Koszykarki Riviery nie dały rady Wilczycom

14 grudnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Double-double Danielle Wilson (nr 23) nie wystarczyło by wywieźć zwycięstwo ze Szczecina. Double-double Danielle Wilson (nr 23) nie wystarczyło by wywieźć zwycięstwo ze Szczecina.

Riviera Gdynia przegrała na wyjeździe z King Wilkami Morskimi Szczecin 60:80 (23:24, 16:18, 13:16, 8:22). Trójmiejskie koszykarki przez trzy kwarty toczyły wyrównaną walkę z rewelacją Basket Ligi Kobiet, ale przy zmniejszonej rotacji zabrakło im sił w ostatniej kwarcie. Swoje zrobiła też, niestety, powoli tradycyjna już, fatalna skuteczność zza łuku. Gdynianki trafiły tylko jeden z trzynastu rzutów za 3 punkty.

8% 32 typowania RIVIERA Gdynia

KING WILKI MORSKIE: Swanier 16 (3x3), Radwan 12 (2x3), Kaczmarczyk 9 (1x3, 7 zb.), Erving 9 (5 zb.), Sosnowska 7 (1x3) - Teclemariam 12 (1x3, 7 as., 6 zb.), Kotnis 9, Mrozińska 6, Adamowicz 0, Stasiuk 0, Maruszczak 0, Cebulska 0.

RIVIERA: Wilson 18 (10 zb.), Szymczak-Górzyńska 18 (1x3), Johnson 8 Matsko 5, Małaszewska 4 (6 as.) - Jakubiuk 5, Kukiełko 2, Baryło 0.

Gdynianki w Szczecinie stawiły się w 10-osobowym składzie, ale grały zaledwie w ósemkę. Na parkiecie nie pojawiła się ani narzekająca na drobny uraz Dominika Miłoszewska, ani też Małgorzata Misiuk. Przypomnijmy, że ta druga, w ostatnim, zwycięskim pojedynku w Koninie, doznała stłuczenia podstawy czaszki.

Wynik spotkania otworzyła Klaudia Sosnowska, ale to do Riviery należał początek spotkania. Aż 8 punktów w pierwszych pięciu minutach gry zdobyła Danielle Wilson, która dwukrotnie wykorzystała akcje dwa plus jeden wyprowadzając zespół gości na prowadzenie 11:6. Gospodynie zbliżyły się do gdynianek na 2 punkty (15:17), ale celnymi rzutami odpowiedziały Krystyna Matsko i po raz kolejny Wilson zmuszając trenera Krzysztofa Koziorowicza do poproszenia o czas dla swoich zawodniczek.

Szkoleniowiec, który właśnie z gdyńskim klubem święcił swoje największe sukcesy w latach 2001-07, zdołał zmobilizować "Wilczyce". Szczecinianki w ostatniej minucie kwarty wyszły na prowadzenie 24:23 po 3-punktowym rzucie Reziny Teclemariam. Właśnie takim wynikiem zakończyła się szybka partia, w której Riviera zagrała na znakomitej skuteczności rzutowej za 2 punkty. Gorzej gdyniankom szło zza łuku oraz z linii rzutów wolnych.

W drugiej partii szczecinianki odpowiadały szybkimi atakami wypracowując serię 7:0 (31:25). Gdyniankom, co w ostatnim czasie jest niechlubną tradycją, kompletnie nie wychodziły rzuty zza łuku (0/8 po niespełna kwadransie gry). Dodatkowo już trzy przewinienia na koncie miała Joanna Szymczak-Górzyńska.

Pierwsze punkty z ławki dla Riviery zdobyła Anna Jakubiuk, która chwilę później z linii rzutów wolnych zmniejszyła straty do 33:36. Na niekorzyść gdynianek wciąż działała jednak niemoc w rzutach za 3 punkty i na 94 sekundy przed przerwą, przy stanie 33:38 o czas poprosił trener Vadim Czeczuro. Do szatni gdynianki schodziły przegrywając 39:42 po tym jak w ostatniej sekundzie partii do kosza trafiła Szymczak-Górzyńska.

