmłodsza drużyna tej grupy, gdyż z wyjątkiem dwóch piłkarzy rocznika 1986 pozostali podopieczni Mirosława Zelisko urodzili się w latach 1988-92. Wśród gości jest były piłkarz Arki, Michał Kojder

Pozostałe mecze 4. kolejki:
Jarota Jarocin - Olimpia Grudziądz 0:3 (0:0), GKS Tychy - Górnik Polkowice 0:0, Raków Częstochowa - Czarni Żagań 3:1 (2:0), Polonia Nowy Tomyśl - Ruch Zdzieszowice 0:1 (0:1), Nielba Wągrowiec - Tur Turek 4:1 (1:0), Polonia Słubice - Elana Toruń 0:1 (0:0), Zagłębie Sosnowiec - Chojniczanka 0:2 (0:0), Zawisza Bydgoszcz - Miedź Legnica 0:0.

Opinie (153) ponad 100 zablokowanych

• Gdynia trzyma kciuki za Baltyk! (1)

• 72 20

• brawo Areczka, oby tak dalej

• 1 3

• viva

na razie idzie jak po grudzie ! ale jest bramka !!! pomalutku moze to wszystko zatrybi i zgra sie na boisku !pozdro z UK dla bialo niebieskich

• 23 6

• Dalej Bałtyku

To straszne siedzieć przed kompem podczas meczu, szkoda emigrantów - teraz rozumiem ich ból. Jednak ja wracam za tydzień, pozdrawiam wszystkich Kadłubów z gorących Węgier - a w sobotę na Fradich.