Gdynianki złość wyładowały w Łodzi

Marta
25 listopada 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Aneika Henry Aneika Henry

Koszykarki Lotosu w ostatnich dniach przegrały nieoczekiwanie w lidze w Gorzowie i dość pechowo w Pradze w spotkaniu euroligowym. Nic dziwnego, że ich sportowa złość po tych niepowodzeniach musiała znaleźć ujście. Wracające ze stolicy Czech gdynianki zrobiły przystanek w Łodzi i na rozpoczęcie 10. kolejki PLKK rozbiły tamtejszy Widzew 85:52 (24:17, 23:8, 19:21, 19:6).

WIDZEW: Pawlak 17, Jankowska 11, Kupczyk 5, Głocka 3,Tondel 2 - Misiek 7, Polit 4, Rzeźnik 3, Kotonowicz 0.

LOTOS: Anderson 22, Henry 21, Żurowska 10, Knezević 8, Kaczmarska 2 - Robert 12, Ajanović 8, Plumbi 2, Ziętara 0, Bandyk 0, Marciniak 0.

W minionym sezonie ekipa Lotosu Gdynia, wówczas broniąca mistrzowskiego tytułu, nieoczekiwanie przegrała w Łodzi z Widzewem, w tym sezonie kibice łodzianek zapewne liczyli po cichu na "powtórkę z rozrywki" zwłaszcza, ze gdynianki przyjechały wprost z euroligowego meczu w Pradze.

Gdyńskie koszykarki nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń, już od pierwszych minut zagrały bardzo agresywnie w obronie a za zdobywanie punktów wzięła się Anneika Henry, do której wkrótce dołączyła Jolene Anderson. W sumie w całym meczu Henry trafiła 9 na 13 rzutów z gry co dało jej 69-procentową skuteczność zaś Anderson trafiła 9 na 14 rzutów w tym 4 zza linii 6,75 m.

Po 10 minutach meczu zespół gości prowadził "zaledwie" siedmioma punktami, jednak w kolejnej kwarcie gdynianki wręcz zmiotły z parkietu grający jedynie polskim składem zespół łódzki. Dzięki jeszcze szczelniejszej obronie Lotos stracił zaledwie 8 "oczek" zaś sam zdobył bez mała trzy razy więcej.

Do przerwy koszykarki Javiera Forta Puente, który tym razem dotrwał na ławce do końca zawodów, prowadziły różnicą aż 22 punktów (47:25). W trzeciej kwarcie ekipa znad morza nieco poluźniła szeregi i stąd gospodynie minimalnie wygrały tą część gry (21:19). Jednak w kolejnych 10 minutach Lotos znów zademonstrował niezwykle twardą obronę, tym razem pozwolił łodziankom na zdobycie zaledwie 6 punktów i przypieczętował efektowne zwycięstwo w całym meczu 85:52.

Tabela wprowadzona: 2011-11-27
W pozostałych meczach 10 kolejki ekstraklasy koszykarek: INEA AZS Poznań - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 47:73 (11:19, 17:22, 6:14, 13:18), Matizol Lider Pruszków - Artego Bydgoszcz 61:64 (14:19, 19:8, 15:17, 13:20), Wisła Can-Pack Kraków - ROW Rybnik 80:56 (25:16, 13:6, 20:10, 22:24), Energa Toruń - CCC Polkowice 89:84 (18:22, 23:21, 22:21, 26:20), ŁKS Siemens AGD Łódź - Tęcza Leszno 69:60 (19:21, 24:11, 13:14, 13:14), MUKS Poznań - Odra Brzeg 55:60 (23:21, 12:6, 10:11, 10:22).

Teraz nastąpi krótka pauza w wyjazdowym festiwalu gdynianek. Na trzy dni wrócą one do domów, by później udać się na kolejne mecze w obcych halach, w środę zagrają w Jekaterinburgu z UMMC, zaś w przyszłą sobotę w Polkowicach.
Marta

Opinie (12)

• q

wiadomo z cienkim widzewem szaleja a a dobrymi druzynymai cieniutko:(

• 7 9

• (1)

ewidentnie odpuszczony mecz przez Widzew...
    a w Europie cały czas porażki lotosu

• 5 18

• A skąd wiesz że odpuszczony?

• 10 3

• Cieszy wygrana

Pozostała nam jedna wygrana na otarcie łez z nieobliczalnym Widzewem. Martwi brak formy Ziętarki, Knezević, Żurowska bez wyrazu - chyba tęskni do Gorzowa, miała gryźć parkiet a chyba gryzie się sama ze sobą. Ciekawostką jest taka sama ilość zbiórek Anderson co Henry. Panie prezesie w Izraelu skasowano sezon bez pracy jest kilka dziewczyn, np: Ketia Swanier, Tanisha Wright, Jia Perkins, Plenette Pierson to tylko dziewczyny z WNBA a ile jest europejek. Mecz prawdy za tydzień z CCC, jak wygrają to podium jest w zasięgu. Ekaterinnburgiem nie ma się co pobudzać i euroligą, walczmy w PLKK. Dajcie dziewczyny kibicom w Gdyni medal w przyszłym roku!!!

• 15 4

• Łabędzi śpiew gdyńskiej drużyny. Gdzie te czasy, gdy było pudło euroligii?

• 7 9

• Czy Mietek nadal może ? (2)

To żaden przeciwnik.Cieszy eval 32 Anderson ale niech ten trener zmieni jej mikrocykl by formę miała na markowych przeciwników a nie słabeuszy.I co z formą Ziętary.Czyżby już dostała zadyszki ?Liczę na wzmocnienia.Taka Ketia to jest graczka.Mietek już niebawem sprawdzian z CCC a potem ogrywamy Canpaczki
    i to będzie egzamin Twoich talentów.

• 3 3

• La.k,a nie pomyślałeś że Anderson jest za słaba na mocnych? (1)

I jest w stanie błyszczeć tylko przy słabeuszach?Mietek nie wydał fortuny na skład,więc skutki masz proporcjonalne do wydatków.Tutaj trzeba RZETELNYCH,a nie POZOROWANYCH (jak kiedyś np. z Halvarsson) wzmocnień.Obawiam się,że Mietek tego jeszcze nie zrozumiał...

• 0 3

• z każdym miesiącem powiększamy zasób chwały i zwycięstw Naszego Klubu

• 1 0

• DO PR (1)

W Izraelu liga została odwieszona, rozgrywki trwają, więc nie siej zamętu!

• 4 3

• A chyba masz rację

mea culpa, miałbyć skasowany ale grają:-)

• 3 1

• Planowe zwycięstwo,niewiele więcej da się napisać...

Na razie czekam na mecz z CCC,bo mecze z Gorzowem i Pragą wzbudziły mój poważny niepokój co do formy zespołu (Gorzów) i taktycznego zmysłu oraz opanowania Fort-Puente (Praga). Mecz z CCC powinien dać odpowiedź,czy ten zespół poczynił postęp i jest w stanie wywalczyć Euroligę na parkiecie (czyli minimum wejść do finału play-off) czy też (w razie porażki) okaże się,że Mietek znowu zbudował jedynie "lidera średniaków" (czyli zespół maksymalnie na trzecie miejsce).Więc do meczu z CCC należy doceniać że dziewcyzny robią swoje,ale na pochwały przyjdzie czas po ZDANYM (a nie oblanym jak ostatnio) poważnym egzaminie...