Vistal o zwycięstwo od brązu

17 maja 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Aleksandra Zych (nr 18) zdobyła 8 bramek i poprowadziła Vistal do zwycięstwa w meczu numer trzy o brązowy medal Superligi. Aleksandra Zych (nr 18) zdobyła 8 bramek i poprowadziła Vistal do zwycięstwa w meczu numer trzy o brązowy medal Superligi.

Piłkarki ręczne Vistalu objęły prowadzenie 2-1 w rywalizacji o brązowy medal w PGNiG Superlidze. Gdynianki pokonały na wyjeździe Pogoń Baltikę Szczecin 25:24 (14:14). Jeśli podopieczne Jensa Steffensena wygrają na obcym parkiecie także w niedzielę o godzinie 16:00, zdobędą miejsce na najniższym stopniu podium. W przypadku wygranej rywalek, czekać nas będzie pojedynek numer pięć, 26 maja w Gdynia Arena.

POGOŃ: Szywierska, Płaczek - Huczko, Jakubowska 1, Sabała 2, Stachowska 1, Cebula 4, Głowińska 1, Piontke, Agova 6, Stasiak 8, Zimny, Jaszczuk 1, Królikowska, Fornalik

VISTAL: Gapska, Kowalczyk - Janiszewska 5, Niedźwiedź 7, Galińska 1, Dorsz, Pawłowska 1, Zych 8, Kozłowska, Kulwińska, Andrzejewska 1, Matyka 2, Balsam

Gdynianki na własnym parkiecie przegrały pierwsze spotkanie w rywalizacji do trzech zwycięstw o brąz, a stan rywalizacji wygrały po zwycięstwie w dogrywce w drugim starciu.

Również sobotni mecz w Szczecinie potwierdził, że o najniższy stopień podium grają drużyny o niezwykle zbliżonych umiejętnościach. W obu połowach spotkanie toczyło się według bardzo podobnego scenariusza, z tym, że w końcówce pojedynku gdynianki utrzymały niewielką przewagę.

W pierwszej połowie do 18. minuty i wyniku 9:9 najczęstszymi rezultatami były remisy. Vistalowi udało się odskoczyć na 11:9 po bramkach skrzydłowych: Magdaleny PawłowskiejKatarzyny Janiszewskiej. Natomiast po trafieniu z karnego Loredany Matyki było jeszcze 12:10 dla gdynianek.

Jednak tuż przed przerwą to podopieczne Jensa Steffensena musiały gonić. A wszystko przez to, że między 21. a 27. minutą nie zdobyły żadnej bramki, a same straciły aż trzy z rzędu.

Ostatecznie po 30 minutach był remis 14:14, który najlepiej oddawał to co oglądaliśmy na parkiecie. Ostatnią bramkę w tej odsłonie rzuciła Ewa Andrzejewska.

Po zmianie stron gra wokół remisu toczyła się przez kwadrans. Kluczowy dla losów spotkania okazał się okres między 39. a 46. minutą. Gdynianki zdobyły w nim 2-bramkową przewagę (20:18) po akcjach Aleksandry Zych i Janiszewskiej. Ta druga potem rzuciła jeszcze bramkę na 24:21.

Szczecinianki jednak nie rezygnowały. Dwa celne rzuty z rzędu oddała Małgorzata Stasiak. Jednak wydawało się, że nic złego Vistalowi nie może się stać, gdy Zych zdobyła 25. bramkę, a na 13 sekund przed ostatnim gwizdkiem piłkę miały gdynianki, a trener Steffensen poprosił o przerwę.

- Doszło do kuriozalnej sytuacji. Gdy wróciliśmy do gry, czas w ogóle nie został włączony. Nie pomagały nasze protesty, sędziowie stolikowi nie reagowali. Dopiero, gdy straciliśmy piłkę, a Pogoń zdobyła 24. bramkę, czas został puszczony. Dzięki temu gospodynie zyskały dodatkowe z 10 sekund. Wynik nie uległ już zmianie. Należy pochwalić cały nasz zespół, a przede wszystkim młode zawodniczki, gdyż w końcówce bramki rzucały Janiszewska i Zych - relacjonuje Tadeusz Paszkowski, wiceprezes Vistalu.

Radość gdynianek po wygraniu pierwszego spotkania o brąz, w Gdyni po dogrywce.

Trzeci mecz o złoty medal
KGHM Metraco Zagłębie Lubin - MKS Selgros Lublin 28:22 (17:10)

Drugi mecz o 5. miejsce
Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 26:27 (15:14)
5. miejsce dla Energi AZS

Drugi mecz o 7. miejsce
Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Piotrcovia 31:33 (18:20)

• Brawo

Przynajmniej sezon nie będzie do końca stracony. Powodzenia w jutrzejszym meczu!

• 8 1

• mecz

o KURCZE !!!!! A jednak Wygrałyście,było ciężko.Najlepiej iść za ciosem i w niedzielę tęż WYGRAĆ.

• 6 2

• Cały mecz na styku!

Ale dały rade i to Szczecin teraz stoi pod przysłowiową ścianą ! Sadzę, że dziewczyny w niedzielę pójdą za ciosem i brąz będzie już ich !

• 6 2

• BRAWO !

ale 5 mecz w Gdyni

• 0 4

• no wygrały przyznaje nie spodziewałem się tego no cóz kobieta zmienna jest ale wielki szacun i powodzenia jutro.

• 7 0

• Gratulacje

Ola Zych 8 bramek brawo

• 10 0

• Szkoda Duńczyka!

Mimo poważnych kłopotów kadrowych trener potrafił zdobyć z zespołem Puchar Polski i walczy o brązowy medal!!!
    W Gdyni nikt nie jest na tyle dobry żeby mógł spokojnie pracować z zespołem! Te częste zmiany trenerów i zawodniczek świadczą o błędach Zarządu!!!???W tym klubie nikt nie potrafi podejmować mądrych decyzji!W żadnym poważnym klubie nie ma takiej rotacji!!!Oszołom Prezes Andrzej H. i niedoświadczony Tadziu, który udaje że coś wie na temat piłki ręcznej!Panie Matyka prosimy o mądrego Prezesa lub Dyrektora/ Menadżera, bo żal patrzeć jak to wygląda z boku!Dobra organizacja i atmosfera to podstawa budowania klubu sportowego!