Basket roztrwonił przewagę w Rybniku

16 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Po trzech ligowych kolejkach koszykarki Basketu pozostają bez punktów. Na zdjęciu Angelika Stankiewicz (nr 6) i Dominika Miłoszewska. Po trzech ligowych kolejkach koszykarki Basketu pozostają bez punktów. Na zdjęciu Angelika Stankiewicz (nr 6) i Dominika Miłoszewska.

Koszykarki Basketu Gdynia przegrały na wyjeździe z Glucose ROW Rybnik 59:62 (17:11, 18:16, 12:22, 12:13). Podopieczne Vadima Czeczuro roztrwoniły przewagę 11 punktów, którą miały na początku drugiej kwarty i wciąż pozostają bez wygranej w Tauron Basket Lidze Kobiet.

BASKET: Dorogobuzowa 14 (14 zb.), Simon 7 (9 zb.), Jakubiuk 6, Stankiewicz 5, Naczk 2 oraz Miłoszewska 13 (1x3), Różyńska 7, Adamowicz 5 (1x3), Pyka.

GLUCOSE ROW: Rymarenko 15 (16 zb.), Motyl 11 (1x3), Mingo 9, Radwan 7 (1x3), Metcalf 3 oraz Henry 11 (7 zb.), Paździerska 4, Oskwarek 2, Zielonka.

Gdyńskie koszykarki w Rybniku liczyły na pierwszy triumf w tym sezonie. Rzeczywiście, na początku spotkania najmłodszy zespoł w Tauron Basket Lidze Kobiet górował nad doświadczoną drużyną Glucose ROW.

Po serii 7:0 w okolicach połowy pierwszej kwarty podopieczne Vadima Czeczuro wyszły na prowadzenie 13:7. Chwilę po rozpoczęciu drugiej partii po dwóch celnych rzutach wolnej Kateryny Dorogobuzowej wyszły natomiast na rekordowe w tym meczu prowadzenie 22:11.

Całą tę przewagę gdynianki roztrwoniły po przerwie. Choć pod tablicami dobrze radziła sobie Dorogobuzowa, w końcowym rozrachunku górą była jej rodaczka, a zarazem imienniczka, grająca dla gospodyń Kateryna Rymarenko. Obydwie drużyny fatalnie rzucały zza łuku jednak gdynianki zawiesiły w tym elemencie poprzeczkę wyjątkowo... nisko. Podopieczne trenera Czeczuro trafiły tylko 2 z 20 rzutów za 3 pkt.

Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ale na początku ostatniej kwarty po rzutach Dorogobuzowej i Dominiki Miłoszewskiej, Basket odskoczył rywalkom na 55:51. Na 4 minuty przed końcem gry gospodynie doprowadziły do remisu 57:57.

Od tego momentu piłka wpadła do kosza zaledwie trzy razy. Najpierw prowadzenie dla Basketu odzyskała Dorogobuzowa, a następnie zza łuku odbiła je Katarzyna Motyl. Chwilę później po rzucie Elżbiety Paździerskiej było już 62:59. Na odrobienie tej straty gdynianki miały blisko 2 minuty, ale traciły piłki, a limit fauli przekroczyła Kesley Simon.

Przerwy na żądanie trenera Czeczuro nie przynosiły poprawy. O ostatnią ukraiński szkoleniowiec poprosił na 9 sekund przed końcem gry. Gdynianki próbowały doprowadzić do dogrywki, ale rzuty zza łuku Angeliki StankiewiczJulii Adamowicz były niecelne.

Wyniki 3 kolejki

• Glucose ROW Rybnik - BASKET GDYNIA 62:59 (11:17, 16:18, 22:12, 13:12)
  • Wisła Can-Pack Kraków - MKK Siedlce 60:55 (15:14, 8:16, 21:9, 16:16)
  • KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Artego Bydgoszcz 93:76 (24:24, 31:23, 18:11, 20:1
  • Ślęza Wrocław - Widzew Łódź 75:81 (14:20, 14:18, 25:25, 22:18)
  • Basket Konin - Energa Toruń 70:80 (14:23, 16:18, 15:20, 25:19)
  • 3 grudnia
  • Pszczółka AZS UMCS Lublin - CCC Polkowice

Opinie (9)

• kolejny raz w plecy

Zgodnie z przewidywaniami, znow porazka -choc po walce, za co mozna pochwalic. Tylko kiedy i z kim w koncu wygraja?! Jak tak dalej beda "promowac Gdynie", to na koniec sezonu bedzie wstyd jak cholera. Naprawde nie ma kasy na 1lub 2 doswiadczone i klasowe koszykarki, aby mlodsze mialy sie od kogo uczyc?

• Porażka przez trenera (3)

Za dzisiejsza porażkę można podziękować trenerowi Czeczuro gdyby na parkiecie w końcówce meczu grały aktualnie najlepsze dziewczyny wynik byl by inny .Ale co zrobić jak trener kieruje się swoja osobista sympatia Zamiast dać grać do końca Miłoszewskiej która była dziś w gazie uparcie stawia na Simon.Drużynie bardzo brakuje rozgrywającej z porządnego zdarzenia bo póki co ani Różyńska a tym bardziej Naczk nie odnajdują sie na ekstraklasowych parkietach .Trzeba dalej wierzyć w drużyne bo jest potecjal .Go Gdynia !!!

• 6 11

• do "A." (2)

A widziałeś "A." chociaż ten mecz !!??

• 3 5

• Do obserwatora: bardzo celna riposta godna sejmu (1)

Nie merytoryczna tylko uderzająca w osobę. Podejrzewam, że A. meczu nie widział,
        ale na pzkosz.pl śledził przebieg statystykę obserwując. Choć trzeba przyznać, że Czeczuro postąpił zgodnie z zasadami NBA - ostatnie minuty to "money time" i grała ta, która bierze największą kasę. A że nie on tylko general menager ją sprowadzał to już inna historia.

• 5 3

• ostatnie minuty grała Miłoszewska, więc chyba ona bierze największą kasę :)

• 1 2

• Bardzo dobry Mecz....kolejny..młode dziewczyny nie umieją jeszcze rozgrywać końcówki i przegrywamy ale doświadczenie przyjdzie szybko bo odpowiedzialność za wynik jest rozkładana na polki a nie armię zagranicznych.
    brawo za walkę!

• 4 7

• Komu to potrzebne????

Zlikwidować !

• 3 5

• Nic się..

nie stało.. chciałoby się zanucić :) Przestańcie żyć złudzeniami, drużyna na miarę pierwszej ligi nie wygra z nikim z ekstraklasy :)