Gdyńska przypadłość - brak sił czy koncentracji?

30 sierpnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Arce uciekła coraz więcej punktów po golach traconych w ostatnich minutach meczów. Arce uciekła coraz więcej punktów po golach traconych w ostatnich minutach meczów.

O obciążeniach treningowych, które zwłaszcza w okresie przygotowawczym dawkuje podopieczny Petr Nemec, krążą legendy. Jeśli to prawda, to jego zespoły powinny "zabiegać" przeciwników. Jednak w Arce tak się nie dzieje. Co gorsza to gdynianie tracą seryjnie gole w końcówkach spotkań. Czy to brak sił, czy jedynie kłopoty z koncentracją sprawiają, że mecz z Cracovia był już dziesiątym za kadencji gdyńskiego szkoleniowca w Gdyni, w którym żółto-niebiescy zainkasowali gola w ostatnich dziesięciu minutach spotkania

.

Dlaczego piłkarze Arki tracą tak często gole w końcówkach meczów?

Niedziela. Arka prowadzi z Kolejarzem 1:0. Sędzia doliczył trzy minuty. Już w pierwszej z nich rezerwowy Kamil Nitkiewicz wrzuca piłkę na głowę Macieja Kowalczyka, a ten uprzedza Bartosza Brodzińskiego i nie daje szans Maciejowi Szladze. Zamiast trzech punktów żółto-niebiescy kończą mecz tylko z jednym (czytaj więcej).

Trzy dni później. Środa. Arbiter przedłuża mecz w Krajkowie o trzy minuty. W ostatniej z nich Radosław Pruchnik fauluje Marcina Budzińskiego, którego Arka sprzedała do Cracovii latem. Do bramki jest 18-20 metrów. Niemiec Edgar Bernhardt pakuje piłkę do gdyńskiej siatki bezpośrednio z rzutu wolnego. Arka przegrywa 0:1 i zamiast punktu wraca z pustymi rękoma (przeczytaj relację).

Niestety, nie są to jedyne mecze, w których Arka traci tak frajersko gole, a co za tym idzie i punkty. Przed wyprawą do Stróż i Krakowa, jeszcze w poprzednim sezonie żółto-niebiescy rozegrali aż sześć meczów w I lidze oraz dwa w Pucharze Polski, w których tracili gole w 81. minucie i później. Nie miało znaczenia, czy grano w Gdyni, czy poza nią. I tu, i tu podopieczni Niemca stracili po cztery takie gole.

w sobotnim meczu z Zawiszą, który będzie trzecim w ciągu tygodnia, piłkarze Arki muszą "wygrać" się do ostatnich resztek sił oraz zachować koncentrację bez względu na to, ile minut sędzia doliczy, gdyż potem czeka ich solidny odpoczynek. Z uwagi na kadrowe powołania mecz z 9 września w Niecieczy został przełożony na 26 września (przeczytaj więcej o powodach zmiany terminu tego spotkania).

14 kwietnia: Flota Świnoujście (dom) 1:1
Ensar Arifović 82, wówczas było 0:1, ale skończyło się remisem, gdyż sześć minut później wyrównał Janusz Surdykowski

21 marca: Śląsk Wrocław (wyjazd) 1:3
Sebastian Mila 89, była nerwowa końcówka, gdyż sędzia przedłużył mecz o pięć minut, a każda kolejna bramka dawała awans do półfinału gospodarzom, ale udało się utrzymać korzystny bilans dwumeczu, gdyż w Gdyni było 2:0 dla Arki

11 kwietnia: Legia Warszawa (wyjazd) 2:1
Janusz Gol 89, ostatecznie pozbawił szans Arki na doprowadzenie do dogrywki w grze o finał, gdyż w Gdyni Legia również wygrała 2:1

Opinie (74) ponad 20 zablokowanych

• Walczmy do konca Areczko walczmy do konca!!!

• 16 28

• Krzysiu kiedy ten karny? (1)

• 30 10

• Dawidowski jest królem strzelców LG i to jego święte słowa 'panie sędzio , co z tym karnym !