Asseco nie dogoniło Kotwicy

10 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Piotr Szczotka, najlepszy w zespole z Gdyni, zakończył spotkanie z double double. Piotr Szczotka, najlepszy w zespole z Gdyni, zakończył spotkanie z double double.

Koszykarze Asseco ponownie musieli gonić rywala po słabej pierwszej połowie. Gdynianie podobnie jak przed tygodniem nie dali rady tego dokonać i przegrali z Kotwicą Kołobrzeg 81:87 (14:21, 16:28, 28:21, 23:17). O porażce zaważyły głupie straty, których nie udało się uniknąć w ostatnich akcjach spotkania. W Asseco świetnie zagrał Piotr Szczotka, który zakończył mecz z double-double.

Szczotka 17 (13 zb.), Seweryn 17 (4x3), Szymański 4, Kowalczyk 0, Matczak 0 oraz Walton 18 (9 as.), Dmitriew 12 (3x3), Kovacević 10, Żołnierewicz 2, Zekavicić 1
Sędziowie: Włodkowski, Białas, Czajka
Widzów: 1500
Johnson 20 (2x3, 6 zb.), Callahan 16 (3x3, 7 zb.), Arabas 10 (3x3, 5 zb.), Parks 9 (5 zb.), Wichniarz 8 (2x3) oraz Sapp 16 (1x3, 6 zb.), Złoty 8

Trenerzy po meczu

David Dedek David Dedek
David Dedek (Asseco) - Przeciwnik zagrał na bardzo wysokiej skuteczności w ataku, szczególnie w pierwszej połowie. Do tego mieli jeszcze 7 ofensywnych zbiórek, a my dołożyliśmy 10 strat. Wtedy właśnie przegraliśmy mecz. W drugiej połowie zagraliśmy lepiej i byliśmy bardziej skuteczni. Po zmianie stron popełniliśmy tylko 5 start. Dlatego wróciliśmy do gry. Pod koniec jednak to trójka Arabasa ustawiła wynik.

Dariusz Szczubiał Dariusz Szczubiał
Dariusz Szczubiał (Kotwica) - Trochę obawialiśmy się spotkania, ale nie ze względu na siłę przeciwnika. Chodzi o plagę kontuzji w naszej drużynie. Przy faulu na Grzegorzu miałem kompletnie utrudnione zadanie jeśli chodzi o polską rotację. Zawodnicy podeszli jednak profesjonalnie do meczu i zasługują na słowa uznania. Były fragmenty gdzie wracały zwidy indywidualnej gry, ale nasze zwycięstwo nie podlega wątpliwości. Myślę jednak, że gdybyśmy zagrali jutro, to przy naszej wąskiej rotacji, to Asseco byłoby faworytem, gdyż moi koszykarze będą mocno odczuwać trudy dzisiejszego starcia.

