Gdynianki w doskonałej formie przed play-off

18 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Patrycja Kulwińska Patrycja Kulwińska

Gdyńskie piłkarki ręczne są obecnie najsilniejszą drużyną w naszym kraju. Vistal Łączpol po dziewięciobramkowym zwycięstwie w Lubinie w środę, dzisiaj dokonał kolejnej zmiany na pozycji lidera PGNiG Superligi. Podopieczne Thomasa Orneborga pokonały SPR Lublin 35:27 (21:13) i zachowały szansę, aby w ostatniej kolejce rundy zasadniczej wyprzedzić jeszcze tę drużynę, przesuwając się na drugą lokatę przed play-off.

VISTAL ŁĄCZPOL VISTAL ŁĄCZPOL
SPR SPR
Mikszto, Własenko - Sulżycka 5, Głowińska 2, Białek 1, Siódmiak 3, Kobzar, Lipska, Szwed, Mateescu 5, Duran 5, Koniuszaniec 8, Kulwińska 6
Sędziowie: Puszkarski, Sołodko (obaj Legionowo)
Widzów: 700
Baranowska, Gawlik - Danielczuk 1, Małek, Kocela 2, Wilczek 1, Rola 1, Majerek 6, Wojdat, Stasiak 1, Repelewska 7, Wojtas 6, Nestsiaruk 2

