Vistal musi zagrać piąty mecz o brąz

18 maja 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Vistal Gdynia miał w niedzielę szansę zakończyć sezon z brązowym medalem. Porażka w czwarty meczu z Pogonią sprawiła jednak, że Małgorzata Gapska (na zdjęciu) i jej koleżanki będą musiały jeszcze raz zmobilizować siły. Na błędy nie będzie już miejsca. Vistal Gdynia miał w niedzielę szansę zakończyć sezon z brązowym medalem. Porażka w czwarty meczu z Pogonią sprawiła jednak, że Małgorzata Gapska (na zdjęciu) i jej koleżanki będą musiały jeszcze raz zmobilizować siły. Na błędy nie będzie już miejsca.

Dopiero piąty mecz rozstrzygnie, czy piłkarki ręczne Vistalu, czy też Pogoni Baltiki, odbiorą brązowe medale w PGNiG Superlidze za sezon 2013/14. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 2-2, gdyż w niedzielę w Szczecinie gospodynie wygrały 28:26 (15:13). Decydujące starcie małego finału wstępnie zaplanowane jest w Gdynia Arena na poniedziałek, 26 maja o godzinie 18:30. Jednak ten termin jak i obiekt mogą ulec jeszcze zmianie.

18 maja 2014, godz. 16:00
Pogoń Baltica Szczecin
VISTAL Gdynia

39% 121 typowań Pogoń Baltica Szczecin
1% 5 typowań REMIS
60% 186 typowań VISTAL Gdynia

POGOŃ: Szywierska, Płaczek - Sabała 3, Stachowska 4, Cebula 4, Głowińska 2, Agova 4, Stasiak 6, Zimny, Jaszczuk 5

VISTAL: Gapska, Kowalczyk - Janiszewska 4, Niedźwiedź 7, Galińska 3, Zych 7, Kozłowska, Kulwińska 4, Andrzejewska, Matyka 1

W sobotę gdynianki wygrały w Szczecinie 25:24 i po raz pierwszy w rywalizacji o brązowy medal z Pogonią objęły prowadzenie. Co więcej, Vistal stanął przed szansą, aby już w niedzielę zakończyć sezon i zapewnić sobie 3. miejsce.

VISTAL WYGRAŁ W SZCZECINIE I ODZYSKAŁ PRZEWAGĘ PARKIETU

Jednak tego dnia zasłużenie wygrała Pogoń. Dość powiedzieć, że Vital prowadził tylko raz. Po rzucie Aleksandry Zych było 1:0.

Szczecinianki podkręciły tempo od wyniku 5:5. Po czterech bramkach z rzędu: Monika Stachowska, Małgorzata Stasiak, Agata CebulaMonika Głowińska prawiły rezultat na 9:5 na korzyść miejscowych w 16. minucie.

W 24. minuty Vistal zbliżył się na 10:12. Taką też różnicą zakończyła się pierwsza połowa, gdyż Patrycja Kulwińska rzuciła bramkę na 13:15.

W 34. minucie gdynianki zdobyły kontaktowe trafienie. Loredana Matyka doprowadziła do wyniku 15:16. Niestety, Vistal nie tylko nie poszedł wówczas za ciosem, a stanął aż na sześć minut.

To był kluczowy moment meczu. Od wyniku 18:16 Pogoń zdobyła trzy bramki z rzędu (kolejno Stachowska, Stasiak, Hanna Jaszczuk) i odskoczyła na 21:16 w 42. minucie.

Vistal jeszcze raz zerwał się do walki w Szczecinie. W 56. minucie Zych z karnego na 24:25, a minutę później Emilia Galińska na 25:26 zdobywały kontaktowe bramki.

Jednak Pogoń nie wypuściła wygranej z rąk. Sprawę załatwiły celne rzuty Stefki Agovej i Stasiak, na które odpowiedziała już tylko trafieniem Zych.

Tym samym potrzebny będzie piąty mecz. Zgodnie z terminarzem ma się on odbyć 24 lub 25 maja na terenie Vistalu. Jednak w następny weekend Gdynia Arena jest wynajęta pod potrzeby zawodów w gimnastyce artystycznej. Dlatego gdyński klub zaproponuje, aby zagrać decydujący pojedynek o brąz w obiekcie przy ul. Górskiego 26 maja o godzinie 18:30.

- W grę wchodzi również piątek. Jednak na jeden z tych terminów zgodę musi wyrazić Pogoń i ZPRP. Jeśli porozumienia nie będzie, to trzeba będzie grać w hali GOSiR przy ul. Olimpijskiej zgodnie z wcześniej wyznaczonym terminarzem, a zatem w sobotę lub niedzielę. Zobaczymy jeszcze, czy nie będzie sugestii telewizji odnośnie transmisji w konkretnym terminie - informuje Tadeusz Paszkowski, wiceprezes Vistalu.

