Gdynianki po raz drugi pokonały Ruch

20 grudnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Gdyńskie szczypiornistki przypieczętowały awans do Final Four Pucharu Polski. Gdyńskie szczypiornistki przypieczętowały awans do Final Four Pucharu Polski.

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu bez najmniejszych kłopotów zakwalifikowały się do Final Four Puchar Polski. Gdynianki we własnej hali zwyciężyły Ruch Chorzów 34:29 (20:14). Marina Własenko nie dała się pokonać aż przy czterech karnych. Także pierwszy pojedynek tych drużyn, na wyjeździe podopieczne Thomasa Orneborga rozstrzygnęły na swoją korzyść, wygrywając 35:27. Losowanie kolejnej fazy rywalizacji odbędzie się w siedzibie ZPRP 29 grudnia

.

VISTAL ŁĄCZPOL: Mikszto, Własenko - Sulżycka 5, Głowińska 1, Białek, Siódmiak 5, Kobzar 4, Lipska, Szwed 1, Mateescu 3, Duran 2, Koniuszaniec 9, Kulwińska 4

RUCH: Wąż, Montowska - Pieniowska, Jasinowska 3, Pawlik 4, Lanuszny 2, Jasińska 3, Lesik, Polenz 9, Brymerska 1, Krzymińska 1, Rodak 2, Michla, Rzeszutek 4

Od pierwszych minut spotkania gdynianki narzuciły rywalkom swoje warunki gry. W 4. minucie prowadziły już 4:0, a po dwie bramki zdobyły: Katarzyna KoniuszaniecKatarzyna Duran. Sposób na gdyńską defensywę znalazła dopiero Kinga Polenz, ale dopiero po karnym.

Gdy do rzutów z siedmiu metrów rywalek zaczęła wychodzić Marina Własenko to i z tych wyśmienitych okazji Ruch nie punktował. Za czwartym podejście do karnego powstrzymana została Polenz, w końcówce pierwszej połowy Karolina Jasinowska rzuciła w słupek, na początku drugiej połowy ukraińska bramkarka ponownie odbiła piłkę po karnym Polenz, a chwilę później Anna Pawlik wycelowała w spojenie słupka z poprzeczką.

W 18. minucie po trafieniu Moniki Głowińskiej na 12:8 Janusz Szymczyk próbował jeszcze pobudzić podopieczne do walki. Jednak przerwa na żądanie szkoleniowca Ruchu przyniosła odwrotny efekt niż się spodziewał trener.

Z coraz większą łatwością bramki z drugiej linii zdobywały Karolina Siódmiak oraz Sabina Kobzar, która dostała znacznie więcej minut gry niż w poprzednich spotkaniach i przypomniała, że sztuka zdobywania bramek nie jest jej obca.

W 30. minucie Vistal Łączpol prowadził już 20:12. Gdynianki wówczas uznały tę połowę za zakończoną, z czym nie zgodziła się Polenz. Ostatnie 30 sekund przed przerwą wystarczyło lewoskrzydłowej, aby dwukrotnie umieścić piłkę w siatce miejscowych.

W drugiej połowie Vistal Łączpol utrzymywał przewagę. Nie dopuścił do siebie rywalek na bliżej niż cztery bramki. Duża w tym zasługa Karoliny Sulżyckiej>, która wyspecjalizowała się w punktowaniu w kontrach rywalek, gdy te jeszcze nie wróciły z połowy miejscowej po zdobyciu bramki.

Na wszelki wypadek, na niespełna 7 minut przed końcem gry, gdy Vistal Łączpol prowadził 31:27 trener Orneborg poprosił o przerwę. Awans był pewny, ale duński szkoleniowiec postanowił przypomnieć podopiecznym, że warto wygrać także w rewanżu. Kto wie, czy Ruch nie będzie na przykład pierwszym rywalem gdynianek, gdy przyjdzie do play-off.

