Szczypiornistki Vistalu liderkami Superligi!

26 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Karolina Kalska była najskuteczniejszą szczypiornistką spotkania na szczycie PGNiG Superligi. Notę lewoskrzydłowej obniżają jedynie dwa niewykorzystane rzuty karne, choć wówczas łatwiej było o dekoncentrację, gdyż Vistal wysoko już prowadził. Karolina Kalska była najskuteczniejszą szczypiornistką spotkania na szczycie PGNiG Superligi. Notę lewoskrzydłowej obniżają jedynie dwa niewykorzystane rzuty karne, choć wówczas łatwiej było o dekoncentrację, gdyż Vistal wysoko już prowadził.

Kapitalnie zagrały piłkarki ręczne Vistalu w meczu na szczycie PGNiG Superligi. Na własnym parkiecie gdynianki wręcz zdeklasowały mistrzynie Polski i odebrały im prowadzenie w tabeli, ale mają o jedno spotkanie rozegrane więcej. W niedzielę podopieczne Jensa Steffensena rozgromiły MKS Selgros Lublin 38:24 (19:10). Kluczem do sukcesu była doskonała gra w obronie i błyskawiczne kontry. Liczymy, że nie był to jednorazowy wystrzał formy, a tak wyborną dyspozycję drużyna utrzyma jeszcze co najmniej przezd tydzień, gdyż w następnej serii gier czeka ją wyjazd do Lubina.

Gapska, Kowalczyk - Kalska 9, Janiszewska 3, Niedźwiedź 8, Galińska 2, Zych 3, Matyka 4, Kulwińska 8, Białek, Kozłowska, Pawłowska 1, Balsam
Sędziowie: Baranowski, Lemanowicz (obaj Płock)
Widzów: 900
Gawlik, Dzhukeva - Drabik 2, Gęga, Konsur, Małek 6, Mihdaliova 6, Nestsiaruk 2, Rola 1, Skrzyniarz 3, Wojdat 2, Wojtas 2

