Vistal znów poległ w Lubinie

27 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Po dwóch spotkaniach w Lubinie, Vistal pozostaje bez wygranej w półfinałowej rywalizacji z Zagłębiem. Na zdjęciu Vanessa Jelić i Iwona Niedźwiedź. Po dwóch spotkaniach w Lubinie, Vistal pozostaje bez wygranej w półfinałowej rywalizacji z Zagłębiem. Na zdjęciu Vanessa Jelić i Iwona Niedźwiedź.

Piłkarki ręczne Vistalu uległy KGHM Metraco Zagłębiu Lubin 20:24 (9:6) w drugim meczu półfinałowym PGNiG Superligi i w serii do trzech zwycięstw przegrywają 0:2. Mecz numer trzy odbędzie się w Gdyni w sobotę. Aby pozostać w grze o złoty medal i doprowadzić do gry numer pięć 4 maja, podopieczne Jensa Steffensena nie mogą doznać porażki, aby wrócić na piąty pojedynek na Dolny Śląsk, powinny dwukrotnie wygrać u siebie.

ZAGŁĘBIE: Maliczkiewicz, Tsvirko - Obrusiewicz 6, Pielesz 5, Semeniuk-Olchawa 5, Załęczna 4, Pałgan 2, Jelić 2, Bader, Piekarz, Paluch, Lalewicz, Piechnik , Jochymek

VISTAL: Gapska, Kowalczyk - Kalska 5, Niedźwiedź 5, Kulwińska 3, Galińska 3, Kozłowska 2, Andrzejewska 2, Janiszewska, Zych, Khouildi.

VISTAL ZAINAUGUROWAŁ PÓŁFINAŁ PORAŻKĄ

W przeciwieństwie do sobotniego starcia, niedzielny mecz rozpoczął się wyrównanie. Już w pierwszych minutach w bramce Vistalu wysoką dyspozycję zasygnalizowała Małgorzata Gapska, ale gdy tylko gdynianki obejmowały prowadzenie, gospodynie zaraz wyrównywały. Tylko w pierwszych 9 minutach brutalna gra zaowocowała czterema żółtymi kartkami, po dwóch dla obydwu zespołów.

Na dwubramkowe prowadzenie (6:4) Vistal wyszedł w 15 minucie gry, gdy z rzutu karnego Monikę Maliczkiewicz pokonała Karolina Kalska. Bramkarka gospodyń podobnie jak w sobotę spisywała się jednak bardzo dobrze i gdyby nie jej postawa, gdynianki z pewnością wypracowałyby wyższą przewagę.

W 21. minucie na 8:6 trafiła Ewa Andrzejewska i przez kolejnych 9 minut niezbyt ciekawej dla oka gry, żaden z zespołów nie zdołał rzucić bramki. Niewiele brakowało, a przewagę powiększyłaby Patrycja Kulwińska, która rzuciła ponad bramką. Na szczęście dla gości, rzut karny zmarnowała Karolina Semeniuk-Olchawa, która posłała piłkę w słupek.

W 30 minucie podopieczne Jensa Steffensena zdołały odskoczyć na 9:6. W odpowiedzi zaatakowały jeszcze gospodynie, ale w ostatniej akcji po raz kolejny znakomicie spisała się Gapska, która obroniła rzut i dobitkę Kaji Załęcznej.

Zaraz po przerwie Zagłębie zanotowało dwa trafienia, a właśnie Załęczna zdobyło bramkę kontaktową. Wkrótce gospodynie zdołały doprowadzić do remisu 11:11, ale prowadzenie dla Vistalu odzyskała Emilia Galińska. Do ataku ponownie zerwały się gospodynie, a oblężenie bramki Gapskiej przyniosło im dwa trafienia, które pozwoliły odebrać przyjezdnym przewagę.

Gra zaostrzyła się jeszcze bardziej. Ukarane zostały Załęczna i Aleksandra Zych, a po faulu tej drugiej parkiet opuściła Klaudia Pielesz. Niestety, mimo osłabienia dwie bramki pod rząd zdobyły gospodynie. Przy stanie 14:16 na niespełna kwadrans przed końcem meczu, o czas poprosił trener Steffensen. Na 17:14 rzuciła jednak Joanna Obrusiewicz.

Choć dwa rzuty karne w ciągu niespełna 2 minut pewnie egzekwowała Kalska, gdynianki pogubiły się kompletnie tracąc 5 bramek z rzędu! Na 4 minuty przed końcem gry stratę zmniejszyła ponownie Kalska (17:23), ale po takiej fatalnej serii, na podjęcie walki o wygraną zabrakło już Vistalowi czasu.

