Zwycięstwo Spójni, porażka SMS

11 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Szczypiorniści Spójni są niepokonani w I lidze od ośmiu spotkań. Na zdjęciu Wojciech Matuszak. Szczypiorniści Spójni są niepokonani w I lidze od ośmiu spotkań. Na zdjęciu Wojciech Matuszak.

Piłkarze ręczni Spójni Gdynia wygrali na wyjeździe z Grunwaldem Poznań 30:20 (15:11). Dla lidera I ligi to ósme z rzędu zwycięstwo w tych rozgrywkach. Niestety, po zaciętym pojedynku we własnej hali SMS Gdańsk przegrał z wyżej notowaną Nielbą Wągrowiec 31:35 (19:16).

Grunwald Poznań - Spójnia Gdynia 20:30 (11:15)
GRUNWALD: Kulczyński - Wachowiak 1, Kurek 3, Westwal 3, Harasymek 3, Lubiewski 1, Martyński 3, Nowicki, Gintowt 2, Gyraj 1, Piechowiak 2, Nieradko 1, Matlach 1, Pawłowski 2

SPÓJNIA: Głębocki, Zimakowski - Lisiewicz 4, Ćwikliński 2, Oliferchuk 1, Kamyszek 4, Matuszak 3, Ringwelski, Brukwicki 2, Rychlewski 6, K.Pedryc 3, P.Pedryc, Marszałek 3

Szczypiorniści Spójni nie mają litości dla ligowych rywali. Zwycięstwo nad Grunwaldem to już dla nich ósmy z kolei triumf w rozgrywkach zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej. Co ciekawe, początek spotkania w Poznaniu nie wskazywał na taką dominację Gdynian.

Wprawdzie podopieczni Marcina Markuszewskiego rozpoczęli od przewagi 2:0, ale gospodarze zdobyli 3 bramki z rzędu i odbili prowadzenie. Spójnia nie pozostała dłużna i po bramce Kamila Pedryca w 11. minucie odskoczyła na 8:5.

Wyrównanie było do 20. minuty kiedy na 10:10 trafił Alan Harasymek. Ostatnie 10 minut do przerwy to dominacja gości, którzy wygrali ten okres spotkania 5:1. Po zmianie stron zespół z Gdyni dołożył 3 bramki i było już 18:11. Takiej przewagi przyjezdni już nie roztrwonili.

SMS Gdańsk - Nielba Wągrowiec 31:35 (19:16)
SMS: Bartosik, Pyrka - Mauer 9, Chełmiński 5, Jarosiewicz 4, Rybski 3, Komarzewski 3, Orpik 2, Pawelec 2, Rogalski 1, Gądek, Sobczyk

NIELBA: Zanto, Napierała - Skrzypczak 9, Hoffmann 8, Widziński 6, Gąsiorek 5, Matłoka 3, Pietrzkiewicz 2, Świerad 1, Gregor 1, Adamski, Biniewski, Matyjak

SMS Gdańsk w środę przegrał w Lesznie, choć do przerwy prowadził z Realem Astromalem. Podobny scenariusz ziścił się w hali przy ul. Kołobrzeskiej gdzie w sobotę licealiści podejmowali Nielbę Wągrowiec.

Podopieczni Dariusza Tomaszewskiego zaczęli od prowadzenia 4:1 po bramce Macieja Zarzyckiego w 4. minucie. Gdańszczanie długo utrzymywali przewagę od 1 do 3 bramek aż wreszcie po serii 3 kolejnych trafień Patryka Skrzypczaka goście doprowadzili do remisu 13:13.

Gdańscy licealiści odpowiedzieli jednak zdecydowanie i ustrzelili jeszcze lepszą serię 4 bramek. Na przerwę zeszli przeważając różnicą 3. Goście do remisu doprowadzili jednak ponownie zaraz po przerwie. Na 19:19 z rzutu karnego trafił Paweł Gąsiorek.

Prowadzenie przez chwilę przesuwało się z jednej strony na drugą aż wreszcie przy stanie 23:23 Nielba odpaliła z serią 5 kolejnych bramek, z czego 3 były autorstwa Skrzypczaka. Licealiści na chwilę odrobili 3 bramki, ale na więcej zespół z Wągrowca im już nie pozwolił.

Wyniki 15 kolejki

• SMS GDAŃSK - Nielba Wągrowiec 31:35 (19:16)
  • Grunwald Poznań - SPÓJNIA GDYNIA 20:30 (11:15)
  • Śląsk Wrocław - Real Astromal Leszno 22:24 (13:15)
  • Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów - Orlen Wisła II Płock 29:24 (14:13)
  • GKS Żukowo - Sokół Browar Kościerzyna 19:19 (16:9)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - Warmia Traveland Olsztyn 22:23 (10:11)
  • Mazur Sierpc - MKS Wieluń 27:24 (14:11)

Opinie (4)

• Wspaniałe zwycięstwo Gdyni pod (nad?) Grunwaldem!

• 7 0

• Brawa dla piłkarzy Spójni

Tak trzymać, Panowie!

A SMS przez długi czas dzielnie walczył, chęci chłopakom nie można odmówić. Słabsza druga połowa, wyszła różnica w doświadczeniu, sile fizycznej a także umiejętnościach Nielby. Plus niewykorzystane karne, słabsza - przez większość czasu - gra bramkarzy. Ale nei mają się absolutnie czego wstydzić.