Gdynianki rozbiły się o lubińską defensywę

5 grudnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Zagłębie grało twardo w obronie, o czym wielokrotnie przekonała się Katarzyna Duran, na zdjęciu osaczona przez Karolinę Semeniuk-Olchawę i Jelenę Bader, które jeszcze wspomaga Kinga Byzdra. Zagłębie grało twardo w obronie, o czym wielokrotnie przekonała się Katarzyna Duran, na zdjęciu osaczona przez Karolinę Semeniuk-Olchawę i Jelenę Bader, które jeszcze wspomaga Kinga Byzdra.

Czym dłużej trwał zaległy mecz z 5. kolejki PGNiG Superligi, tym piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu były coraz bardziej bezradne w ataku. Mistrzynie rozbiły się o doskonale zorganizowaną defensywę KGHM Metraco Zagłębia Lubin, traciły bramki nawet w liczbenej przewadze. Tym samym podopieczne Adriana Struzika przegrały na własnym parkiecie z wicemistrzyniami kraju 20:30 (12:15). Po raz ostatni tak wysoko przed własną publicznością gdynianki przegrały 30 stycznia ubiegłego roku, gdy tej samej drużynie uległy 21:30.

Kowalczyk, Gapska - Sulżycka 1, Ziemienowicz, Królikowska, Białek, Krnić 2, Pawłowska, Zych 5, Mateescu 3, Duran 3, Koniuszaniec 2, Petrinja, Kulwińska 2, Andrzejewska 2
Sędziowie: Piechota, Leszczyński (Płock)
Widzów: 600
Maliczkiewicz, Tsvirko - Załęczna 3, Pałgan 2, Semeniuk-Olchawa 5, Paluch 3, Jelić, Benga, Jochymek 5, Byzdra 6, Kobzar 2, Bader 4

POMECZOWY KOMENTARZ BOŻENY KARKUT, TRENER ZWYCIĘSKIEJ DRUŻYNY
Na początku meczu nie było tak łatwo. Widać było, że obie drużyny zdawały sobie sprawę z rangi tego meczu. To nie był tylko pojedynek o zwycięstwo, zdobycie dwóch punktów, ale przede wszystkim walka o poprawienie miejsca w tabeli. Dlatego w pierwszych minutach było sporo błędów i niecelnych rzutów w dość klarownych sytuacjach.

W miarę upływu czasu widać było, że gdynianki, przy naszej "wysokiej" obronie, tracą siły, a co za tym idzie stały się mniej dokładne, zarówno jeśli chodzi o podania jak i rzuty. Jednak nie była to defensywa przygotowana specjalnie na ten mecz. My tak staramy się grać od lat. Nie zawsze tylko potrafimy to tempo gry z wysoką obroną utrzymać przez pełne 60 minut.

Bardzo dobre zawody, jeśli chodzi o obronę - rozegrała Ola Paluch. Praktycznie wyłączyła z gry Patrycję Kulwińską, która w wielu wcześniejszych meczach była czołową postacią Vistalu Łączpolu. Jednak na pochwałę zasłużył cały zespół. Konsekwentnie grał o dwa punkty. To dla nas bardzo fajny prezent na Mikołaja.