szczypiornistki wychodzą na parkiet, gdy nie jest jeszcze znany końcowy wynik z Elbląga, ma on o tyle znaczenie dla gdynianek, że jeśli wygra tam Zagłębie, a w 50. minucie prowadzi 26:20, to gdynianki już nie wyprzedzą tej ekipy w sezonie zasadniczym
jednak Vistal Łączpol ma o co grać w tym meczu, wygrana nad SPR to ciągle szansa na drugie miejsce przed play-off właśnie kosztem lubińskiej siódemki
Vistal Łączpol w czerwono-czarnych strojach, SPR na czarno z białymi wypustkami
1'
mecz rozpoczęły przyjezdne
1'
"Dziewczyny tylko zwycięstwo! - skandują gdyńscy kibice
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR ).
2'
[1:1] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL ).
w Elblągu Start odrabia straty, na trzy minuty przed końcem przegrywa "tylko" 26:29
2'
[2:1] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL ).
3'
[3:1] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL ).
wykluczenie
4'
Stasiak (SPR ) ukarana dwuminutową karą.
4'
[4:1] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL ) z karnego
4'
uaktywniła się kilkunastoosobowa grupa sympatyków SPR
5'
[4:2] Bramkę zdobywa Majerek (SPR ).
5'
[5:2] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL ).
6'
[6:2] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL ) po dobrym podaniu Duran
czas
6'
Czas na żądanie trenera Jankowskiego (SPR)
6'
[6:3] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR ) z karnego
6'
koniec kary Stasiak
7'
[7:3] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL ).
8'
Mikszto (Vistal Łączpol ) obroniła karnego egzekwowanego przez Wojtas!
8'
[8:3] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL ). Ten rzut wywołał wielką radość na gdyńskiej ławce. Najwyżej wyskoczył trener Orneborg
9'
[8:4] Bramkę zdobywa Majerek (SPR ).
10'
[9:4] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL ).
10'
[10:4] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL ) po kontrze i podaniu od bramkarki Mikszto
10'
mogła być powtórka, gdyż Mikszto (Vistal Łączpol ) tym razem w kontrze uruchomiła Koniuszaniec (Vistal Łączpol ), ale skrzydłowa nie pokonała Baranowskiej w pojedynku sam na sam
11'
ofiarnie w obronie Kulwińska (Vistal Łączpol ), Patrycja wymaga pomocy masażystów, zostaje jednak na parkiecie
11'
Repelewska zgubiła piłkę, od autu rozpoczną gdynianki
12'
[11:4] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL ) po podaniu Duran
wykluczenie
12'
Białek (VISTAL ŁĄCZPOL ) ukarana dwuminutową karą.
12'
[11:5] Bramkę zdobywa Majerek (SPR ).
W Elblągu Zagłębie wygrało 29:26. W przypadku porażki SPR - to lubinianki obejmą prowadzenie, a w ostatniej kolejce mieć będą mecz u siebie z lubelską drużyną i to on zdecyduje, która z tych drużyny zagra w play-off z numerem jeden
14'
[11:6] Bramkę zdobywa Majerek (SPR ).
14'
[12:6] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL ).
14'
koniec kary Białek (Vistal Łączpol )
15'
[13:6] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL ) po indywidualnej akcji
16'
[14:6] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL ) po kolejnej kontrze
wykluczenie
17'
Danielczuk (SPR ) ukarana dwuminutową karą i karny dla gdynianek
17'
karnego nie wykorzystała Mateescu (Vistal Łączpol )
18'
Mikszto (Vistal Łączpol ) obroniła drugiego karnego! Tym razem niefortunną egzekutorką była Nestsiaruk (SPR).
19'
[15:6] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL ).
19'
który to już raz w tym meczu, pod naporem agresywnej gdyńskiej obrony rywalki wyrzucają piłkę w aut
19'
koniec kary Danielczuk (Spr )
20'
[15:7] Bramkę zdobywa Repelewska (SPR ).
20'
[16:7] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL ).
21'
[16:8] Bramkę zdobywa Nestsiaruk (SPR ).
22'
[17:8] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL ).
23'
[17:9] Bramkę zdobywa Stasiak (SPR ).
czas
23'
Czas dla Vistalu Łączpolu
23'
[17:10] Bramkę zdobywa Danielczuk (SPR ).
24'
[18:10] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL ) z karnego
25'
[18:11] Bramkę zdobywa Repelewska (SPR ).
wykluczenie
25'
Białek (VISTAL ŁĄCZPOL ) ukarana dwuminutową karą. To już drugie wykluczenie gdyńskiej kołowej, trzecie będzie równoznaczne z czerwoną kartką
wykluczenie
25'
Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL ) ukarana dwuminutową karą. Gdynianki w podwójnym osłabieniu aż przez 1:48 minuty
25'
[18:12] Bramkę zdobywa Kocela (SPR ).
26'
[18:13] Bramkę zdobywa Kocela (SPR ).
26'
gdynianki mają problem z rozegraniem piłki w czwórkę, a właściwie w trójkę, gdyż indywidualnie pilnowana jest Siódmiak (Vistal Łączpol )
27'
zablokowany rzut Duran (Vistal Łączpol )
27'
koniec kary Białek (Vistal Łączpol ), ale i strata piłki przez gdynianki
27'
Mikszto (Vistal Łączpol ) broni rzut Majerek (Spr )
27'
gdynianki w komplecie
wykluczenie
28'
Danielczuk (SPR ) ukarana dwuminutową karą. To jej drugie wykluczenie i karny dla Vistalu Łączpolu
28'
[19:13] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL ) z karnego
28'
nad bramką rzuca Repelewska (Spr )
29'
nieudane akcje z obu stron, obroniony rzut Siódmiak (Vistal Łączpol ), kroki Nestsiaruk (Spr )
29'
[20:13] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL ).
30'
30'
[21:13] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL ).
30'
Koniec pierwszej połowy. Vistal Łączpol prowadzi z SPR aż 21:13!
31'
Drugą połowę rozpoczęły gdynianki, Kulwińska (Vistal Łączpol ) ze środka boiska podała do Mateescu (Vistal Łączpol )
31'
zablokowany rzut Mateescu (Vistal Łączpol )
31'
Małek zgubiła piłkę
32'
Baranowska (Spr ) broni rzut Duran (Vistal Łączpol )
32'
[21:14] Bramkę zdobywa Repelewska (SPR ) z karnego, nie dała rady rezerwowa bramkarka Własenko
33'
[22:14] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL ).
33'
[23:14] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL ) po szybkiej kontrze
34'