- Pierwsza połowa była dla nas kapitalna, bo stracić tylko 6 bramek w 30 minut to spory wyczyn. Małgorzata Gapska i obrona zagrały znakomicie. Niestety, zespół po przerwie chyba został w szatni, bo zobaczyliśmy na parkiecie zupełnie inną drużynę. Zagłębie szybko odrobiło straty, a nasza defensywa szwankowała. Zrobimy wszystko, aby teraz odrobić straty i wierzymy, że wrócimy na piąty mecz do Lubina - mówi wiceprezes Vistalu Tadeusz Paszkowski.

Drugi mecz półfinałowy:
Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin 30:22 (15:12)

O miejsca 5-8:
Piotrcovia - Start Elbląg 27:34 (13:18). Rewanż 30.04 w Elblągu.
Olimpia Beskid Nowy Sącz - Energia AZS Koszalin 30:29 (17:11). Rewanż 3.05 w Koszalinie

• (2)

niestety będzie bieda 2 mecze w plecy na starcie żle prognozuje dziś pierwsza połowa dobra ale druga to tragedia 11bramek zdobytych przy 18 straconych mowi za siebie słabo widzę ten finał ale jestem kibicem i życzę powodzenia w Gdyni.

• 7 9

• (1)

ci co minusuja niech się lecza na nogi bo na głowę za pużno jak można minusować oczywistą oczywistość.

• 3 8

• na tym blogu są mile widziani tylko ci którzy tylko słodza ale na Boga przecież nie oto chodzi ogarnijcie się jak coś jest czarne to jest czarne do diabła a nie białe i trzebapisa o realiach a nie marzyć w obłokach!!!!!!!

• 0 0

• Łączpol Gdańsk awansował do 1 ligi (3)

• 20 2

• Brawo (2)

Laczpol Gdańsk!!! Nadchodzi wind of change dla żeńskiego szczypiorniaka w trojmiascie 😁

• 14 3

• (1)

ta i to z emerytem na lawce rezerwowych...

• 3 8

• malkontentom mowie gromkie..

papa !!!!!!!!!!! Pilka reczna wraca w wielkim stylu do Gdanska!!! do zobaczenia na meczach :)

• 3 0

• No to znów walka o 3 miejsce

Dobrze, że przynajmniej pogromów w Lubinie nie ma ale ciekawe czy te wyniki zadowolą sponsora...

• 7 5

• AWFiS ŁĄCZPOL (1)

Trzymam kciuki za Vistal,jeszcze nie wszystko stracone.Miło natomiast zrobiło sie w Gdańsku,gdzie Łączpol awansował do I ligi,brraaawoooo.

• 18 1

• Dziś w drugim meczu barażowym wygrał co prawda AZS AWF Poznań, ale tylko 26:25 (12:13), więc ostatecznie I liga wraca do Gdańska :).

• 7 1

• już ok :)

• 0 5

• Było do przewidzenia już dawno (2)

Ręczna słabo, kosz słabo, reszta słabo. Gdynia czytaj Szczurek, skupia się na Arce, która powinna awansować. Dlatego, że więcej kibiców, dlatego tam idzie największa kasa, bo to rok wyborczy. A co będzie w nowym sezonie ? Ano jakoś będzie.

• 11 1

• Nie do końca jest tak, jak piszesz (1)

Piłka ręczna i koszykówka kobiet to sporty niszowe, czy się to komuś podoba czy nie. Mój Bałtyk w piłce nożnej to tez - niestety! - nisza i jestem w stanie zrozumieć decyzje finansowe włodarzy miasta, po prostu stawia się na najbardziej znany produkt reklamowy a nim jest Arka (plus oczywiście jakieś drobne kwoty na szkolenie młodzieży w innych klubach), Szkoda tylko koszykówki mężczyzn, tutaj naprawdę przydałoby się większe wsparcie miasta, choć kosz ostatnio przechodzi głęboki kryzys.

• 3 4

• To co piszesz to prawda, ale co spowodowało, że Bałtyk stał się tym niszowym klubem? Moim zdaniem jest to wynik jawnego zwalczania tego Klubu przez miasto. 20 lat temu mieliśmy w Gdyni dwa silne Kluby piłkarskie - Bałtyk i Arkę. Dzisiaj po pierwszym mogą juz niedlugo zostać jedynie wspomnienia. I wcale się zdziwię, gdy na koniec kadencji prezydenta Szczurka jedynym "osiągnięciem" jakim będzie się mógł pochwalić, będzie doprowadzenie do całkowitej likwidacji było nie było bardzo zasłużonego dla Gdyni Klubu, który działał na rzecz Gdynian przez prawie 85 lat. Udało się Batykowi przetrwać wojnę, udało się przetrwać komunę (gdzie akurat Kadłubom się dobrze powodziło), udało się przetrwać tzw transformację. Ale być może się okaże, że "prezydenta Szczurka" się przetrwać nie uda!