KULWIŃSKA I KOWALCZYK WALCZĄ O TYTUŁ LIGOWCA ROKU 2013 - ZAGŁOSUJ DO 31 STYCZNIA

mecz rozpocznie się z 10-minutowym opóźnieniem, dopiero rozpoczęła się prezentacja
zawodniczki do prezentacji wybierają z dwóch różnych rogów hali, jako pierwsze lublinianki, po nich gdynianki
kibice mieli oczywiście dylemat, bo równocześnie z tym spotkaniem transmitowany jest finał męskich mistrzostw Europy, mimo to do Gdyni dotarli nawet sympatycy piłki ręcznej z Lublina, na trybunach niespełna tysiąc osób
1'
od środka rozpoczął Selgros, Przyjezdne w czarnych strojach, Vistal na żółto-czarno
1'
Gapska (VISTAL) odbiła piłkę po rzucie Wojtas (SELGROS)
2'
Wojdat (SELGROS) przechwyciła piłkę podawaną na kontrę przez gospodynie
2'
[0:1] Bramkę zdobywa Małek (SELGROS).
2'
[1:1] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL) po kontrze
3'
[1:2] Bramkę zdobywa Wojtas (SELGROS).
3'
[2:2] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL) znów po kontrze
kontuzja
3'
przerwa w grze, pomocy medycznej wymaga Wojtas (SELGROS), której rzut obroniła Gapska
4'
obok bramki rzut Zych (VISTAL)
5'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Wojdat (SELGROS)
5'
[3:2] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL), która dobiła po rzucie Niedźwiedź, pierwsze prowadzenie gospodyń
6'
[3:3] Bramkę zdobywa Drabik (SELGROS) z koła
6'
[4:3] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
6'
[4:4] Bramkę zdobywa Małek (SELGROS).
6'
[5:4] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL).
7'
[6:4] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL).
7'
[7:4] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL), trzy ostatnie bramki po kontrach gdynianek
8'
Matyka (VISTAL) rzuca w poprzeczkę, ale była faulowana, będzie karny dla gdynianek
8'
[8:4] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) z karnego
czas
8'
Przerwa na żądanie (SELGROS). Trener Włodek interweniuje, bo lubelska drużyna straciła 4 bramki z rzędu
9'
Gapska (VISTAL) odbiła piłkę po rzucie Małek (SELGROS)
9'
[9:4] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL). To już czwarte trafienie lewoskrzydłowej z Gdyni
10'
[9:5] Bramkę zdobywa Mihdaliova (SELGROS).
10'
[10:5] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
11'
[11:5] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL) po kontrze
11'
kolejna udana interwencja Gapskiej (VISTAL)
13'
Gapska (VISTAL) broni sam na sam z Konsur (SELGROS)
13'
w ataku pozycyjnym gdynianki wyrzuciły piłkę w aut, znacznie lepiej grają dzisiaj kontrą, po szybkich akcjach padła większość bramek
14'
[11:6] Bramkę zdobywa Mihdaliova (SELGROS).
14'
głośny doping "Vistal", ale lubelska grupa także dość głośna i aktywna
14'
Konsur (SELGROS) przekroczyła linię pola bramkowego, ale i tak Gapska (VISTAL) pewnie obroniła rzut skrzydłowej
15'
[12:6] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) z karnego
15'
[12:7] Bramkę zdobywa Wojdat (SELGROS).
16'
rzut Niedźwiedź (VISTAL) nad poprzeczką
17'
[13:7] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) po kontrze, która rozpoczęła się od bloku Zych
17'
[14:7] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL) po kolejnej kontrze gdynianek
17'
"Motex Lublin" - skandowanie z trybun
18'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Gęgi (SELGROS)
18'
[15:7] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL).
wykluczenie
18'
Zych (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
19'
[16:7] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL) i znów kontra, trafienie w liczebnym osłabieniu
20'
[17:7] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL), znów po kontrze i ponownie w osłabieniu
czas
20'
Przerwa na żądanie (SELGROS). Trener Włodek wykorzystuje drugi czas w tym meczu, na drugą połowę zostanie jej jedna przerwa, ale nie ma co się dziwić, Selgros przegrywa już 7:17!
20'
Vistal w komplecie, grę w osłabieniu gdynianki wygrały 2:0!
20'
[17:8] Bramkę zdobywa Nestsiaruk (SELGROS).
21'
Dzhukeva (SELGROS), która zmieniła między słupkami Gawlik (SELGROS), obroniła rzut Zych (VISTAL)
22'
Kalska (VISTAL) błąd kroków w kontrze
23'
[18:8] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL), tym razem już doskonale pobiegła do kontry, a akcję skończył rzutem wchodząc między dwie lubelskie zawodniczki
23'
[19:8] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL) po kontrze rozpoczętą przez Białek
24'
[19:9] Bramkę zdobywa Wojtas (SELGROS).
25'
Skrzyniarz (SELGROS) wywalczyła karnego, Kulwińska (VISTAL) upomniana kartką przez sędziów
26'
[19:10] Bramkę zdobywa Małek (SELGROS) z karnego
27'
Galińska (VISTAL) zdobywa bramkę, ale nie została ona uznana, gdyż rozgrywającej odgwizdano faul w ataku
27'
Wojtas (SELGROS) rzut w poprzeczkę
27'
Dzhukeva (SELGROS) obroniła rzut Zych (VISTAL)
28'
