Vistal Łączpol w Final Four PP

Marta
16 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Natasa Krnić. Natasa Krnić.

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu po raz drugi pokonały zespół KPR Jelenia Góra w ćwierćfinale Pucharu Polski. Gdynianki po zwycięstwie na wyjeździe 37:27, wygrały również we własnej hali, tym razem 38:29 (20:15).

VISTAL ŁĄCZPOL: Gapska, Kowalczyk - Krnić 8, Zych 6, Mateescu 6, Duran 5, Królikowska 3, Kulwińska 3, Koniuszaniec 3, Pawłowska 2, Petrinja 2, Sulżycka 0, Andrzejewska 0.

KPR: Kozłowska, Szalek - Galińska 7, Wiertelak 5, Buklarewicz 5, A. Mączka 4, M. Mączka 4, Rupp 2, Michalak 1, Skalska 1, Figiel 0, Kubicka 0, Rykaczewska 0.

Pierwsza połowa meczu w Gdyni przypominała nieco niedawne derby Pomorza, kiedy Vistal Łączpol występował w roli faworyta w meczu z Samborem. Gdynianki zaczęły od pewnego, kilkubramkowego prowadzenia i stanęły oddając inicjatywę szczypiornistkom z Jeleniej Góry.

W 10 minucie spotkania "siódemka" gości wyszła na prowadzenie 7:6. Dość szczelna defensywa gości pozwoliła im na dłuższe utrzymanie wyniku oscylującego wokół remisu. Dopiero w ostatnich 10 minutach pierwszej polowy gdynianki znów zaczęły udowadniać na parkiecie kto jest faworytem tego spotkania. Mistrzynie Polski zaczęły grać nieco szybciej i choć mecz nie toczył się w porywającym tempie to i tak odzyskały prowadzenie.

W ostatnich minutach pierwszej połowy gdynianki grające w liczebnej przewadze podwyższyły swoje prowadzenie i po 30 minutach było 20:15 dla mistrzyń Polski.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił, można było wręcz odnieść wrażenie, że gdynianki chcą awansować do decydującego turnieju Pucharu Polski jak najmniejszym nakładem sił. Niestety znów przytrafiały im się okresy przestoju w grze. Tym razem jednak KPR zdołał zmniejszyć straty do trzech bramek na około kwadrans przed końcem meczu.

Gdynianki jednak na więcej nie pozwoliły, znów zaczęły grać nieco składniej i zakończyły rywalizację dziewięciobramkowym zwycięstwem.

Oprócz ekipy z Gdyni do Final Four awansowały drużyny SPR-u Lublin, który pokonał AZS Politechnikę Koszalin 35:25 i 39:32, Ruchu Chorzów, który wyeliminował KSS Kielce 33:24 i 29:29 oraz Zagłębia Lubin po pokonaniu Startu Elbląg 36:22 i 27:26. Turniej finałowy zaplanowano na 23 i 24 lutego, organizator nie jest jeszcze znany.