Gimnastyczki SGA na podium w Belgii i Chorwacji

30 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Gdyńska reprezentacja w Belgii wraz z trenerką Anną Mrozińską. Gdyńska reprezentacja w Belgii wraz z trenerką Anną Mrozińską.

Natalia Kozioł i Kornelia Pacholec stanęły na podium podczas międzynarodowych zawodów w gimnastyce artystycznej Happy Gym Cup Gent w Belgii, a Marta Kulesza była wśród medalistek Rondo Kup w Chorwacji. W rywalizacji seniorek coraz lepiej radzi sobie Anna Czarniecka (wszystkie SGA Gdynia), która w turnieju z cyklu Grand Prix przebiła się już na początek drugiej "10".

Po sukcesach na krajowych planszach gimnastyczki artystyczne ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni sprawdziły formę w międzynarodowym towarzystwie.

9 MEDALI GDYŃSKICH GIMNASTYCZEK W MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIOREK

Anna Czarniecka Anna Czarniecka
W trzydniowych zawodach w Belgii zaprezentowało się blisko 100 zawodniczek. Gdynianki wystartowały w trzech kategoriach wiekowy. Najlepsze wyniki osiągnęła wśród juniorek Natalia Kozioł.

W wieloboju zawodniczka SGA Gdynia zajęła 4. miejsce oraz zdobyła prawo startu we wszystkich finałach z poszczególnymi przyborami. W nich najlepiej zaprezentowała się w ćwiczeniu z maczugami. Za ten układ zdobyła brązowy medal. Ponadto Natalia zajęła 5. (wstążka), 6. (obręcz) i 7. pozycję (piłka).

Na podium w Gent stanęła również Kornelia Pacholec. Młodziczka SGA brąz wywalczyła po układzie ze skakanką. W wieloboju sklasyfikowana została z 6. lokatą.

W rywalizacji seniorek ósma w wieloboju była Natalia Sobolewska (SGA).

Marta Kulesza wybrała się do chorwackiego Osijeka. W Rondo Kup juniorka SGA zdobyła aż trzy medale. Druga była w ćwiczeniu z maczugami, a brąz odebrała po wieloboju oraz układzie z obręczą.

W najbardziej prestiżowym cyklu dla seniorek coraz śmielej poczyna sobie Anna Czarniecka. Ostatnie tegoroczne zawody Grand Prix, które odbyły się w Berlinie, przyniosły gdyniance 14. miejsce w wieloboju. Natomiast jeszcze wyżej zawodniczka SGA została sklasyfikowana po ćwiczeniach maczugami i wstążką, gdzie otrzymała 12. lokatę.

Gdynianki do powyższych startów przygotowywały trenerki: Joanna Pęgowska, Anna MrozińskaEwa Gustafsson.