ras., mad
8 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 16:00 (8 listopada 2015)
Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi
Dawid Tomczak zdobył czwartą bramkę w tym sezonie. Jego trafienie dało Arce II zwycięstwo nad Cartusią. Dawid Tomczak zdobył czwartą bramkę w tym sezonie. Jego trafienie dało Arce II zwycięstwo nad Cartusią.

Rezerwy Arki Gdynia pokonały na własnym boisku Cartusię 1:0 (0:0). Zwycięstwo zapewnił żółto-niebieskim po przerwie Dawid Tomczak. Dla gdynian to druga wygrana z rzędu w III lidze. Natomiast formy z początku sezonu nie może odnaleźć Lechia II. Biało-zieloni ulegli u siebie Vinecie Wolin 0:2 (0:2). Dla nich to trzecia porażka z rzędu w dodatku bez żadnego strzelonego gola.

Arka II Gdynia - Cartusia 1:0 (0:0)
Bramka: Tomczak 60

ARKA II: Kotkowski - Stolc, Skrzypczak, Wojcinowicz, Wojowski - Wolak, Mosiejko (80 Foks) - Bach, Tomasiewicz, Tomczak (63 Czapłygin) - Wardziński (72 Szerszeń)

BAŁTYK NIEPOKONANY W III LIDZE OD 10 SPOTKAŃ

Piłkarze rezerwa Arki przed tygodniem zaliczyli pierwsze ligowe zwycięstwo od 30 sierpnia pokonując Vinetę Wolin. Za ciosem poszli we wtorek w regionalnym Pucharze Polski, gdzie ograli Orlęta Reda. Dobra passa trwa dalej. Już w 2. minucie niedzielnego meczu z Cartusią gola zdobyć mógł Grzegorz Tomasiewicz, który główkował po wrzutce Jakuba Bacha. Górą był jednak Michał Jajkowski.

Chwilę później były bramkarz rezerw Lechii Gdańsk uratował Cartusię przed golem samobójczym, gdy dośrodkowanie gdynian dość niefortunnie przeciął obrońca. Dobre sytuacje pośród gdynian mieli jeszcze Bach, Paweł Wojowski oraz uderzający z dystansu Tomasiewicz. Tuż przed przerwą z groźną kontrą wyszła Cartusia, jednak skasował ją w porę Tomasz Wojcinowicz.

Zaraz po zmianie stron w słupek uderzył Maciej Wardziński, a niecelny strzał oddał Adam Wolak. Po kwadransie podopieczni Roberta Wilczyńskiego wyszli jednak na prowadzenie. W polu karnym piłkę otrzymał Dawid Tomczak i strzałem po ziemi na dalszy słupek pokonał bramkarza. Dla pomocnika to już czwarty gol w tym sezonie.

Okazję do podwyższenia zmarnował Mateusz Czapłygin, który znakomicie przedarł się prawą stroną, ale z ostrego kąta trafił prosto w bramkarza. Niewiele brakowało, a goście zdobyliby wyrównanie w ostatnich minutach. Po rzucie wolnym do piłki doszedł Rafał Pietrewicz, ale kompletnie pomylił się przy strzale.

Lechia II Gdańsk - Vineta Wolin 0:2 (0:2)
Bramki: Pogorzelczyk 9, 31

LECHIA II: Bąk - Górski, Rudinilson, Chrzanowski, Górski - Paprzycki, Wolski (71 Danowski), Nazario, Letniowski, Gołuński - Teresiński (73 Powszuk)

Na bocznym boisku przy Traugutta spotkali się sąsiedzi z ligowej tabeli po 12. kolejce. Rezerwy Lechii miały szansę wyprzedzić zajmującą pozycję wyżej i posiadającą dwa punkty więcej Vinetę. Wystarczyło z nią wygrać.

Okazało się to jednak trudniejsze niż się mogło wydawać. I to pomimo tego, że ofensywę drugiego zespołu biało-zielonych wspomagał Bruno Nazario, który jeszcze niedawno było jednym z ważniejszych piłkarzy pierwszej drużyny.

Obie drużyn musiały radzić sobie przez całe spotkanie z podmuchami porywistego wiatru. Jak się okazało było on sprzymierzeńcem gości. Już w 9. minucie Vineta wyszła na prowadzenie po strzale Kajetana Pogorzelczyka. W 31. minucie ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie gości strzałem głową,

Wynik dla Lechii mogli otworzyć Albin Teresiński oraz po przerwie Daniel GórskiAdam Gołuński, ale wszyscy byli nieskuteczny. A Pogorzelczyk powinien w drugiej połowie skompletować hat-tricka jednak przegrał pojedynek sam na sam z Mateuszem Bąkiem.

Dla Lechii II to trzecia porażka z rzędu bez strzelonego gola. Poprzednio ulegli: Gwardii Koszalin i Bałtykowi Gdynia po 0:1. Bez zwycięstwo podopieczni Adama Fedoruka pozostają jeszcze dłużej, gdyż od czterech kolejek i od blisko miesiąca. Ostatni sukces zanotowali 10 października nad KS Chwaszczyno (1:0).

• Bytovia - ARKA GDYNIA 1:1 (0:0)
  • Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec 2:4 (2:1)
  • Dolcan Ząbki - Wisła Płock 0:1 (0:0)
  • Rozwój Katowice - MKS Kluczbork 0:1 (0:1)
  • GKS Bełchatów - Wigry Suwałki 0:2 (0:1)
  • Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica 3:2 (1:1)
  • Olimpia Grudziądz - Pogoń Siedlce 0:1 (0:0)
  • Chojniczanka - GKS Katowice 0:2 (0:1)
  • Chrobry Głogów - Zawisza Bydgoszcz 3:1 (1:1)
ras., mad

Opinie (10) 3 zablokowane

• Arka Gdynia !!!! Brawo !!!

• 30 9

• Ile Cartusi pod płotem

• 6 10

• albin i wiewiórki nie dały rady minecie. jak syf to wszędzie (2)

• 13 0

• Grubo

• 5 1

• Lechia II to totalne dno i brak ambicji według mnie. O umiejętnościach nie wspomnę, bo ich nie ma i nie będzie. Po co to funkcjonuje jak im się nie chce grać! Zlikwidować to towarzystwo! Szkoda kasy na rezerwy! Zresztą to żadne rezerwy tylko Żenada! Bez odbioru.

• 8 1

• demolka Lechii na wszystkich frontach...