WSZYSTKIE WYNIKI GDYŃSKICH SZCZYPIORNISTEK W MECZACH O BRĄZ OD 2009 ROKU

Przypomnijmy, że w Gdyni miała miejsce dwukrotnie dekoracja brązowymi medalami. W 2010 roku klub po raz pierwszy sięgnął po ligowy medal, kończąc rywalizację z Piotrcovią zwycięstwem 3-1. Natomiast przed rokiem przy ul. Górskiego cieszyły się szczypiornistki AZS Politechniki Koszalińskiej, wygrywając mały finał 3-2.

Piąty mecz rozstrzygnie także o złotym medalu. KGHM Metraco Zagłębie Lubin wyrównało rywalizację z Selgrosem Lublin, po raz drugi wygrywając na własnym parkiecie, tym razem 17:15 (6:9).

Kolejność na miejsca 5-11 w PGNiG Superlidze jest już ustalona. Nikt bezpośrednio nie spadł, a jedynie SPR Olkusz musi zagrać baraż z wicemistrzem I ligi - UKS PCM Kościerzyna. Awans wywalczyła ekipa Aussie Sylex Sambor Tczew.

• o miejsca 9-11
  • (każdy z każdym mecz i rewanż z zaliczeniem punktów z sezonu zasadniczego)

Opinie (16)

• Szkoda że przegrały ale fajnie ze decydujacy mecz w Gdyni (1)

• 11 3

• gramy do końca...

dziewczyny, gramy do końca!

• 7 3

• (3)

Wielka Gdynia nie może sobie poradzić z zespołem ze Szczecina ,który dwa lata temu spadł do pierwszej ligi.Tłumaczą się kontuzjami,ale ja widzę że tyko nie gra Kalska.miało być złoto buńczucznie zapowiadane,a jeszcze nie wiadomo czy będzie brąz.

• 5 13

• a jak się nazywa twoja ...

wielka miejscowość i jakie na sukcesy sportowe?

• 1 4

• (1)

Moja nazywa się Gdynia.

• 3 3

• Kolego Szczecin to już inny zespół niż dwa lata temu ,w bardzo szybkim tempie wspiął się w górę,doszło tam troche wartościowych zawodniczek,to już nie ten sam zespól co dwa lata temu,dlatego gra o brązowy medal.

• 10 2

• Po co ten sarkazm. Nie Wielka Gdynia tylko zespół Vistal Gdynia walczy o brąz

Czy ten zespół może pretendować do miana reprezentanta Gdyni niech świadczy frekwencja na jego meczach. Jest to fajna dyscyplina, ale jakby tu powiedzieć trochę niszowa. Nie wspominając piłkarzy to żeglarzy (12 klubów na czele z YKP i Stalą), koszykarzy ( Asseco, GTK, Omega, Shark czy Itago) pływaków (Flota, Delfin) czy judoków jest znacznie więcej i oni przyciągają uwagę swoimi wynikami rodzin, kolegów czy znajomych.

• 7 10

• mecz

Piłka dalej w grze.SZANSA jest nadal.PANIE,DZIEWCZYNY pełna mobilizacja na Piąty MECZ.

• 3 1

• Gdynia nie ma tradycji w tej dyscyplinie i dlatego brak zainteresowania,brak kibicow (2)

• 3 4

• ZnaFca sie odezwał (1)

Z cyklu nie znam się ale wypowiem. A o żeńskiej drużynie Bałtyku Gdynia czytał?

• 4 0

• taaa dobre hahaha

• 0 1

• Dzięki Pani Niedźwiedż ta porażka (2)

kto był w Szczecinie ten widział jej 4 piękne akcje. Jedna strata i 3 podania wprost do przeciwniczki gdy wynik był na styku.

Swoją drogą to jest chore co się dzieje w klubie. Zawodniczka grająca 9 lat w tej drużynie dostaję propozycję kontraktu 30% mniejszą niż dotychczas. Gdzie są te pieniądze skoro budżet jest ten sam a nawet większy niż rok temu? Jak to możliwe że pozwalamy odejść naszym najlepszym zawodniczkom.

• 9 3

• ale to tradycja w tym "klubie"

za dobrą grę i przywiązanie do klubu niższa oferta czyli my ciebie już tu nie chcemy

• 6 0

• Frajerze nie obrażaj Iwony Niedźwiedź. Masz chyba problem z pamięcią, ta dziewczyna niemal przez cały sezon ciągnie grę zespołu. Puchar Polski to w dużej mierze jej zasługa, a młode dziewczyny przynajmniej mają od kogo się uczyć. Nie oceniaj zawodniczek po jednym meczu ale spójrz z łaski swojej Panie wszechwiedzący ekspercie na cały sezon. I przy okazji zajmij się w końcu czymś pożytecznym w życiu zamiast wypisywać te bzdury

• 0 1

• superdziewczyny

dzięki za walkę, plan minimum na Szczecin został wykonany. Bedziemy świętować w Gdyni. Obecność na meczu obowiązkowa. Trzymam kciuki.