W trzeciej kwarcie niemal wszystkie punkty dla gości zdobywała Szymczak-Górzyńska, ale nawet trafiona przez nią "trójka" nie pozwoliła zmniejszyć strat do poniżej 4 punktów. Po celnym rzucie Magdaleny Radwan gospodynie odskoczyły Rivierze aż na 10 "oczek" (56:46). Ostatni 10 minut gry przyjezdne rozpoczynały jednak tracąc do "Wilczyc" 6 punktów (52:58).

Szczecinianki błyskawicznie pozbawiły jednak trójmiejski zespół nadziei na wygraną notując serię 12:0 w finałowej kwarcie. Okres niemal 5 minut bez punktów dla Riviery przerwała celnym rzutem Małaszewska, ale chwilę później zza łuku odpowiedziała Kaczmarczyk. Po rzutach Sosnowskiej gospodynie prowadziły już 78:56. Ostatecznie gdynianki przegrały różnicą 20 punktów, o czym zadecydowała zaledwie 8-osobowa rotacja oraz po raz kolejny, fatalna skuteczność zza łuku (1/13 przy 8/19 gospodyń).

Wyniki 14 kolejki

• King Wilki Morskie Szczecin - RIVIERA GDYNIA 80:60 (24:23, 18:16, 16:13, 22:8)
  • Artego Bydgoszcz - Wisła Can-Pack Kraków 69:78 (20:21, 23:15, 11:23, 15:19)
  • Basket ROW Rybnik - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 76:79 (14:21, 18:14, 20:18, 24:26)
  • CCC Polkowice - MKS MOS Konin 76:31 (23:4, 10:14, 20:6, 23:7)
  • Widzew Łódź - Energa Toruń 71:75 (25:19, 23:20, 12:16, 11:20)

Opinie (20)

• Jeżeli zespół jedzie w dniu meczu taki kawał drogi to nic dziwnego, że w IV kwarcie przegrywa (6)

• 10 9

• Koryto przełożonych!

Najpierw wynagrodzenie dla "władców" - idą święta! A zawodniczki, autobus ....?

• 5 5

• Gratulacje dla prezesa i trenera za szanowanie zdrowia zawodniczki (1)

Dominika Miłoszewska nieszczęśliwie upadając podkręca sobie kostkę w I połowie meczu juniorek starszych Riviera II - VBW GTK Gdynia. I co robi prezes z trenerem - oczywiście każą jej grać dalej, bo dla nich był to chyba tak ważny mecz mecz jak finał MP. Sweterek aż się za głowę złapał widząc ją wychodzącą do gry w III kw. Efekt - meczu tak nie uratowała a noga spuchła jak bania i oczywiście nie może być mowy o grze w najbliższych meczach. I w Szczecinie przychodzi IV kw. i porażka 20 pkt. Dominika wracaj szybko do zdrowia i dobrych przełożonych!

• 5 4

• To chyba potwierdzenie info o małej wojnie w małych głowach ludzi związanych z Rivierą.
        Wiedzą, że nie mają kasy na nowe zawodniczki i jedynie obecne są w stanie reprezentować Rivierę. ale i tak zajada je gdy tylko jest okazja udowodnić swoja wyższość.
        Życzę dziewczyną powrotu do zdrowia.

• 7 1

• Nie ma co się czepiać trenera czy prezesa!

To zawodniczka decyduje czy może grać dalej. Dominika jest ambitna i wiedziała, że przy słabej postawie koleżanek z Kolbud tylko ona może pomóc Adzie i Ani w wygraniu meczu. Dużo zdrowia!!

