Zwycięstwa Wybrzeża i Spójni, porażka SMS

mad, ras.
21 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Piotr Papaj wnosił w sobotę wiele pozytywnej energii do gry Wybrzeża Gdańsk. Piotr Papaj wnosił w sobotę wiele pozytywnej energii do gry Wybrzeża Gdańsk.

Szczypiorniści Wybrzeża wrócili na zwycięską ścieżkę w I lidze. W sobotę pokonali w hali AWFiS Wolsztyniaka Wolsztyn 32:21 (16:12). Odpowiedniej koncentracji nie pozbawiło ich nawet spóźnienie rywala, które przesunęło strat meczu o 15 minut. Spójnia Gdynia jako pierwszy zespół w tym sezonie pokonała w Poznaniu miejscowy MKS wygrywając 21:19 (10:8). Dzięki temu na dobre zaczęli umacniać się w czołówce rozgrywek. Z kolei SMS Gdańsk, który gościnnie grał we Władysławowie, uległ Meblom Wójcik Elbląg 26:38 (14:23).

Wybrzeże Gdańsk - Wolsztyniak Wolsztyn 32:21 (16:12)
WYBRZEŻE: Chmieliński, Sokołowski - Papaj 6, Rogulski 5, Kornecki 5, Prymlewicz 4, Kondratiuk 3, Abram 3, Ćwikliński 2, Bednarek 2, Sulej 1, Dworaczek, Suwisz, Niedziółka

Niespodziewana porażka w poprzedniej ligowej kolejce w Lesznie 27:29 sprawiła, że gdańscy szczypiorniści nie mogli czuć się już tak pewnie w rozgrywkach I ligi. Dlatego też sobotnie spotkanie ze znajdującym się w ogonie tabeli Wolsztyniakiem musiało paść ich łupem. Przede wszystkim trzeba było odbudować morale, które po części podniosły się po zwycięstwie w Pucharze Polski nad Warmią Traveland Olsztyn.

WYBRZEŻE POKONAŁO WARMIĘ PO KARNYCH

Udało się to dopiero w rzutach karnych. Okazało się jednak, że sędziowie meczu popełnili błąd nie zarządzając dogrywki, a od razu konkurs stałego fragmentu gry. Rywale pogodzili się jednak z wynikiem i nie zamierzają składać protestu.

Wybrzeże chciało w sobotę już na początku spotkania zaznaczyć swoją dominację. I ta sztuka się udała. Aktywny był Paweł Ćwikliński, który szybko trafił do bramki rywali. A kiedy jego wyczyn powtórzył Jacek Sulej na tablicy wyników pojawiło się 8:3 dla Wybrzeża.

Drużyna z Wolsztyna starała się nadrobić stratę, ale świetnie w bramce spisywał się Artur Chmieliński. Najpierw powstrzymał kontrę gości, a później był lepszy od rywala w pojedynku przy rzucie karnym. Następnie w ataku pokazywali się kolejno Michał Bednarek oraz Piotr Papaj i gdańszczanie utrzymywali spokojne prowadzenie. W przerwie pomiędzy połowami wynosiło ono cztery bramki (16:12).

Po zmianie stron gdańszczanie kontynuowali dobrą grę i wyszli na prowadzenie 20:15. Nieźle na lewym skrzydle radził sobie Patryk Abram. Do tego wybrzeże wciąż prezentowało agresywną obronę, zmuszając Wolsztyniaka do wielu błędów i co chwilę punktując go.

Rywal nie był aż tak groźny nawet w momencie gdy gdańszczanie grali w osłabieniu. Po nim ponownie wiele energii do gry Wybrzeża wniósł lewoskrzydłowy Papaj. Co ciekawe tak w ataku, jak i w obronie. Do tego z 6 bramkami został on najskuteczniejszym szczypiornistą meczu. Gdańszczanie dograli więc z dużą przewagą do końca spotkania i wrócili na zwycięską ścieżkę.

MKS Poznań - Spójnia Gdynia 19:21 (8:10)
SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Wróbel 6, Kowalski , Chyła 1, Oliferchuk 3, Matuszek 3, Bielec, Nazimek, Ringwelski, Brukwicki 2, Rychlewski 1, Pedryc 4, Rakowski 1, Derdzikowski

Szczypiorniści Spójni Gdynia zdobyli twierdzę Poznań. Niepokonany do tej pory na własnym terenie MKS musiał uznać wyższość podopiecznych Marcina Markuszewskiego. Lepiej spotkanie rozpoczęli wprawdzie gospodarze, bo od prowadzenia 4:1, ale jeszcze przed przerwą do gdynianie odskoczyli im na 3 bramki.

Znakomicie spisywali się bramkarze obu ekip Mateusz ZimakowskiPiotr Góral, na skutek czego w pierwszej połowie padło łącznie tylko 18 bramek. Na drugą odsłonę gdynianie wyszli z 2 bramkami zaliczki, którą roztrwonili i na kwadrans przed końcem meczu przegrywali jedną bramką. Grając w przewadze w 55. minucie zaliczyli jednak 2 trafienia, które pozwoliły im opanować sytuację.