Podczas meczu prowadzona jest kampania pod hasłem "Pomóż ukoić ból" poświęcona żałobie, którą przeżywają dzieci i młodzież po stracie najbliższych. Jej symbolem stał się pomarańczowy słonik Tumbo - maskotka Funduszu Dzieci Osieroconych.
Zaczęła się prezentacja obu drużyn.
Jako pierwszy do skarbonki ze słonikiem zbitek banknotów wrzucił kapitan Asseco Piotr Szczotka (ASSECO Gdynia).
Pierwsza piątka gospodarzy: Kowalczyk (ASSECO Gdynia), Matczak (ASSECO Gdynia), Szczotka (ASSECO Gdynia), Seweryn, Szymańki
Goście zaczną w piątką: Callahan (Kotwica Kołobrzeg), Arabas (Kotwica Kołobrzeg), Wichniarz (Kotwica Kołobrzeg), Johnson (Kotwica Kołobrzeg), Parks (Kotwica Kołobrzeg)
1'
ZACZYNAMY MECZ
za 2 punkty
1'
[2:0] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
1'
[2:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Arabas (Kotwica Kołobrzeg).
za 2 punkty
2'
[2:5] 2 punkty zdobywa Johnson (Kotwica Kołobrzeg).
za 3 punkty
2'
[2:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wichniarz (Kotwica Kołobrzeg).
za 2 punkty
3'
[4:8] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
4'
[4:10] 2 punkty wsadem zdobywa Parks (Kotwica Kołobrzeg).
za 1 punkt
4'
[4:11] Rzut wolny trafia Parks (Kotwica Kołobrzeg).
za 2 punkty
4'
[6:11] 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO Gdynia).
wolne (tylko 1 trafiony)
5'
[7:11] Tylko jeden rzut wolny trafia Zekavicić (ASSECO Gdynia).
5'
[7:12] Tylko jeden rzut wolny trafia Callahan (Kotwica Kołobrzeg).
za 2 punkty
6'
[9:12] 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
6'
[9:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Callahan (Kotwica Kołobrzeg).
za 2 punkty
6'
[11:15] 2 punkty równo z syreną kończącą akcję zdobywa Walton (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
7'
[14:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty w kontrze zdobywa Seweryn. Szymański (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
7'
[14:17] 2 punkty spod kosza zdobywa Johnson (Kotwica Kołobrzeg).
za 3 punkty
7'
8'
[14:21] Tylko jeden rzut wolny trafia Johnson (Kotwica Kołobrzeg).
8'
Gdynia, Gdynia - skandują kibice
9'
Niecelny rzut za trzy punkty Kowalczyka (ASSECO Gdynia), a następnie głupia strata tego koszykarza.
10'
Dwie nieskuteczne akcje pod koszem Szczotki (ASSECO Gdynia)
10'
Kowalczyk (ASSECO Gdynia) zablokowany przez Sappa (Kotwica Kołobrzeg) przy próbie rzutu za trzy punkty
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ
za 3 punkty
11'
11'
[15:24] Tylko jeden rzut wolny trafia Walton (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
11'
[15:26] 2 punkty z kontry zdobywa Wichniarz (Kotwica Kołobrzeg).
czas
11'
Przerwa na żądanie Dedka (ASSECO Gdynia). Przed momentem Walton (ASSECO Gdynia) popełnił błąd kroków przy wyprowadzaniu piłki spod własnego kosza.
za 2 punkty
12'
[15:28] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Złoty (Kotwica Kołobrzeg).
12'
Walton (ASSECO Gdynia) wyprowadza kontrę, ale rywala nieprawidłowo blokował Seweryn, któremu odgwizdano przewinienie
za 2 punkty
13'
[17:28] 2 punkty z kontry zdobywa Żołnierewicz (ASSECO Gdynia). Asysta Waltona
za 2 punkty
13'
[17:30] 2 punkty zdobywa Sapp (Kotwica Kołobrzeg).
za 2 punkty
13'
[17:32] 2 punkty wsadem zdobywa Złoty (Kotwica Kołobrzeg).
za 2 punkty
14'
[19:32] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO Gdynia). Asysta oczywiście Waltona
czas
14'
Przerwa na żądanie (Kotwica Kołobrzeg).
wolne (trafione oba)
14'
[19:34] Sapp (Kotwica Kołobrzeg) wykorzystuje oba rzuty wolne.
15'
Na boisku leży i trzyma się za głowę Arabas (Kotwica Kołobrzeg), który ucierpiał przy ofensywnej akcji Asseco.
15'
Kapitan Kotwicy schodzi z boiska z rozciętym łukiem brwiowym. Krew na parkiecie, trzeba ją wyczyścić
za 2 punkty
15'
[19:36] 2 punkty spod kosza zdobywa Parks (Kotwica Kołobrzeg).
za 2 punkty
16'
[21:36] 2 punkty wsadem zdobywa Szymański (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
16'
[21:38] 2 punkty zdobywa Parks (Kotwica Kołobrzeg).
17'
Głupie podanie Waltona (ASSECO Gdynia) i strata
czas
17'
Przerwa na żądanie Dedka (ASSECO Gdynia).
17'
[21:40] Sapp (Kotwica Kołobrzeg) wykorzystuje oba rzuty wolne.
17'
Grać na całego i walczyć do upadłego - śpiewają kibice Asseco
17'
[21:42] Sapp (Kotwica Kołobrzeg) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
18'
[23:42] 2 punkty spod kosza zdobywa Szczotka (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
18'
[23:44] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Sapp (Kotwica Kołobrzeg).
19'
Trzeci faul w meczu popełnia Seweryn
19'
[23:45] Tylko jeden rzut wolny trafia Złoty (Kotwica Kołobrzeg).
za 2 punkty
19'
[25:45] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Szczotka (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
19'
19'
[25:49] Tylko jeden rzut wolny trafia Złoty (Kotwica Kołobrzeg).
za 2 punkty
20'
[27:49] 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
20'
[29:49] 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO Gdynia). Równo z syreną kończącą kwartę! Przebiegł całe boisko. Do tego jest faulowany!
za 1 punkt
20'
[30:49] Rzut wolny trafia Walton (ASSECO Gdynia).
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Asseco miało w pierwszej połowie aż 10 strat, przy 5 gości, którzy wygrali zbiórkę 22:16 i asysty 10:7
