Gdynianie wygrali czwarty mecz z rzędu

Tomasz Mazurkiewicz (nr 25) otworzył wynik pucharowego meczu.
Tomasz Mazurkiewicz (nr 25) otworzył wynik pucharowego meczu. Piotr Pędziszewski

Piłkarze Arki kontynuują doskonałą passę także w Pucharze Polski. Gdynianie wygrali czwarty mecz z rzędu. Zwycięstwo u siebie nad Polonią Warszawa 3:1 (2:0) było na wagę awansu do ćwierćfinału. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się 13-14 oraz 20-21 marca przyszłego roku. Termin losowania par nie jest jeszcze znany. -Jest mi wstyd. To co zagraliśmy zwłaszcza do przerwy woła o pomstę do nieba. Za postawę drużyny w pierwszej połowie mogę tylko przeprosić - przyznał szkoleniowiec przyjezdnych, Jacek Zieliński. -Bardzo się cieszę, ale też szybko zapominam o tym sukcesie, bo w sobotę czeka nas bardzo ważny mecz w I lidze - podkreślał Petr Nemec, trener żółto-niebieskich

ARKA

Szlaga - Krajanowski, Łągiewka, Mazurkiewicz, Radzewicz - Jarzębowski, Kuklis - Kowalski, Benat, Ivanovski - Surdykowski

POLONIA

Gliwa - Todorovski, Baszczyński, Sadlok, Cotra - Jodłowiec, Trałka - Przybecki, Sultes, Bonin - Cani
    • 68' Surdykowski [ICO] Flis
    • 88' Ivanovski [ICO] Kasperkiewicz
    • 89' Kowalski [ICO] Niedziela
[ICO] Zmiany
  • 46' Przybecki [ICO] Wszołek
  • 78' Cani [ICO] Grunt
  • 88' Sultes [ICO] Piątek
  • 16' Mazurkiewicz
  • 29' Jarzębowski
  • 72' Ivanovski
[ICO] Bramki
  • 48' Todorovski
  • 48' Mazurkiewicz
  • 58' Ivanovski
[ICO]Kartki:
  • 48' Cotra
  • 66' Wszołek
  • 85' Wszołek

.

