Vistal nie odzyskał pozycji lidera

2 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Gdynianki miały problemy z lubińską defensywą. Na zdjęciu z piłką Patrycja Kulwińska. Gdynianki miały problemy z lubińską defensywą. Na zdjęciu z piłką Patrycja Kulwińska.

Piłkarki ręczne Vistalu nie znalazły recepty na KGHM Metraco Zagłębie Lubin, gdyż miały zbyt dużo przestojów. Gdynianki przegrały na własnym parkiecie 21:23 (10:12) w meczu rozgrywanym awansem z 5. kolejki, gdyż na dobre stanęły w 56. minucie, przy prowadzeniu 20:19. Tym samym w PGNiG Superlidze jedyną niepokonaną drużyną są aktualne wicemistrzynie Polski, które szalę zwycięstwa przechyliły na swoją stronę dopiero w końcówce, choć już w pierwszej połowie miały przewagę 5 bramek.

Gapska, Kowalczyk - Kalska 4, Niedźwiedź 3, Galińska, Janiszewska 2, Zych, Matyka 5, Quintino 4, Khouildi 1, Andrzejewska 1, Kulwińska 1
Sędziowie: Rajkiewicz, Tarczykowski (obaj Szczecin)
Widzów: 600
Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka - Bader, Jelić 3, Jochymek 5, Obrusiewicz 1, Paluch 1, Pałgan 3, Pielesz 3, Semeniuk-Olchawa 3, Tracz, Załęczna 4, Lalewicz

Po meczu powiedziały:
Kaja Załęczna (Zagłębie): Co prawda rzuciłam ostatnią bramkę dla Zagłębia, ale wcale nie czuję się bohaterką. Ten mecz wygrałyśmy dzięki zespołowej grze i szczelnej obronie. Jedna drugiej pomagała, a gdy nie potrafiłyśmy zatrzymać przeciwniczki to w bramce była jeszcze Monika Maliczkiewicz. Gramy teraz co trzy dni, ale powinniśmy ten okres wytrzymać. Na siłą i kondycją ciężko pracowałyśmy od lipca. Ponadto mamy jeszcze kilka kontuzjowanych zawodniczek. Gdy wrócą do gry, powinniśmy być jeszcze mocniejsze.

Iwona Niedźwiedź (Vistal): Nie udało nam się rozbić wysokiej obrony Zagłębia, a to było kluczem do zwycięstwie. Gdyby to się udało, nie musiałybyśmy podejmować rzutów z 9-10 metrów. W końcówce trochę zaryzykowaliśmy. Do drugiej linii weszła Kasia Janiszewska, bo potrafi grać jeden na jeden, co już pokazała w poprzednim sezonie w play-off. Jednak tym razem ta taktyka się nie sprawdziła. Ale gramy dalej. W tym sezonie będzie ciekawa liga, gdyż poza nami Lublinem i Lubinem dobre drużyny mają w Szczecinie i Koszalinie, a i Elbląg będzie zapewne groźny.

