Szczypiornistki Vistalu liderkami Superligi!

SPR Arka Gdynia

Karolina Kalska była najskuteczniejszą szczypiornistką spotkania na szczycie PGNiG Superligi. Notę lewoskrzydłowej obniżają jedynie dwa niewykorzystane rzuty karne, choć wówczas łatwiej było o dekoncentrację, gdyż Vistal wysoko już prowadził. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl

Kapitalnie zagrały piłkarki ręczne Vistalu w meczu na szczycie PGNiG Superligi. Na własnym parkiecie gdynianki wręcz zdeklasowały mistrzynie Polski i odebrały im prowadzenie w tabeli, ale mają o jedno spotkanie rozegrane więcej. W niedzielę podopieczne Jensa Steffensena rozgromiły MKS Selgros Lublin 38:24 (19:10). Kluczem do sukcesu była doskonała gra w obronie i błyskawiczne kontry. Liczymy, że nie był to jednorazowy wystrzał formy, a tak wyborną dyspozycję drużyna utrzyma jeszcze co najmniej przezd tydzień, gdyż w następnej serii gier czeka ją wyjazd do Lubina.

VISTAL

Gapska, Kowalczyk - Kalska 9, Janiszewska 3, Niedźwiedź 8, Galińska 2, Zych 3, Matyka 4, Kulwińska 8, Białek, Kozłowska, Pawłowska 1, Balsam

SELGROS

Gawlik, Dzhukeva - Drabik 2, Gęga, Konsur, Małek 6, Mihdaliova 6, Nestsiaruk 2, Rola 1, Skrzyniarz 3, Wojdat 2, Wojtas 2