obaj trenerzy bardzo poważnie traktują Puchar Polski, przynajmniej na to wskazują wyjściowe "11". Gości z trybun wspiera Włodzimierz Lubański, od niedawna wiceprezes Polonii
    w Polonii tylko jedna zmiana w porównaniu z wyjściowym składem na ostatnią kolejkę ligową, w której stołeczna drużyna zremisowała z Górnikiem 1:1. Do gry wraca Baszczyński, a na ławkę odesłano Piątka
    Trener Nemec desygnował do gry 8 piłkarzy z "11", która rozpoczynała w sobotę mecz z KS Polkowice. Nie ma tylko bramkarza Juszczyka, kontuzjowanego Jaruna oraz młodzieżowca Flisa, bo w Pucharze Polski przepis o obowiązku gry jednego zawodnika z rocznika 1991 lub młodszych nie obowiązuje
    w pierwszym dzisiejszym meczu 1/8 finału Ruch Zdzieszowice pokonał KKS Kluczbork 1:0. Tym samym II-ligowiec dołączył do Śląska Wrocław i III-ligowego Gryfa Wejherowo, które to drużyny awans do ćwierćfinałów uzyskały wczoraj
    szkoleniowiec Gryfa, wieloletni piłkarz Arki, Grzegorz Niciński jest na dzisiejszym meczu i gdy spiker ogłosił to popularny "Nitek" został przywitany oklaskami
    1'
    mecz rozpoczęła Polonia, "Czarne Koszule" grają dzisiaj na biało, Arka tym razem na niebiesko-żółto
    3'
    mecz nie cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności, na meczach ligowych jest większa frekwencja, tradycyjnie informacje ilu dokładnie jest kibiców przekażemy, gdy otrzymamy odczyt z kołowrotków stadionowych
    4'
    pierwsza szansa dla Arki, strzał Surdykowskiego zablokowany, ale piłka spadła pod nogi Ivanovskiego, który "szukał" górnego rogu bramki Polonii, a uderzył obok niego
    6'
    strzał z dystansu Sadloka, piłka obok bramki
    8'
    dośrodkowanie w pole karne Arki Cotry i pewna interwencja Szlagi, który podobnie jak w Elblągu dostał szansę gry w meczu Pucharu Polski
    11'
    Polonia częściej jest przy piłce, Arka próbuje grać dalekimi przerzutami, Surdykowski poluje na swoją okazję między stoperami gości, ale na razie ani Baszczyński, ani Sadlok błędów nie popełniają
    13'
    ładna akcja Radzewicza, który na lewym skrzydle minął dwóch rywali, ale nie zdołał złożyć się do strzału lewą nogą
    [ICO]
    16'
    [1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mazurkiewicz. Stoper Arki niczym rasowy napastnik. Ograł rywala i strzelił mocno sprzed pola karnego> podkręconej piłki nie utrzymał w rękach Gliwa i tak gospodarze objęli prowadzenie
    20'
    znów nie popisał się Gliwa, bramkarz Polonii przepuścił strzał po ziemi Ivanovskiego z około 30 metrów, piłka nieznacznie obok słupka
    23'
    dobry rajd Ivanovskiego, ale niestety niecelne podanie na linii pola karnego
    24'
    Ivanovski padała na murawę i domaga się wolnego, sędzia każe grać dalej
    27'
    na spalonym Cotra, lewy obrońca Polonii, który zapuścił się pod bramkę rywali
    29'
    Surdykowski wykorzystał swój wzrost, przejął piłkę głową, a potem dobrze ją zastawiał, bezradny Sadlok faulował
    [ICO]
    29'
    [2:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jarzębowski. Doskonale rozegrany stały fragment gry. Kowalski prawym skrzydłem do Radzewicza, ten wrzucił w pole karne, a wbiegający Jarzębowski z 5. metra wpakował piłkę do siatki. Dla byłego legionisty bramka strzelona Polonii na pewno ma wyjątkową wartość
    31'
    strzał Jodłowca i bardzo dobra parada Szlagi, okazała się ona niepotrzebna, gdyż polonista przed strzałem pomógł sobie opanować piłkę ręką
    32'
    wrzutka Benata mogła zaskoczyć Polonię, bo okazała się... strzałem, piłka przeszła nieznacznie obok słupka
    34'
    strzał Sultesa, ale piłka obok słupka bramki Arki
    37'
    Radzewicz wstrzelił piłkę w "16" Polonii, ale nikt się w jego zamiarze nie zorientował i futbolówka opuściła boisko
    39'
    na sektorze "Górka" transparent zapraszający kibiców na Marsz Niepodległości do Warszawy
    40'
    Łągiewka w polu karnym przeciął podanie Bonina
    41'
    celny strzał Sultesa, Szlaga nie miał kłopotów ze złapaniem piłki
    42'
    gwizdy na trybunach, bo Polonia grała, choć leżał na murawie Jarzębowski
    43'
    masażyści obu drużyn na boisku, bo poza pomocą dla Jarzębowskiego potrzebował również wsparcia Sadlok
    44'
    strzał Todorovskiego wysoko nad poprzeczką
    45'
    Gliwa poza polem karnym ubiegł Surdykowskiego
    45'
    koniec pierwszej połowy
    ARKA PROWADZI 2:0. GDYNIANIE 45 MINUT OD ĆWIERĆFINAŁÓW PUCHARU POLSKI
    piłkarze Arki wracają na murawę witani oklaskami, w szeregach gospodarzy nie ma zmian