Najskuteczniejszym graczem gospodarzy jest Walton (ASSECO Gdynia) - 12 pkt, 10 dołożył Szczotka (ASSECO Gdynia). Wśród gości wyróżniają się Sapp (Kotwica Kołobrzeg) i Callahan (Kotwica Kołobrzeg) - po 10 pkt.
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ
za 3 punkty
21'
[33:49] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Seweryn (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
21'
[33:51] 2 punkty zdobywa Johnson (Kotwica Kołobrzeg).
za 3 punkty
22'
22'
Asseco, Asseco - skandują kibice
22'
Błąd 24 sekund gości. Piłka dla Asseco
za 2 punkty
22'
[38:51] 2 punkty zdobywa Seweryn (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
23'
[38:53] 2 punkty zdobywa Parks (Kotwica Kołobrzeg).
czas
23'
Przerwa na żądanie Szczubiała (Kotwica Kołobrzeg).
23'
[40:53] Szczotka (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
23'
[40:55] 2 punkty zdobywa Johnson (Kotwica Kołobrzeg). Do tego jest faulowany
za 1 punkt
23'
[40:56] Rzut wolny trafia Johnson (Kotwica Kołobrzeg).
za 2 punkty
23'
[42:56] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Walton (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
24'
[42:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Johnson (Kotwica Kołobrzeg).
za 2 punkty
25'
[44:59] 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO Gdynia), który ponownie dostał się z obwodu pod kosz.
25'
[46:59] Szczotka (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
25'
Gdynia kosz, Gdynia kosz - śpiewają fani Asseco
za 3 punkty
26'
[49:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
26'
[49:62] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Sapp (Kotwica Kołobrzeg).
za 2 punkty
26'
[51:62] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO Gdynia), blok Johnsona już po tym, jak piłka dotknęła tablicy
za 3 punkty
27'
za 2 punkty
28'
[53:65] 2 punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO Gdynia),który ograł pod koszem Złotego
za 2 punkty
28'
[53:67] 2 punkty zdobywa Callahan (Kotwica Kołobrzeg).
28'
Johnson (Kotwica Kołobrzeg) zablokował Waltona (ASSECO Gdynia), ale Kotwica zalicza stratę w kontrze
29'
Walton (ASSECO Gdynia) podkręcił kostkę i opuszcza boisko
29'
Dmitriew (ASSECO Gdynia) wyprowadza kontrę jedna robi to tak wolno, że dobiega do niego Złoty (Kotwica Kołobrzeg) i blokuje rzut!
29'
Gramy Gdynia, gramy - krzyczą kibice
za 2 punkty
29'
[55:67] 2 punkty zdobywa Seweryn (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
29'
[55:70] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wichniarz (Kotwica Kołobrzeg). To 10 trójka gości.
za 3 punkty
30'
30'
Błąd kroków Johnsona (Kotwica Kołobrzeg), 10 sekund do końca kwarty, Walton (ASSECO Gdynia) wraca na boisko
30'
Dmitriew (ASSECO Gdynia) pudłuje rzut za trzy
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ
31'
[58:72] Callahan (Kotwica Kołobrzeg) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
32'
[60:72] 2 punkty z kontry zdobywa Kovacević (ASSECO Gdynia). Tym razem Złoty nie zdążył z blokiem.
za 2 punkty
33'
[62:72] 2 punkty zdobywa Kovacević (ASSECO Gdynia). Piękna asysta Waltona
33'
Błąd kroków Parksa (Kotwica Kołobrzeg)
34'
Blok Parksa (Kotwica Kołobrzeg)
za 2 punkty
34'
[64:72] 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO Gdynia).
czas
34'
za 2 punkty
35'
[64:74] 2 punkty zdobywa Złoty (Kotwica Kołobrzeg).
35'
za 2 punkty
36'
[66:74] 2 punkty zdobywa Szymański (ASSECO Gdynia). Podawał Szczotka
36'
[66:75] Tylko jeden rzut wolny trafia Sapp (Kotwica Kołobrzeg).
za 2 punkty
36'
[66:77] 2 punkty zdobywa Sapp (Kotwica Kołobrzeg). Amerykanin zebrał po niecelnym wolnym i dobił
37'
[67:77] Tylko jeden rzut wolny trafia Szczotka (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
38'
czas
38'
za 2 punkty
38'
[69:80] 2 punkty zdobywa Kovacević (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
38'
[71:80] 2 punkty zdobywa Kovacević (ASSECO Gdynia). Przechwyt Seweryna
za 3 punkty
38'
za 2 punkty
39'
[74:82] 2 punkty zdobywa Johnson (Kotwica Kołobrzeg).
39'
Amerykanin protestuje, gdyż uważa, że był faulowany. Sędzia pokazał faul techniczny!
39'
[75:82] Tylko jeden rzut wolny trafia Seweryn (ASSECO Gdynia). Piłka dla gospodarzy
40'
[77:82] Kovacević (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne. 51,8 sekundy do końca kwarty
40'
Sędziowie ciągle wysyłają Szczotkę (ASSECO Gdynia) na ławkę rezerwowych, gdyż ma rozerwaną koszulkę. Niestety nie ma zastępczej u trzeba ją sklejać
40'
Błąd 24 sekund Kotwicy
40'
Walton (ASSECO Gdynia) pudłuje rzut z półdystansu, zbiórka Seweryna (ASSECO Gdynia), Walton (ASSECO Gdynia) wchodzi pod kosz i oddaje piłkę rywalom...
40'
[77:83] Tylko jeden rzut wolny trafia Arabas (Kotwica Kołobrzeg).
40'
Faulowany Dmitriew (ASSECO Gdynia), 9,7 sekundy do końca
40'
[78:83] Tylko jeden rzut wolny trafia Dmitriew (ASSECO Gdynia).
czas
40'
40'
8,4 sekundy do końca, Walton (ASSECO Gdynia) fauluje Callahana (Kotwica Kołobrzeg)
40'
[78:85] Callahan (Kotwica Kołobrzeg) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
40'
Przerwa na żądanie (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
40'
40'
Faul Kovacevicia (ASSECO Gdynia), 3,1 sekundy do końca kwarty
40'
[81:87] Johnson (Kotwica Kołobrzeg) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
40'
Przerwa na żądanie (ASSECO Gdynia). Już ostatni
40'
KONIEC MECZU
40'

