Grad medali gimnastyczek SGA i UKS Jantar

5 grudnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Pełen medalowych sukcesów weekend mają za sobą gimnastyczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni. Zawodniczki klubów UKS Jantar i SGA przywiozły cenne krążki z międzynarodowych zawodów The North Rainbow rozgrywanych w izraelskim Kiryat Bialik. W tym samym czasie gdynianki zwyciężały również podczas zawodów w Bielsku-Białej. W sumie w międzynarodowych imprezach zdobyły przez weekend aż 17 medali, w tym 8 złotych!

W turnieju w Kiryat Bialik wzięło udział ponad 200 zawodniczek z Rosji, Ukrainy, Wietnamu, Izraela oraz z Polski. Nasze gimnastyczki nie dały rywalkom żadnych szans - większość medali przyleciało do Gdyni.

W roczniku 2000 Julia Wiśniewska (UKS Jantar Gdynia) zajęła 1 miejsce w wieloboju, 1 miejsce w układzie z piłką oraz 1 miejsce w układzie z obręczą. W układzie z maczugami i wstążką Julia zdobyła srebrny medal.

Jej koleżanka ze szkoły, Natalia Kozioł (SGA Gdynia), zajęła 3 miejsce w wieloboju, a w poszczególnych przyborach: 1 miejsce w układzie ze wstążką, 2 miejsce w układzie z piłką oraz 2 miejsce w układzie z obręczą.

O rok starsza Angela Kosoulieva (SGA Gdynia) zdobyła srebrny medal za wielobój oraz za układ z obręczą jak również brąz za układ z maczugami. W układzie ze wstążką Angela zajęła 8 miejsce. Seniorka Malwina Kozłowska (UKS Jantar) zajęła 8 miejsce w wieloboju.

W tym samym czasie młodsze uczennice SMS startowały w Bielsku-Białej w Międzynarodowym Turnieju Mikołajkowym. W zawodach wzięło udział ponad 100 gimnastyczek z Polski, Ukrainy, Niemiec, Włoch oraz Bośni i Hercegowiny reprezentujących 20 różnych klubów.

Wśród nich rywalizowały dziewczęta z UKS Jantar Gdynia. W klasie II zaprezentowały się w dwóch układach: z obręczą oraz w drugim do wyboru. W rywalizacji udział wzięły trzy zawodniczki UKS Jantar Gdynia, z których najwyżej, bo na drugim miejscu uplasowała się Natalia Wiśniewska.

W układzie z maczugami Natalia wywalczyła złoty medal uzyskując najwyższą notę turnieju, czwarte miejsce zajęła w układzie w obręczą. W wieloboju piąta była Ada Gudel, a ósme miejsce zajęła Natalia Krzyżanowska.

Świetnie spisała się juniorka startująca w kategorii rocznika 1998-2000 - Paulina Mikuła, która wygrała wielobój składający się z: układu z obręczą (pierwsze miejsce), układu z maczugami (pierwsze miejsce) i układu z piłką (trzecie miejsce).

Opinie (18)

• Zakończenie sezonu klubu SGA GDYNIA !!!

Zapraszamy na zakończenie sezonu klubu SGA GDYNIA dnia 19 grudnia do Szkoły sportowej Gdynia !!!

• 0 0

• Brawo (3)

A kiedy będzie można zobaczyć nasze gimnastyczki na zawodach w Trójmieście?

• 0 0

• zapraszamy na pokazy (1)

14 grudnia o godz. 16.00 odbędą się pokazy naszych zawodniczek w Szkole Sportowej w Gdyni-zapraszamy!

• 2 0

• i 19 grudnia również

Zapraszamy 19 grudnia do zsso na zakończenie sezonu klubu sga gdynia !!!!

• 0 0

• zapraszamy na pokazy

• 0 0

• powodzenia w Mrzeżynie !!!

dziś zawody w Mrzeżynie z UKS JANTAR GDYNIA startują : Wiktoria Wójtowicz, Ada Bogaczyk, Natalia Wiśniewska, Julia Wiśniewska, Marta Jasińska. Trzymamy kciuki ;-)

• 3 1

• HURA!!!

GDYNIA ZAWSZE NA PODIUM :)

• 0 0

• w ten weekend startują w Mrzeżynie, życzę im kolejnych sukcesów!

To bardzo ciężki sport, wymagający wielu godzin treningów (wiem bo moja kuzynka trenowała), w zamian otrzymują oprócz pięknej sylwetki dużą siłę charakteru. Dziewczyny jestem waszą fanką...

• 3 0

• Brawo Gdynia coraz lepsza na swiecie !

• 4 0

• GRATULACJE ;D !!!

uwielbiam gimnastykę artystyczną brawo dziewczyny i gratulacje trenerkom oby tak dalej ;)

• 4 0

• BRAWO!

I jak zawsze medale gimnastyczek. Gdzie pojadą to wracają ze złote :)) Gdynianie powinni być dumni! :D