w sezonie 2011/12 gdynianki sięgnęły po pierwszy tytuł mistrzyń Polski po wygranej w decydującym meczu w Lubinie różnicą jednej bramki (26:25), w ostatnich rozgrywkach Zagłębie wzięło rewanż pewnie wygrywają w półfinale play-off 3-0, w tym dwukrotnie triumfując w Gdyni (20:15, 30:22)
mecz rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem
widzowie wolno się schodzą, już widać, że chyba nie zbierze się nawet tysiąc kibiców
na trybunach jest selekcjoner reprezentacji Polski - Kim Rasmussen oraz jego asystent w kadrze, a jednocześnie trener Startu Elbląg - Antoni Parecki
duże znaczenie dla dzisiejszego meczu będą mieli sędziowie, obie drużyny lubią grać ostro w obronie, ciekawe, do jakiego stopnia pozwolą arbitrzy na twardą grę, a może szybko zaczną "wyrzucać" zawodniczki na ławkę kar?
rozpoczyna się prezentacja
Vistal w niebieskich koszulkach i czarnych spodenkach, Zagłębie w pomarańczowo-czarnych strpoach
1'
od środka mecz rozpoczęło Zagłębie
1'
skandowanie Vistal z trybun
1'
pierwsze ataki z obu stron nieudane
2'
dobrze wyprowadzona na pozycję Quintino (VISTAL), ale spudłowała
2'
[1:0] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) po szybkiej kontrze, którą rozpoczęła strata Semeniuk-Olchawy
3'
słupek uratował Vistal, a Niedźwiedź (VISTAL) faulowana przez Pałgan (ZAGŁĘBIE), karny dla gdynianek i upomnienie dla rywalki
3'
[2:0] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL) z karnego
4'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Semeniuk-Olchawy (ZAGŁĘBIE), ale nieskuteczny również rzut Khouildi (VISTAL)
4'
[2:1] Bramkę zdobywa Jelić (ZAGŁĘBIE).
5'
strata Niedźwiedź (VISTAL)
5'
[2:2] Bramkę zdobywa Jelić (ZAGŁĘBIE) znów po dograniu do koła
6'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) po kilkudziesięciu sekundach wróciła do gry
7'
karny dla Zagłębia
8'
[2:3] Bramkę zdobywa Pałgan (ZAGŁĘBIE) z karnego, pierwsze prowadzenie przyjezdnych, to już 3 ich bramka z rzędu
8'
[3:3] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
9'
[3:4] Bramkę zdobywa Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE).
10'
karny dla Vistalu, żółta kartka dla Semeniuk-Olchawy (ZAGŁĘBIE)
10'
[4:4] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL) z karnego
11'
niecelny rzut Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE), a Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) broni rzut Andrzejewskiej (VISTAL)
11'
Dziewczyny, twardo w obronie - skandują kibice
12'
[4:5] Bramkę zdobywa Pielesz (ZAGŁĘBIE).
12'
[5:5] Bramkę zdobywa Quintino, (VISTAL) po indywidualnej akcji
13'
[5:6] Bramkę zdobywa Jelić (ZAGŁĘBIE), po raz trzeci z koła
wykluczenie
13'
Niedźwiedź (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę, która faulowała Jelić
14'
[5:7] Bramkę zdobywa Jochymek (ZAGŁĘBIE) po kontrze
14'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) obroniła rzut Zych (VISTAL)
15'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE)
15'
Vistal w komplecie
15'
rzut Zych (VISTAL) w słupek
16'
[5:8] Bramkę zdobywa Jochymek (ZAGŁĘBIE) po kontrze
czas
16'
Przerwa na żądanie (VISTAL).
16'
po wznowieniu gry do drugiej linii weszła Galińska (VISTAL)
17'
[6:8] Bramkę zdobywa Khouildi (VISTAL).
18'
[6:9] Bramkę zdobywa Jochymek (ZAGŁĘBIE).
18'
[6:10] Bramkę zdobywa Pałgan (ZAGŁĘBIE).
18'
nie pomagają kolejne zmiany w składzie Vistalu, nadal duże kłopoty w ataku pozycyjnym i szanse na kontry, a tym samym na łatwe bramki dla Zagłębia
19'
[6:11] Bramkę zdobywa Pielesz (ZAGŁĘBIE).
21'
[7:11] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL) od razu po wejście na boisko z ławki
22'
faul w ataku Jochymek (ZAGŁĘBIE), podanie Galińskiej (VISTAL) w ręce... rywalek
22'
Gapska (VISTAL) broni rzut Załęcznej (ZAGŁĘBIE)
23'
23'
doping dla Vistalu z trybun
24'
znów Gapska (VISTAL) broni rzut Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE)
25'
[8:11] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL) po kontrze
czas
25'
Przerwa na żądanie (ZAGŁĘBIE).
25'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Pielesz (ZAGŁĘBIE)
26'
straty z obu stron
27'
pomocy masażystów potrzebuje Pielesz (ZAGŁĘBIE), która ucierpiała w zderzeniu z Niedźwiedź
27'
[8:12] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE) po kontrze
27'
kolejny błąd Vistalu w ataku
28'
Gapska (VISTAL) broni rzut Semeniuk-Olchawy (ZAGŁĘBIE)
29'
kibice cały czas dopingują gdynianki
29'
[9:12] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL).
30'
strata Pałgan (ZAGŁĘBIE)
30'
[10:12] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL) po kontrze i podaniu Niedźwiedź
30'
bramkarka Zagłębia wbiegła na pozycję drugiej... obrotowej, zablokowany rzut Pielesz (ZAGŁĘBIE)
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL PRZEGRYWA 10:12
Vistal przegrywa, gdyż ma duże kłopoty w ataku pozycyjnym, rozgrywające Zagłębia wcale nie są w lepszej dyspozycji rzutowej niż miejscowe, ale lubinianki potrafiły doskonale uruchomić pierwszą linię, Jelić (ZAGŁĘBIE) i Jochymek (ZAGŁĘBIE) zdobyły po 3 bramki
w szeregach gospodyń do przerwy najskuteczniejsze zawodniczki zdobyły po 2 bramki, ta sztuka udała się Matyce, która rzucała karne oraz wprowadzonej pod koniec pierwszej połowy do gry na prawym skrzydle niespełna 18-letniej Janiszewskiej (VISTAL)