straciła piłkę Wojtas (Spr ), kontra gdynianek zakończona niecelnym rzutem Sulżyckiej (Vistal Łączpol )
34'
[23:15] Bramkę zdobywa Majerek (SPR ).
34'
[24:15] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL ) z karnego po technicznym rzutem, przerzucając piłkę nad Baranowską
35'
[24:16] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR ).
35'
Kulwińska (Vistal Łączpol ) posłała piłkę obok słupka
36'
[24:17] Bramkę zdobywa Wilczek (SPR ).
36'
Kulwińska (Vistal Łączpol ) w poprzeczkę rzuciła
37'
pomocy lekarskiej potrzebuje Wilczek (Spr ), a na parkiecie leżała też Wojtas (Spr ), ale one podniosła się o własnych siłach
37'
obie zawodniczki SPR pozostają na parkiecie
38'
[24:18] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR ), potwierdzając, że ze zdrowiem wszystko w porządku
38'
sędziowie napominają Orneborga, który ostro protestował po faulu na Kulwińskiej, ale opłaciło się to duńskiemu szkoleniowcowi
wykluczenie
38'
Wojtas (SPR ) ukarana dwuminutową karą.
39'
Siódmiak (Vistal Łączpol ) rzut w poprzeczkę
39'
gra pasywna SPR, piłka dla gospodyń
39'
[25:18] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL ) po dobrym dograniu do koła Siódmiak
40'
[25:19] Bramkę zdobywa Repelewska (SPR ).
40'
SPR w komplecie
40'
piłkę zgubiła Szwed (Vistal Łączpol )
40'
[25:20] Bramkę zdobywa Repelewska (SPR ) z karnego
czas
40'
Czas dla Vistalu Łączpolu. Trener Orneborg interweniuje, gdyż przewaga jego zespołu stopniała do rozmiarów z 14. minuty, gdy było 11:6
40'
na środek rozegrania weszła Głowińska (Vistal Łączpol )
41'
Baranowska (Spr ) broni rzut Głowińskiej (Vistal Łączpol ), w odpowiedzi lublinianki rzucają w słupek
42'
[26:20] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL ).
42'
[26:21] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR ).
42'
Wojtas (Spr ) mocno potraktowana przez obronę gdyńską, teraz i ona potrzebuje lekarskiej pomocy
42'
gdy lubelskiej rozgrywającej udzielana jest pomoc, gdynianki na środku boiska, coś koleżankom tłumaczy intensywnie Siódmiak (Vistal Łączpol )
43'
faul w ataku Siódmiak (Vistal Łączpol )
43'
przechwyt Szwed (Vistal Łączpol )
43'
[27:21] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL ) po kontrze
44'
SPR traci piłkę na środku boisku
44'
SPR indywidualnie pilnuje Siódmiak (Vistal Łączpol ), strata piłki
44'
[27:22] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR ) po szybkim ataku
44'
Walczyć Łączpol, walczyć! - z trybun
45'
teraz trener Jankowski poszedł na skargę do sędziów, ale nic nie wskórał
45'
[28:22] Bramkę zdobywa Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL ).
46'
ostra wymiana zdań między Małek a trenerem Jankowskim po stracie piłki w ataku przez SPR
46'
[29:22] Bramkę zdobywa Białek (VISTAL ŁĄCZPOL ).
wykluczenie
46'
Danielczuk (SPR ) ukarana dwuminutową karą. To jej trzecie wykluczenie. Zatem otrzymała czerwoną kartkę i już dzisiaj nie zagra
47'
[29:23] Bramkę zdobywa Repelewska (SPR ) z koła po dograniu Wojtas
48'
[30:23] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL ).
48'
zmiana w bramce SPR, weszła Gawlik (Spr )
48'
koniec kary SPR, ale i kroki odgwizdane Wojtas (Spr )
wykluczenie
49'
Białek (VISTAL ŁĄCZPOL ) ukarana dwuminutową karą za utrudnienia wznowienia akcji rywalkom. Dla niej to też trzecia kara. Gdynianka kończy mecz z czerwoną kartką.
49'
Majerek (Spr ) posłała piłkę w słupek
50'
Gawlik (Spr ) obroniła rzut Szwed (Vistal Łączpol )
50'
[30:24] Bramkę zdobywa Nestsiaruk (SPR ).
50'
[30:25] Bramkę zdobywa Rola (SPR ) po szybkiej kontrze
51'
Vistal Łączpol może grać w komplecie
51'
kolejna strata piłki gdynianek w ataku
52'
Mikszto (Vistal Łączpol ) broni rzut Majerek (Spr ), która była zmuszona do rzutu niemal z zerowego kąta
52'
na trybunach korowód najmłodszych sympatyków szczypiorniaka, którzy w "wężyku" podążają za mewą, maskotką gdyńskiego klubu
53'
Gawlik (Spr ) broni rzut Głowińskiej (Vistal Łączpol )
53'
ponownie z trybun "Walczyć Łączpol, walczyć!
czas
53'
Czas dla SPR. Już po raz trzeci w tej połowie lubelska drużyna próbuje zbliżyć się na mniej niż 5 trafień. Przy 25:20 i 27:22 jej się to nie udało, dlatego teraz trener Jankowski usiłuje podpowiedzieć podopiecznym jak rozegrać następną akcję
53'
strata piłki SPR, ponownie ostra wymiana zdań między szkoleniowcem a zawodniczką, tym razem Wilczek (Spr )
53'
[31:25] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL ).
54'
pomocy lekarskiej potrzebuje Kulwińska (Vistal Łączpol ), która ofiarnie powstrzymywała rywalkę w obronie
55'
gdyńska kołowa została w grze
55'
[31:26] Bramkę zdobywa Repelewska (SPR ) z karnego, mimo gwizdów gdyńskiej widowni
56'
Gawlik (Spr ) broni rzut Duran (Vistal Łączpol )
czas
56'
Ostatni czas dla SPR
56'
Dziewczyny tylko zwycięstwo" - skandowanie z trybun deprymuje przyjezdne, bo straciły piłkę
56'
[32:26] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL ).
57'
zawodniczki SPR już najwyraźniej zwątpiły w skuteczną pogoń, znów nie wykorzystały swojego ataku
58'
faul ofensywny Głowińskiej (Vistal Łączpol )
58'
[32:27] Bramkę zdobywa Majerek (SPR ).
58'
"Jeszcze laski!" - krzyczy Sabina Włodek, wieloletnia reprezentantka Polski i skrzydłowa SPR, obecnie asystent w lubelskiej drużynie
wykluczenie
59'
Majerek (SPR ) ukarana dwuminutową karą. Nie zagra już dzisiaj, bo do końca została minuta i 56 sekund
59'
[33:27] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL ) z karnego
59'
[34:27] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL ) po kontrze
wykluczenie
59'
Wojtas (SPR ) ukarana dwuminutową karą. Przyjezdne skończą grę w podwójnym osłabieniu
60'
rozpoczęła się ostatnia minuta, a Repelewska (Spr ) rzuca nad bramką
60'
ostatniej akcji miejscowych towarzyszą brama widowni, kibice na stojąco
60'
[35:27] Bramkę zdobywa Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL ).
60'