KULWIŃSKA I KOWALCZYK WALCZĄ O TYTUŁ LIGOWCA ROKU 2013 - ZAGŁOSUJ DO 31 STYCZNIA

mecz rozpocznie się z 10-minutowym opóźnieniem, dopiero rozpoczęła się prezentacja
zawodniczki do prezentacji wybierają z dwóch różnych rogów hali, jako pierwsze lublinianki, po nich gdynianki
[ICO]
kibice mieli oczywiście dylemat, bo równocześnie z tym spotkaniem transmitowany jest finał męskich mistrzostw Europy, mimo to do Gdyni dotarli nawet sympatycy piłki ręcznej z Lublina, na trybunach niespełna tysiąc osób
1'
od środka rozpoczął Selgros, Przyjezdne w czarnych strojach, Vistal na żółto-czarno
1'
Gapska (VISTAL) odbiła piłkę po rzucie Wojtas (SELGROS)
2'
Wojdat (SELGROS) przechwyciła piłkę podawaną na kontrę przez gospodynie
[ICO]
2'
[0:1] Bramkę zdobywa Małek (SELGROS).
[ICO]
2'
[1:1] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL) po kontrze
[ICO]
3'
[1:2] Bramkę zdobywa Wojtas (SELGROS).
[ICO]
3'
[2:2] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL) znów po kontrze
[ICO]
3'
przerwa w grze, pomocy medycznej wymaga Wojtas (SELGROS), której rzut obroniła Gapska
4'
obok bramki rzut Zych (VISTAL)
5'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Wojdat (SELGROS)
[ICO]
5'
[3:2] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL), która dobiła po rzucie Niedźwiedź, pierwsze prowadzenie gospodyń
[ICO]
6'
[3:3] Bramkę zdobywa Drabik (SELGROS) z koła
[ICO]
6'
[4:3] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
[ICO]
6'
[4:4] Bramkę zdobywa Małek (SELGROS).
[ICO]
6'
[5:4] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL).
[ICO]
7'
[6:4] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL).
[ICO]
7'
[7:4] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL), trzy ostatnie bramki po kontrach gdynianek
8'
Matyka (VISTAL) rzuca w poprzeczkę, ale była faulowana, będzie karny dla gdynianek
[ICO]
8'
[8:4] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) z karnego
[ICO]
8'
Przerwa na żądanie (SELGROS). Trener Włodek interweniuje, bo lubelska drużyna straciła 4 bramki z rzędu
9'
Gapska (VISTAL) odbiła piłkę po rzucie Małek (SELGROS)
[ICO]
9'
[9:4] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL). To już czwarte trafienie lewoskrzydłowej z Gdyni
[ICO]
10'
[9:5] Bramkę zdobywa Mihdaliova (SELGROS).
[ICO]
10'
[10:5] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
[ICO]
11'
[11:5] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL) po kontrze
11'
kolejna udana interwencja Gapskiej (VISTAL)
13'
Gapska (VISTAL) broni sam na sam z Konsur (SELGROS)
13'
w ataku pozycyjnym gdynianki wyrzuciły piłkę w aut, znacznie lepiej grają dzisiaj kontrą, po szybkich akcjach padła większość bramek
[ICO]
14'
[11:6] Bramkę zdobywa Mihdaliova (SELGROS).
[ICO]
14'
głośny doping "Vistal", ale lubelska grupa także dość głośna i aktywna
14'
Konsur (SELGROS) przekroczyła linię pola bramkowego, ale i tak Gapska (VISTAL) pewnie obroniła rzut skrzydłowej
[ICO]
15'
[12:6] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) z karnego
[ICO]
15'
[12:7] Bramkę zdobywa Wojdat (SELGROS).
16'
rzut Niedźwiedź (VISTAL) nad poprzeczką
[ICO]
17'
[13:7] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) po kontrze, która rozpoczęła się od bloku Zych
[ICO]
17'
[14:7] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL) po kolejnej kontrze gdynianek
[ICO]
17'
"Motex Lublin" - skandowanie z trybun
18'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Gęgi (SELGROS)
[ICO]
18'
[15:7] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL).
[ICO]
18'
Zych (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
19'
[16:7] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL) i znów kontra, trafienie w liczebnym osłabieniu
[ICO]
20'
[17:7] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL), znów po kontrze i ponownie w osłabieniu
[ICO]
20'
Przerwa na żądanie (SELGROS). Trener Włodek wykorzystuje drugi czas w tym meczu, na drugą połowę zostanie jej jedna przerwa, ale nie ma co się dziwić, Selgros przegrywa już 7:17!
20'
Vistal w komplecie, grę w osłabieniu gdynianki wygrały 2:0!
[ICO]
20'
[17:8] Bramkę zdobywa Nestsiaruk (SELGROS).
21'
Dzhukeva (SELGROS), która zmieniła między słupkami Gawlik (SELGROS), obroniła rzut Zych (VISTAL)
22'
Kalska (VISTAL) błąd kroków w kontrze
[ICO]
23'
[18:8] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL), tym razem już doskonale pobiegła do kontry, a akcję skończył rzutem wchodząc między dwie lubelskie zawodniczki
[ICO]
23'
[19:8] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL) po kontrze rozpoczętą przez Białek
[ICO]
24'
[19:9] Bramkę zdobywa Wojtas (SELGROS).
25'
Skrzyniarz (SELGROS) wywalczyła karnego, Kulwińska (VISTAL) upomniana kartką przez sędziów
[ICO]
26'
[19:10] Bramkę zdobywa Małek (SELGROS) z karnego
27'
Galińska (VISTAL) zdobywa bramkę, ale nie została ona uznana, gdyż rozgrywającej odgwizdano faul w ataku
27'
Wojtas (SELGROS) rzut w poprzeczkę
27'
Dzhukeva (SELGROS) obroniła rzut Zych (VISTAL)
28'
