Koszykarki Riviery na 8. miejscu w BLK

Rafał Sumowski
11 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Danielle Wilson kilkukrotnie dawała Rivierze sygnał do ataku . Ambitną grę w pierwszych trzech kwartach przeciwko rybniczankom zniweczyła niemoc gdynianek w ostatnich 10 minutach. Danielle Wilson kilkukrotnie dawała Rivierze sygnał do ataku . Ambitną grę w pierwszych trzech kwartach przeciwko rybniczankom zniweczyła niemoc gdynianek w ostatnich 10 minutach.

Koszykarki Riviery Gdynia przegrały w hali GOSiR z Basket ROW Rybnik 63:75 (16:18, 18:23, 20:12, 9:22). Podopieczne Vadima Czeczury zakończyły rundę zasadniczą Basket Ligi Kobiet na 8. miejscu. W następny weekend w Łodzi meczem z Widzewem rozpoczną serię gier o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

RIVIERA: Wilson 19 (1x3, 13 zb.), Misiuk 18 (2x3, 7 zb.), Johnson 12 (2x3), Małaszewska 3 (6 zb.), Matsko 2 - Miłoszewska 9 (1x3), Baryło 0, Szymczak-Górzyńska 0 , Jakubiuk 0, Duszkiewicz 0.

BASKET ROW: Walker 16 (1x3, 11 zb., 8 as.), Harris 15 (3x3), Velinović 10, Gajda 9 (1x3), Stelmach 2 - Kuncewicz 23 (8 zb.), Kędzia 0, Morawiec 0.

Gospodynie rozpoczęły mecz znakomicie, bo od serii 6 punktów. Akcję dwa plus jeden wykorzystała Małgorzata Misiuk, a zza łuku trafiła Emilie Johnson. Rybniczanki szybko jednak doprowadziły do wyrównania po rzutach Markel WalkerJeleny Velinović.

Ta druga wyprowadziła przyjezdne na prowadzenie wykorzystując jeden z dwóch rzutów wolnych. Gdynianki po pierwszych punktach "zacięły" się na ponad cztery minuty do czasu, gdy do kosza trafiła Johnson (8:7).

W ciągu minuty Riviera oddała dwie kolejne celne "trójki" za sprawą Misiuk i Johnson (14:11). Tą samą bronią równo z ostatnią w tej kwarcie syreną gdyniankom wymierzyła Rebecca Harris wyprowadzając Basket ROW na prowadzenie 18:16.

Gdynianki wyraźnie przegrywały z rywalkami walkę pod tablicami. W drugiej partii poprawiły się w tym elemencie i nie dawały im odskoczyć na więcej niż 4 punkty. Równo w połowie kwarty do remisu 27:27 doprowadziła Danielle Wilson, ale odzyskanie przewagi 4 "oczek" zajęło rybniczankom niespełna 40 sekund. Chwilę później prowadziły już 34:27, gdy zza łuku trafiła Agata Gajda.

Ponownie sygnał do ataku dała Wilson zbierając piłkę po własnym rzucie i trafiając z faulem, a następnie bezbłędnie wykonując rzut wolny (34:36). Do przerwy punkty zdobywał jednak już tylko Basket ROW, który zbudował najwyższe, 7-punktowe prowadzenie (41:34).

Riviera w pierwszej połowie niemal wszystkie zdobycze zawdzięczała tercetowi Johnson - Misiuk - Wilson. Te zawodniczki zdobyły dla gdyńskiego zespołu 31 z 34 punktów. I to właśnie po rzutach Wilson i Misiuk Riviera doprowadziła do remisu po 44 w trzeciej partii.

Na pierwsze po długim czasie prowadzenie wyprowadziła gospodynie Wilson dobijając z faulem rzut wolny Dominiki Miłoszewskiej (49:46). Gdy wydawało się, że rybniczanki znów wyjdą z pościgu za nimi obronną ręką i odskoczą na kilka punktów, za trzy trafiła Miłoszewska, a dwa rzuty wolne wykorzystała Krystyna Matsko.

Na 10 minut przed końcem spotkania gdynianki prowadziły 54:53. Finałową kwartę trafieniem zza łuku rozpoczęła jednak Harris. Przy stanie 56:59 o przerwę poprosił trener Riviery Vadim Czeczuro i choć na chwilę udało się doskoczyć do przyjezdnych na punkt, ale seria 5 "oczek" bardzo skutecznej Anny Kuncewicz znów przywróciła rybniczankom kontrolę nad przebiegiem gry.

Gdy zawodniczki Kazimierza Mikołajca wyszły na 9-punktowe prowadzenie (69:60), gdyniankom na odrobienie strat zostało 5 minut. Ponownie o czas poprosił trener Czeczuro, ale gdyniankom nie udało się odmienić losów spotkania.

W najbliższy weekend Riviera rozpocznie mecze o utrzymanie w Basket Lidze Kobiet. Szczegółowy terminarz zostanie opublikowany niebawem, ale wiadomo już, że gdynianki rozpoczną od wyjazdowego spotkania z Widzewem Łódź.