kolejny przechwyt gdynianek w obro nie, ale tym razem bez kontry
czas
29'
Przerwa na żądanie (SELGROS). Trener Steffensen wziął przerwę, gdyż gdyby nie poprosił o czas w tej połowie to i tak nie miałby ich trzech po przerwie, w jednej połowie maksymalnie można wziąć dwie takie przerwy
wykluczenie
29'
Nestsiaruk (SELGROS) otrzymuje dwuminutową karę.
29'
Dzhukeva (SELGROS) obroniła rzut Niedźwiedź (VISTAL)
30'
Zych (VISTAL) zablokowała rzut Skrzyniarz (SELGROS)
30'
Dzhukeva (SELGROS) broni rzut Janiszewska (VISTAL), a dobitka Zych (VISTAL) w słupek
30'
Koniec pierwszej połowy
VISTAL PROWADZI 19:10
Tylko do wyniku 4:4 mecz był wyrównany. Potem na parkiecie rządził Vistal, który miał przewagę nawet 11 bramek (19:8). Była to zasługa bardzo dobrej gry gdynianek w defensywie oraz błyskawicznym kontrom bądź szybkiemu rozegraniu piłki od środka po stracie bramki. W takich akcjach najlepiej radziła sobie lewoskrzydłowa gdynianek. Karolina Kalska (VISTAL) do przerwy zdobyła aż 7 bramek, w tym 6 z gry, a 1 z karnego.
31'
drugą połowę rozpoczął Vistal, Niedźwiedź (VISTAL) podała do Galińskiej (VISTAL) na środku
31'
kroki Matyka (VISTAL)
31'
Selgros w komplecie
33'
obroniony rzut Zych (VISTAL)
33'
faul na Drabik (SELGROS), karny dla rywalek
34'
[19:11] Bramkę zdobywa Małek (SELGROS) z karnego, nie udało się obronić tego rzutu Kowalczyk, która po raz pierwszy weszła w tym meczu do gry
34'
[20:11] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
35'
[20:12] Bramkę zdobywa Małek (SELGROS) po kontrze
35'
Gapska (VISTAL) broni rzut Konsur (SELGROS)
36'
[21:12] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
37'
[22:12] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL).
37'
kolejna strata przyjezdnych w ataku
kontuzja
38'
Gawlik (SELGROS) wymaga pomocy masażystów, gdyż trafiona została w twarz piłką po rzucie Matyki (VISTAL)
39'
Niedźwiedź (VISTAL) zablokowała rzut Małek (SELGROS)
39'
[22:13] Bramkę zdobywa Mihdaliova (SELGROS) po kontrze, a wcześniej własnym przechwycie
40'
[23:13] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL), pierwsze trafienie skrzydłowej w tej połowie, a już ósme w meczu!
40'
Gapska (VISTAL) broni rzut Koceli
41'
[24:13] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL) po kontrze o dobitce rzutu Kulwińskiej
41'
[24:14] Bramkę zdobywa Nestsiaruk (SELGROS).
41'
[25:14] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL) w ataku pozycyjnym, najwyższe prowadzenie gospodyń
42'
[25:15] Bramkę zdobywa Małek (SELGROS), jedyna zawodniczka, która w ekipie gości walczy, jej 6 bramka
42'
[26:15] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
43'
[26:16] Bramkę zdobywa Mihdaliova (SELGROS).
43'
[27:16] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
44'
[28:16] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL).
45'
Dzhukeva (SELGROS) obroniła rzut Kalskiej (VISTAL) z karnego, to pierwsza pomyłka Karoliny, która wcześniej miała bilans 8/8
45'
[28:17] Bramkę zdobywa Mihdaliova (SELGROS).
46'
[29:17] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL). Gdynianki na dobre gromią mistrzynie Polski!
47'
[30:17] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
wykluczenie
47'
Konsur (SELGROS) otrzymuje dwuminutową karę.
47'
[30:18] Bramkę zdobywa Skrzyniarz (SELGROS).
47'
[30:19] Bramkę zdobywa Mihdaliova (SELGROS).
48'
[31:19] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL).
49'
49'
[32:19] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
50'
[33:19] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL).
50'
trener Steffensen posłał na parkiet młode zawodniczki gdyńskiej drużyny do gry
51'
[33:20] Bramkę zdobywa Rola (SELGROS).
53'
[33:21] Bramkę zdobywa Wojdat (SELGROS) po kontrze
czas
53'
Przerwa na żądanie (VISTAL).
wykluczenie
53'
Gęga (SELGROS) otrzymuje dwuminutową karę i karny dla Vistalu
53'
Dzhukeva (SELGROS) obroniła karnego Kalskiej (VISTAL)
54'
[34:21] Bramkę zdobywa Pawłowska (VISTAL).
54'
[35:21] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL) po kontrze
czas
55'
Przerwa na żądanie (SELGROS).
56'
[36:21] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL).
57'
[36:22] Bramkę zdobywa Skrzyniarz (SELGROS).
57'
[37:22] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL).
58'
[37:23] Bramkę zdobywa Drabik (SELGROS).
58'
blok Kulwińskiej (VISTAL)
59'
Dzhukeva (SELGROS) broni rzut Matyki (VISTAL)
59'
[37:24] Bramkę zdobywa Skrzyniarz (SELGROS).
59'
kibice z Gdyni świętują sukces, ale i lubelska część widowni dziękuje swojej drużynie za mecz
60'
[38:24] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
wykluczenie
60'
Skrzyniarz (SELGROS) otrzymuje dwuminutową karę.
60'
Galińska (VISTAL) umieściła piłkę w siatce, ale nie zostanie już ona uznana, bo została rzucona ułamki sekund po końcowej syrenie
60'