• Natasa Krnić

rozpoczęła się prezentacja, Vistal Łączpol wypełnił wszystkie 16 pozycji w zawodniczym protokole, lubinianki przyjechały do Gdyni w 15-osobowym składzie, w ekipie gości jest m.in. była rozgrywających mistrzyń Polski - Kobzar (ZAGŁĘBIE)
Vistal Łączpol w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach, przyjezdne zagrają w czarnych trykotach
1'
od środka rozpoczęły gospodynie
1'
doping klubu kibica miejscowych od pierwszej akcji, jednak kibiców jak na mecz tej rangi nie jest zbyt wielu
1'
zablokowany rzut Andrzejewskiej (VISTAL ŁĄCZPOL), obok niej w drugiej linii gdyńskiej Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) i Duran (VISTAL ŁĄCZPOL), na skrzydłach Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) i Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL), a na kole Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL)
2'
spiker wita obecnego na trybunach Dariusza Michalczewskiego
2'
strata w ataku przyjezdnych, ale rzut Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) obroniła Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE), znów atakuje Zagłębie
3'
niecelny rzut Zagłębia, a po ataku Vistalu Łączpolu Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) zbiła na słupek piłkę po rzucie Duran (VISTAL ŁĄCZPOL)
4'
[0:1] Bramkę zdobywa Bader (ZAGŁĘBIE) po kontrze
4'
po akcji Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL) obrona w polu bramkowym i karny dla gdynianek
5'
Tsvirko (ZAGŁĘBIE), która na karnego wyszła z ławki nie dała się pokonać rzucającej z siedmiu metrów Petrinji (VISTAL ŁĄCZPOL)
5'
"Teraz bramka musi być" - skandują kibice
5'
piłka w siatce, ale bramka Sulżyckiej (VISTAL ŁĄCZPOL) nie uznana, gdyż skrzydłowa przekroczyła linię 6. metra
7'
[1:1] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
7'
obie drużyny mają duże kłopoty z atakiem pozycyjnym, gdyż defensywy z obu stron spisują się bardzo dobrze
8'
po faulu na Semeniuk-Olchawie (ZAGŁĘBIE) karny dla przyjezdnych
8'
[1:2] Bramkę z karnego zdobywa Pałgan (ZAGŁĘBIE).
9'
[1:3] Bramkę zdobywa Jochymek (ZAGŁĘBIE).
9'
[2:3] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
10'
przerwa w grze, gdyż pomocy lekarskiej potrzebuje Pałgan (ZAGŁĘBIE)
10'
Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) fauluje Paluch, karny dla przyjezdnych
10'
[2:4] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE), która najpierw rzuciła z karnego w słupek, ale przy dobitce się nie pomyliła, pokonana Gapska, która wyszła z ławki na karnego
11'
[3:4] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) po pięknej akcji i podaniu Petrinji
11'
[3:5] Bramkę zdobywa Paluch (ZAGŁĘBIE).
11'
[4:5] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
12'
zablokowany rzut Andrzejewskiej (VISTAL ŁĄCZPOL), ale gdynianki utrzymały się przy piłce
13'
kolejne przekroczenie linii przy rzucie Sulżyckiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
13'
[4:6] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE) po kontrze
wykluczenie
14'
Pałgan (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą, która faulem przerwała kontrę Koniuszaniec
14'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) obroniła rzut Duran (VISTAL ŁĄCZPOL)
15'
po raz pierwszy w grze dzisiaj Kobzar (ZAGŁĘBIE)
15'
Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL), która przed chwilą zmieniła Duran (VISTAL ŁĄCZPOL), rzuciła obok słupka
16'
[4:7] Bramkę zdobywa Jochymek (ZAGŁĘBIE) w liczebnym osłabieniu
16'
koniec kary w Zagłębiu, gdyniankom w tym czasie nie udało się zdobyć żadnej bramki
17'
[5:7] Bramkę zdobywa Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL).
18'
przerwa w grze, na parkiecie leży Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL)
19'
Patrycja wraca do gry, witana przez kibiców oklaskami oraz skandowaniem jej imienia i nazwiska
19'
"Dziewczyny, twardo w obronie" - przypominają kibice
