Koszykarki Basketu doczekały się wygranej

9 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Angelika Stankiewicz poprowadziła gdynianki do pierwszej wygranej w tym sezonie. Angelika Stankiewicz poprowadziła gdynianki do pierwszej wygranej w tym sezonie.

Koszykarki Basketu Gdynia pokonały na wyjeździe Basket Konin 77:54 (20:17, 28:9, 14:15, 15:13) w spotkaniu dwóch najsłabszych drużyn Tauron Basket Ligi Kobiet. Dla podopiecznych Vadima Czeczuro to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

BASKET KONIN: Bobbitt 14, Dąbek 13 (14 zb.), Ellenberg 4, Lawson 2, Sosnowska 4 oraz Kaja 7, Urbaniak 5, Drop 3, Durak 2, Płóciennik 0, Libertowska 0

BASKET GDYNIA: Stankiewicz 18 (3x3, 6 as.), Dorogobuzowa 11 (9 zb.), Jakubiuk 10, Simon 5 (7 zb.), Naczk 1, oraz Miłoszewska 13 (1x3, 7 zb.), Różyńska 9, Adamowicz 8 (2x3), Koperwas 2, Szlachta 0, Kuras 0.

Niedzielny mecz rozpoczął się od wyrównanej gry. Po rzucie Anny Jakubiuk gdynianki prowadziły 5:2, ale gospodynie zdołały odebrać im przewagę. Na niespełna minutę przed końcem pierwszej kwarty, po kilku zmianach prowadzenia było 17:16 dla drużyny z Konina. Po 2 punkty zdobyły jednak Julia AdamowiczKarina Różyńska.

Drugą partię trafieniem zza łuku otworzyła Adamowicz (23:17) i gdynianki zaczęły uciekać rywalkom. Głównie za sprawą dobrze dysponowanej Angeliki Stankiewicz, która zdobyła 5 pkt z rzędu. Gdy w połowie kwarty rozgrywająca oddała celny rzut zza linii 6,75, o czas poprosiły gospodynie, które przegrywały już 21:35.

Koninianki zagrały jednak fatalne 10 minut i na przerwę schodziły ze stratą aż 22 pkt. Po wyjściu z szatni gospodynie zaliczyły serię 6:0, ale gdynianki szybko wróciły na właściwe tory.

Przyjezdnym przyzwoicie wychodziły rzuty za 3 punkty, czego nie można powiedzieć o gospodyniach. Koninianki zza łuku nie trafiły ani razu na 10 prób, podczas gdy zawodniczki trenera Czeczuro wykorzystały 6 z 20 prób.

Na wygraną w lidze zespół ukraińskiego szkoleniowca czekały od 23 lutego, gdy jeszcze pod nazwą Riviera pokonały we własnej hali Widzew Łódź. Pierwszy triumf gdynianek w tym sezonie sprawił, że jedynym zespołem bez wygranej w obecnych rozgrywkach pozostaje Basket Konin.

Wyniki 6 kolejki

• Basket Konin - BASKET GDYNIA 54:77 (7:20, 9:28, 15:14, 13:15)
  • Wisła Can-Pack Kraków - Pszczółka AZS UMCS Lublin 81:56 (23:11, 18:12, 25:14, 15:19)
  • KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Widzew Łódź 76:65 (17:16, 19:21, 23:17, 17:11)
  • MKK Siedlce - Artego Bydgoszcz 65:82 (8:18, 31:29, 9:15, 17:20)
  • Ślęza Wrocław - Glucose ROW Rybnik 80:82 (23:23, 19:18, 22:24, 16:17)
  • CCC Polkowice - Energa Toruń 73:62 (22:20, 13:19, 20:8, 18:15)

Opinie (15)

• Nareście panie (1)

zapracowały na premię.

• 10 4

• To Panie dostają pensję za porażki a premie za zwycięstwo?

Ciekawe

• 1 3

• Świetna promocja Gdyni - tłumy turystów z Konina i z Lichenia zaleją gdyńskie ulice. (1)

• 2 14

• Nareszcie poza strefą spadkową

• 8 1

• (1)

Brawo dziewczyny..wysokość wygranej zaskakuje..
    Oby to był dobry prognostyk!

• 14 2

• Problem w tym,że następnym razem nie będzie Sosnowskiej po drugiej stronie...

Swoją drogą dobrze,że tam poszła...

• 1 0

• Brawo.

Nareszcie! Trzeba pochwalić dziewczyny, że się nie załamały po kolejnych porażkach i pogromach. Oby tak dalej!