Gdynianki o krok od półfinału

Krzysztof Klinkosz
14 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Jedynie przez kilkanaście minut "siódemka" Ruchu Chorzów dotrzymywała kroku ekipie Vistalu Łączpolu w pierwszym meczu ćwierćfinału play-off PGNiG Superligi. W momencie gdy podopieczne Jerzego Cieplińskiego podkręciły tempo i poprawiły dokładność akcji, błyskawicznie "odjechały". Gdynianki wygrały na własnym parkiecie ostatecznie 38:24 (17:13).

Sadowska, Mikszto - Mateescu 7, Sulżycka 5, Głowińska 5, Kulwińska 4, Koniuszaniec 3, Szwed 1 oraz Lazar 6, Duran 4, Białek 2, Lipska 1, Kobzar 0.
Widzów: 250
Karwat, Wąż - Jasińska 6, Radoszewska 5, Lesik 4, Rzeszutek 2, Sęktas 1, Krzymińska 1 oraz Pawlik 5, Brymerska 0, Krusberska 0, Maroń 0.

0'
Obydwie drużyny już na parkiecie, za chwile rozpocznie się mecz o awans do strefy medalowej PGNiG Superligi. szkoda tylko, że jak na mecz play-off spotkanie obserwuje "garstka" widzów.
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Sęktas (Ruch Chorzów). Chorzowianki zaatakowały od pierwszych sekund.
1'
Karnego dla gdynianek nie wykorzystuje Lazar
2'
Sadowska tym razem obroniła rzut Sęktas
3'
Po drugiej stronie parkietu rzucała Szwed ale nie ma bramki
4'
[1:1] Bramkę zdobywa Sulżycka (Vistal Łączpol Gdynia). Po dalekim podaniu od Sadowskiej.
5'
mateescu po jednej z interwencji padła na parkiet, musi skorzystać z pomocy masażysty.
5'
[1:2] Bramkę zdobywa Radoszewska (Ruch Chorzów).
6'
Ruch częściej w posiadaniu piłki na początku meczu
7'
[1:3] Bramkę zdobywa Pawlik (Ruch Chorzów). Z rzutu karnego
7'
Rzucała Duran ale obok bramki
8'
[2:3] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (Vistal Łączpol Gdynia).
9'
Kontra gdynianiek i kolejna niewykorzystana szansa na wyrównanie.
10'
Żółta kartka dla Kulwińskiej
10'
[2:4] Bramkę zdobywa Pawlik (Ruch Chorzów). Z rzutu karnego.
11'
Koniuszaniec próbowała rzutu tyłem do bramki ale została powstrzymana.
wykluczenie
11'
Krusberska (Ruch Chorzów) ukarana dwuminutową karą.
11'
[3:4] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (Vistal Łączpol Gdynia).
12'
[3:5] Bramkę zdobywa Jasińska (Ruch Chorzów).
13'
[4:5] Bramkę zdobywa Mateescu (Vistal Łączpol Gdynia).
13'
Jasińska trafia w słupek
14'
Karolina Szwed podając pod bramkę gości ... trafiła w plecy kolezanki klubowej
15'
Sadowska skutecznie w bramce
16'
[5:5] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (Vistal Łączpol Gdynia) i doprowadza do remisu.
16'
[6:5] Bramkę zdobywa Sulżycka (Vistal Łączpol Gdynia).
16'
[6:6] Bramkę zdobywa Rzeszutek (Ruch Chorzów).
16'
[7:6] Bramkę zdobywa Głowińska (Vistal Łączpol Gdynia).
17'
Jasińska z prawego skrzydła ale piłka uderzyła w poprzeczkę.
17'
Szwed nieskutecznie pod bramką rywali.
17'
[7:7] Bramkę zdobywa Radoszewska (Ruch Chorzów).
18'
[8:7] Bramkę zdobywa Szwed (Vistal Łączpol Gdynia).
19'
[8:8] Bramkę zdobywa Lesik (Ruch Chorzów).
19'
[9:8] Bramkę zdobywa Głowińska (Vistal Łączpol Gdynia).
20'
Szwed chciała przelobować bramkarkę Ruchu, ta jednak końcówkami palców wybroniła rzut. Gdynianka upadła zaś tak niefortunnie, ze doznała urazu.
20'
Szwed już na nogach ale na parkiecie potrzebna była zmiana.
21'
[10:8] Bramkę zdobywa Duran (Vistal Łączpol Gdynia).
21'
[11:8] Bramkę zdobywa Kulwińska (Vistal Łączpol Gdynia). Najwyższe prowazenie gospodyń i trener Ruchu poprosił o czas.
21'
Tymczasem wokół Karoliny Szwed zebrała się grupka ratowników medycznych i lekarzy.
22'
Dalekie podanie Sadowskiej ale Sulżycka do niego nie doszła.
23'
[11:9] Bramkę zdobywa Lesik (Ruch Chorzów).
24'
[11:10] Bramkę zdobywa Krzymińska (Ruch Chorzów).
24'
