Gedania 1922 Gdańsk - Sokół Kleczew 1:3. Zaskakująca porażka piłkarzy

mip.
1 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (34)

Gedania 1922 Gdańsk

Gedania 1922 Gdańsk przegrała na własnym boisku z Sokołem Kleczew aż 1:3. Gedania 1922 Gdańsk przegrała na własnym boisku z Sokołem Kleczew aż 1:3.

Gedania 1922 Gdańsk przegrała z Sokołem Kleczew 1:3 (1:2) w meczu 22. kolejki grupy drugiej III ligi. Podopieczni Krystiana Ryczkowskiego zanotowali niespodziewaną porażkę z 10. zespołem w tabeli, będąc więcej przy piłce i kreując więcej sytuacji bramkowych. Gdańszczanie stracili bramki po dość przypadkowych sytuacjach. Honorowe trafienie dla Gedanii zdobył Bartosz Zalewski.

Zawisza Bydgoszcz - Bałtyk Gdynia 5:1. Przeczytaj relację z drugiego sobotniego meczu w III lidze

Zalewski 18 - 11, 40, 55

GEDANIA: Zieliński - Flis, Bąk, Gajewski - Kankowski, Sumiński, Zyska, Szymański (61 Pogorzalski) - Zalewski (90 Waliszewski), Niewiadomski (69 Sosnowski) - Duda

Po zwycięstwie w Solcu Kujawskim, piłkarze Gedanii 1922 Gdańsk wrócili na domowe boisko. Trener Krystian Ryczkowski w wyjściowej "11" dokonał jednej zmiany. Obrońcę Artura Stawikowskiego zastąpił kapitan Michał Gajewski. Co ciekawe, po raz pierwszy w składzie meczowym w tym roku pojawił się Filip Sosnowski, który doszedł już do siebie po operacji kolana. Pojawił się on na boisku w drugiej połowie.

Mecz lepiej rozpoczęli jednak goście, którzy w 11. minucie objęli prowadzenie. Jakub Zieliński został zaskoczony centrostrzałem i piłka wpadła do siatki przy długim słupku. Odpowiedź Gedanii była jednak natychmiastowa. Zmasowane ataki przyniosły efekt w 18. minucie. Bartosz Zalewski dobił uderzenie Marka Niewiadomskiego i wyrównał wynik spotkania.

Unia Solec Kujawski - Gedania 1922 Gdańsk. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

W kolejnych minutach gospodarze utrzymywali wysokie tempo i cały czas atakowali bramkę Sokoła. Przyjezdni bronili się bardzo nisko i co rusz musieli wybijać piłkę ze swojego pola karnego. Kleczewianie zaskoczyli jednak Gedanię tuż przed przerwą, kiedy wyprowadzili szybką kontrę zakończoną zdobyciem drugiej bramki.

Gdańszczanie w drugiej połowie musieli rzucić wszystko na szalę, by powalczyć o bardzo ważne 3 punkty. Trener Ryczkowski zmotywował swoich podopiecznych do walki, ale na niewiele się to zdało. Blisko wyrównania był Zalewski, ale tylko obił poprzeczkę.

Sprawdź, kto i w jakim celu obserwuje gdańskie akademie?

Już w 55. minucie Zieliński po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki i sytuacja Gedanii zrobiła się bardzo trudna. Co ciekawe, chwilę wcześniej sędzia przerwał mecz na 2 minuty, gdyż zapomniał...kartek z szatni. Te przydały się mu, gdyż ukarał wielu piłkarzy, a także Pawła Szajrycha, drugiego szkoleniowca Gedanii.

Gdańszczanie naciskali, oddawali wiele strzałów, ale na niewiele się to zdało. Wydawało się, że kontaktową bramkę zdobędzie Adam Duda, ale napastnik Gedanii uczynił to ręką i sędzia nie mógł uznać tego gola.

Sprawdź, który z piłkarzy Gedanii był na testach we Włoszech

Do końca meczu wynik już się nie zmienił i Gedania zanotowała bardzo bolesną porażkę, która może w końcowym rozrachunku zaważyć o kwestii awansu do II ligi.

18 Unia Janikowo 22 2 4 16 17:49 10
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Unia Janikowo po 17. kolejkach wycofała się z rozgrywek i na koniec sezonu zajmie ostatnie miejsce. Kolejne spotkania z jej udziałem będą weryfikowane jako walkower na korzyść rywala.
Tabela wprowadzona: 2023-04-01