kolejny przechwyt gdynianek w obro nie, ale tym razem bez kontry
[ICO]
29'
Przerwa na żądanie (SELGROS). Trener Steffensen wziął przerwę, gdyż gdyby nie poprosił o czas w tej połowie to i tak nie miałby ich trzech po przerwie, w jednej połowie maksymalnie można wziąć dwie takie przerwy
[ICO]
29'
Nestsiaruk (SELGROS) otrzymuje dwuminutową karę.
29'
Dzhukeva (SELGROS) obroniła rzut Niedźwiedź (VISTAL)
30'
Zych (VISTAL) zablokowała rzut Skrzyniarz (SELGROS)
30'
Dzhukeva (SELGROS) broni rzut Janiszewska (VISTAL), a dobitka Zych (VISTAL) w słupek
30'
Koniec pierwszej połowy
VISTAL PROWADZI 19:10
Tylko do wyniku 4:4 mecz był wyrównany. Potem na parkiecie rządził Vistal, który miał przewagę nawet 11 bramek (19:8). Była to zasługa bardzo dobrej gry gdynianek w defensywie oraz błyskawicznym kontrom bądź szybkiemu rozegraniu piłki od środka po stracie bramki. W takich akcjach najlepiej radziła sobie lewoskrzydłowa gdynianek. Karolina Kalska (VISTAL) do przerwy zdobyła aż 7 bramek, w tym 6 z gry, a 1 z karnego.
31'
drugą połowę rozpoczął Vistal, Niedźwiedź (VISTAL) podała do Galińskiej (VISTAL) na środku
31'
kroki Matyka (VISTAL)
31'
Selgros w komplecie
33'
obroniony rzut Zych (VISTAL)
33'
faul na Drabik (SELGROS), karny dla rywalek
[ICO]
34'
[19:11] Bramkę zdobywa Małek (SELGROS) z karnego, nie udało się obronić tego rzutu Kowalczyk, która po raz pierwszy weszła w tym meczu do gry
[ICO]
34'
[20:11] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
[ICO]
35'
[20:12] Bramkę zdobywa Małek (SELGROS) po kontrze
35'
Gapska (VISTAL) broni rzut Konsur (SELGROS)
[ICO]
36'
[21:12] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
[ICO]
37'
[22:12] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL).
37'
kolejna strata przyjezdnych w ataku
[ICO]
38'
Gawlik (SELGROS) wymaga pomocy masażystów, gdyż trafiona została w twarz piłką po rzucie Matyki (VISTAL)
39'
Niedźwiedź (VISTAL) zablokowała rzut Małek (SELGROS)
[ICO]
39'
[22:13] Bramkę zdobywa Mihdaliova (SELGROS) po kontrze, a wcześniej własnym przechwycie
[ICO]
40'
[23:13] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL), pierwsze trafienie skrzydłowej w tej połowie, a już ósme w meczu!
40'
Gapska (VISTAL) broni rzut Koceli
[ICO]
41'
[24:13] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL) po kontrze o dobitce rzutu Kulwińskiej
[ICO]
41'
[24:14] Bramkę zdobywa Nestsiaruk (SELGROS).
[ICO]
41'
[25:14] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL) w ataku pozycyjnym, najwyższe prowadzenie gospodyń
[ICO]
42'
[25:15] Bramkę zdobywa Małek (SELGROS), jedyna zawodniczka, która w ekipie gości walczy, jej 6 bramka
[ICO]
42'
[26:15] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
[ICO]
43'
[26:16] Bramkę zdobywa Mihdaliova (SELGROS).
[ICO]
43'
[27:16] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
[ICO]
44'
[28:16] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL).
[ICO]
45'
Dzhukeva (SELGROS) obroniła rzut Kalskiej (VISTAL) z karnego, to pierwsza pomyłka Karoliny, która wcześniej miała bilans 8/8
[ICO]
45'
[28:17] Bramkę zdobywa Mihdaliova (SELGROS).
[ICO]
46'
[29:17] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL). Gdynianki na dobre gromią mistrzynie Polski!
[ICO]
47'
[30:17] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
[ICO]
47'
Konsur (SELGROS) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
47'
[30:18] Bramkę zdobywa Skrzyniarz (SELGROS).
[ICO]
47'
[30:19] Bramkę zdobywa Mihdaliova (SELGROS).
[ICO]
48'
[31:19] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL).
49'
[ICO]
49'
[32:19] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
[ICO]
50'
[33:19] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL).
50'
trener Steffensen posłał na parkiet młode zawodniczki gdyńskiej drużyny do gry
[ICO]
51'
[33:20] Bramkę zdobywa Rola (SELGROS).
[ICO]
53'
[33:21] Bramkę zdobywa Wojdat (SELGROS) po kontrze
[ICO]
53'
Przerwa na żądanie (VISTAL).
[ICO]
53'
Gęga (SELGROS) otrzymuje dwuminutową karę i karny dla Vistalu
[ICO]
53'
Dzhukeva (SELGROS) obroniła karnego Kalskiej (VISTAL)
[ICO]
54'
[34:21] Bramkę zdobywa Pawłowska (VISTAL).
[ICO]
54'
[35:21] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL) po kontrze
[ICO]
55'
Przerwa na żądanie (SELGROS).
[ICO]
56'
[36:21] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL).
[ICO]
57'
[36:22] Bramkę zdobywa Skrzyniarz (SELGROS).
[ICO]
57'
[37:22] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL).
[ICO]
58'
[37:23] Bramkę zdobywa Drabik (SELGROS).
58'
blok Kulwińskiej (VISTAL)
59'
Dzhukeva (SELGROS) broni rzut Matyki (VISTAL)
[ICO]
59'
[37:24] Bramkę zdobywa Skrzyniarz (SELGROS).
[ICO]
59'
kibice z Gdyni świętują sukces, ale i lubelska część widowni dziękuje swojej drużynie za mecz
[ICO]
60'
[38:24] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
[ICO]
60'
Skrzyniarz (SELGROS) otrzymuje dwuminutową karę.
60'
Galińska (VISTAL) umieściła piłkę w siatce, ale nie zostanie już ona uznana, bo została rzucona ułamki sekund po końcowej syrenie
60'

