Koszykarki Riviery nie poszły za ciosem

8 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Danielle Wilson mimo 17 punktów i blisko 80-procentowej skuteczności rzutów z gry, nie zdołała poprowadzić gdynianek do drugiej wygranej z rzędu. Danielle Wilson mimo 17 punktów i blisko 80-procentowej skuteczności rzutów z gry, nie zdołała poprowadzić gdynianek do drugiej wygranej z rzędu.

Koszykarki Riviery przegrały na wyjeździe z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski przegrywając 71:86 (14:23, 18:23, 20:23, 19:17). Gdyniankom nie pomogły dobre nastroje po niedzielnym wysokim zwycięstwie z Widzewem. Akademiczki zdominowały trójmiejski zespół zarówno w grze pod tablicami jak i w rzutach zza łuku. Aż 27 punktów i 15 zbiórek zdobyła środkowa gospodyń Chineze Nwagbo. W zespole gdynianek najlepiej punktowała Danielle Wilson.

KSSSE AZS PWSZ: Nwagbo 27 (15 zb.), Spani 16 (3x3), Losi 13 (2x3), Zoll 12 (9 as.), Piekarska 9 (7 zb., 1x3) - Dźwigalska 7 (2x3), Trębicka 0, Szajtauer 0.

RIVIERA: Wilson 17 (5 zb., 4 as.), Małaszewska 9 (5 zb., 6 as.), Misiuk 9 (1x3), Matsko 7 (1x3), Johnson 6 - Miłoszewska 13, Jakubiuk 8, Szymczak-Górzyńska 2, Baryło 0, Duszkiewicz 0.

8 stycznia 2014, godz. 18:00
2 pkt.
KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.
RIVIERA Gdynia

91% 361 typowań KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.
1% 2 typowania REMIS
8% 33 typowania RIVIERA Gdynia

Zespół Riviery podbudowany najwyższą wygraną w sezonie i znów z 10 zawodniczkami w rotacji, w Gorzowie Wielkopolskim stawił w znacznie lepszych nastrojach niż na poprzednich wyjazdach. To gdynianki za sprawą Małgorzaty Misiuk otworzyły wynik spotkania. Po rzutach Taber SpaniChineze Nwagbo przegrywały już 2:5.

Celną trójką wyrównała Misiuk, a po rzutach wolnych Danielle Wilson przyjezdne znów objęły prowadzenie. Niestety, ostatnie w tym meczu. Serię 7:0 przerwała dopiero zza łuku Krystyna Matsko zza łuku. Na tym skończyły się jednak "trójki" gdynianek.

W tym elemencie lepiej spisywały się gospodynie, podobnie zresztą jak w grze na tablicach. Rywalizację zbiórkach gorzowianki wygrały 43 do 27, a brylowała w tym najlepsza na parkiecie Nwagbo.

Zbiórki amerykańskiej silnej skrzydłowej oraz środkowej Izabeli Piekarskiej pozwalały gorzowiankom kontrolować przebieg gry . Po rzucie Piekarskiej za 3 punkty w drugiej kwarcie gorzowianki odskoczyły już na 35:20. Przy 38:22 o czas poprosił trener Vadim Czeczuro, ale gdynianki nie znalazły recepty na akademiczki.

Dzięki serii 6:0 w ostatnich 90 sekundach przed przerwą po rzutach wolnych Natalii Małaszewskiej i trafieniach Emilie Johnson zdołały jednak zmniejszyć stratę do 32:46.

Drugą połowę gorzowianki rozpoczęły serią 5:0 po rzucie Spani i celnej trójce Losi. Kapitalne 5 minut zaliczyła jednak Wilson, która w tym czasie zdobyła aż 9 punktów i pomogła gdyniankom zbudować serię 11:4. Po akcji dwa plus jeden i kolejnych dwóch celnych rzutach osobistych Małaszewskiej, Riviera doskoczyła do akademiczek na 10 punktów (48:58).

