Wiadomości

Gdzie grać?

Wiele mówi się o młodzieży, o tym, że nic tylko pije i wałęsa się bez celu całymi dniami i nocami. Wydaje się więc, że samorządowcom powinno zależeć na dobrym organizowaniu czasu szczególnie tej grupie wiekowej. Jedną z najlepszych form imprez dla młodzieży jest według mnie sport, nie będę tu pisał dlaczego, bo każdy z pewnością to wie.
Ja sam mieszkam w Gdyni i preferuję piłkę nożną. Ile jest lig piłki nożnej dla młodzieży w moim ukochanym mieście? Bardzo niewiele. Jest liga dzielnic, ale jest tam ograniczenie wiekowe do 18 lat (ja mam 20). Ostatnio pojawiło się ogłoszenie o lidze organizowanej przez TKKF na Checzy dla zespołów 7-osobowych. Wpisowe za raptem 9 meczów na wiosnę wynosi 1500 zł (!). To nie jest cena dla młodzieży.
W Trójmieście wyróżnia się TKKF Przymorze, które rzeczywiście organizuje turnieje dla wszystkich (pozdrowienia dla pana Tałaja). Inną możliwością jest SALOS w Rumii, który kosztuje jednak też coraz więcej: 350 zł za 9 meczów, tym razem drużyn 11-osobowych. Bez sponsora jest to stanowczo za dużo dla uczącej się młodzieży.
Mam gorący apel do władz Gdynii i GOSiR-u: prosimy o turniej/ligę finansowaną głównie przez miasto, z niskim wpisowym, bez ograniczeń wiekowych. Zadbajmy o swoją młodzież.

Trójmiejski Serwis Sportowy przyłącza się do powyższego apelu i informuje iż chętnie obejmie patronat nad turniejem piłkarskim dla młodzieży z Trójmiasta i okolic. Kolejny ruch należy do działaczy. Czekamy na odzew!

Piotr Borek
KP Grabówek Gdynia

Opinie (1)

  • Brak boisk

    Tragiczna sytuacja na niektorych osiedlach w Gdyni. Wszedzie stawiaja domy i bloki, a mlodziez nie ma gdzie grac. POMOCY!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane