Vistal blisko ćwierćfinału PZP

3 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Podczas meczu kibice wielokrotnie skandowali przydomek gdyńskiej bramkarki, a po meczu Małgorzata "Ryba" Gapska za doskonałą postawę w bramce od wszystkich zbierała gratulacje. Podczas meczu kibice wielokrotnie skandowali przydomek gdyńskiej bramkarki, a po meczu Małgorzata "Ryba" Gapska za doskonałą postawę w bramce od wszystkich zbierała gratulacje.

Doskonała gra w defensywie oraz Małgorzata Gapska, która nie dała się pokonać pięć razy przy siedmiu karnych były kluczem do wysokiego zwycięstwa piłkarek ręcznych Vistalu Łączpolu w pierwszym meczu o awans do ćwierćfinału Pucharu Zdobywców Pucharów. Gdynianki na własnym parkiecie rozbiły wicemistrzynie Hiszpanii i aktualne liderki tamtejszej elity 32:20 (14:10). Za tydzień gospodarzem rewanżu będzie zespół Balonmano Bera Bera.

Gapska - Sulżycka 2, Królikowska 3, Białek, Krnić 6, Pawłowska, Zych 2, Mateescu 3, Duran 3, Koniuszaniec 5, Petrinja 1, Kulwińska 5, Andrzejewska 2
Sędziowie: Kleven, Ramberg (obaj Norwegia)
Widzów: 800
Zoqbi de Paula - Rubio Ponce 4, Arizaga Iribarren 1, Menendez Martinez 2, Elorza Eguiara 2, Altuna Odriozola 1, Pinedo Saenz 4, Ziarsolo Areitioaurtena 3, Cardoso de Castro, Nunez Nistal, Ederra Urra 3

POMECZOWY KOMENTARZ MAŁGORZATY GAPSKIEJ, BRAMKARKI VISTALU ŁĄCZPOLU GDYNIA
W karnych trzeba mieć dużo szczęścia. Ponadto jak się pierwszego odbije, to przy drugim jest łatwiej. Rywalkom zaczyna ręka się trząść i wiadomo, że wówczas rośnie szansa na kolejne udane interwencje.

Ten mecz wygrałyśmy przede wszystkim obroną. Fajnie się to wszystko ułożyło. Spodziewałyśmy się, że hiszpańska drużyna mocniej nam się postawi. Jednak jeszcze nie przyjmujemy gratulacji za awans. Znamy przypadki, że większe przewagi były trwonione. Dlatego poczekajmy z radością jeszcze tydzień, aż zakończy się mecz rewanżowy. Tam musimy znów wziąć się do roboty i postawić kropkę nad "i".

Udało się nie stracić dużo bramek, co też jest cenne w kontekście rewanżu. Po części wynikało to z tego, że Balonmano nie miało dużej siły rażenia z drugiej linii. Dlatego może było spokojnie w defensywie się ustawiać. Oby tak też było w Hiszpanii.

Pozostałe wyniki 1/8 finału Pucharu Zdobywców Pucharów
Byasen Trondheim (Norwegia) - HC Lipsk (Niemcy) 23:26 i 23:23. Awans: Lipsk
Metalurg Skopje (Macedonia) - Thüringer HC (Niemcy) 11:29 i 24:32. Awans: Thüringer
Hypo Niederoesterreich (Austria) - Bayer 04 Leverkusen (Niemcy) 31:27 i 27:25. Awans: Hypo