Bardziej zbliżyć się już nie udało, bo jeszcze przed rozpoczęciem ostatniej kwarty gospodynie powiększyły przewagę. Ostatnią kwartę gdyniankom udało się nawet wygrać, ale o nawiązaniu walki o zwycięstwo nie było już mowy.

Podopieczne trenera Czeczury sezon zasadniczy zakończą w sobotę, gdy wyjątkowo w hali GOSiR podejmą Basket ROW Rybnik. Po tym spotkaniu rozpoczną rywalizację w gronie najsłabszych czterech zespołów o utrzymanie w Basket Lidze Kobiet.

Wyniki 17 kolejki

• KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - RIVIERA GDYNIA 86:71 (23:14, 23:18, 23:20, 17:19)
  • Widzew Łódź - MKS MOS Konin 71:53 (20:8, 23:16, 15:10, 13:19)
  • Wisła Can-Pack Kraków - King Wilki Morskie Szczecin 76:61 (24:13, 16:11, 17:21, 19:16)
  • Energa Toruń - CCC Polkowice 57:60 (20:18, 14:16, 6:18, 17:8)
  • Basket ROW Rybnik - Artego Bydgoszcz 61:76 (13:16, 15:23, 20:20, 13:17)

Opinie (10)

• I znowu te trójki...

Uparły się dziewczyny na rzuty za 3pkt. Nie lepiej było się skupić na krótszych akcjach zakończonych rzutami za 2pkt. No cóż oby lepiej poszło w sobotę. Powodzenia dziewczyny!

• 5 3

• Dziewczyny się nie uparły - one się próbowały ratować rzutami za 3 pkt

Gorzów jak zwykle postawił bardzo dobrą, ruchomą strefę. O dostaniu się w pole 3 sek. nie było mowy stąd próby za 3. A że nie jest to silna broń gdynianek od początku sezonu wiadomo. Zresztą co jest tą silną bronią to tylko chyba trener wie.

• 3 2

• jeszcze nie wpisał się promotor Mani?

brawo Mania jesteś przyszłością trójmiejskiej koszykówki, znów zagrałaś minutę, ale brawo za zwiększenie rotacji, brawo Czeczuro uuu brawo, brawo

• 10 4

• (1)

Szkoda,ale ten sezon jest jedynie o przetrwanie w tej lidze rozgrywek. Moze zarzad klubu pomysli w kolejnym sezonie o wsparciu Gosi np.zdobywajaca doswiadcze nie poza granicami kraju Magda Z. A moze Prezes zmieni manago na osobe bardziej dbajaca o klub niz o swoje samopoczucie. Dobrze,ze dziewczyny moga liczyc na doping kibicow. Dobranoc kibica mlodszym, starszym i ich wnuka.

• 12 5

• Klub walczy o przetrwanie? W jaki sposób?

To, że w elicie koszykarskiej to jasne, ale czy w świadomości kibiców i sponsorów
      to już takie oczywiste nie jest. Nie można kryzysem światowym tłumaczyć zatrudniania zawodniczek za 900 PLN na miesiąc i czekać jakie błędy popełni Konin czy Widzew. Zaciskanie pasa proponuje zacząć od siebie. Po co w klubie z 10 zawodniczkami jest i prezes i menago? I który z nich dzisiaj podejmuje decyzje?

• 5 5

• Nie podoba Wam się Mania? To zabierzemy ją z powrotem do nas. (3)

I w sezonie 2013/14 wykupimy kartę do I ligi. A od sezonu 2014/15 będziemy grali w ekstraklasie. Ciekawe, gdzie wtedy będzie grała Gdynia?

• 4 9

• nikt nie mówi że się nie podoba (2)

czy też podoba, zresztą o gustach się nie dyskutuje :) Niech pokaże coś na boisku to będzie można cokolwiek o niej powiedzieć, bo póki co, peany na jej cześć w necie a na boisku, no cóż....2 mecze - 4 minuty ;)
      Tej ornitolog....oby Magda Z. nigdy nie musiała wracać do PL!