Wyniki 15 kolejki

• VISTAL GDYNIA - Selgros Lublin 38:24 (19:10)
  • SPR Olkusz - Pogoń Baltica Szczecin 22:35 (10:17)
  • Piotrcovia - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 21:32 (13:21)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KPR Jelenia Góra 35:27 (18:12)
  • Ruch Chorzów - Energa AZS Koszalin 28:25 (13:12)
  • Pauzuje: Start Elbląg

Opinie (23) 1 zablokowana

• Wielki mecz Vistalu! (1)

Wspaniałe zwycięstwo po dobrej grze. Gratulację, drogie Panie!

• 37 2

• Brawo źółtoniebieskie dziewczęta :-)

• 16 2

• Tylko Vistal!!!

Brawo dziewczyny!!! Brawo Szalona Czerwona!!!

• 22 3

• Nic dodać nic ująć , wielkie zwycięstwo , mocna perfekcyjna obrona i mistrzowskie kontry , zwycięstwo porównywalne z wielkim triumfem kosmicznej Francji w dzisiejszym finale ME.
    I oby te nasze dyscypliny halowe jak koszykówka, piłka reczna , siatkówka powoli podbieraly fanów piłce nożnej bo i obiekty mamy na światowym poziomie i sukcesy coraz większe , myślę iż niedługo przyjdzie też czas na naszych koszykarzy.

• 28 2

• nóż na gardle w postaci państwa orneborg (1)

to trener i dziewczyny zagrały tak jak powinny. W końcu. Brawo. Chylę głowę.

• 19 1

• zarzadzie to jest odpowiedz co do orneborgow :)

szkoda ze ten straszak dziala tylko do konca okna

• 10 4

• VIWAT GDYNIAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 17 2

• tak się bałem

bałem się tego meczu /jeszcze w pamięci niesławny mecz z AZS Koszalin/ chociaż była nadzieja, że zawodniczki powalczą. Nie tylko powalczyły, ale osiągnęły świetny wynik. Gratulacje. świetna obrona i kontrataki. Miło było patrzeć. Jak zwykle Gapska rewelka. Dziewczyny jeszcze tylko Lubin, proszę

• 17 2

• Straszak zmiany trenera zadziałał

Zresztą nieważne co zadziałało ale było gitarowo , gratulacje! :-)

• 12 3

• mecz (4)

Bramka była świetnie broniona i z tego te kontry.Kołowa miesza obronę przeciwniczek i jest miejsce na żuty do bramki.
    Taki mecze powinny być ciągle.
    Wielkie Gratulacje,aby tak dalej.

• 6 2

• Mecz był SUPER ale Gdyńscy kibice jak zwykle nie dopisali. Żal patrzec na puste trybuny. (2)

Garstka kibiców z Lublina pokazała jak należy kibicować.

• 4 5

• chyba byłeś na innym meczu

• 4 3

• tak...bardzo ładnie...

często śpiewali: Lublin gra k.. mać

• 2 2

• Rzuty pisze się przez-"r-z",a nie ż,chyba,że chodzi o prze-żutą gumę do mlaskania w pysku.Reszta komentarza bezbłędna .

• 1 0

• Gratulacje

z Elbląga.

• 12 2

• (1)

Aż dziw bierze, że Montex pozwolił na tyle gry z kontry. Nie ma się jednak co podniecać, laski zagrały jak Francja z Danią w finale ME. Co do kibiców, to niestety nie można organizować meczu, który pokrywa się z czymś takim jak finał ME! Kolejne koszmarne działanie działaczy odpowiedzialnych za planowanie kalendarza.

• 6 5

• Taki z Ciebie kibic kimi, że nie wiesz, że sportem i godzinami transmisji rządzi telewizja?? Poza tym halą trzeba dzielić się z innymi zespołami oraz innymi imprezami, nie zawsze dogodzisz każdemu!