Basket rozgromiony przez Artego

16 grudnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Tatiana Troina była jedną z najskuteczniejszych koszykarek Basketu w środowym meczu, ale nie uchroniła drużyny od pogromu. Tatiana Troina była jedną z najskuteczniejszych koszykarek Basketu w środowym meczu, ale nie uchroniła drużyny od pogromu.

Bolesnej porażki w ostatnim w 2015 roku meczu w Gdynia Arenie doznały koszykarki Basketu. Zostały rozgromione przez wicemistrza Polski, Artego Bydgoszcz 54:87 (20:19, 12:28, 15:13, 7:27). Tym samym na 3. miejsce w tabeli wskoczyły rywalki, które zapewniły sobie awans do Final Six Pucharu Polski. Porażka sprawiła, że nie wystąpi w nim Basket.

BASKET: Johnson 14, Troina 13 (1x3), A. Bibrzycka 12 (5 zb.), Skerović 9 (1x3, 7 zb.), Jakubiuk 2 oraz Kotnis 4, Podgórna 0, M. Bibrzycka 0, Suknarowska 0, Ossowska 0, Grabowska 0, Rembiszewska 0

Artego: Morris 27 (7x3), Koc 19 (2x3, 5 zb.), Carter 12 (6 zb.), McBride 14 (1x3, 8 as.), Międzik 0 oraz Reid 10 (10 zb.), Pawlak 5 (1x3), Fikiel 0, Szybała 0

Wygrana w weekend z Wisłą Can-Pack Kraków miała dodać koszykarkom Basketu jeszcze więcej wiary w siebie. Z drugiej strony prezes Bogusław Witkowski podkreślał, aby nie popadać w huraoptymizm, gdyż mistrzynie Polski myślą obecnie bardziej o Eurolidze niż o zmaganiach na krajowym podwórku. A w końcu środowy rywal z Bydgoszczy jest głównym rywalem krakowianek w walce o złoty medal Tauron Basket Ligi Kobiet.

Starcie z Artego miało jeszcze jedną stawkę obok walki o trzecie miejsce - wygrany zapewniał sobie awans do Final Six Pucharu Polski.

- Bardzo nam na tym zależało. Fajnie byłoby zagrać o to trofeum. To zawsze prestiż dla klubu - mówi Witkowski.
Skład tych rozgrywek miał być ustalony 15 grudnia, po pierwszej, rewanżowej kolejce. Mecz Basketu z Artego był jednak przełożony z 10. kolejki na 16 grudnia, dlatego władze PZKosz postanowiły poczekać na jego rozstrzygnięcie. Zwycięstwo dawało bowiem jednej z drużyn miejsce premiowane awansem - obok m.in. mistrza Polski i lidera I ligi, do Pucharu Polski.

Punktami spod kosza mecz zaczęła Jelena Skerović. Później było 4:0 dla Basketu, który prowadzenie trzymał do 8 min. Wtedy po raz pierwszy objęły je przyjezdne (14:15). Basket starał się ogrywać pod koszem Paris Johnson i wykorzystywać przewagę wzrostu po przejęciach w obronie przez przyjezdne. Pod nieobecność rodaczki Shawnice Wilson, która musiała udać się na pogrzeb do ojczyzny, była jedyną środkową Basketu.

Działało to jednak tylko do początku drugiej kwarty. Kiedy na ławce usiadły podstawowe koszykarki, w tym grająca na dużym luzie w ataku Agnieszka Bibrzycka, rywalki zaczęły odskakiwać. Koleżankami dyrygowała naturalizowana reprezentantka Polski Julie McBride, a odważnie w strefie trzech sekund poczynała sobie Maurita Reid. Druga z nich miała do przerwy już 10 pkt.

Reid zamknęła punktami pierwszą połowę, po której Basket tracił do jej drużyny aż 15 pkt (32:47). W ataku gdynianek widoczna była wtedy jedynie Tatiana Troina - 9 pkt do przerwy. Skrzydłowa jako pierwsza trafiła dla gdynianek po zmianie stron (34:50). Artego było jednak dalej nie do powstrzymania w ataku. Gdy Darxia Morris trafiła za trzy (7 celnych rzutów trzy punktowych na 8 wykonanych w całym meczu) punkty Basket przegrywał już 36:55.

Celny wolny Agnieszki Bibrzyckiej, cztery punkty z rzędu Johnson oraz trafienie Anety Kotnis i gdynianki ponownie zaczęły łapać kontakt z rywalkami (43:55). Na więcej nie pozwoliła jednak Morris, a po chwili także Amisha Carter.