[12:10] Bramkę zdobywa Sulżycka (Vistal Łączpol Gdynia).
25'
Głowińska z karnego w słupek.
25'
[13:10] Bramkę zdobywa Głowińska (Vistal Łączpol Gdynia). Po samotnej kontrze.
25'
[14:10] Bramkę zdobywa Mateescu (Vistal Łączpol Gdynia).
26'
[15:10] Bramkę zdobywa Głowińska (Vistal Łączpol Gdynia).
26'
[15:11] Bramkę zdobywa Radoszewska (Ruch Chorzów).
26'
[15:12] Bramkę zdobywa Jasińska (Ruch Chorzów).
26'
[16:12] Bramkę zdobywa Duran (Vistal Łączpol Gdynia).
28'
[16:13] Bramkę zdobywa Pawlik (Ruch Chorzów).
28'
[17:13] Bramkę zdobywa Kulwińska (Vistal Łączpol Gdynia).
30'
Duran zdecydowała się na samotną akcję zamiast odegrać piłkę i nie trafiła.
30'
Koniec pierwszej połowy: Vistal Łączpol - Ruch 17:13.
31'
Rozpoczyna się druga połowa
31'
[18:13] Bramkę zdobywa Duran (Vistal Łączpol Gdynia).
31'
[19:13] Bramkę zdobywa Mateescu (Vistal Łączpol Gdynia). Rumunka z drugiej linii oddała rzut na wysokości kolan.
32'
[19:14] Bramkę zdobywa Lesik (Ruch Chorzów).
32'
Wąż tym razem wybroniła rzut gospodyń
33'
[20:14] Bramkę zdobywa Mateescu (Vistal Łączpol Gdynia).
33'
Pawlik z drugiej linii ale dobrze broni Sadowska
34'
[21:14] Bramkę zdobywa Lazar (Vistal Łączpol Gdynia).
34'
[22:14] Bramkę zdobywa Sulżycka (Vistal Łączpol Gdynia). Po błyskawicznej kontrze.
35'
[23:14] Bramkę zdobywa Sulżycka (Vistal Łączpol Gdynia).
35'
[23:15] Bramkę zdobywa Jasińska (Ruch Chorzów). Z prawego skrzydła.
35'
[24:15] Bramkę zdobywa Lazar (Vistal Łączpol Gdynia). Z ósmego metra po wyskoku.
37'
[25:15] Bramkę zdobywa Mateescu (Vistal Łączpol Gdynia). Atak pozycyjny gdynianek wykończony rzutem Rumunki w okienko.
39'
[25:16] Bramkę zdobywa Rzeszutek (Ruch Chorzów).
40'
[25:17] Bramkę zdobywa Pawlik (Ruch Chorzów).
41'
[26:17] Bramkę zdobywa Białek (Vistal Łączpol Gdynia).
42'
[27:17] Bramkę zdobywa Mateescu (Vistal Łączpol Gdynia) i gdynianki odzyskują dziesięciobramkową przewagę.
wykluczenie
42'
Lesik (Ruch Chorzów) ukarana dwuminutową karą.
42'
Kobzar nie wykorzystała karnego
43'
Patrycja Mikszto wchodzi do bramki gdyńskiej.
43'
Chorzowianki mimo osłabienia atakują
43'
[27:18] Bramkę zdobywa Jasińska (Ruch Chorzów).
43'
[28:18] Bramkę zdobywa Lazar (Vistal Łączpol Gdynia) rzuca między nogami Moniki Karwat.
45'
[29:18] Bramkę zdobywa Głowińska (Vistal Łączpol Gdynia).
46'
[29:19] Bramkę zdobywa Lesik (Ruch Chorzów).
47'
[30:19] Bramkę zdobywa Mateescu (Vistal Łączpol Gdynia).
48'
[31:19] Bramkę zdobywa Lazar (Vistal Łączpol Gdynia).
49'
[32:19] Bramkę zdobywa Duran (Vistal Łączpol Gdynia).
49'
Czas dla Ruchu
50'
Lazar tym razem nad poprzeczką bramki Ruchu.
51'
[32:20] Bramkę zdobywa Jasińska (Ruch Chorzów).
52'
[33:20] Bramkę zdobywa Kulwińska (Vistal Łączpol Gdynia). Wykorzystała sytuację sam na sam z bramkarką Ruchu.
52'
[33:21] Bramkę zdobywa Jasińska (Ruch Chorzów).
52'
[34:21] Bramkę zdobywa Lipska (Vistal Łączpol Gdynia).
52'
[34:22] Bramkę zdobywa Radoszewska (Ruch Chorzów).
wykluczenie
52'
Białek (Vistal Łączpol Gdynia) ukarana dwuminutową karą.
53'
Mikszto powstrzymuje atak Ruchu
54'
[34:23] Bramkę zdobywa Radoszewska (Ruch Chorzów).
55'
[35:23] Bramkę zdobywa Lazar (Vistal Łączpol Gdynia).
56'
[36:23] Bramkę zdobywa Kulwińska (Vistal Łączpol Gdynia).
57'
[37:23] Bramkę zdobywa Białek (Vistal Łączpol Gdynia).
58'
Kobzar powalona przez Radoszewską
59'
[38:23] Bramkę zdobywa Lazar (Vistal Łączpol Gdynia). Dwa szybkie podania i Rumunka zdobywa kolejną bramkę.
60'
Rzeszutek faulowana przed bramką gdyńską
60'
[38:24] Bramkę zdobywa Pawlik (Ruch Chorzów). Z karnego.
60'
Koniec meczu. Vistal Łączpol wygrał z Ruchem 38:24, prowadzi w play-off 1:0 i jednego zwycięstwa brakuje mu do awansu do półfinałów.

