Koszykarki Riviery wygrały pierwszy wyjazd

8 grudnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Natalia Małaszewska poprowadziła gdynianki do pierwszej wygranej na obcym parkiecie. Natalia Małaszewska poprowadziła gdynianki do pierwszej wygranej na obcym parkiecie.

Koszykarki Riviery Gdynia pokonały na wyjeździe MKS MOS Konin 51:40 (14:12, 13:17, 10:4, 14:7). Dla podopiecznych Vadima Czeczuro, które zdominowały grę w drugiej połowie, było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie. Zespół z Konina po trzynastu kolejkach wciąż pozostaje z niechlubnym kompletem porażek.

MKS MOS: Kaja 12 (1x3), Płóciennik 11 (1x3), Harris 3 (8 zb.), Motyl 2, Krzyżaniak 0 - Paździerska 8 (2x3), Perkins 3, Mańkowska 1, Libertowska 0, Szemraj 0.

RIVIERA: Małaszewska 18 (1x3, 6 zb.), Johnson 11, Misiuk 8, Wilson 6 (10 zb.), Matsko 6 - Jakubiuk 2, Szymczak-Górzyńska 0, Miłoszewska 0.

Pierwsze dwie kwarty spotkania w Koninie były bardzo wyrównane. Gdynianki niepotrzebnie dały się wciągnąć w styl gry gospodyń i podejmowały niezbyt korzystne decyzje rzutowe. Riviera pierwszą połowę zakończyła ze skutecznością na poziomie zaledwie 32 procent. Zaowocowało to tym, że na przerwę schodziły z parkietu przegrywając różnicą 2 punktów.

Druga połowa przebiegała jednak zupełnie odmiennie. Gdynianki, które świetnie spisywały się szczególnie na atakowanej tablicy notując 21 ofensywnych zbiórek, niemal uniemożliwiły zdobywanie punktów przeciwniczkom. Gospodynie przez 20 minut zdobyły z gry zaledwie 7 punktów (ostatnie 4 to efekt trafionych rzutów wolnych).

Po stronie przyjezdnych rzutową odpowiedzialność wzięła na siebie Natalia Małaszewska, autorka jedynej celnej "trójki" w zespole Riviery. W ostatniej kwarcie gdynianki zanotowały serię 7:0, która przesądziła o końcowym triumfie, pierwszym wyjazdowym w tym sezonie.

- To był ciężki mecz, ale udało nam się zachować więcej zimnej krwi. Koszykarki Konina za wszelką cenę starały się dziś zwyciężyć, jednak nasza przewaga w zbiórkach zadecydowała o wyniku. To był mecz walki, jednak na szczęście w końcówce udało nam się udać nam się odskoczyć i do kontrolować czwartą kwartę. Cieszę się, że odnieśliśmy kolejne zwycięstwo - podsumował spotkanie trener gdynianek Vadim Czeczuro.

Wyniki 13 kolejki

• MKS MOS Konin - RIVIERA GDYNIA 40:51 (12:14, 17:13, 4:10, 7:14)
  • Widzew Łódź - Basket ROW Rybnik 60:70 (14:20, 16:18, 18:13, 12:19)
  • KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice 69:61 (17:0, 18:17, 16:23, 18:21)
  • Artego Bydgoszcz - King Wilki Morskie Szczecin 92:59 (15:27, 31:11, 20:10, 26:11)
  • Wisła Can-Pack Kraków - Energa Toruń 79:56 (26:10, 15:17, 24:14, 14:15)

Opinie (11)

• Sport&Show&Biznes (2)

I oto co nas cieszy ! A jeszcze niedawno była Gdynia Stolicą Polskiej Koszykówki.
    I oto taka degrengolada. I kto za tym stoi ? I kto się wstydzi z tego powodu ?

• 10 19

• tylko Gdynia ma dwie drużyny w najwyższych ligach polskiej koszykówki

• 10 2

• Kibicu seniorze

to pytanie zadaj prezydentowi Wojciechowi Szczurkowi.