Gdynianki bez litości dla beniaminka

Jolene Anderson
Jolene Anderson fot. Piotr Pędziszewski / trojmiasto.pl

Koszykarki Lotosu Gdynia nie miały litości dla tegorocznego beniaminka Ford Germaz Ekstraklasy. Już w pierwszej kwarcie zdobyły niemal 3 razy więcej punktów niż rywalki co w praktyce przesądziło o losach meczu. Ostatecznie Lotos Gdynia pokonał na wyjeździe MUKS Poznań 88:51 (31:12, 23:11, 13:14, 21:14).

238 typowań

LOTOS: Anderson 22, Ziętara 11, Robert 10, Henry 6, Jalcova 3 - Ajanović 11, Żurowska 8, Plumbi 6, Kaczmarska 5, Knezević 4, Bandyk 2.

MUKS: Makowska 18, Durak 10, Koperwas 10, White 7, Owczarzak 4 - Tanasiejczuk 2, Najtkowska 0, Ruszkowska 0, Idziorek 0, Burandt 0, Szarzyńska 0.

Dla podopiecznych Javier Forta Puente sobotni mecz okazał się być ostrym treningiem przed środową inauguracją Euroligi. Zespół z Poznania złożony głównie z  młodych koszykarek już od pierwszych minut znacznie odstawał od rywalek. Po 5 minutach gry było 16:6 dla Lotosu.

Gdynianki powiększały prowadzenie niemal z każdą akcją w ósmej minucie było już 23:8 a ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 31:12 dla gdynianek. Zespół Lotosu był lepszy pod każdym względem, grał o wiele skuteczniej, gospodynie w pierwszej części meczu trafiły tylko dwa rzuty z gry.

W drugiej kwarcie nadal przeważały gdynianki. Hiszpański trener Lotosu widząc powiększająca się przewagę rotował składem oszczędzając siły najlepszych koszykarek na o wiele ważniejszy mecz z UMMC Jekaterinburg.

W całym meczu najdłużej zagrała Jolene Anderson, która przebywała na parkiecie nieco ponad 27 minut. Na parkiecie w Poznaniu zaprezentowały się wszystkie gdynianki wpisane do składu i żadna z nich nie zakończyła meczu z zerowym dorobkiem.

Po 20 minutach meczu było już 54:23 dla Lotosu. Gdynianki w trzeciej kwarcie nieco zwolniły tempo swoich akcji i w efekcie była to jedyna część meczu, która wygrały gospodynie. Po chwilowym przestoju gdynianki znów podkręciły tempo w ostatnich 10 minutach, znów były drużyną wyraźnie skuteczniejszą i po środowej wygranej z ŁKS-em odniosły drugie z rzędu przekonujące i łatwe zwycięstwo.

Tabela wprowadzona: 2011-10-09

Pozostałe wyniki 3 kolejki FGE: Tęcza Leszno - ROW Rybnik 57:81 (19:20, 9:19, 14:22, 15:20), Matizol Lider Pruszków - CCC Polkowice 50:69 (17:18, 11:10, 11:23, 11:18), Odra Brzeg - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 75:79 (24:18, 14:18, 19:19, 18:24), Wisła Can-Pack Kraków - Energa Toruń 86:77 (23:28, 15:11, 25:20, 23:18),Artego Bydgoszcz - Widzew Łódź 73:61 (14:14, 20:19, 19:16, 20:12), w niedzielę zagrają; ŁKS Siemens AGD Łódź - INEA AZS Poznań 68:49 (25:17, 12:13, 20:10, 11:9) .

Opinie (7) 6 zablokowanych

• Fajnie

Tylko dlaczego tyle zawodniczek spoza Polski może grać? Ta liga jest wtedy bez sensu, bo kluby z bogatszym budżetem wszystko zdominują a wyniki, jak ten, będą niestety normą. Mimo wszystko gratulacje za pewne zwycięstwo!

• 4 3

• ilość zawodniczek zagranicznych nie świadczy zawsze o budżecie klubu (2)

O czym dobitnie przekonuje przykład ŁKS-u, gdzie gra 5 zawodniczek spoza Europy dlatego, że są tansze niż polki. A w jego ślady podąża Gorzów i Brzeg (po cztery amerykanki). Ale racja, że jest to chore. I póki tego agenci, zawodniczki i działacze nie zrozumieją, to będziemy mieli takie "radosne" chwile na ME jak w czerwcu w Katowicach. O ile można zrozumieć Gdynię, Polkowice, Kraków z tym szukaniem najlepszych zagranicą bo grają w Eurolidze, to reszta .... . A jak można połączyć grę na wysokim poziomie z wprowadzaniem młodych polek świadczy gra Magdy Ziętary czy za chwilę Kingi Bandyk. A Śnieżek z Wisły ich koleżanka z kadry U-20 dzisiaj zero minut na placu.

• 12 0

• odp. (1)

Śnieżek grała dużo w poprzedniej kolejce w meczu w Poznaniu. Radzę nie porównywać klasy Energii do zespołu MUKS bo to zdecydowanie różne półki...

• 1 3

• odp.

ale klasę ŁKS-u i Energi Toruń już można porównać. Tylko tu nie chodzi o klasę przeciwnika tylko rolę jaką pełni w drużynie Magda Ziętara - podstawowa zawodniczka i Śnieżek, która uzupełnia polską część składu do przepisowej dwunastki aby wszystkie zagraniczne mogły grać.

• 3 0

• Niestety liga jest nierówna i nie chodzi o budżety tylko o poziom sportowy, ale to nie jest tylko domena polskiej żeńskiej koszykówki tylko każdego sportu zespołowego. Lotos ze swoimi nowymi gwiazdami chyba i tak jest poniżej finansów wisły czy nawet CCC, ale to jest po to, żeby w euro się trochę pokazać (potrzebny lepszy wynik niż w zeszłym sezonie). Ale i tak cieszy jak Ziętara sobie radzi w swoim drugim seznie w ekstraklasie.Za chwilę będą same wyjazdy euroliga - FGE i zobaczymy jak sobie poradzi nasz lotosik, mam nadzieję, że lepiej niż CCC, który powinien złapać zadyszkę a i z Wisłą trzeba powalczyć.

• 10 0

• brawo drogie panie!

• 6 0

• Czy Mietek nadal może ?

Każda wygrana cieszy.Ale to przecież rozgrzewka a może raczej zgrywanie.Główne emocje dopiero w playu no i EURO-liga.Oj ciężko będzie.A może Mietek ma coś w zanadrzu?