    [ICO]
    46'
    POLONIA przeprowadza w przerwie jedną zmianę. Boisko opuszcza Przybecki, w jego miejsce wchodzi Wszołek.
    46'
    drugą połowę rozpoczęła Arka
    47'
    wolny dla Polonii 17 metrów od bramki Arki
    47'
    przepychanki w murze
    [ICO]
    48'
    Żółtą kartką został ukarany Mazurkiewicz (ARKA). Sędzia wyciągnął kartonik dla najbliżej stojącego piłkarza w murze, z którego ustawieniem w odległości 9 metrów i 15 centymetrów od piłki nie może sobie poradzić
    [ICO]
    48'
    [2:1] POLONIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Todorovski z wolnego
    [ICO]
    48'
    Żółtą kartką został ukarany Cotra (POLONIA) po faulu na Kowalskim
    49'
    długi przerzut Łągiewki, ale z piłką minęli się i Kowalski, i Cotra
    50'
    kolejne gwizdy na trybunach, bo sędzia nie dostrzega faulu na zawodniku gospodarzy
    52'
    prostopadłe podanie Polonii, ale do nikogo, bo Cani zamiast biec do piłki wiązał sobie sznurowadła w butach piłkarskich
    54'
    rośnie przewaga Polonii, Kuklis ratuje się wybiciem piłki na róg
    55'
    po dośrodkowaniu Cani zagrał ręką, ale główny zagwizdał dopiero po sygnalizacji sędziego bocznego
    55'
    Trener Nemec łapie się za głowę po kolejnej decyzji sędziego przyznającego wolnego gościom
    57'
    cały czas "Hej, Arka gol" z trybun
    57'
    przechwyt Kowalskiego, ale Surdykowski nie zorientował się w jego intencjach i nie doszedł do podania w polu karnym
    [ICO]
    58'
    Żółtą kartką został ukarany Ivanovski (ARKA) za odkopnięcie piłki
    59'
    szczęście przy Arce Cani nie trafił w piłkę w polu bramkowym, którą dograł Sultes
    60'
    strzał z dystansu Trałki obok słupka
    61'
    mamy odczyt z kołowrotków, na stadionie jest 3900 kibiców
    62'
    kibice Arki dopingują Polonię, ale... Bytom
    62'
    Łągiewka wybija piłkę na róg po wrzutce Sultesa, wcześniej ładna akcja Todorovskiego
    63'
    dwóch piłkarzy Polonii stało na spalonym, ale gwizdka nie było!
    64'
    dobra interwencja Szlagi, który przeciął podanie Jodłowca do Wszołka, Polonia coraz wyżej gra pressingiem, gospodarze mają problemy z wyjściem ze składną akcją już z własnej połowy
    65'
    kiks Krajanowskiego, dobrze główkuje Łągiewka
    66'
    Szlaga wygrywa pojedynek z Wszołkiem
    [ICO]
    66'
    Żółtą kartką został ukarany Wszołek (POLONIA), który kopnął zawodnika Arki. Mogła być z powodzeniem czerwona kartka, bo można było to potraktować jako faul bez piłki
    67'
    dośrodkowanie Benata wprost w ręce bramkarza Polonii
    [ICO]
    68'
    ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Surdykowski, w jego miejsce wchodzi Flis.
    71'
    Szlaga broni strzał Wszołka i dobitkę Caniego, z pomocą bramkarzowi Arki pospieszył Łągiewka i to on wybija piłkę z pola bramkowego gdynian
    [ICO]
    72'
    [3:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ivanovski. Mirko wykorzystał pojedynek sam na sam z bramkarzem, do którego otworzyło mu drogę podanie Flisa
    73'
    kolejna wątpliwa decyzja sędziego, po podaniu Flisa Krajanowski nie był na spalonym, ale tak to widział arbiter
    74'
    "My czekamy na zdobycie czwartej bramy" - skandują trybuny, a po chwili "Jeszcze jedna bramka musi być
    77'
    groźnie pod bramką Arki. Wrzucał Sultes, a głową uderzał Cani, tuż obok słupka
    78'
    strzał Benata wysoko nad poprzeczką
    [ICO]
    78'
    POLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Cani, w jego miejsce wchodzi Grunt, który przed rokiem był na testach w Arce, ale gdynianie nie zdecydowali się wyłożyć na niego pieniędzy, aby wykupić nastolatka z Zagłębia Sosnowiec
    79'
    dobrze w obronie interweniuje Krajanowski, kończąc groźny atak Polonii
    81'
    strzał Kowalskiego wysoko nad poprzeczką
    [ICO]
    85'
    Żółtą kartką został ukarany Wszołek (POLONIA) po faulu na Mazurkiewiczu
    [ICO]
    85'
    Wszołek (POLONIA) otrzymał czerwoną kartkę. po drugiej żółtej
    86'
    do zmiany przygotowany był Kasperkiewicz, ale na razie trener Nemec się z tej zmiany wycofał
    [ICO]
    88'
    POLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sultes, w jego miejsce wchodzi Piątek.
    [ICO]
    88'
    ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ivanovski, w jego miejsce wchodzi Kasperkiewicz.
    [ICO]
    89'
    ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kowalski, w jego miejsce wchodzi Niedziela.
    90'
    sędzia doliczył trzy minuty
    90'