Gdyński dublet na planszy.

17 października 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Joanna Mitrosz (UKS Jantar Gdynia) zdecydowanie wygrała w Gdyni trzecią eliminację Grand Prix Polski juniorek w gimnastyce artystycznej. Natomiast zespół SGA Gdynia obronił w Brzegu Dolnym Puchar Polski. W hali ZSSO w Gdyni powinny rywalizować teoretycznie najlepsze zawodniczki w kraju. Jednak do konkurencji seniorek nie przystąpiły ani mistrzyni Polski, Magdalena Markowska (Legia Warszawa), ani olimpijka z Sydney, Agnieszka Brandebura (Widzew Łódź). Pod ich nieobecność w stawce zaledwie sześciu zawodniczek pewnie wygrała wielobój koleżanka klubowa tej drugiej, Anna Nowak (104.100 pkt). Druga była Magdalena Gienieczko (Dąbrówka Poznań, 101.050), a na najniższym stopniu podium stanęła Joanna Zander (SGA, 98.350).

W wieloboju juniorek równych sobie nie miała Mitrosz. Podopieczna Alicji Urbaniak zdobyła 88.500 punktu, a drugą w klasyfikacji Martynę Lorenc (Energetyk Poznań) wyprzedziła aż o 3.950 punktu! Trzecia pozycja znów dla SGA, w tym wypadku dla Aleksandry Szutenberg (83.350). W czołowej "7" były jeszcze trzy gdynianki: 5. Katarzyna Pałasz (Jantar, 81.100), 6. Izabella Płochacka (SGA, 80.400), 7. Dominika Dullek (Jantar, 79.850).

W Brzegu Dolnych sześć klubów ubiegało się o Puchar Polski. Drużyna składała się z czterech zawodniczek, ale każda z nich musiała startować w innej klasie sportowej (od III do mistrzowskiej). SGA reprezentowały: Szutenberg, Zander, Martyna Dąbrowska i Angelika Paradowska. Gdynianki w walce o główne trofeum wyprzedziły Pałac Młodzieży Szczecin i UKS Łódź.