Wyniki 18 kolejki

• RIVIERA GDYNIA - Basket ROW Rybnik 63:75 (16:18, 18:23, 20:12, 9:22)
  • CCC Polkowice - Wisła Can-Pack Kraków 63:73 (17:14, 11:17, 21:24, 14:18)
  • King Wilki Morskie Szczecin - Widzew Łódź 79:55 (21:21, 20:10, 25:10, 13:14)
  • MKS MOS Konin - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 58:83 (16:29, 13:16, 16:24, 13:14
  • Artego Bydgoszcz - Energa Toruń 67:52 (28:13, 21:8, 8:15, 10:16)

Opinie (19) 1 zablokowana

• niezastąpiona Mania (4)

ciekawe jaka tejemnica kryje sie w tej Super Miariance, że jest wystawiana regularnie w meczach , gra nawet dłużej niż cenniejsze zawodniczki...

• ciężko powiedzieć, bo

grała minutę i chyba nie zanotowała kontaktu z piłką ;)

• 2 3

• skoro wzięli ją do tego zespołu to nadzwyczajnej na to zasługiwała..
      jest nowa, dostaje po 2-3 minuty na boisku, w takim czasie ciężko jest cokolwiek udowodnić, ale jak widać z meczu na mecz coraz lepiej jej idzie

• 0 0

• Przegrać z takim potentatem finansowym jak Basket ROW Rybnik to żaden wstyd! (1)

• 3 3

• Jeszcze parę sezonów wstecz Rybnik wypadł z ekstraklasy za długi

Stworzyli nową spółkę, wykupili dziką kartę i proszę stworzyli zespół lepszy, silniejszy fizycznie i wyższy, który o włos przegrał walkę o szóste miejsce.
      Może to jest sposób lepszy niż odbudowywanie swego kapitału przez właścicieli naszej drużyny z pieniędzy sponsora i miasta i marnowanie dorobku sportowego klubu.

• 4 5

• Nie da się wygrać meczu 3 zawodniczkami

Wygrał dziś zespół lepszy, silniejszy fizycznie i wyższy. Ale też lepiej zorganizowany i wyrównany (tylko Stelmach odstawała od reszty). Mimo wszystko dobrze się to oglądało.

• 8 2

• Bilans 4-14 ?!!

Na szczęście w lidze jest Konin.

• 8 2

• Goluub

Tym zespołem kieruje menager,... na konferencje zamiast najlepszej zawodniczki idzie łaska która gra 3 meczu ma pewnie ze 4 treningi z tym zespołem, oj złe sie dzieje w tym klubie,oszołomów pełno

• 10 3

• Slabo

Każdy mecz mozna wygrac pod warunkiem ze meczem kieruje trener a nie menager ,czy ktoś panuje nad tym wszystkim,niedługo będzie brakowało sponsorow a i z wypłatami dla dziewczyn kiepsko........

• 11 3

• Ending story

Tak się zastanawiam:,wielokrotne mistrzostwo Polski,największe sławy europejskiej i nie tylko, kobiecej koszykówki,mecze elektryzujące do ostatnich sekund,cudowna atmosfera-jednym słowem wspaniałe widowiska w Gdyni,a tu nagle walka o utrzymanie się w "elicie" ,ale polskiej koszykówki.Czy ktoś kiedyś taki scenariusz przewidywał? .Czy jedna z legend polskiej koszykówki żeńskiej zbliża się do nieuchronnego zmierzchu,do nicości?.

• 12 3

• koniec legendy........

Przecież jest koniec wielkiej legendy.Trudno się ogląda tę męczarnie, będąc wieloletnim wiernym kibicem.
    Przecież widać gołym okiem,że nie zbuduje się sukcesów - bez nakładów.
    Z tego zespołu najwyżej 3 koszykarki gwarantują okresowe minutowe wstawki w meczach gdzie w miarę można dorównać i prowadzić w miarę wyrównaną walkę z drużynami z czoła tabeli, a tak mamy rozpaczliwą walkę o utrzymanie.
    A najgorsze to,że nie widać czegokolwiek, aby można marzyć aby wróciła namiastka pięknych chwil z wielkich meczy w Gdyni.
    W takiej sytuacji wcale niepotrzebny jest planowany mecz gwiazd w Gdyni, w czasie gdy nie ma takich gwiazdek- szkoda pieniędzy tym bardziej,w sytuacji, gdy ich się nie ma.Iluzja nie jest potrzebna!!!!!!!!!!!!!!

• 14 2

• Gdynia dołuje!

Zrobiliście rozpierdzichę to macie efekty! Teraz czekać będziemy latami na dawne sukcesy seniorek i młodzieży!

• 6 5

• Racja po takiej rozpierdzisze to latami będziemy czekać na sukcesy seniorek! (1)

• 5 1

• Mlodziez riviera bryza gdynia da radę w tym roku jakoś medal. Powoli się odbuduje. Bez rozpieszczania dzieci pieniedzmi za wygrane jak to w innych klubach mlodziezowych. A seniorki też się od budują. Potrzeba czasu lub pieniędzy. .