Opinie (33) 2 zablokowane

• (2)

Karolina Szwed to chyba na emeryturę powinna iść :/. Sulżycka - BRAWO!!!!!!!! Pięknie latasz Kochana :-)

• 18 10

• Jak Szweda rzucala w innych meczach a skrzydła cieniowaly to była. A (1)

• 5 10

• ... to była cacy. Na tym polega siła zespołu, ze jak jednej nie idzie reszta wspiera. I tak mamy rzuty z prawej strony głownie

dzięki Mateescu i atomowej Lazar. Super Glowinska, Sulzycka. Rownież Duranowa fajna zmiana na lewym. A Karolina jeszcze sob Brawo dziewczyny - congratulations ;)

• 8 6

• ... A Karolina jeszcze Sobie odbije na Chorzowie. Miała słabszy dzień - to wszystko. (1)

Głupio mi posta pocielo.

Aha - fajny doping ze strony KK:)

• 6 8

• bywał lepszy :]

• 3 1

• (6)

Kasia Duran najlepsza!! Ewidentnie od ostatnich meczów się rozkręca i na pewno będzie mocnym ogniwem teraz w play off. Niech tylko dogaduje się z Rumunkami i będzie się miło patrzeć. Do tego Kulwińska na obrocie spłaszczy obronę, skrzydła rozciągną, a bramki polecą ;)) (TROCHĘ OPTYMISTA - WIEM)

Co do kontuzji... jestem przekonany, że w najbliższych meczach, tak jak Karolina Szwed, tak jeszcze ktoś będzie cierpiał - zobaczycie! Vartic już nie ma, i czyja to wina??

• 9 12

• (5)

Wiadomo, do kogo pijesz, ale Vartić miała dolegliwości kręgosłupa jeszcze przed przyjściem do Gdyni.

• 3 6

• (4)

więc tym bardziej uważa się na obciążenia dla zawodniczki, która jeszcze przed przyjściem do Gdyni miała dolegliwości!