Wyniki 15 kolejki:

• VISTAL GDYNIA - Selgros Lublin 38:24 (19:10)
  • SPR Olkusz - Pogoń Baltica Szczecin 22:35 (10:17)
  • Piotrcovia - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 21:32 (13:21)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KPR Jelenia Góra 35:27 (18:12)
  • Ruch Chorzów - Energa AZS Koszalin 28:25 (13:12)
  • Pauzuje: Start Elbląg

Opinie (23) 1 zablokowana

• Wielki mecz Vistalu! (1)

Wspaniałe zwycięstwo po dobrej grze. Gratulację, drogie Panie!

• 37 2

• Brawo źółtoniebieskie dziewczęta :-)

• 16 2

• Tylko Vistal!!!

Brawo dziewczyny!!! Brawo Szalona Czerwona!!!

• 22 3

• Nic dodać nic ująć , wielkie zwycięstwo , mocna perfekcyjna obrona i mistrzowskie kontry , zwycięstwo porównywalne z wielkim triumfem kosmicznej Francji w dzisiejszym finale ME.
    I oby te nasze dyscypliny halowe jak koszykówka, piłka reczna , siatkówka powoli podbieraly fanów piłce nożnej bo i obiekty mamy na światowym poziomie i sukcesy coraz większe , myślę iż niedługo przyjdzie też czas na naszych koszykarzy.

• 28 2

• nóż na gardle w postaci państwa orneborg (1)

to trener i dziewczyny zagrały tak jak powinny. W końcu. Brawo. Chylę głowę.

• 19 1

• zarzadzie to jest odpowiedz co do orneborgow :)

szkoda ze ten straszak dziala tylko do konca okna

• 10 4

• VIWAT GDYNIAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 17 2

• tak się bałem

bałem się tego meczu /jeszcze w pamięci niesławny mecz z AZS Koszalin/ chociaż była nadzieja, że zawodniczki powalczą. Nie tylko powalczyły, ale osiągnęły świetny wynik. Gratulacje. świetna obrona i kontrataki. Miło było patrzeć. Jak zwykle Gapska rewelka. Dziewczyny jeszcze tylko Lubin, proszę

• 17 2

• Straszak zmiany trenera zadziałał

Zresztą nieważne co zadziałało ale było gitarowo , gratulacje! :-)

• 12 3

• mecz (4)

Bramka była świetnie broniona i z tego te kontry.Kołowa miesza obronę przeciwniczek i jest miejsce na żuty do bramki.
    Taki mecze powinny być ciągle.
    Wielkie Gratulacje,aby tak dalej.

• 6 2

• Mecz był SUPER ale Gdyńscy kibice jak zwykle nie dopisali. Żal patrzec na puste trybuny. (2)

Garstka kibiców z Lublina pokazała jak należy kibicować.

• 4 5

• chyba byłeś na innym meczu

• 4 3

• tak...bardzo ładnie...

często śpiewali: Lublin gra k.. mać

• 2 2

• Rzuty pisze się przez-"r-z",a nie ż,chyba,że chodzi o prze-żutą gumę do mlaskania w pysku.Reszta komentarza bezbłędna .

• 1 0

• Gratulacje

z Elbląga.

• 12 2

• (1)

Aż dziw bierze, że Montex pozwolił na tyle gry z kontry. Nie ma się jednak co podniecać, laski zagrały jak Francja z Danią w finale ME. Co do kibiców, to niestety nie można organizować meczu, który pokrywa się z czymś takim jak finał ME! Kolejne koszmarne działanie działaczy odpowiedzialnych za planowanie kalendarza.

• 6 5

• Taki z Ciebie kibic kimi, że nie wiesz, że sportem i godzinami transmisji rządzi telewizja?? Poza tym halą trzeba dzielić się z innymi zespołami oraz innymi imprezami, nie zawsze dogodzisz każdemu!