5% 22 typowania Balonmano Bera Bera

Vistal Łączpol zgłosił do gry w większości te same zawodniczki co w środę w wygranym meczu z SPR Lublin, jedynie w związku z tym, że na międzynarodowej arenie do protokołu wpisuje się 14 szczypiornistek, a nie tak jak w krajowych rozgrywkach 16, na trybuny odesłano dwie juniorki
Vistal Łączpol gra w trykotach czerwono-czarnych, hiszpańska drużyna stroje czarne z pomarańczowymi dodatkami, nasze bramkarki bluzy w kolorze pomarańczowym, przyjezdne golkiperki na zielono
1'
od środka rozpoczęły przyjezdne
1'
gra się toczy, a kibice jeszcze się schodzą, sporo ludzi pod kasami
2'
nieskuteczny rzut Elorzy
2'
[1:0] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL).
2'
[2:0] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
3'
[2:1] Bramkę zdobywa Ederra (BALONMANO).
4'
[3:1] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
5'
obrona w kole, karny dla gości
5'
[3:2] Bramkę zdobywa Rubio Ponce (BALONMANO) z karnego
6'
[3:3] Bramkę zdobywa Ederra (BALONMANO).
7'
[4:3] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze, ale nieco martwią kłopoty gdynianek w ataku pozycyjnym
8'
[5:3] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) po ładnej kontrze, piłkę przechwyciła Kulwińska, a asystę zaliczyła Koniuszaniec
9'
[5:4] Bramkę zdobywa Ziarsolo (BALONMANO).
11'
obie drużyny mają kłopoty z atakiem pozycyjnym, w gdyńskiej bramce dobre interwencje Gapskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
11'
Klub Kibice okrzykami i uderzeniem w bęben próbuje zachęcić do mocniejsze dopingu pozostałych widzów, ale na razie z niezbyt dużym skutkiem
12'
[5:5] Bramkę zdobywa Pinedo (BALONMANO).
13'
obrona w polu bramkowym, drugi karny dla przyjezdnych
13'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) obroniła rzut z karnego Rubio!
14'
faul ofensywny Petrinji (VISTAL ŁĄCZPOL)
wykluczenie
15'
Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą i jeszcze karny dla rywalek
15'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) ponownie broni karnego rzucanego przez Rubio!
15'
[6:5] Bramkę zdobywa Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze, mimo liczebnego osłabienia
16'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) obroniła rzut Altuny z prawego skrzydła
17'
[6:6] Bramkę zdobywa Pinedo Saenz (BALONMANO).
czas
17'
Przerwa na żądanie (VISTAL ŁĄCZPOL).
17'
koniec kary Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL)
17'
[7:6] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) po pierwszym w tym meczu dograniu do koła
18'
przechwyt Petrinji (VISTAL ŁĄCZPOL), ale tym razem Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) i Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) nie zdołały kontry zakończyć rzutem
18'
[8:6] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL), na razie tylko ona trafia z drugiej linii w gdyńskiej drużynie
19'
czwarty już karny dla hiszpańskiej drużyny
19'
[8:7] Bramkę zdobywa Elorza Eguiara (VISTAL ŁĄCZPOL), ale z dużymi kłopotami. Gapska obroniła jej rzut z karnego, a skapitulowała dopiero przy dobitce
20'
[9:7] Bramkę zdobywa Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL). Rozgrywająca z Czarnogóry grała niegdyś w drużynie Bera Bera
20'
dobry blok gdynianek w grze obronnej, ale straca piłki w ataku i szansa na pierwsze 3-bramkowe prowadzenie na razie przepadła
czas
21'
Przerwa na żądanie (BALONMANO).
22'
Cardoso rzucała z bardzo ostrego kąta niecelnie
22'
[10:7] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL).
23'
[11:7] Bramkę zdobywa Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze, najwyższe prowadzenie gdynianek
23'
kolejna bardzo dobra obrona Gapskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
23'
Pinedo posłała piłkę w poprzeczkę, a przy tym zrobiła kroki
25'
zmiana na lewym skrzydle gospodyń, weszła na boiska juniorka Pawłowska (VISTAL ŁĄCZPOL)
26'
[11:8] Bramkę zdobywa Rubio Ponce (BALONMANO).