19'
[5:8] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE).
20'
[6:8] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL).
20'
[6:9] Bramkę zdobywa Kobzar (ZAGŁĘBIE).
21'
Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Kobzar (ZAGŁĘBIE), która w drugiej linii gości zastąpiła Pałgan (ZAGŁĘBIE)
21'
[6:10] Bramkę zdobywa Załęczna (ZAGŁĘBIE).
czas
21'
Przerwa dla Vistalu Łączpolu, na żądanie trenera Struzika
21'
spiker informuje, że do grona sponsorów klubu dołączył Vistal Golf Club
22'
[7:10] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
23'
Kobzar (ZAGŁĘBIE) zgubiła piłkę
wykluczenie
23'
Załęczna (ZAGŁĘBIE) ukarana dwuminutową karą.
23'
[8:10] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL).
23'
piłkę zgubiła Byzdra (ZAGŁĘBIE)
24'
[9:10] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) w liczebnej przewadze
czas
24'
O przerwę prosi trener Karkut (Zagłębie)
25'
koniec kary w Zagłębiu
25'
[9:11] Bramkę zdobywa Pałgan (ZAGŁĘBIE), która zmieniła Kobzar
wykluczenie
25'
Pałgan (ZAGŁĘBIE) ukarana dwuminutową karą, to jej druga kara, trzecia będzie równoznaczna z czerwoną kartką
26'
[9:12] Bramkę zdobywa Bader (ZAGŁĘBIE) w liczebnym osłabieniu, po kontrze
26'
[10:12] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) w liczebnej przewadze po rzucie z podłoża
27'
Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) broni w pojedynku sam na sam z Bader
27'
Zagłębie w komplecie
28'
[10:13] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE).
wykluczenie
28'
Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą, która faulowała rywalkę przy rzucie
28'
kolejny raz masażyści na parkiecie, tym razem pomocy potrzebuje Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL)
29'
Królikowska (VISTAL ŁĄCZPOL) zmienia Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL)
29'
[11:13] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL) w liczebnym osłabieniu
29'
[11:14] Bramkę zdobywa Jochymek (ZAGŁĘBIE) w liczebnej przewadze po rzucie z lewego skrzydła
30'
[11:15] Bramkę zdobywa Jochymek (ZAGŁĘBIE) tym razem po kontrze
30'
koniec kary w gdyńskiej drużynie, 30 sekund do przerwy
30'
[12:15] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) po dość szczęśliwym rzucie, piłka po rykoszecie zmieniła Maliczkiewicz
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL ŁĄCZPOL PRZEGRYWA 12:15
w przerwie odbywają się konkursy zręcznościowe dla publiczności
brawa największe w przerwie dla klubowej maskotki, Mewa popisują się serią udanych ćwiczeń, które noszą nazwę "gwiazda"
do przerwy najwięcej bramek zdobyła Jochymek (ZAGŁĘBIE) 4, osiem innych zawodniczek ma na koncie po dwa trafienia
31'
drugą połowę rozpoczęło Zagłębie
31'
zablokowany rzut Semeniuk-Olchawy (ZAGŁĘBIE)
wykluczenie
31'
Semeniuk-Olchawy (ZAGŁĘBIE) ukarana dwuminutową karą, która uniemożliwiła wyprowadzenie kontry gdyniankom
32'
[13:15] Bramkę zdobywa Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL).
32'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL), która w drugiej połowie stanęła między słupkami, obroniła rzut Pałgan (ZAGŁĘBIE)
32'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) broni rzut Duran (VISTAL ŁĄCZPOL)
33'
[13:16] Bramkę zdobywa Jochymek (ZAGŁĘBIE) po kontrze, w liczebnym osłabieniu
33'
34'
rzut Byzdry (ZAGŁĘBIE) w słupek
34'
na parkiecie tym razem leży Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL)
34'
trener Struzik wykorzystuje tę przerwę, aby udzielić wskazówek Sulżyckiej (VISTAL ŁĄCZPOL) i Duran (VISTAL ŁĄCZPOL)
34'
Rumunka zostaje w grze
35'
Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) rzucała przy sygnalizacji sędziów gry pasywnej, posłała piłkę obok słupka
35'
kroki po stronie Zagłębia
35'
karny dla gospodyń po faulu na Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL)
35'
Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL) z karnego rzuciła w poprzeczkę, a przy dobitce posłała piłkę obok słupka, znów dobre wyjście do bramki na karnego Tsvirko (ZAGŁĘBIE)
36'
[13:17] Bramkę zdobywa Kobzar (ZAGŁĘBIE) po rzucie z biodra
wykluczenie
37'
Bader (ZAGŁĘBIE) ukarana dwuminutową karą po faulu na Duran
37'
Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) rzuciła obok słupka
37'
[13:18] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE) w liczebnym osłabieniu
38'
rzut Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL) nad poprzeczką
38'
[13:19] Bramkę zdobywa Załęczna (ZAGŁĘBIE), znów w liczebnym osłabieniu
czas
38'
Czas dla trener Struzika (Vistal Łączpol)
39'
[14:19] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
40'
"Dziewczyny, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
40'
[14:20] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE) po kontrze, która nastąpiła po stracie Krnić
41'
nieskuteczny rzut Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL)
41'
"Łączpol grać, a nie stać" - z trybun
42'
kolejne strata Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL)
42'
[14:21] Bramkę zdobywa Bader (ZAGŁĘBIE) po kontrze
43'
coraz mniej wiary w grze gdynianek, Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) łapie w ręce rzut Duran (VISTAL ŁĄCZPOL)
44'
"Jesteście najlepsze" - skanduje gdyński klub kibica
44'
[15:21] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL).
wykluczenie
44'
Jochymek (ZAGŁĘBIE) ukarana dwuminutową karą.
44'
pomocy lekarskie wymaga Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE)
44'
rozgrywająca wraca do gry, przed podaniem piłki podeszła jeszcze na krótką rozmowę do trener Karkut
wykluczenie
45'
Zych (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą i jeszcze karny dla przyjezdnych
45'
[15:22] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE) z karnego
45'
nieskuteczny rzut Andrzejewskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
46'
[15:23] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE).
46'
Zagłębie już w komplecie
47'
koniec kary w Vistalu Łączpolu
48'
[15:24] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE).
wykluczenie
48'
Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą, która faulowała Jochymek
49'
Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE) rzuciła nad poprzeczką
49'
[16:24] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) po kapitalnym rzucie w liczebnym osłabieniu
50'
[16:25] Bramkę zdobywa Paluch (ZAGŁĘBIE).
50'
czas
50'
Ostatni czas w tym meczu dla trenera Struzika
51'
[16:26] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE).
51'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) złapała rzut Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL)
52'
[16:27] Bramkę zdobywa Bader (ZAGŁĘBIE).
52'
Vistal Łączpol Gdynia" - skandują kibice, ale szybko cichną, bo gospodynie gubią kolejną piłkę
53'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) obroniła rzut Byzdry (ZAGŁĘBIE)
53'
[17:27] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL).
54'
[17:28] Bramkę zdobywa Załęczna (ZAGŁĘBIE) po kontrze
55'
[18:28] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL).
56'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut ze skrzydła Bader
56'
[19:28] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL).
57'
w drużynie Zagłębia na środek rozegrania weszła Benga (ZAGŁĘBIE)
58'
[19:29] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE), z okolic własnego pola sześciu metrów przelobowała Gapską
59'
[19:30] Bramkę zdobywa Paluch (ZAGŁĘBIE).
wykluczenie
60'
Benga (ZAGŁĘBIE) ukarana dwuminutową karą po faulu na Zych, będzie też karny dla gospodyń
60'
[20:30] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL) z karnego, 25 sekund do końca gry
60'
Zagłębie próbowała zagrać wrzutkę, ale nieprecyzyjnie
60'
KONIEC MECZU. VISTAL ŁĄCZPOL PRZEGRAŁ 20:30
60'