31'
drugą połowę rozpoczął Vistal
31'
ponad minutę rozgrywa pierwszą akcję Vistal
32'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) obroniła rzut Andrzejewskiej (VISTAL)
32'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Semeniuk-Olchawy (ZAGŁĘBIE)
33'
[11:12] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL).
wykluczenie
33'
Lalewicz (ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę.
33'
głośne skandowanie z trybun "Vistal"
33'
Gapska (VISTAL) w pojedynku sam na sam broni Załęcznej (ZAGŁĘBIE) rzut
34'
[12:12] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL) i mamy remis
34'
rzut Pałgan (ZAGŁĘBIE) w słupek
35'
Zagłębie w komplecie
35'
[13:12] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) i gospodynie prowadzą
35'
pierwsze prowadzenie gospodyń od 5. minuty i przewagi 2:1
36'
[14:12] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) po kontrze
czas
36'
Przerwa na żądanie (ZAGŁĘBIE). Przyjezdne przegrały początek drugiej połowy 0:4, a od 19. minuty, gdy prowadziły 11:6, zdobyły tylko jedną bramkę!
37'
37'
[14:13] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE) z karnego
37'
rzut Andrzejewskiej (VISTAL) w słupek
38'
[15:13] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
38'
[15:14] Bramkę zdobywa Załęczna (ZAGŁĘBIE).
39'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) obroniła rzut Kalskiej (VISTAL)
39'
Andrzejewska (VISTAL) znów posłała piłkę w słupek, ale tym razem piłka nie wróciła do Vistalu, ale wyszła poza boisko
40'
zablokowany rzut Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE)
40'
niecelny rzut Semeniuk-Olchawy (ZAGŁĘBIE) po stracie gdynianek
41'
[16:14] Bramkę zdobywa Quintino (VISTAL).
41'
zmiany w Zagłębiu, już cztery zawodniczki w porównaniu z wyjściową "7" wymienione, w tym cała pierwsza linia
42'
[16:15] Bramkę zdobywa Pielesz (ZAGŁĘBIE).
42'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) obroniła rzut Quintino (VISTAL)
42'
[16:16] Bramkę zdobywa Załęczna (ZAGŁĘBIE) po kontrze, mamy remis
wykluczenie
43'
Załęczna (ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę.
44'
doping dla Vistalu, który gra z przewagą
wykluczenie
44'
Paluch (ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę.
44'
90 sekund gry Vistalu w podwójnej przewadze!
44'
Quintino (VISTAL) przekroczyła linię 6. metra
45'
niecelny rzut Pielesz (ZAGŁĘBIE)
45'
[17:16] Bramkę zdobywa Quintino (VISTAL).
46'
koniec pierwszej kary dla Zagłębia
46'
46'
[17:17] Bramkę zdobywa Załęczna (ZAGŁĘBIE).
wykluczenie
47'
Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę.
47'
"Na ławę" - krzyczą kibice
47'
niecelny rzut Niedźwiedź (VISTAL)
48'
Gapska (VISTAL) broni rzut Tracz
48'
"Ryba" - skandowanie z trybun, to przydomek bramkarki Vistalu
49'
[18:17] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL).
49'
wykluczenie
50'
Quintino (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
50'
[18:18] Bramkę zdobywa Jochymek (ZAGŁĘBIE).
51'
rzut Andrzejewskiej (VISTAL) nad poprzeczką
51'
karny po faulu na Bader (ZAGŁĘBIE)
52'
[18:19] Bramkę zdobywa Pałgan (ZAGŁĘBIE) z karnego, nie dała rady Kowalczyk, który na karnego weszła do bramki
52'
koniec kary Vistalu, Quintino (VISTAL) przed powrotem do gry trener Stefenssen udzielał indywidualnych wskazówek
53'
[19:19] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL), gdy już sędziowie sygnalizowali pasywną grę
54'
Bader (ZAGŁĘBIE) rzuciła w słupek
54'
skandowanie z trybun "Vistal"
czas
55'
55'
strata Janiszewskiej (VISTAL), która została tym razem ustawiona w drugiej linii
55'
Gapska (VISTAL) sparowała piłkę po rzucie Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE) na poprzeczkę
56'
[20:19] Bramkę zdobywa Quintino (VISTAL).
56'
[20:20] Bramkę zdobywa Paluch (ZAGŁĘBIE).
57'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) złapała piłkę po rzucie Andrzejewskiej (VISTAL)
57'
[20:21] Bramkę zdobywa Jochymek (ZAGŁĘBIE).
57'
Jochymek (ZAGŁĘBIE) wymaga pomocy masażysty, bo ucierpiała przy tym rzucie
57'
skrzydłowa Zagłębia wraca do gry, 3 minuty i 6 sekund do końca
58'
Załęczna (ZAGŁĘBIE) wywalczyła karnego, faulowała Niedźwiedź (VISTAL)
58'
Kowalczyk (VISTAL) broni karnego Pałgan (ZAGŁĘBIE)!
59'
Quintino (VISTAL) straciła piłkę
59'
[20:22] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE).
59'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) obroniła rzut Niedźwiedź (VISTAL), 63 sekundy do końca meczu
60'
dwie zawodniczki Zagłębia indywidualnie pilnowane
60'
[20:23] Bramkę zdobywa Załęczna (ZAGŁĘBIE).
60'
25 sekund do końca, kibice jeszcze skandują "Vistal"
wykluczenie
60'
Pałgan (ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę, 17 sekund do końca, karny dla Vistalu
60'
[21:23] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL) z karnego, pokonała trzecią bramkarkę Zagłębia - Maliczkiewicz
czas
60'
Przerwa na żądanie (ZAGŁĘBIE). Trener Karkut poprosiła o przerwę, aby móc cieszyć się razem z... zawodniczkami ze zwycięstwa
60'
po wznowieniu gry już bez żadnej akcji
60'
KONIEC MECZU. VISTAL PRZEGRAŁ 21:23 I PLANY ATAKU NA POZYCJĘ LIDERA MUSI ODŁOŻYĆ NA PÓŹNIEJ. ZAGŁĘBIE JEDYNĄ DRUŻYNĄ Z KOMPLETEM PUNKTÓW