26'
piąty karny dla gości, znów obrona w polu bramkowym
26'
[11:9] Bramkę zdobywa Ziarsolo Areitioaurtena (BALONMANO) z dobitki karnego, bo pierwszy rzut Gapska znów obroniła!
27'
[12:9] Bramkę zdobywa Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL).
27'
[12:10] Bramkę zdobywa Ziarsolo Areitioaurtena (BALONMANO).
27'
[13:10] Bramkę zdobywa Królikowska (VISTAL ŁĄCZPOL) po efektownej przerzutce
28'
z wyjątkiem Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) i Białek (VISTAL ŁĄCZPOL) reszta gdynianek była już na parkiecie, dużo zmian w miejscowej drużynie
29'
[14:10] Bramkę zdobywa Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL).
30'
rozpoczęła się ostatnia minuta, gospodynie przy piłce
30'
teraz chyba wszyscy kibice klaszczą rytmicznie do uderzeń bębna
30'
na 3 sekundy przed przerwą rzut Zych (VISTAL ŁĄCZPOL) obok słupka
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL ŁĄCZPOL PROWADZI 14:10
w przerwie konkurs dla kibiców, wybrane osoby z trybun otrzymały pięć minut, aby ułożyć rymowaną przyśpiewkę zagrzewającą Vistal Łączpol do walki
trwa odczytywanie "rymowanek", publiczności chyba najbardziej przypadła ta rozpoczynająca się od słów: "Hej, dziewczyny w górę biusty, dzisiaj nadchodzi dzień rozpusty!", przynajmniej ten fragment otrzymał największe brawa, natomiast do autorów wszystkich rymowanek trafiły nagrody rzeczowe
31'
drugą połowę rozpoczął Vistal Łączpol, nie mamy nic przeciwko temu, aby i ta odsłona zakończyła się 4-bramkowym zwycięstwem gospodyń, przed rewanżem byłaby to solidna zaliczka
31'
gdynianki zgubiły piłkę w pierwszym ataku po przerwie
32'
wejście Elorzy na pograniczu faulu w ofensywie, ale arbitrzy przyznają piłkę hiszpańskiej drużynie
32'
przerwa, na parkiecie leży Ederra, jest opatrywana przez masażystę
32'
[14:11] Bramkę zdobywa Ederra (BALONMANO), która przed chwilą była opatrywana
33'
Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL) rzuciła wysoko nad bramką, ale była faulowana
33'
[15:11] Bramkę zdobywa Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL). To piąte trafienie Czarnogórki, widać, że zna i lubi grać przeciwko hiszpańskiej drużynie
33'
piękna parada Gapskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
34'
poprzeczka po rzucie Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
34'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) wygrywa pojedynek sam na sam z Altuną
34'
[16:11] Bramkę zdobywa Królikowska (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
35'
[17:11] Bramkę zdobywa Królikowska (VISTAL ŁĄCZPOL) jeszcze raz po kontrze, najwyższe prowadzenie gospodyń
35'
na parkiecie leży Pinedo, opatrywana przez masażystę, ta zawodniczka jest świeżo po kontuzji i była obawa, czy w ogóle zagra
35'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Altuny
35'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) uderzona w twarz piłką rzuconą przez Pinedę, ale gola nie ma
35'
skandowanie "Ryba", to przydomek gdyńskiej bramkarki
36'
Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) zgubiła piłkę, ale straciły ją również Hiszpanki
36'
[18:11] Bramkę zdobywa Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL).
37'
gdynianki przecięły dogranie rywalek do koła
37'
atak gdynianek przy brawach kibiców
38'
Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) rzuciła nad bramką
38'
protestuje Elorza, ale sędziowie odgwizdują jej kroki
39'
Królikowska (VISTAL ŁĄCZPOL) dobrze wyszła na pozycje, ale rzuciła obok słupka
czas
39'
Przerwa na żądanie (BALONMANO). Przyjezdne prowadzi kobieta - Maria de Los Reyes Carrere
wykluczenie
40'
Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą i karny dla Bera Bera
40'
Ederra rzuciła karnego w słupek!
40'
[18:12] Bramkę zdobywa Rubio Ponce (BALONMANO) po kontrze i w liczebnej przewadze
42'
[18:13] Bramkę zdobywa Altuna (BALONMANO), znów w liczebnej przewadze
42'
koniec kary Andrzejewskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
