Gdynianie żegnają się z II ligą

16 maja 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Po środowym spotkaniu Bałtyk znów znalazł się na dnie, tym razem nieodwołalnie. Po środowym spotkaniu Bałtyk znów znalazł się na dnie, tym razem nieodwołalnie.

Piłkarze Bałtyku stracili szanse na utrzymanie II ligi. W grupie zachodniej spadną cztery drużyny, a gdynianie są znów na dnie tabeli, gdyż ulegli kolejnemu rywalowi z dołu stawki. Podopieczni Waldemara Tęsiorowskiego na własnym boisku przegrali z Nielbą Wągrowiec 0:1 (0:1), a w doliczonym czasie gry zmarnowali nawet rzut karny. Biało-niebieskich zatrzymał bramkarz Maciej Czyżniewski, syn byłego dyrektor sportowego, a obecnie doradcy prezesa Arki, w przeszłości także bramkarza Bałtyku i Arki - Andrzeja.

Matysiak - Lemanek, Martyniuk, Król, Musuła - Bułka, Stępień, Dettlaff, Byczkowski - Jurga, Kudyba
Sędziowie: Hasselbusch (Warszawa)
Widzów: 200
Czyżniewski – Sergiel, Strzelecki, Spławski, Wolkiewicz - Figaszewski, Klawiński, Mrozik, Luboński, Nowak - Mikołajczak
  • 67' Stępień Zmiany Noga
  • 77' Jurga Zmiany Papaleo
  • 81' Byczkowski Zmiany Frankowski
  • 46' Nowak Zmiany Pietrowski
  • 58' Figaszewski Zmiany Rysiewski
  • 77' Sergiel Zmiany Gruszka
  • 82' Luboński Zmiany Graczyk
  • 23' Luboński
  • 54' Byczkowski
  • 87' Musuła
  • 45+2 Strzelecki
  • 72' Mikołajczak

Pomeczowy komentarz trenera Bałtyku Waldemara Tęsiorowskiego: Mieliśmy inicjatywę niemal przez cały mecz. Goście mieli w zasadzie jedną sytuację w całym spotkaniu i ją wykorzystali, taka jest piłka. Zabrakło nam spokoju, może chłopaków przygniotła presja. Z drugiej jednak strony jeśli gra się w futbol, trzeba być na to gotowym. Niestety, nie daliśmy rady, a szczytem naszej niemocy był niewykorzystany rzut karny w ostatniej minucie. Zostały nam dwa spotkania, zagramy o to, by nie zakończyć sezonu na ostatnim miejscu. Co dalej? W tej chwili trudno powiedzieć, kwestia tego kto spada z ligi jest dość zawiła, ale niestety wszystko ułożyło się nie po naszej myśli.