• 5 6

• (3)

No właśnie - jakieś testy medyczne chyba przejść musiała... Jej wartość dla zespołu była ogromna, ale jeśli pewnych rzeczy się nie widzi lub nie chce widzieć, to tak się kończy czyjeś kariery

• 4 6

• Panowie lub Panie co Wy za bzdury opowiadacie. (2)

nikt zawodniczki, ktora jest na testach chyba nie wysyła na rentgen i to do tego jeszcze kręgosłupa!

po paru testach w zespołach taka zawodniczka świeciłaby jak po Czernobylu...

sprawdza się ogólny stan zdrowia, stawy, kondycję. Potem umiejętności na boisku. W omawianej sytuacji zapewne klub jak i sama zawodniczka raczej nie wiedzieli, że coś możem mieć nie tak. Że nikt nie wiedział świadczyć może fakt iż: klub by się nie zdecydował na transfer jak i sama zawodniczka na grę, gdyż narażałaby tylko swoje zdrowie.

Szkoda dla klubu, że już Geta nie zagra ale są rzeczy, na które nie ma się wpływu.

• 5 4

• (1)

"sprawdza się stawy"... kręgosłup to 33 stawy!

• 1 2

• nie naciągaj.

wiadomo, że chodzi o stawy kończyn.

• 3 1

• (1)

Początek trochę nerwowy, ale od piętnastej minuty inny mecz, super Sulżycka, Głowińska i Rumunki,Duran. Brawo dziewczyny.

• 8 2

• fakt, do 20 minuty wynik trzymała tylko Ryba!

• 3 1

• Fajny mecz.

Kto nie poszedł niech żałuje.

Arka powinna brać przykład w jakim stanie Ruch Chorzow opusczać powinien Gdynię ;)

• 9 0

• Ten mecz to rewanż na Ruchu Chorzow, który kilka dni temu pozbawił juniorki VŁG brązowego medalu MP (2)

Wynik dla Was Juniorki :)

• 4 3

• (1)

A te juniorki to te które miały rozbić inne zespoły według zapowiedzi trenera?

• 1 1

• ktorego? Cieplinskiego chyba nie, bo nie w jego materii młodzież

• 1 2

• (1)

Komentarze miód na uszy ;-) Jak się nie chce to się nie widzi. Mecz koszmarny w wykonaniu Łączpolu. Czas myśleć o najważniejszych pojedynkach sezonu. Gdyby w pierwszej połówce grał Lubin to byłoby piętnastoma w plecy. Obrona nie istniała, rzuty jakieś pojedyncze początkowo tylko ze skrzydeł. Szwed przeszła samą siebie. Nie dość, że pudłowała niemiłosiernie to jeszcze nic nie grała w obronie. Panie trenerze czas szybciej zdejmować tą gwiazdkę z boiska, bo widać że nie umie się odblokować jak nie wyjdzie początek meczu. To już nie pierwsze zawody, gdzie jak nie idzie w ataku Karol się blokuje i nie gra nic. Kaśka zagrała dużo lepiej. Jeszcze tylko musi przyspieszyć rozgrywanie bo wyraźnie rumunki chcą grać szybciej. Głowińska fajnie, ale niestety kondycyjnie było kiepsko. Pierwszą połowę trzymała Ryba. Rewelacyjny mecz. Znów mam żal że na parkiecie tak mało grała Kobzar. Ona ma potencjał i nie można jej tyle trzymać na ławie.
    Na koniec trenujemy karne, bo za dużo błędów z siedmiu metrów.

• 9 4

• gwiazdka

masz racje co do Szwed tylko ona nie blokuje sie a ma karnet, u doktorka,

• 4 5

• (2)

Ja się tak zastanawiam Sun, że Ty się chyba powinieneś być trenerem, taka wiedza marnuje się, wiesz co Ci proponuje, porozmawiaj z trenerem , może Cię zatrudni jako doradcę , swoją wiedzą przerastasz Cieplińskiego.

• 5 7

• Nikogo nie przerastam, ani nie mam zamiaru nikomu doradzać. Wyrażam swoją opinię, jak tobie nie odpowiada to nie czytaj! Demokracja i wolność słowa - słyszałeś kiedyś o tym?

• 7 5

• Ciieplińskiego wiedzą nie można przerastać!

bo doktor jest nieomylny i nigdy błędów nie popełnia. Błędy popełniają zawodniczki!