Wyniki 9 kolejki

• VISTAL ŁĄCZPOL GDYNIA - KSS Kielce 28:28 (12:11)
  • Aussie Sambor Tczew - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 20:35 (7:16)
  • Piotrcovia - SPR Lublin 30:37 (12:20)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Ruch Chorzów 29:27 (16:15)
  • Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin 27:24 (12:12)
  • AZS Politechnika Koszalińska - KPR Jelenia Góra 34:30 (17:12)
  • Mecze zaległe:
  • VISTAL ŁACZPOL - KGHM Metraco Zagłębie 20:30 (12:15)
  • SPR Lublin - AZS Politechnika Koszalińska 37:28 (21:12)

Opinie (25) 1 zablokowana

• Pamiętam słowa prezesa, który na zakończenie ubiegłego sezonu zapewniał, że sukces zostanie powtórzony. Tylko Panowie z Vistalu i Łączpolu powinni jeszcze raz usiąść do stołu i zweryfikować te plany. Pozyskanie Petrinji i Krnić nie uzupełniło braków po Siódmiak i Szwed. Mateescu nie nadaje się do gry na środku, bo tam trzeba mieć głowę, a jej tego brakuje. Nie myśli jak gra i nie może kierować drużyną. Niestety w VŁ nie ma osoby, która może grać na środku. Skoro nie ma mózgu drużyny to kto ma grać? Wystarczy odciąć od podań Kulwińską, wyjść wyżej pod Duran i Vistal jest bezradny.
    Fajnie, młode jeszcze dziewczyny i czasami grają ambitnie. Oczywiście nie w ostatnim meczu. Zweryfikujmy założenia sezonu na 4-6 miejsce i nie będzie niepotrzebnego ciśnienia.

• 1 0

• . (1)

gdzie jest ten laczpol co rok temu. ale trzeba wierzyc dalej w dziewczyny!!!! czy wygrywasz czy nie zawsze kocham cie w mojim sercu laczpol i na dobre i na zle

• 6 0

• :)

ludzie!!!!! nie można cały czas żyć przeszłością, już niedobrze się robi kiedy tylko ciągle wypisujecie a w tamtym roku.... to już nie wróci !!!!!! zacznijmy wreszcie tu i teraz a nie będziecie w kółko rozdrapywać to co było. Powtarzam to już inna nowa drużyna czy Wam się to podoba czy nie

• 2 0

• Jeżeli już jesteśmy przy piosenkach ,to zacytuję następne słowa; gdzie ten Łączpol z dawnych lat"

• 1 0

• A ja dopiszę inne słowa piosenki " to już jest koniec ,nie ma już nic ..."
    '

• 3 1

• to już koniec???

Walka o miejsca 5-8.
    parafrazując słowa piosenki wczoraj "widziałem Vistalu cień..."

• 2 1

• Z g....a bata się nie ukręci, zdecydowany brak rozegrania, wiadomo że o sile tego zespołu stanowią trzy zawodniczki Kulwińska, Sulżycka i Koniuszaniec, na słabsze zespołu to wystarczy, ale na mocniejsze było widać wczoraj.Zaciąg zagraniczny to nieporozumienie.Matresku, Krnic , Petrinja do wymiany.

• 4 2

• NAMIESZAŁEŚ JĘDRUŚ

A TERAZ NA STRUZIKA JEDZIESZ...

• 9 3

• Witam (3)

Jako znawca piłki ręcznej i specjalista na skalę kraju chce tylko powiedzieć, że obecnie mamy 4 miejsce, po meczu z Elblągiem będzie 7, a po Koszalinie 8-9 i tak zostanie a wtedy po jakimkolwiek medalu. Ale oczywiście chętnie dam namiary aby mnie zatrudnić jako trenera gdynianek nawet za darmo podejmę się tego zadania i doprowadzę drużyne z tym składem do brązowego medalu. Chyba, że Tiger Michalczewski dołoży na wzmocnienia to postaram się wywalczyć złoto :)
    Jedyny plus z tego meczu to nowy sponsor.

• 8 5

• racja (1)

jedyny plus to nowy sponsor chociaż pewnie dużo nie daje, ale zawsze coś, w końcu te tiger puby ma i ten napój energetyczny :)
      A co do trenera to struzik nie ma jaj...siedzi cicho przy ławce, ja w tym meczu bym poroz.*$&*&ał całą ławke tam na dole :)