Po powrocie do gry udaną akcją popisała się Karolina Szwed. Ponadto gdynianki zaostrzyły grę w obronie, co przyniosło im... wykluczenia. Trzecią karę, równoznaczną z czerwoną kartką otrzymała Patrycja Kulwińska, a w ostatniej minucie także z tego samego powodu przedwcześnie parkiet opuściła Agnieszka Białek.

Losowanie kolejnej rundy ma się odbyć 29 grudnia. Natomiast pozostałe mecze rewanżowe ćwierćfinałów Pucharu Polski zaplanowane są na 21 grudnia. Poniżej wyniki pierwszych gier:
KSS Kielce - SPR Lublin 31:40 (14:21), KGHM Metraco Zagłębie Lubin - AZS Politechnika Koszalin 26:20 (13:8), AZS AWF Gardinia Wrocław - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 24:29 (12:19).

Opinie (20) 2 zablokowane

• Ładnie

Zawsze to żółto-niebieskie:)

• 9 10

• Hala w Gdyni wypełniona po brzegi !

Widzę tłum, ludziska ledwie się mieszczą, muszą siadać na stopniach....

• 8 21

• (5)

do tego wyzej a co ci do tego ilu jest ludzi?

placisz za to?

• 12 7

• Tak płaci się ! (4)

W formie podatków ! PIT i CIT, gwoli wyjaśnienia. Wpływy z biletów na mecz nie pokrywają kosztów utrzymania hali. Czyli hala nie zarabia na siebie. Kto zarządza halą ? Niezależna spółka, czy agenda miasta Gdynia ? Jeśli agenda miasta to oznacza, że miasto dotuje z podatków utrzymanie hali. Inne pytanie czy klub płaci za wynajem hali ? Jeśli tak czy na zasadach komercyjnych, czy na stawkach preferencyjnych ? Jeśli po preferencyjnych to czy mamy do czynienia z ukrytą dotacja miasta dla zawodowego klubu ? I dalej. Czy obowiązkiem miasta jest dotowanie zawodowego sportu ? Nie ! Mogę pociągnąć wątek...

• 10 18

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• ciągnij wątek

ale na innych forach!!

• 7 1

• drogi baranie

wiekszosc obietów tej kubatury w rozwiniętych krajach europy nie bilansuje sie i jest dotowana przez miasto. ala gdyńska jest bliska tego, żeby wychodzić na zero i ile mi wiadomo. ni filozuj, tylko poszerz wiedze zanim błyśniesz intelektem i tryśniesz jadem.
        buziaczki i wesołych świąt

• 6 0

• ciągnij, ciągnij , marudo

tylko tyle umiesz, a i to słabo

• 0 2

• no i co z tego

Najlepiej zaorajmy wszystko, spalmy, zniszczmy i wróćmy do jaskiń. Chyba tak będzie najlepiej nikt nie będzie musiał za nic płacić i jedynym zmartwieniem będzie to co upolować na obiad. Pozdrawiam wiecznych malkontentów.

• 20 6

• Jak dla mnie dobre widowisko,bramkarki dobrze sie uzupelnialy, bawa dla Mariny za karne!! Dwie najlepsze moim skromnym zdaniem skrzydlowe pokazały klase!! (Polenz i Koniuszaniec) Szkoda ze Kasi nie szlo tak w sobote, ale nie zawsze jest tylko pieknie. Martwi mnie forma Moniki, bo cos slabo pogrywa ostatnie mecze, a na poczatku sezonu taki gaz. Zalamali mnie tylko sedziowie, ktorzy gwizdali jakby przyjechali z podworkowej ligi !
    GRATULACJE DLA ZESPOLU

• 7 0

• brak slow..

A gdzie sa ci madrale co sie wypowiadali po remisie?? Gwiazdy wasze pokazaly jak sie gra?? Dla mnie jestescie po prostu smieszni... Na dobre i na zle! taka jest maxyma!!