Wyniki 5 kolejki

• VISTAL GDYNIA - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 21:23 (10:12)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Start Elbląg 22:36 (11:19)
  • SPR Olkusz - KPR Jelenia Góra 29:26 (12:11)
  • Ruch Chorzów - Pogoń Baltica Szczecin 22:34 (12:15)
  • Piotrcovia - Firmus AZS Politechnika Koszalińska 25:22 (10:9)
  • Pauzuje: MKS Lublin

Opinie (36)

• (5)

Zagłębie zawsze gra bardzo dobrą obroną szkoda że nikt nie poinformował o tym trenera z Gdyni. Na pewno sposobem na tak szczelną obronę nie są indywidualne akcje ale o tym też nikt nie powiedział trenerowi. O ile Katarzyna Janiszewska ma papiery na granie to nie wiem kto trzyma w klubie panią Andrzejewską. Pewnie ta zawodniczka rzuci kilka bramek Olkuszowi czy innej słabszej drużynie ale to co pokazała dzisiaj w ataku to skandal.
    Sędziowie dzisiaj stanęli na wysokości zadania a czepiać się ich może ktoś kto nie ma pojęcia o przepisach gry w piłkę ręczną.

• 7 2

• Andrzejewska to kadrowiczka, pewnie trener reprezentacji jest ślepy według ciebie (4)

• 1 4

• (3)

Nie wiem nic na temat stanu zdrowia oczu trenera reprezentacji. Wiem że niczego wielkiego nie osiągnął z kadrą.
        Nie liczyłem wczoraj rzutów pani Andrzejewskiej ale z pewnością były one słabiutkie i niecelne (do niecelnych zaliczam te oddane w środek bramki, prosto w bramkarkę. Przy jedynej bramce która zdobyła zachowała się zaś bardzo dobrze. Jednak to dużo, dużo za mało.

• 3 0

• (2)

Serbia 2013 to jest oczywiście nic, Ewa miała teraz 7 tygodniową przerwę i tylko dlatego tak kiepsko rzucała proroku pomeczowy.
          Masz wielki dar jak znasz wynik meczu 10 minut przed końcem, pewnie miliony już wygrałeś

• 0 1

• Nie wiedziałem o 7 tygodniowej przerwie pani Ewy. Jeśli tak to odszczekuję wszystko co wcześniej napisałem.