Pozostałe klubu grupy zachodniej II ligi otrzymają licencję lub jej odmowę 25 maja. Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem, klub, który nie otrzyma licencji przesuwany jest na ostatnie miejsce w tabeli i automatycznie degradowany. Obecnie wszystko wskazuje na to, że grupę zachodnią opuszczą cztery ostatnie zespoły. Bałtyk musi grać zatem o jak najwyższe miejsce, bo w II lidze wycofanie klubów bez licencji już się zdarzało
1'
Rozpoczynamy spotkanie
1'
Bałtyk od początku zdecydowanie ruszył do ataku, ale pierwsze uderzenie zostało powstrzymane przez defensywę.
2'
Bałtyk znów znalazł się w polu karnym Nielby i wywalczył rzut rożny.
6'
Po zdecydowanych atakach Bałtyku gra przeniosła się w środek pola, ale inicjatywa wciąż należy do gdynian.
10'
Wrzutka z lewej strony na głowę Stępnia, ale pomocnik nie zdołał zamknąć akcji.
12'
Matysiak (BAŁTYK) wygrał w powietrzu pojedynek z napastnikiem gości.
15'
W końcu konkretna sytuacja po stronie Nielby. Strzał zza pola karnego z najwyższym trudem obronił Matysiak (BAŁTYK).
17'
Bardzo nerwowa gra po obu stronach. Jednym i drugim widmo spadku zagląda głęboko w oczy, ale żadna ze stron nie chce się odkryć przed rywalem.
18'
Rzut rożny dla Bałtyku, ale nic z tego nie wyszło.
19'
Ostre wejście Lemanka na połowie rywali.
21'
Świetna okazja do kontry dla gdynian, ale obrońca w ostatniej chwili ubiegł ślizgiem dobiegającego do piłki Bułkę (BAŁTYK).
23'
[0:1] NIELBA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Luboński.. Kompletnie zaskoczony Bałtyk będzie musiał teraz rzucić się do odrobienia straty
24'
Wrzutka do Kudyby (BAŁTYK), ale ten w tłumie ledwie musnął piłkę, która przeleciała nad bramką
28'
Wyrzut z autu Króla (BAŁTYK) prosto w ręce bramkarza Nielby Czyżniewskiego (NIELBA)
29'
Bułka (BAŁTYK) dośrodkowywał z prawej strony, ale prosto na głowę obrońcy
30'
Daleko zza pola karnego szczęścia próbował Musuła (BAŁTYK), ale jego strzał minął bramkę
31'
Groźnie pod bramką Bałtyku. Po długim słupku strzelał Nowak (NIELBA), ale piłka minęła bramkę Matysiaka (BAŁTYK)
32'
Bałtyk zaczął mieć spore problemy z konstruowaniem akcji.
33'
Podanie w pole karne do Jurgi (BAŁTYK), ale ten obstawiony przez obrońców nie opanował piłki.
34'
Dośrodkowanie Bułki (BAŁTYK) przecięte przez obrońcę
37'
Uderzenie Stępienia zza pola karnego zupełnie niecelne
38'
Dalekie podanie do Jurgi (BAŁTYK), ale ten powstrzymany przez obrońcę. Bałtyk długimi podaniami łatwo przedostaje się na połowę Nielby, ale tam jest już bezradny.
40'
Bałtyk kontynuuje bezowocne wrzucanie długich piłek w pole karne gości.
41'
W polu karnym piłkę otrzymał Jurga (BAŁTYK), ale strzelił obok słupka.
42'
Faulowany Bułka (BAŁTYK) i rzut wolny dla Bałtyku, ale wrzutka Dettlaffa (BAŁTYK) zdecydowanie za głęboka. Rzut rożny dla gdynian
44'
Wrzutka na głowę Króla (BAŁTYK), ale odbita piłka poleciała obok bramki
45'
Kolejny rzut rożny dla gdynian i znów bez powodzenia
45+1
Bałtyk zdecydowanie przeważa jeśli chodzi o posiadanie piłki, ale nie potrafi zagrozić broniącym wyniku rywalom.
45+2
Żółtą kartką został ukarany Strzelecki (NIELBA).
45+2
Bułka (BAŁTYK) uderzał z rzutu wolnego, ale piłkę odbił Czyżniewski (NIELBA)
45+2
Koniec I połowy. Bałtyk przegrywa 0:1
46'
ROZPOCZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ
46'
NIELBA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nowak, w jego miejsce wchodzi Pietrowski.
49'
Bałtyk atakuje lewą stroną, ale szybko powstrzymany został Jurga (BAŁTYK)
52'
Świetnej sytuacji nie wykorzystał Kudyba (BAŁTYK), który stojąc niemal w bramce dołożył tylko nogę do wrzuconej piłki, ale ta poleciała ponad poprzeczką.
54'
Żółtą kartką został ukarany Byczkowski (BAŁTYK).
57'
