Centrum Wzgórze przegrało w Bydgoszczy

Marta
20 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

W kolejnym meczu Centrum Wzgórza doszło do pasjonującej końcówki, niestety gdyniankom znów niewiele zabrakło aby rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść W kolejnym meczu Centrum Wzgórza doszło do pasjonującej końcówki, niestety gdyniankom znów niewiele zabrakło aby rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść

Tak jak w sobotę losu meczu Centrum Wzgórza Gdynia z Artego Bydgoszcz ważyły się do ostatnich sekund. Gdyniankom aby awansować do Final Four Pucharu Polski wystarczał remis wyższy niż 66:66 i na 6 sekund przed końcem meczu, przy stanie 79:76 dla Artego zza łuku nie trafiła Thalisa Rhea. Ostatecznie bydgoszczanki wygrały 80:76 (29:19, 16:21, 19:17, 16:19) i to one awansowały do decydującej rozgrywki Pucharu Polski.

20 lutego 2013, godz. 19:00
1 pkt.
Artego Bydgoszcz
CENTRUM WZGÓRZE Gdynia

97% 339 typowań Artego Bydgoszcz
3% 10 typowań CENTRUM WZGÓRZE Gdynia

ARTEGO: McBride 21, Morris 16, Mowlik 14, Szott-Hejmej 13, Gala 8 - Jeziorna 8.

CENTRUM WZGÓRZE: Misiuk 28 (6x3, 9 zb.), Dixon 13 (9 as.), Kassing 15, Rhea 11. Ziętara 5 - Małaszewska 3, Bandyk 1, Marciniak 0.

Obydwie drużyny nie mogą narzekać na nadmiar zawodniczek gotowych do gry. Bydgoszczanki zagrały w środę w zaledwie sześcioosobowym składzie zaś Wadim Czeczuro posłał na parkiet osiem koszykarek. Jednak ani przewaga liczebna, ani fantastyczna gra Małgorzaty Misiuk (28 punktów, 6 celnych rzutów za 3 punkty, 9 zbiórek i 3 asysty) nie dały gdyniankom awansu do Final Four PP.

Rewanżowy mecz półfinałowy rozpoczął się bardzo podobnie to tego z soboty. Gdynianki, które otworzyły wynik spotkania po "trójce" Misiuk szybko objęły prowadzenie 8:2 (2 min.) Później zespół Artego równie szybko odrobił straty i w 3 minucie było 10:10. Kilka następnych akcji przynosiło zmianę prowadzenia. Jeszcze w 6 minucie zespół gości prowadził 16:15, lecz później zatracił skuteczność i Atrego wygrywało po 10 minutach 29:19.

Na początku drugiej odsłony prowadzenie bydgoszczanek jeszcze odrobinę wzrosło (37:26 w 13 min. po akcji 2+1 Elżbiety Mowlik) ale później to gdynianki miały więcej powodów do zadowolenia. Wygrywały walkę na tablicach i mimo wyraźnie gorszej skuteczności z gry stopniowo goniły gospodynie. W 17 minucie było już tylko 41:40 dla Artego. Niestety gdyniankom nie udało się "przełamać" rywalek i po 20 minutach było 45:40 dla wiceliderek tabeli PLKK.

Trzecia kwarta przebiegała według podobnego scenariusza. Artego odskakiwało na kilka punktów, gdynianki niwelowały stratę, ale na prowadzenie nie było im dane już wyjść.

Po rozpoczęciu gry w ostatniej osłonie kolejna "trójka" Misiuk doprowadziła do stanu 66:60 dla Artego. W 33 minucie po 4 punktach z rzędu Leah Kassing Centrum Wzgórze przegrywało tylko 64:66. gospodynie szybko odpowiedziały "trójką" Mowlik a gdynianki takim samym trafieniem Misiuk. Wiadomym już wówczas stało się, że awans w PP da zespołowi gości nawet remis (w Gdyni było 66:66). Niestety jak się okazało do tego remisu nie doszło.

Na 75 sekund przed końcem meczu Lorin Dixon trafiła na 77:74 dla bydgoszczanek. W następnej akcji Agnieszka Szott-Hejmej nie trafiła z półdystansu, piłkę zebrała Thalisa Rhea ale ponowny rzut Dixon (tym razem za 3) był już niecelny. Na szczęście goście otrzymali jeszcze jedną szansę.

Szott-Hejmej straciła piłkę a Misiuk trafiła na 77:76. Do końca meczu zostały 23 sekundy. Gdynianki aby odzyskać piłkę musiały szybko faulować i liczyć na niecelne wolne. Julie McBride nie pomyliła się jednak ale wciąż był to dystans, który można było odrobić jednym rzutem. Rhea na 6 sekund przed końcem jednak zza łuku chybiła, gdynianki sfaulowały po raz kolejny. McBride spudłowała pierwszego wolnego jednak drugiego już trafiła a w 4 pozostałe do końca meczu sekundy goście nie byli w stanie odrobić strat.