Pozostałe wyniki 21. kolejki
Start Elbląg - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:29 (11:15), Pogoń Baltica Szczecin - Piotrcovia 28:26 (10:11), AZS Politechnika Koszalińska - KSS Kielce 23:23 (11:10), Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra 26:28 (13:15), Finepharm Polkowice - AZS AWF Gardinia Wrocław (nie odbył się)

Opinie (33) 1 zablokowana

• I dobrze, że nie byłem na meczu !

Bo chyba działam jak Jonasz i wtedy one przegrywają . Chyba że robią to dla mnie na złość. Ale z wyniku bardzo się cieszę . Te dwa ostatnie mecze dają jakieś światełko nadziei .

• 14 3

• (5)

Loża szyderców do dzieła, dziewczyny wygrywają więc trochę wam nie w nos.

• 10 9

• Wygrywają dość późno (4)

Przegapiły cały sezon, a teraz się budzą. Zostaną na 3 misjcu w rundzie zasadniczej.

• 8 4

• To prawda (3)

Jestem ciekaw na ile ostatnie wyniki są efektem wzrostu formy a na ile podejściem przeciwnika, mającego pewne miejsce przed play off... Mimo wszystko gratulacje, bo dziewczyny na nie zasłużyły!

• 10 1

• (2)

Lublin przez porażkę w Gdyni może stracić 2 miejsce na rzecz Vistalu. Wystarczy, że za tydzień przegra z zagłębiem a Vistal wygra z Polowicami. także nie ma mowy o złym podejściu. A kolejność daje teoretycznie w półfinale więcej meczów na własnym parkievie

• 7 0

• Fajnie, chociaż historia uczy, że więcej meczów na własnym parkiecie z Lublinem to jeszcze nie gwarancja awansu do finału.

• 7 0

• Dzięki za sprostowanie!

• 3 0

• (1)

Jeszcze nic nie wiadomo , mogą wskoczyć na drugie miejsce , a co do formy to lepiej późno niż wcale. Gratulacje dziewczyny

• 13 2

• Czas zacząć szachy !

Patrząc na tabelę w ciemno u buka można oba obstawić remis w ostatnim meczu między Zagłębiem a SPR-em . Zagłębie nie odda dwóch punktów Lublinowi bo straci atut własnego parkietu a wygrywając spycha SPR na trzecią pozycje , czyli w półfinale ma dla siebie bardziej niewygodnego przeciwnika . Remis jak amen w pacierzu .

• 1 0

• BRAWO GDYNIA

Brawo dziołchy

• 7 5

• jakie 700 widzów? (2)

co najmniej 1500, zapełnione w 80% obie trybuny...

• 8 7

• na stronie związku jest 1500 (1)

a kto wie czy nawet pod 2 tys nie podchodziło.