- Na pewno motywowało nas to, że Poznań pozostawał niezdobyty. Mecz był bardzo wyrównany, ale gdybyśmy byli nieco skuteczniejsi, oszczędzilibyśmy sobie nerwówki. Sami sobie to zgotowaliśmy. Cieszy to, że umocniliśmy się w czołówce, ale liga jest w tym roku bardzo wyrównana. Nie ma już takiego hegemona jakim było w zeszłym roku Legionowo. Trzeba być czujnym cały sezon, bo jeszcze wiele się może pozmieniać w tabeli - ocenił trener Spójni Marcin Markuszewski.
SMS Gdańsk - Meble Wójcik Elbląg 26:38 (14:23)
SMS: Kozłowski, Wenta - Sićko 7, Mauer 5, Moryto 4, Marszałek 2, Skuciński 1, Ziółkowski 1, Harasymek 1, Orpik 1, Zarzycki 1, Jarosiewicz 1, Salacz 2, Pedryc, Piekarski

Aż we Władysławowie musieli grać szczypiorniści SMS Gdańsk. Licealiści podjęli tam Meble Wójcik Elbląg, gdyż ze względów renowacyjnych czasowo zamknięty dla kibiców został obiekt przy ul. Kołobrzeskiej.

SMS w starciu z jednym z faworytów rozgrywek dzielnie walczył do 20 minuty. Wtedy jeszcze gdańszczanie przegrywali 10:14, ale do przerwy elblążanie kompletnie odjechali podopiecznym Jana Prześlakiewicza. Po zmianie stron przewaga gości wynosiła już 10 trafień i spokojnie kontrolowali oni przebieg meczu. Dla SMS była to druga porażka z rzędu.

Wyniki 10 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Wolsztyniak Wolsztyn 32:21 (16:12)
  • MKS Poznań - SPÓJNIA GDYNIA 19:21 (8:10)
  • SMS GDAŃSK - Meble Wójcik Elbląg 26:38 (14:23)
  • Mueller MKS Grudziądz - ŚKPR Świdnica 30:29 (11:12)
  • Sokół Browar Kościerzyna - Warmia Traveland Olsztyn 21:26 (10:12)
  • MKS Poznań - Spójnia Gdynia 19:21 (8:10)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - Real Astromal Leszno 26:31 (13:17)
  • MKS Kalisz - Orlen Wisła II Płock 35:29 (14:17)
mad, ras.

Opinie (18)

• I bardzo ładnie!!

• 12 1

• Mineta Bagieta vel Gazownik od siedmiu boleści chyba nie grał skoro wygrali :-) (2)

• 36 12

• Grał (1)

Grał i to na bardzo wysokiej skuteczności, więc... Trochę pokory i obiektywizmu przy następnych ocenach :) Aczkolwiek rozumiem - plucie jadem na innych z pewnością jest dla Ciebie pociechą w marnym życiu :)

• 6 18

• Grał a w ch.ja leciał to dwie różne rzeczy.

Aczkolwiek rozumiem, że różnicy nie widzisz w tym swoim marnym życiu bo jesteś tego samego pokroju cwaniaczkiem co Mineta Bagieta vel Gazownik :-)

• 16 4

• Brawo Panowie!!!

• 8 2

• ostroznie z hura optymizmem jedna jaskółka wiosny nie czyni.

• 12 1

• (4)

Rozumie ,,*...'' ze dla ciebie nie ma znaczenia czy Bagiet pokazal sie z dobrej strony czy nie. Dla ciebie wazne jest zeby kogos opluc. Na meczach tez z pewnoscia nie bywasz. Poinformuje cie ,, *'' ze Bagiet wszedl na ostatnie 10-12 min i pokazal sie z bardzo dobrej strony - chociaz dla ciebie z pewnoscia nie ma to znaczenia jak juz pisalem.
    Jezeli chodzi o caly mecz , to ciszymy sie z kompletu punktow,jednak do radosci z wygranej to ciagle daleko. Styl gry niestety nie pozwala byc radosnym po wygranych meczach z druzynami z dolnej czesci tabeli, Zobaczymy jak nasza druzyna pokaze sie w srode.To bedzie bardzo wane spotkanie z wielu powodow. Jest szansa ze po dobrym - wygranym meczu zawodnicy uwierza w swoje mozliwosci,ktore naprawde maja i zaczna grac na poziomie zadawalajacym obie strony i pozwoli to w Olsztynie pokazac prawdziwe mozliwosci WYBRZEZA - lub po przegranym meczu druzyna wpadnie w dolek z ktorego raczej trudno bedzie uciec.Wiec Panowie DO BOJU , DO BOJU , Prawdziwi kibice czly czas sa z WAS DUMNI I WIERZA W SWOJA DRUZYNE,DO BOJU.

• Wybrzeże (2)

Cieszy zwycięstwo ale styl...pozostawia wiele do życzenia.Tyle rzutów zmarnowanych jakby poprzeczki i bramkarz stanowili cel strzału.Nie jest to zespól sprzed 2 lat gdy grali ładnie i skutecznie.Gdzie i kto temu winny...a szkoda

• 9 2

• (1)

Zgadzam sie, wtedy byli niepokonani! Teraz kazdy mecz jest zagadką..

• 8 2

• kibic

Myślę, że mecz w Olsztynie pokaże gdzie w tej chwili jest Wybrzeże,wybieram się z rodziną w sobotę,będzie ciężko........trzymajmy kciuki