Arka II pokonała lidera III ligi

Rafał Sumowski
24 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Przemysław Stolc (z prawej) zaliczył gola, a Robert Sulewski (z lewej) asystę w meczu z Drawą. Przemysław Stolc (z prawej) zaliczył gola, a Robert Sulewski (z lewej) asystę w meczu z Drawą.

Rezerwy Arki Gdynia pokonały na własnym boisku Drawę Drawsko Pomorskie 2:0 (0:0), która mimo porażki przezimuje w fotelu lidera grupy bałtyckiej III ligi. Żółto-niebiescy, dla których był to czwarty z rzędu mecz bez straty gola, zajmują natomiast miejsce w środku tabeli, wyprzedzając m.in. Bałtyk Gdynia i Polonię Gdańsk.

Bramki: Stolc 72, 86 D.Patelczyk
ARKA II: Kędra - Glauber (84 Sztandar), R.Robakowski, P.Robakowski, Dampc - Stolc, Nalepa, Gałecki (70 D.Patelczyk), Jankowski (46 Sulewski) - Aurelio (46 Matys) - Fujikawa

Drugi zespół Arki, który w poprzednich trzech meczach zdobył 7 punktów nie tracąc ani jednego gola, spotkanie z najlepszym zespołem grupy bałtyckiej rozpoczął bez zbędnej bojaźni. Wkrótce Drawa zagrała jednak większym pressingiem i ofensywna inicjatywa gospodarzy nieco zmalała.

Po obu stronach sytuacji bramkowych nie było zbyt wiele, ale gdy udało się je stworzyć, było efektownie. Najpierw w 35 minucie dwóch rywali minął Michał Nalepa i uderzył z 18 metrów prosto w poprzeczkę, a chwilę później goście po zbyt krótkim wybiciu piłki przez gdynian z podobnej odległości uderzyli w słupek. Do przerwy gole jednak nie padły.

Po zmianie stron groźnie uderzał Robert Sulewski, czym zmusił interweniującego golkipera przyjezdnych do niemal siatkarskiej interwencji i dosłownie wypchnięcia piłki z bramki. Prowadzenie żółto-niebieskim dał Przemysław Stolc. 19-letni obrońca gdyńskiej drużyny, grający tego dnia w drugiej linii, zszedł z lewej strony boiska do środka i strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi.

- Drawa od razu rzuciła się do odrabiania strat i zaraz po wznowieniu gry od środka uderzyła prosto na nasz słupek, dobitka przeszła obok. Mieliśmy sporo szczęścia, bo dzięki temu mogliśmy nieco się cofnąć i czekać na okazję do kontry - mówi trener Grzegorz Witt.

Właśnie po kontrataku na kilka minut przed końcem gry, drugiego gola dla gospodarzy zdobył Dawid Patelczyk. 18-latek wykorzystał dośrodkowanie Sulewskiego z prawej strony boiska i z 7 metra nie dał szans bramkarzowi.

Arka II zimę spędzi na 8. miejscu, natomiast Drawa - mimo porażki - zachowała pierwszą pozycję. W sobotę z szansy na jej wyprzedzenie nie skorzystały rezerwy Lechii Gdańsk, które aż 0:4 (0:2) przegrały na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin.

Wyniki 17 kolejki

• ARKA GDYNIA - Termalica Bruk-Bet Nieciecza (przełożony na 27.11)
  • Energetyk ROW Rybnik - Olimpia Grudziądz 1:2 (0:0)
  • Okocimski Brzesko - Flota Świnoujście 1:1 (0:1)
  • Dolcan Ząbki - Chojniczanka 0:0
  • Sandecja Nowy Sącz - GKS Bełchatów 2:0 (1:0)
  • GKS Katowice - Wisła Płock 1:0 (1:0)
  • Górnik Łęczna - Stomil Olsztyn 3:0 (0:0)
  • Kolejarz Stróże - Puszcza Niepołomice 2:3 (0:2)

• Brawo brazylijscy "juniorzy" (2)

Póki co nawet nie potrafią SKSowi strzelić.