Asseco Prokom bez szans w Zgorzelcu

Marta
9 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Jedna "armata" w postaci Rasida Mahalbasicia to za mało by wygrać w Zgorzelcu. Jedna "armata" w postaci Rasida Mahalbasicia to za mało by wygrać w Zgorzelcu.

Koszykarze Asseco Prokomu nie mieli niestety żadnych szans w starciu z kompletną ekipą PGE Turowa Zgorzelec. Aktualni jeszcze mistrzowie Polski przegrali z liderem tabeli 61:88 (13:23, 16:26, 13:22, 19:17). Gdynianie mimo, że na boisku kolejne double-double zaliczył Rasid Mahalbasić nie mieli "armat" by przeciwstawić się drużynie gospodarzy.

PGE TURÓW: Cel 13 (2x3),Chyliński 12 (1x3), Zigeranović 9 (7 zb.), Robinson 5 (1x3, 6 as.), Micić 5 (1x3) - Kulig 13 (2x3), Jackson 12, Opacak 10, Aleksić 7 (1x3), Lewandowski 2, Leszczyński 0, Stelmach 0.

ASSECO PROKOM: Mahalbasić 12 (11 zb.), Śnieg 10, Zamojski 6 (1x3), Witka 5 (1x3), Roszyk 2 - Szczotka 12, Ponitka 9 (1x3, 7 zb.), Pamuła 5 (1x3), Nitsche 0.

Już w 3 minucie gospodarze wtorkowego meczu prowadzili 12:0. Mecz do złudzenia przypominał wydarzenia sprzed kilku dni z Ergo Areny, tylko, że wówczas drużyną bez punktu był PGE Turów. Niestety nie było kontynuacji wydarzeń z hali na granicy Gdańska i Sopotu.

Trener Andrzej Adamek wziął czas, po którym Rasid Mahalbasić trafił dwukrotnie ale na tym skończyła się seria gdynian. W 7 min. po trafieniu Mateusza Ponitki różnica pomiędzy zespołami znów przybrała rozmiary jednocyfrowe - 16:8 - ale ponownie okazało się, że przestój gospodarzy trwał tylko kilkanaście sekund. Ostatecznie po pierwszej kwarcie było 23:13 dla Turowa.

Kolejne 10 punktów przewagi dołożyli gospodarze po drugiej kwarcie. Trener Miodrag Rajković mógł pozwolić sobie na komfort grania szerokim składem i desygnował do walki wszystkich dwunastu wpisanych do protokołu zawodników. Tego oczywiście nie można było powiedzieć o Andrzeju Adamku.

Gdynianie oprócz kłopotów kadrowych notowali w tym spotkaniu zbyt wiele strat aby myśleć o dogonieniu przeciwnika, ponadto nie grzeszyli skutecznością. Przemysław Zamojski, na którym ciąży teraz jeszcze większa odpowiedzialność za zdobywanie punktów trafił tylko jeden na 6 rzutów zza łuku. Również Rasid Mahalbasić mimo iż był jedną z najjaśniejszych postaci drużyny z Gdyni, wykorzystał zaledwie 4 na 12 rzutów z gry.

Po pierwszej połowie było 49:29 dla gospodarzy a po zmianie stron ich przewaga nadal stopniowo rosła a w 28 minucie po kontrze i punktach Davida Jacksona było 63:33 dla gospodarzy a po wolnych tego samego zawodnika w ostatniej minucie trzeciej odsłony 71:40.

Amerykanin w 33 minucie z kolei zdobył punkty na 79:46 co dało najwyższe prowadzenie gospodarzy w tym meczu. W końcówce meczu zgorzelczanie nieco rozluźnili szyki co pozwoliło mistrzom Polski na minimalne zniwelowanie strat.

• O miejsca 1-6:
  • PGE Turów Zgorzelec - ASSECO PROKOM Gdynia 88:61 (23:13, 26:16, 22:13, 17:19)
  • Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 73:54 (22:16, 9:13, 23:8, 19:17)
  • TREFL Sopot - Stelmet Zielona Góra 82:78 (22:14, 17:27, 18:18, 25:19)
  • O miejsca 7-12:
  • AZS Koszalin - START Gdynia 68:50 (21:13, 15:14, 20:14, 12:9)
  • Kotwica Kołobrzeg - Polpharma Starogard Gdański 80:65 (24:14, 15:22, 27:18, 14:11)
  • Rosa Radom - Jezioro Tarnobrzeg 81:82 (23:13, 12:25, 22:20, 24:24)
Marta

Opinie (24)

• lider zespołu Przemysław Zamojski chybił dziewięć z dziesięciu prób z gry! (2)

lider zespołu Przemysław Zamojski chybił dziewięć z dziesięciu prób z gry!