Wyniki 5 kolejki

• ASSECO Gdynia - Kotwica Kołobrzeg 81:87 (14:21, 16:28, 28:21, 23:17)
  • TREFL Sopot - Stabill Jezioro Tarnobrzeg 87:59 (17:11, 27:15, 17:17, 28:14)
  • Śląsk Wrocław - Energa Czarni Słupsk 67:65 (16:9, 22:24, 14:12, 15:20)
  • PGE Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard Gdański 86:64 (30:14, 22:9, 14:16, 20:25)
  • AZS Koszalin - Anwil Włocławek 70:66 (13:22, 18:20, 16:9, 23:15)
  • Rosa Radom - Stelmet Zielona Góra 57:87 (9:28, 21:16, 15:19, 12:24)

Opinie (14) 1 zablokowana

• Jedna porażka nie zmienia celu - kolejne Mistrzostwo Polski!!!

• 7 21

• (1)

proponuję żeby Asseco grało tylko drugie połowy, mecz krótszy więc męczyć się nie trzeba a i pewność wygranej murowana:)))
    albo tuż przed meczem niech grają tylko ze sobą wtedy wejdą w pierwszą kwartę jak w masło.
    nie wiem czy chcę oglądać mecze szalonych pogoni

• 14 4

• Jak to mówił Szczotka? Na boisku nie może być dziczy?

No właśnie...

• 8 2

• Wichniarz, Arabas....?

nie wierzę

• 9 1

• Centrzy totalne dno

jak można tak grać do połowy, ogrywali ich jak dzieci. Dedek pora na szybkie zmiany inaczej walka o 11 miejsce. 4 murzynków Kotwicy rozjechało 10 Asseco

• 17 2

• BILETY (3)

Organizatorzy popelnili wielki blad a mianowicie biletu niemozna kupic po 15 min od rozpoczeciu mczu koompletna porazka...
    niektorzy pracuja maja treningi itd

• 17 3

• (2)

sprzedaż biletów zaczyna się 2 dni przed meczem, tak więc dla chcącego nic trudnego!!

• 6 3

• bilety (1)

nie wspomneocenach biletow, 100% drozsze niz w zeszlym sezonie (w sek. X Y byly po 10 zl a sa po 20 zl ) ale to chyma wiaze sie ze swietna gra asseco ! i kotarami ;-)