Vistal wysoko wygrał w Nowym Sączu

7 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 19:21 (7 września 2014)
Piłkarki ręczne Vistalu mają powody do zadowolenia. Na początku sezonu zdobywają średnią 38 bramek na mecz, dzięki czemu są liderkami PGNiG Superligi. Piłkarki ręczne Vistalu mają powody do zadowolenia. Na początku sezonu zdobywają średnią 38 bramek na mecz, dzięki czemu są liderkami PGNiG Superligi.

Piłkarki ręczne Vistalu na inaugurację zdobyły 36 bramek, a w drugim spotkaniu, i to na wyjeździe jeszcze poprawiły to osiągnięcie. Dzięki temu zostały liderkami PGniG Superligi po dwóch kolejkach. Gdynianki w niedzielę rozbiły w Nowym Sączu tamtejszą drużynę Olimpii Beskidu 40:24 (17:12). Tylko inauguracyjny kwadrans był wyrównany, a nawet z przewagą miejscowych. Po przerwie jedyną niewiadomą stanowiły rozmiary końcowego zwycięstwa podopiecznych Pawła Tetelewskiego.

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 3, Łabuda 5, Niedźwiedź 8, Galińska 3, Pawłowska 5, Zych, Kozłowska 4, Gutkowska 1, Stanulewicz, Kulwińska 5, Kłusewicz 2, Kobylińska 3, Andrzejewska 1

Początek spotkania należał do gospodyń. Jeszcze w 12. minucie Olimpia prowadziła 6:4. Wówczas do solidnej gry zabrał się Vistal. Inauguracyjny kwadrans kończył się już przy korzystnym wyniku dla gdynianek (8:7).

- Na pewno nie było to wynikiem zmęczenia, gdyż na mecz pojechaliśmy w jego przededniu. Gospodynie na początku twardo stanęły w obronie, a my nie mieliśmy szczęścia. Piłki, które odbijała Małgorzata Gapska na ogół wracały do rywalek i ponawiały one ataki. Stąd też w nasze szeregi wkradły się niepotrzebne nerwy - tłumaczy takie otwarcie Paweł Tetelewski, szkoleniowiec Vistalu.

Na dobre ekipa trenera Tetelewskiego zaczęła uciekać rywalkom po 21. minucie, gdy od rezultatu 10:9 zdobyła cztery bramki z rzędu. Z pięcioma trafieniami w zapasie Vistal zszedł także na przerwę (17:12).

Po zmianie stron znów wyrównana gra była tylko na początku połowy. W 36. minucie było jeszcze "tylko" 19:14 dla gdynianek. Jednak na kwadrans przed końcem Vistal odskoczył na 10 bramek przewagi, a potem jeszcze systematycznie ją powiększał. Zwycięstwo jest okazałe, mimo że trener pozwolił się zaprezentować na parkiecie wszystkim zawodniczkom, które pojechały do Nowego Sącza.

- Gdy przestaliśmy tracić głupie bramki opanowaliśmy sytuację. Jednak przede wszystkim przejęliśmy inicjatywę dzięki dobrej obronie i kontrze. Także po atakach pozycyjnych zdobywaliśmy bramki. W 58. minucie prowadziliśmy już nawet 39:22 - dodaje gdyński szkoleniowiec.

Radość z okazałego zwycięstwa martwią jedynie kłopoty zdrowotne. Do Nowego Sącza z powodu choroby w ogóle nie pojechała rezerwowa kołowa, Aleksandra Dorsz. Natomiast około 20. minuty kontuzji nabawiła się podstawowa lewoskrzydłowa, Magdalena Stanulewicz.

- To uraz kolana. Nie wiadomo, jak groźny. W Nowym Sączu zastąpiła ją Magdalena Pawłowska. Trzeciej skrzydłowej na tej pozycji nie mamy - dodaje trener Tetelewski.

7 września 2014, godz. 17:00