• 0 0

• Proszę nie winić Ewy to nie ona wystawia się w składzie jest po kontuzji, nie czuje jeszcze gry i tu rola trenera, zawodniczka nie zejdzie sama z boiska a pewnie bardzo by chciała bo nic nie wychodziło. Gołym okiem widać z którymi zawodniczkami sympatyzuje trener tylko czy tak powinien zachowywać się profesjonalista czy to jest dobre dla drużyny.... jak pokazuje wynik nie.

• 2 0

• Według sportowych faktów Niedźwiedź w siódemce kolejki. Ciekawe na podstawie jakiej opinii ;-)

• 0 0

• Zawodniczki same siebie punktują

• 0 0

• (4)

Niestety ale najslabszym punktem obrony była I.Niedźwiedź. Chyba miała nawet jakieś uwagi do obrony J.Quintino ale to z niej samej Lubinianki robiły największy wiatrak. Zresztą z rozegraniem to samo - za duże parcie na bramkę, zapominając o lepiej rozstawionych koleżankach. Jeżeli jej ewidentnie mecz nie idzie, dlaczego ona blokuje miejsce K.Duran i przedewszystkim rzutkiej w ataku Tunezyjki - nie mam pojęcia.

• 9 4

• (3)

Jak nie maszz pojecią to nie komentuj, na pewno jakas przyczyna była, że Duran cały mecz przesiedziała na ławce.
      Co do "rzutkości" w ataku Khouildi to jak na razie szału nie ma ...
      Większość bramek, przynajmniej w pierwszej połowie padało z kontry, więc trudno oskarżać tylko Niedźwiedż, a właśnie głównie Brazylijkę bo to Jochymek po jej stronie rzucała najwięcej.

• 0 6

• (2)

Jakaś przyczyna jest zawsze tylko pytanie jaka?
        Dlaczego przy tak słabej grze drugiej linii trener nie wpuszcza Duran a Zych ma tylko chwilkę Kulwińska też prosiła się o zmianę z Białek. Khouildi nic na razie nie pokazała, Niedźwiedź bardzo słabo i w obronie i w ataku, podania w ręce egoistyczna gra to nie w tej dyscyplinie a robienie z niej gwiazdy bo była w Danii jest nie na miejscu bo z tego co wyczytałem podstawowa zawodniczką nigdy tam nie była więc najpierw niech coś pokaże a później będziemy ją nosić na rękach. Ewa słaby mecz i trener wiedząc ,że dziewczyna jest po kontuzji i widać to było w Lublinie ,że jeszcze nie czuję piłki to prosiło się by wpuścić Zych. To albo trener nie ma pojęcia o tym co robi albo czynnik poza sportowy decyduję kto gra a kto siedzi na ławie. I oby to nie była prawda bo to będzie oznaczało KLOPS. A co do Quintino to bardzo trafiony transfer czego na razie nie można powiedzieć o Khouildi i Niedźwiedź.

• 3 0

• (1)

Dlaczego trener nie wpuszcza Duran albo Zych ??
          Na pewno dlatego, że chce przegrac mecz!!
          Tak na prawdę jest milion powodów i należy to uszanować, bo to on jest trenerem i to on wygrał w Lublinie i jak równy z rownym walczył z Lubinem.
          Niedźwiedź to nietrafiony transfer ??
          Brednie, może w tym meczu nie błysneła, ale jest to wartościowa, bardzo dobra zawodniczka.

• 2 4

• Jak piszesz o wygranej z Lublinem to napisz, że przegrał z Lubinem bo gra jak równy z równym nie daje dwóch punktów tylko ZERO. A czy Niedźwiedź to trafiony transfer ? Po tym co pokazała do tej pory grając w każdym meczu po 60 min twierdze ,że jedynym trafionym jest Brazylijka (Galińska za mało gry by ją ocenić).

• 3 0

• Bedzie dobrze (4)

Zagłębie gra w tym składzie od lat, wypadła Byzdra, ale za to widać, że Pielesz wchodzi w formę. Vistal musi się ograć, wyeliminować proste błędy, nabrać pewności siebie i zrozumienia taktycznego a będzie finał! Kibice spokojnie. Iwo Niedźwiedź tak krytykowana tu przez wielu wnosi do zespołu bardzo dużo - jeszcze to pokaże i wspomnicie moje słowa. Jessica - super transfer, jest lepsza od Koniusznej.