• 5 3

• Gdynia płaci, Riviera płaci - to długi są problemem tego klubu (1)

Ile Gdynia może płacić za taką promocje miasta. Dziw jeszcze, że Riviera daje kasę za taką reklamę. Na ręcznej i miejsce w tabeli wyższe i kibiców więcej. To długi powodują, że nie ma kasy na lepsze, zdrowe zawodniczki, na hotele, na odżywki. Ale jak się żyło przez ostatnie 3 lata ponad stan kasy to teraz taki obraz jest a nie inny. Zresztą prezes powiedział na spotkaniu z kibicami: "zrozumcie to teraz jest taki czas, że wynik sportowy jest obojętny oczywiście nie możemy spaść z ligi. Liczy się tylko spłata długów. Za rok, no za dwa wrócimy do walki o medale".

• 4 2

• długi

a komu oni je spłacają, bo chyba nie byłym zawodniczką !!!!

• 3 0

• Dziwna jest ta liga.Najpierw Wisła potem CCC,grupa "przeciętniaków"--Energa,Artego,King Wilki,KSSSE,ROW i odstające od reszty wyrażnie Riviera i Widzew i bez zwycięstwa zdecydowany outsider z Konina.Gdzie tu jakieś emocje,skoro poziom taki jaki widać.Gdzie te czasy,kiedy Gdynia gościła największe gwiazdy koszykówki.Niestety,to se newrati.

• 17 4

• można tylko tęsknić.....

Tak krawiec kraje, jak mu materiału zostaje......szkoda gadać, na chwilę obecną to wygląda makabrycznie i wstydliwie......

• 11 5

• Emocje są (1)

Kto był na meczu z Artego to wie. Problem tkwi w kontuzjach. Gdyby Gosia była w pełni zdrowa obraz 4. kwarty nie wyglądałby tak dramatycznie. A tak mamy niestety kolejną porażkę. Szkoda, ale to nie koniec świata. Trzeba grać dalej!

• 7 8

• nie wiem skąd czerpiecie takie bzdury. Jak się ma kontuzję to się nie gra, widocznie jak podkręciła kostkę to nie było to zbyt poważne, a nie grała bo może zrobiła sobie coś innego?
      Skąd ta złość i zawiść? Czy to nie w smak komuś, że mamy 2 drużyny juniorek w Gdyni?
      To nawet lepiej, większa konkurencja, a przynajmniej wyższy poziom meczów na tym poziomie, bo inne zespoły niestety nie stanowią takiego poziomu niestety.

• 3 3

• Mecz

\\

I GDZIE TE TRÓJKI ??
    Na treningach ćwiczy się co innego.
    O Pan trener przypomniał sobie o Kukiełko !!

• 9 3

• mam to w D...

przestancie wydawać publiczne środki na prywatną spólkę bez kibiców

• 3 3

• KASA (1)

Kochani jeżeli ma się sponsorów to faktycznie jedzie się na mecz dzień wcześniej i ma się długą ławkę zawodniczek, brak kasy to podstawowa bolączka klubu skąd i jak pozyskiwać dobre zawodniczki mają grać w zamian za piękny widok na morze?Dziewczyny z kontuzjami jeżdżą na mecze żeby klub nie płacił kary to dramat i skandal zarazem. Niech się Gdynia ogarnie i zacznie wspomagać drużynę, zapraszamy na mecze całe rodziny, czekamy na sponsorów. A na treningach faktycznie trzeba rzucać i rzucać aż się bąble na rękach zrobią.

• 2 4

• kosz

Szkoda trenera i drużyny dla takich dyrektorów i menagerów, Riviera wielki sponsor kroi kasę na centrum to niech płaci dziewczynom więcej to pierwszy rok takiego skladu bedzię dobrze.Jesteście wielkie.

• 4 3

• W tym roku degradacja klubu nie grozi, czy to prawda panie Szczurek ?

• 2 1

• Fart

Całe szczęście ,że w tej lidze jest co najwyżej na poziomie SKSu Konin .Można przynajmniej coś wygrać .