Wiadomości

stat

Czas na finał ligi rugby Arka - Budowlani

Arka Rugby

Rafał Szrejber tym razem nie będzie musiał uciekać przed Merabem Gabunią, który jest kontuzjowany. W zeszłym roku nie przeszkodził on jednak Arce sięgnąć po brązowy medal.
Rafał Szrejber tym razem nie będzie musiał uciekać przed Merabem Gabunią, który jest kontuzjowany. W zeszłym roku nie przeszkodził on jednak Arce sięgnąć po brązowy medal. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Razem mają 8 tytułów mistrzów Polski, niemal wszystkie zdobyte w XXI w. Arka Gdynia lub Budowlani Łódź powiększą swój dorobek w niedzielę. O godz. 20:30 rozpoczną na Narodowym Stadionie Rugby starcie o złoto. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.Relacja LIVE
24:19
ARKA
BUDOWLANI

5 lipca 2015, godz. 20:30  zobacz relację LIVE!W niedzielę będziemy mieli powtórkę meczu sprzed roku. Wówczas jednak, na Narodowym Stadionie Rugby Arka zagrała z Budowlanymi w ostatnim starciu sezonu o brąz. Zespół Macieja Stachury nie był stawiany w roli faworyta, a jednak okazał się lepszy od ekipy Jarosława Batora.

BATOR POD WRAŻENIEM TAKTYKI ARKI

Tym razem jest inaczej. To Arka przegrała w rundzie zasadniczej i w grupie mistrzowskiej tylko jeden mecz. Budowlanym nie uległa w tym czasie ani razu, większość meczów wygrywając pewnie. Dlatego teraz to ona jest faworytem.- Na pewno czujemy się dzięki temu pewniej. Sezon pokazał, że dobrze rozumiemy się na boisku. Po prostu gra nam się klei. Z drugiej strony mamy świadomość, że te mecze, które już były się nie liczą. Trzeba skupić się wyłącznie na finale i zagrać najlepiej jak potrafimy - mówi Stachura.

- Przed finałami nie robiliśmy nic szczególnego. Mało tego, starałem się nawet skracać niektóre jednostki treningowe, aby przystąpić do niedzielnego meczu na świeżości - dodaje.

A w meczu o złoto Arka będzie jeszcze mocniejsza. Już w poprzednim starciu do składu dołączyli Aleksandr ŁomakinMateusz Bartoszek. W niedzielę, obok nich zobaczymy także Craiga Bachurzewskiego. Do łódzkiej drużyny dołączy natomiast Kamil Bobryk.

SZÓSTY FINAŁ RUGBISTÓW ARKI I BUDOWLANYCH

- Generalnie staramy się skupiać na sobie. Jeśli rzeczywiście zagra Bobryk, to na pewno podniesie jakość rywali. My nie chcemy jednak myśleć o zatrzymaniu jednego rugbisty, Staramy się poprawić własne błędy, które uwidoczniły się w poprzednim meczu - twierdzi Stachura.

O Arce wypowiadają się za to w łódzkiej ekipie, która od soboty przebywa w Pruszczu Gdańskim.

- Arka ma bardzo groźny atak i szybkie skrzydła. Nie możemy im dostarczać piłek, bo wtedy zrobi się problem. Musimy także zneutralizować maula autowego - jeśli nie jest zatrzymany w pierwszym tempie, wtedy zaczną się kłopoty - mówi Krzysztof Szulc, jeden z dwóch trenerów Budowlanych.

W jego drużynie do dyspozycji mają być niemal wszyscy zawodnicy. Wsparcie duchowe zapewni jedynie Merab Gabunia, który wciąż dochodzi do siebie po ciężkim urazie. W Budowlanych nie ukrywają, że w niedzielnym starciu zagrają o podwójną stawkę. Jeśli zdobędą mistrza Polski, wtedy będą mogli dostać z budżetu miasta 150 tys. zł.

Natomiast Arka będzie starała się nawiązać do pierwszych, finałowych meczów w ekstralidze rugby. Wówczas dwukrotnie pokonała na własnym stadionie Budowlanych - lata 2004-2005. Oba triumfy pamięta Stachura.

- Ogólnie były trzy wygrane w finałach nad Budowlanymi. Każdy mecz był inny i bardzo ciężki. Musieliśmy zostawić na boisku dużo zdrowia. Na pewno ten pierwszy był szczególny, gdyż zdobyliśmy pierwsze w historii mistrzostwo Polski. Ale zapewniam, że wszystkie doceniam jednakowo - kończy szkoleniowiec gdyńskiej drużyny.

Typowanie wyników

mecz ligowy
05.07.2015 godz.20:30
wartość: 5 punktów

Jak typowano

1

94%

321 typowań

x

1%

1 typowanie

2

5%

18 typowań

Opinie (30) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Andrzej Starzyński 9 19 100%
2. Aneta Starzyńska 9 19 100%
3. Tomasz Muszyński 9 19 100%
4. Grzegorz Szustkiewicz 9 19 100%
5. Kasia Lamczyk 9 19 100%

Tabela końcowa

Rugby - Ekstraliga
M Z R P Bilans Pkt.
1 Master Pharm Łódź
2 OGNIWO SOPOT
3 Pogoń Awenta Siedlce
4 Juvenia Kraków
5 Skra Warszawa
6 LECHIA GDAŃSK
7 Orkan Sochaczew
8 Budowlani Lublin
9 ARKA GDYNIA
  • Rozgrywki zakończone po 10. kolejce ze względu na pandemię koronawirusa i stan epidemii w Polsce. Tytułu mistrza Polski nie przyznano. Nikt nie spada. W przyszłym sezonie ekstraliga ma być powiększona do 10 drużyn.

Terminarz

08.03 (nd) godz.12:30 ARKA Gdynia 5:56 OGNIWO Sopot
17.11 (nd) godz.13:00 Budowlani Lublin 29:19 ARKA Gdynia
10.11 (nd) godz.15:00 ARKA Gdynia 5:47 LECHIA Gdańsk
19.10 (sob) godz.14:00 Skra Warszawa 71:14 ARKA Gdynia
06.10 (nd) godz.14:00 Pogoń Awenta Siedlce 54:19 ARKA Gdynia

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane