Vistal w ćwierćfinale Pucharu Polski

22 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Do ćwierćfinału Pucharu Polski poprowadziła Vistal m.in. Karolina Kalska, która zdobyła w środę 7 bramek. Do ćwierćfinału Pucharu Polski poprowadziła Vistal m.in. Karolina Kalska, która zdobyła w środę 7 bramek.

Piłkarki ręczne Vistalu awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski, w którym zmierzą się w dwumeczu z Energą AZS Koszalin. W 1/8 finału gdynianki pokonały na wyjeździe I-ligowy zespół KPR Kobierzyce 29:22 (13:12). Dla podopiecznych Jensa Steffensena był to ostatni sprawdzian przed meczem na szczycie w PGNiG Superligi. W niedzielę o godzinie 17:30 w hali przy ul. Górskiego stawi się mistrz Polski i aktualny lider PGNiG Superligi - Selgros Lublin.

VISTAL: Kowalczyk, Gapska - Kalska 7, Janiszewska 6, Galińska 5, Pawłowska 2, Zych 4, Kozłowska 1, Matyka 2, Balsam 1, Kulwińska 1, Białek, Kłusewicz

Vistal rywalizację w Pucharze Polski sezonu 2013/14 rozpoczął od 1/8 finału. Za rywala miał KPR Kobierzyce, który na co dzień gra w I lidze. W tych rozgrywkach ta drużyna plasuje się na 3. miejscu z dorobkiem 15 punktów w 11 kolejkach (6 zwycięstw, 3 remisy, 2 porażki).

Jens Steffensen na Dolny Śląsk zabrał 13 zawodniczek. Wolne dostała Iwona Niedźwiedź, która narzeka na dolegliwości kolana.

W pierwszej połowie gdynianki miały problemy z wypracowaniem trwałej przewagi. Co prawda po kwadransie prowadziły już 8:5, a po 20. minutach 10:6, ale na przerwę zeszły tylko z zaliczką jednego trafienia.

Z większą konsekwencją gdynianki zagrały w drugiej połowie. Zdecydowaną przewagę zaczęły uzyskiwać po 40. minucie gry. Wynik 16:13 szybko został poprawiony na 26:18. Pole do popisu miały zwłaszcza skrzydłowe. Łącznie zawodniczki z tych pozycji zdobyły aż 16 bramek.

- Czasami za dużo popełniałyśmy błędów czy było chaosu na parkiecie. Także z tej klasy rywalem nie powinnyśmy stracić aż tyle bramek. Jednak w takich meczach liczy się przede wszystkim końcowy wynik, a zatem zrealizowałyśmy cel, jakim był awans do ćwierćfinałów - oceniła Małgorzata Gapska, która do bramki Vistalu w Kobierzycach weszła na drugą połowę.

Pozostałe mecze 1/8 finału Pucharu Polski:
Selgros Lublin - KPR Jelenia Góra 42:28 (21:10)
Start Elbląg - SPR Olkusz 40:31 (21:13)
Energa AZS Koszalin - Ruch Chorzów 35:24 (17:10)
Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 28:41 (14:20)
Jutrzenka Płock - Pogoń Baltica Szczecin 22:36 (14:17)
Cracovia - Polonia Kępno 23:30 (11:16)
Wolny los: Piotrcovia

Pary ćwierćfinałowe
mecz i rewanż 12 i 19 lutego
Vistal Gdynia - Energa AZS Koszalin
KGHM Metraco Zagłębie Lubin - MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.
Polonia Kępno - Start Elbląg
Pogoń Baltica Szczecin - Selgros Lublin

Opinie (5)

• Brawo

• 2 2

• Brawo

Brawo, jeszcze tylko wygrać w niedzielę.

• 4 0

• Na pewno przyjdę

Niedzielny mecz z Lublinem to jest teraz najwieksze wyzwanie dla Vistalu. Bedzie tłum kibiców. Oby dziewczyny nie zawiodły.

• 2 1

• mecz

Dobra gra.
    Czekam na niedzielę

• 1 1

• Jaki tłum? Finał mistrzostw Europy będzie w tv. Na hali tylko wielbiciele tyłków zawodniczek Vistalu. Prawdziwi fani handballa będą niestety przed telewizorami.