Gdynianki - oszczędźcie nam horrorów!

Marta
10 września 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu odniosły drugie zwycięstwo w rozgrywkach ligowych sezonu 2011/2012. Tym razem jednak gdynianki o komplet punktów musiały walczyć do ostatnich chwil meczu. Podopieczne Thomasa Orneborga nie zdołały utrzymać sześciobramkowej przewagi i ostatecznie "wygrały" tylko 28:27 (13:11).

AZS POLITECHNIKA: Szywierska, Kwiecień - Bilenia 6, Dworaczyk 6, Całużyńska 6, Szafulska 2, Błaszczyk 2, Matuszczyk 1, Muchocka 1, Olek 1, Kobyłecka 1, Chmiel 1.

VISTAL ŁĄCZPOL: Mikszto, Własenko - Głowińska 5, Białek 5, Koniuszaniec 4, Kulwińska 4, Duran 4, Siódmiak 2, Andrzejewska 1, Jędrzejczyk 1, Sulżycka 1, Szwed 1, Lipska 0.

Przed wakacjami te drużyny walczyły o brązowy medal. Gdynianki zdobyły to trofeum, dwukrotnie wygrywając właśnie na wyjeździe. O wyższe cele ówczesnej drużynie Jerzego Cieplińskiego nie udało się powalczyć, gdyż w meczach z najlepszymi nie potrafiły rozgrywać decydujących akcji. Mimo zmiany trenera w spotkaniu z Politechniką było coś z tamtych emocji.

Gdy Vistal Łączpol na dziesięć minut przed końcem prowadził różnicą sześciu bramek, a potem zaczął tracić tę przewagę, przypomniał się ubiegłoroczny wyjazd do Lubina. Wówczas gdynianki mimo sześciu bramek w zapasie, przegrały z Zagłębiem. Tym razem na szczęście nie dały sobie wyrwać zwycięstwa z rąk, choć w dalszej części sezonu muszą popracować, aby do podobnych horrorów nie dochodziło.

Wcześniej spotkanie w Koszalinie było zacięte, żadna z ekip nie mogła wypracować sobie wyraźniejszej przewagi, jednak minimalną przewagę posiadały gdynianki. One to właśnie rozstrzygnęły na swoją korzyść pierwszą połowę (13:11). Wydawało się jednak, że podopieczne Thomasa Orneborga po zmianie stron złapały właściwy rytm i po tym jak "odjechały" rywalkom, odniosą wyraźniejsze zwycięstwo.

- Po raz ostatni remis zanotowaliśmy w 41. minucie. Było wówczas 17:17. Później przez kilka minut wyraźnie przeważaliśmy na parkiecie i w 50 minucie było już 28:22 dla Vistalu Łączpolu. Niestety, wówczas zespół wyraźnie rozluźnił się, zawodniczki były rozkojarzone i przeciwnik wykorzystał to doprowadzając do bardzo nerwowej końcówki. Udało nam się jednak dowieźć korzystny wynik do końca meczu - powiedział po spotkaniu drugi trener gdynianek Adrian Struzik.

Wyniki pozostałych meczach 2. kolejki PGNiG Superligi:
Ruch Chorzów - AZS AWF Gardinia Wrocław 28:27 (11:15), KGHM Metraco Zagłębie Lubin - UKS Finepharm Polkowice 44:13 (24:6), SPR Pogoń Baltica Szczecin - SPR Lublin 26:48 (12:23), KPR Jelenia Góra - KSS Kielce 34:27 (13:13), Start Elbląg - Piotrcovia 24:27 (12:11).
Marta

Opinie (13)

• czekamy teraz (1)

na trzecie zwycięstwo

• 24 4

• Gratki :)Przynajmniej jak tu sie zagląda dobre newsy widać. Powoli, aż do medalu ;)

• 11 4

• WIWAT GDYNIA WIWAY GDYNIANKI!!!!!!!!!!!!

• 12 4

• Chyba przełamały kompleks Koszalina.I dobrze !

• 8 3

• horror - nie horror (5)

takie mecze są najciekawsze bo budzą duże emocje - w przeciwieństwie do meczu do jednej bramki.a jak powiedział drugi trener - zwycięski wynik został dowieziony - a to najważniejsze.

• 6 5

• drugi trener?ten zespół ma drugiego trenera? (4)

W Gdyni jest pierwszy trener i różni pomocnicy, oraz krytykanci....ale drugiego trenera to tam nie ma.

• 2 0

• Adrian Struzik - II trener zespołu seniorek. (3)

Jednocześnie Trener bramkarek (seniorek)

• 0 2

• U Ciepłego piłki nosił a teraz II trener? (2)

To już nikogo lepszego nie znaleźli?

• 0 1

• szukali Ciebie ale musisz podac swoj numer telefonu to na pewno zadzwonia

• 0 0

• tiaaaa i co jeszcze?

dla równowagi dodam, że jak np w koszalinie naczelny trenejro krzyczy: Kama wyjdź na 8 metr, a w tym samym z drugiej strony ławki trenejro kordynator krzyczy: Kamila cofnij się na 6.wtedy jest jazda.

• 0 0

• Obrona nadal do bani ! (1)

Zagłębie +52 ; SPR +33 ;VŁ aż + 11 - przy meczach o przybliżonej trudności przeciwników ! Co będzie z drużynami z górnej pułki przy tak dziurawej obronie ?

• 6 3

• górna pułko.

koszalin to 4 zespół z gornej pÓłki ekstraklasy. a beniaminki to beniaminki.mamy nowego trenera i nowe zawodniczki - muszą mieć trochę czasu.dopóki bawią się zwyciężając jest OK!w tabeli końcowej do playoffów będą najpierw ważne małe pkty - czyli wynik bezpośrednich starć pomiędzy Gdynią, Lublinem i Lubinem (bo pewnie te zespoły będą dzilić medale). Tak więc ważne by wygrać z każdym bez względu na bilans bramek.