Gdyńskie koszykarki poległy również w Toruniu

Krzysztof Klinkosz
11 grudnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Gdynianki doznały trzeciej porażki w lidze. Gdynianki doznały trzeciej porażki w lidze.

Po ostatnim meczu z Unie Seat Gyor trener Lotosu Javier Fort Puente przekonywał, że tak słaby mecz w obronie gdynianek nie ma prawa się powtórzyć. Niestety, pomylił się. Gdynianki mają kłopoty w defensywie nie tylko w Eurolidze. W niedzielny wieczór przegrały na wyjeździe w krajowych rozgrywkach z Energą Toruń 79:89 (15:21, 21:21, 20:27, 23:20).

ENERGA: Tłumak 28, Sepulveda 19, Mitchell 14, Page 13, Maksimović 12 - Ratajczak 2, Urbaniak 1, Idczak 0, Płonka 0.

LOTOS: Robert 20, Ziętara 14, Henry 14, Knezević 9, Jalcova 5 - Anderson 10, Żurowska 5, Kaczmarska 2.

Gdynianki jedynie do połowy pierwszej kwarty miały nadzieję na korzystne dla siebie rozstrzygnięcie meczu w Toruniu. Po lepszym otwarciu spotkania prowadziły 5:1. Gospodynie wyrównały na 5:5 ale Geraldine Robert ponownie wyprowadziła zespół Lotosu na prowadzenie (7:5).

Niestety później ton grze nadawały koszykarki Elmedina Omanicia. W całym meczu wręcz "zdemolowały" one gdynianki rzutami osobistymi. Energa trafiła ogółem 25 na 39 rzutów wolnych, gdynianki grały zaś tak jakby bały się odważniej wchodzić pod kosz i wymuszać faule gospodyń. Z linii rzutów wolnych oddały przez 40 minut zaledwie 6 rzutów z czego 5 było celnych.

Obydwie ekipy grały w większości spotkania pierwszymi piątkami, torunianki jednak w większym stopniu wykorzystywały wyjściowe zestawienie. Jelena Maksimović zagrała 40 minut, Julie Page 39 minut i 37 sekund zaś Jazmine Sepulveda i Emilia Tłumak ponad 37 minut.

Był to zresztą popisowy mecz w wykonaniu Tłumak. Toruńska skrzydłowa trafiła 6 na 6 rzutów zza linii 6,75, 4 na 8 rzutów za 2 punkty i dwa na dwa rzuty wolne.

Po pierwszej kwarcie było 21:15 dla Energi, w drugiej gospodynie powoli ale konsekwentnie powiększały swoją przewagę, było 36:27 w 17 minucie meczu i dopiero w końcówce pierwszej połowy gdyniankom udało się nieco zniwelować straty, do poziomu z końca pierwszej kwarty (42:36).

Po przerwie zamiast pogoni gdynianek było dalsze budowanie przewagi przez gospodynie. W ekipie Lotosu nadal nie mogła zagrać z powodu choroby Natalia Plumbi, ponadto ze składu z powodu przeziębienia "wypadła" Ines Ajanović.

W ostatniej odsłonie gdynianki zdołały odrobić zaledwie 3 punkty, znów nie potrafiły powstrzymać ofensywy rywalek i przegrały trzeci mecz w tegorocznych ligowych zmaganiach.

Tabela wprowadzona: 2011-12-11
W pozostałych meczach 12 kolejki FGE: INEA AZS Poznań - CCC Polkowice 54:95 (14:24, 19:28, 11:20, 10:23), MUKS Poznań - ROW Rybnik 54:82 (15:22, 8:17, 23:18, 8:25), Wisła Can - Pack Kraków - Widzew Łódź 95:58 (36:12, 25:16, 16:14, 18:16), ŁKS Siemens AGD Łódź - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 84:70 (12:24, 25:18, 25:13, 22:15), Matizol Lider Pruszków - Tęcza Leszno 67:52 (22:15, 15:12, 8:18, 22:7), Artego Bydgoszcz - Odra Brzeg 89:85 (27:16, 23:26, 20:16, 19:27).

• nie obrona

tylko brak skuteczności - sprawdź statystyki - głowa boli!!!!

• 9 0

• 100pkt. w ataku ,żeby wygrać??

Tanasejczuk,Raczyński,Grek, a teraz Hiszpan,Prezes nie wie co czyni od pewnego czasu.Czas na zmiany i to nie tylko trenera.!

• 8 5

• Już pisałem wcześniej - ZLIKWIDOWAĆ ten zespół - nie męczcie tą PARODIĄ kibiców.

• 6 13

• Toruń - 15 fauli, Gdynia - 29 fauli

Toruń 25 celnych rzutów osobistych z 39 wykonywanych, Gdynia 5 celnych z 6 wykonywanych. Sędziowie Jakub Zamojski i Marcin Bieńkowski.

• 17 3

• Usiąść i zapłakać

Gdyby lotosianki miały lepszą skuteczność nawet sędziowie nie daliby rady wydrukować meczu. Dzisiejszą antybohaterką drużyny Justyna Żurowska. Doszło nawet do ciekawej sytuacji w czasie meczu, kiedy to trener ściągnął z boiska dobrze grającą i szarpiacą obronę "katarzynek" Robert po zdobyciu przez nią z rzędu 6pkt. a wpuścił na przełamanie się Żurowską. Geraldine protestowała ale Javier postawił na swoim. Efekt Robert 20pkt i niezłe statystyki a Żurowska 5pkt. i o statystykach nie ma co wspominać 17% za 2pkt. i 17% za 3pkt. - dramat i ona jest zdziwiona, że jej nikt nie chciał w zachodnich klubach. Drogie Panie Zawodniczki takimi wynikami nie przyciągniecie kibiców a za tym nie przyjdą sponsorzy no i oczywiście mniej kasy w Waszych portfelach. Włóżcie wiecęj serca i umiejętności w mecz z Wisłą przed świętami, bo Walencji planowa porażka a z INEA AZS to chyba raczej wygracie.