Na początku czwartej kwarty koleżanki próbowała poderwać Agnieszka Bibrzycka, która jednak po przechwycie i punktach z kontry w następnej akcji zaliczyła stratę. Trener Katarzyna Dydek chciała rozbić ataki Artego obroną strefową, ale to także nie przynosiło skutku. Pod koniec kwarty wpuściła już na boisko rezerwowe: Jowitę Ossowską, Justynę Grabowską, Amalię Rembiszewską, a przewaga Artego zaczęła zbliżać się do granicy 30 punktów. Osiągnęły ją po trójce Martyny Koc w 39 min. (54:84).

Wyniki 12 kolejki

• BASKET GDYNIA - Wisła Can-Pack Kraków 87:78 (25:18, 19:21, 25:16, 18:23)
  • JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań - Artego Bydgoszcz 52:84 (14:21, 16:19, 13:29, 9:15)
  • Pszczółka AZS UMCS Lublin - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 69:66 (12:21, 12:15, 24:8, 21:22)
  • MKS Polkowice - Ślęza Wrocław po dogrywce 65:62 (14:9, 10:20, 11:10, 21:17, d. 9:6)
  • MKK Siedlce - Widzew Łódź 78:80 (17:20, 17:19, 25:26, 19:15)
  • Energa Toruń - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 54:46 (12:9, 12:12, 17:14, 13:11)
  • Zaległy mecz 10. kolejki: BASKET GDYNIA - Aretgo Bydgoszcz 54:87 (20:19, 12:28, 15:13, 7:27)

BASKET Gdynia
Artego Bydgoszcz

66% 223 typowania BASKET Gdynia
1% 4 typowania REMIS
33% 110 typowań Artego Bydgoszcz

Opinie (11)

• Mówi się trudno. Dzisiaj Artego było lepsze a trener Tomasz chciał chyba coś sobie udowodnić ...

• 7 4

• Trudno...

Trzeba realnie spojrzeć na rzeczywistość.Ten mecz był wyraźnie ponad siły naszego zespołu.. Wyrażnie czuły w kościach niedzielny mecz z Wisłą- brakowało świeżości,szybkości - co było widać na tle szczególnie szybkich amerykanek z Artego.Rozegranie 2 dwóch ciężkich spotkań dla wąskiego grona naszych punktujących to byla niesamowita męczarnia.Jeszcze 1 kwarta jako tako, ale czym bliżej końca brakowało sił.
    No cóż dziekujemy za piękny sukces z Wisłą,ale myślę,że trzeba byłoby pomyśleć o poszukaniu wzmocnienia- jest to konieczne,aby myśleć o sukcesach z zespołami pierwszej czwórki.

• 14 3

• Dziewczyny spoko ,po prostu zabrakło sił ,następnym razem będzie do przodu .

• 7 4

• co to było?

od początku niepokoiła ospała gra naszego zespołu. Nie wykazywał żadnej chęci do gry, gra sprawiała dziewczynom wyraźną przykrość. Najbardziej martwi jednak to, że w momencie słabszej dyspozycji A Bibrzyckiej i Skerović nie ma nikogo kto mógłby pokierować grą drużyny. W kontekście odejścia planowanego Bibrzyckiej i ewentualnego odejścia Skerovic, właściwie drużyny nie ma na poziomie rozgrywek w najwyższej klasie. I to jest największe zmartwienie Basketu i nas, kibiców sympatycznej drużyny.

• 12 3

• i co...??? (4)

już przestaliście śnić i marzyć????jesteście co najwyżej średniakami i przestańcie pompować nastroje.

• 6 7

• Taa coś w tym jest...

Chociaż z drugiej strony lepiej być średniakiem niż spadkowiczem!
      Na te lata słabości ten sezon i tak wygląda rewelacyjnie!

• 2 2

• Wyluzuj (1)

Bez marzeń świat byłby smutny, a one czasem się spełniają :-) Ludzi cieszy, że po zeszłym sezonie, coś się wreszcie zaczęło dziać, ale wiedzą w jakim jesteśmy miejscu. Uśmiechnij się i pomyśl o choince

• 3 2

• prawda jest taka

że ten klub to układ koleżeńsko biznesowy gdzie ma się głęboko w d....e kibiców.

• 1 2

że ten cały klub to jedynie układ kolesiowsko,rodzinno,biznesowy,gdzie ma się głęboko w d....e kibiców.a szkoda.....bo potencjał no i historia jest....

• 1 2

• Sport&Show&Biznes

Bydgoszcz sprowadziła Nasze na ziemię /z obłoków/.To jeszcze nie paczka na podium.

• 7 1

• Trener Herkt jal zawsze niezmienny

Najpierw serdecznie podziękował za naszą wygraną z Wisłą (on przegrał w męczarniach). A potem bezlitośnie wykorzystał nasze zmęczenie i kazał swojej kolonii z USA piłować wynik. Oby to się skończyło miłym rewanżem w Bydgoszczy