• 6 2

• (3)

Dokładnie, uważam tak samo. Główna przyczyna to brak zgrania i błędy indywidualne wynikające z dużej nerwowości.
      Brazylijka petarda w ataku, ale w obronie jeszcze dużo nauki i pracy.

• 1 1

• (2)

A ja uważam trenera za główną przyczynę niepowodzeń.

• 3 0

• (1)

Jak co roku te same brednie, najpierw był WFista zły, pozniej Niewrzawa zły teraz kolejny zły Duńczyk... sami znawcy mysli trenerskiej.

• 0 4

• Powiedź co przemawia za tym trenerem czym może się pochwalić tym ,że najważniejsze mecze przegrał. Tu nie trzeba być wielkim znawcą żeby widzieć ,że słabo dysponowaną zawodniczkę trzeba zmienić mając na ławce inną równie wartościowe albo lepszą.

• 2 0

• Tak na marginesie !

Obserwuję rubrykę " Najwyżej oceniane zawodniczki Vistalu " i czegoś nie łapię ? Czy w tym plebiscycie biorą udział ludzie inteligentni inaczej ! Czy też w tej drużynie jest tyle zawiści między zawodniczkami że same sobie robią lewe oceny ?

• 5 0

• Szkoda, za dużo indywidualnych błędów w końcówce. (2)

Jak zobaczyłem parę sędziowską, wiedziałem, że nie będzie dobrze.
    Łysy drukarz już nie raz pokazał co "potrafi". Dziś przez 3/4 meczu nie było najgorzej, ale potem nie wytrzymał i dał popis. Od 50 minuty było już wiadomo, kto wygra. Nic dziwnego, że zaczęły brać górę nerwy i kilka razy piłka trafiła nie tam, gdzie trzeba... Szkoda. Zagłębie jest wystarczająco dobrą drużyną, żeby wygrywać bez pomocy sędziów.
    Liczę na wiosnę na finał Gdynia-Lubin, oby bez drukarzy.

• 13 2

• W 56 minucie Vistal prowadził 20-19, ale ty już od 50 minuty wiedziałeś kto wygra (1)

• 0 1

• Bo w przeciwieństwie do niektórych, byłem na tym meczu...

• 0 1

• (1)

Nie wyciągnięte wnioski z meczu z MKS-em, tak więc dalsza gra z masą własnych błędów, piłki wyrzucone poza boisko albo włożone w ręce Zagłębia. Brak pomysłu przy obronie na dziewiątym metrze. Reprezentacyjna obrotowa daje się wypychać w tak dziecinny sposób? Khouildi - ile jeszcze trzeba czekać, żeby się rozkręciła? Podanie na wysokość kolan nie przyspiesza gry! Czy Jens to zauważy? Zmiany falami jak w hokeju także nie uspokajają gry. Na koniec Iwo. Niestety dużo sobie obiecywałem po tej zawodniczce. I co? Błędy, powolność, niedokładność wychodzą na pierwszy plan przed wszystkimi innymi zaletami. Kończąc gratulacje dla Matyki, jeden ładny rzut sytuacyjny z biodra.

• 5 0

• raz moge przyznać, że zgadzam się w 100% :)

Dodam tylko, że przydałby się w Vistalu statystyk z prawdziwego zdarzenia.
      Nie pierwszy raz w bramce stoi Maliczkiewicz i wystarczy popatrzeć na 5 akcji żeby zobaczyć, że jest królową niskich piłek i wszystkeigo co idzie "w parkiet".
      Pani Andrzejewska ile moza byc zagubioną juniorką ?
      Niestety widac było jak na dłoni kto gra w stałym składzie od lat, a kto co roku w innym.
      Na szczęście światełko w tunelu widać nadal :)

• 2 1

• do komentatora

kurcze oglądałam ten mecz, głównie ze względu na fakt, że we wczorajszym pojedynku zmierzyły się 2 liczące się drużyny. to co udało się zauważyć to spokój trenerki Karkut i wręcz wewnętrzne rozedrganie trenera z Gdyni gryzącego paznokcie. nie rozumiem tylko postawy komentatora - bardzo stronniczej - transmisja jest dla kibiców. to nie czas dla komentatora na sympatyzowanie z Gdynią - nieprofesjonalne. 5 kar dla zagłębia, dla vistalu 2 aaa żeby nie było masakry już na początku to kartki. wygrywa lepszy.