42'
[19:13] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
43'
ostry faul na Królikowskiej (VISTAL ŁĄCZPOL), ale wykluczenia dla Hiszpanki nie ma
43'
rzut Andrzejewskiej (VISTAL ŁĄCZPOL) wysoko nad poprzeczką, a hiszpańska drużyna gubi piłkę w kontrze
44'
[20:13] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
44'
karny dla Bera Bera, już siódmy dzisiaj
44'
[20:14] Bramkę zdobywa Pinedo Saenz (BALONMANO) z karnego
45'
po faulu na Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL) karny dla gdynianek, pierwszy w dniu dzisiejszym
45'
[21:14] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) z karnego
47'
długi atak gdynianek, ale rzut Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) obroniony
48'
rzut Rubio obok słupka
48'
[22:14] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL), mimo faulu Rubio
wykluczenie
48'
Rubio Ponce (BALONMANO) ukarana dwuminutową karą.
48'
była szansa na kolejną bramkę, ale w kontrze Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL) zbyt mocno podawała do Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) i piłka opuściła boisko
49'
[22:15] Bramkę zdobywa Menendez Martinez (BALONMANO) w osłabieniu
50'
[23:15] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) po podaniu Duran
50'
[23:16] Bramkę zdobywa Elorza Eguiara (BALONMANO) znów bramka w osłabieniu
50'
[24:16] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) z karnego
wykluczenie
50'
Nunez Nistal (BALONMANO) ukarana dwuminutową karą.
51'
[25:16] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL).
czas
51'
51'
[25:17] Bramkę zdobywa Rubio Ponce (BALONMANO).
51'
[26:17] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL).
52'
przyjezdne w komplecie
52'
głośne skandowanie "Łączpol Gdynia" z trybun
54'
Zych (VISTAL ŁĄCZPOL) ucierpiała w starciu z Pinedo, ale wstała z parkietu o własnych siłach
54'
[27:17] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL), 10-nramkowe prowadzenie gospodyń!
54'
nieudana akcja Pinedo
54'
teraz z jednego trybuny skandowanie "Łączpol", a z przeciwległej odpowiedź "Gdynia"
wykluczenie
55'
Elorza Eguiara (BALONMANO) ukarana dwuminutową karą.
wykluczenie
55'
Pinedo Saenz (BALONMANO) ukarana dwuminutową karą, podwójne osłabienie rywalek
56'
znów skandowanie z obu stron hali, tylko tym razem zmiana kolejności okrzyków
56'
[28:17] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) w podwójnej przewadze po kontrze
57'
[29:17] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) po kolejnej kontrze
57'
koniec pierwszej kary rywalek
57'
Bera Bera w komplecie
58'
[29:18] Bramkę zdobywa Pinedo Saenz (BALONMANO).
58'
[30:18] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL)mimo faulu rywalki
wykluczenie
58'
Menendez Martinez (BALONMANO) ukarana dwuminutową karą.
59'
[30:19] Bramkę zdobywa Elorza Eguiara (BALONMANO).
czas
59'
Przerwa na żądanie (VISTAL ŁĄCZPOL). 108 sekund do końca meczu
59'
karny dla gospodyń po faulu na Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
59'
[31:19] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) z karnego
60'
ostatnia minuta, wszyscy kibice na stojąco dopingują gospodynie
60'
[32:19] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
60'
[32:20] Bramkę zdobywa Arizaga Iribarren (BALONMANO).
60'
KONIEC MECZU. VISTAL ŁĄCZPOL WYGRAŁ 32:20. TO DOSKONAŁA ZALICZKA NA AWANS PRZED REWANŻEM W SAN SEBASTIAN
60'
kibice na zmianę skandują: "Jesteście najlepsze" oraz "Dziękujemy"

Opinie (20) 2 zablokowane

• Dziewczyny,jesteście wielkie

Zaraz odezwą się sfrustrowani i przegrani z Sopotu i z Gdańska.

• 31 4

• Dziękujemy za świetny mecz

Byliśmy i kibicowaliśmy, braow dziewczyny za zwycięstwo! A Ryba w bramce niesamowita, wreszcie dobre Krnić i Petrinja, Owen jak zwykle - wielki plus. Pozostałe Panie też zasłużyły na słowa uznania. A obiektywnie widać było przewagę warunków fizycznych no i umiejętności po naszej stronie.