Byczkowski (BAŁTYK) strzelił, ale... czy na pewno celował w bramkę?
57'
Zdecydowanie za mocno wrzutka Bułki (BAŁTYK), który praktycznie posłał piłkę na drugą stronę boiska
58'
NIELBA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Figaszewski, w jego miejsce wchodzi Rysiewski.
60'
Podobnie jak w pierwszej połowie akcje Bałtyku są rozbijane zaraz po przekroczeniu połowy boiska
63'
Gdynianie zbyt długo rozgrywają akcje, a dobrze ustawieni rywale ze spokojem spychają gospodarzy w stronę ich własnej połowy
65'
Indywidualnie atakował Bułka (BAŁTYK), ale uderzona przez niego piłka odbiła się od nóg rywala
67'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stępień, w jego miejsce wchodzi Noga.
68'
Kudyba (BAŁTYK) strzela głową, ale jego uderzenie nie sprawiło wielkich problemów bramkarzowi gości
72'
Żółtą kartką za faul na Jurdze został ukarany Mikołajczak (NIELBA).
73'
Lemanek (BAŁTYK) uderzał z lewej strony z rzutu wolnego, ale piłka otarła się o poprzeczkę. Właściwie ten strzał bardziej przypominał dośrodkowanie
74'
Znów nieprzepisowo powstrzymywany Jurga (BAŁTYK), ale tym razem bez kartki
75'
Za słabe dośrodkowanie Lemanka z rzutu wolnego
77'
NIELBA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sergiel, w jego miejsce wchodzi Gruszka.
77'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jurga, w jego miejsce wchodzi Papaleo.
78'
Bałtyk ewidentnie przeważa w ofensywie inicjując kolejne akcje, ale żadna z nich właściwie nie kończy się sytuacją, która realnie zagroziłaby zespołowi gości.
79'
Wszyscy piłkarze z pola są na połowie Nielby. Ta sytuacja dobre obrazuje kto atakuje a kto się broni
80'
Problem Bałtyku polega na tym, że jego ataki nie są ani trochę tak skuteczne jak defensywa Nielby
81'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Byczkowski, w jego miejsce wchodzi Frankowski.
82'
NIELBA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Luboński, który nabawił się urazu. W jego miejsce wchodzi Graczyk.
85'
Bałtyk jest w swoich atakach coraz bardziej nerwowy. Strzał Kudyby (BAŁTYK) zablokowany przez obrońcę
87'
Żółtą kartką został ukarany Musuła (BAŁTYK).
89'
Po raz kolejny piłka dogrywana do stojącego pod bramką Kudyby (BAŁTYK), ale napastnik Bałtyku mając obok obrońcę nie potrafił ani jej przyjąć ani oddać strzału
90+1
Sędzia doliczył 4 minuty
90+2
Pietrowski (NIELBA) trącony przez Musułę (BAŁTYK) runął na ziemię i dość ostentacyjnie złapał się za twarz. Sędzia przerwał grę
90+3
Rzut rożny dla Bałtyku. To chyba ostatnia szansa na bramkę
90+4
Z kornera nic nie wyszło. Bałtyk gra dalej tymczasem rywale głównie przewracają się na boisko
90+4
Kolejna przerwa w grze. Na boisku leży Spławski (NIELBA)
90+5
RZUT KARNY DLA BAŁTYKU! Faulował bramkarz gości Czyżniewski.
90+5
Rzutu karnego nie wykorzystał Dettlaff (BAŁTYK). Strzał po ziemi obronił Maciej Czyżniewski! Syn byłego piłkarza biało-niebieskich a ostatnio doradcy prezesa Arki Gdynia - Andrzeja Czyżniewskiego okazał się katem Bałtyku. Przypomnijmy, że bramkarz w 2006 roku zaliczył też kilka występów w barwach "Kadłubów".
KONIEC SPOTKANIA. BAŁTYK PRZEGRYWA 0:1 I LĄDUJE NA OSTATNIM MIEJSCU W TABELI CO W W TYM MOMENCIE OZNACZA SPADEK DO 3 LIGI.

Pozostałe wyniki 32. kolejki
Czarni Żagań - Raków Częstochowa 1:1 (1:0), Chrobry Głogów - GKS Tychy 0:1 (0:0), Calisia - Górnik Wałbrzych 1:1 (0:0), Energetyk ROW Rybnik - Bytovia Bytów 2:1 (0:0), Elana Toruń - Miedź Legnica 1:1 (1:0), Ruch Zdzieszowice - Jarota Jarocin 1:1, Tur Turek - Chojniczanka 1:1 (0:0), MKS Kluczbork- Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0)

Opinie (131) ponad 10 zablokowanych

• Ostatni gasi światło... (5)

Już ciszej nad ta trumną, czekamy na nowy sezon w 3 lidze. Gramy żenująco słabo i zasłużenie spadamy.